Як передає Укрінформ, про це повідомляє Xinhua.
Раніше вважалося, що перші люди поселились у цьому високогірному регіоні з суворими природними умовами й оточеному з усіх боків гірськими системами Гімалаїв, Каракорума, Куньлуню і Сіно-Тибетськими горами, 40 тис. років тому або на 10 тис. років пізніше.
Такого висновку археологи дійшли після шести років розкопок на площі понад 1 тис. м² у печері Мелонг Тагпхуг в окрузі Нгарі Тибетського автономного району КНР, розташованій на висоті 4700 м над рівнем моря.
За період досліджень науковці виявили понад 10 тис. культурних реліквій, включаючи вироби з каменю, кістки, керамічні й бронзові артефакти та залишки рослин, що датуються періодом від палеоліту до раннього залізного віку.
Науковці припускають, що найдавніші знайдені в печері культурні предмети можуть датуватися раніше, ніж 53 тис. років тому, а можливо навіть 80 тис. років тому.
В середині печери виявили наскельні малюнки з вертикальними смугами та людськими фігурами, намальованими червоною охрою.
Згідно з дослідженням, впродовж свого існування печера періодично була занедбана через кліматичні фактори або обвали, але пізніші її знову заселяли люди.
У печері археологи розкопали культурні шари різних періодів, що дозволило зробити висновки про наполегливі спроби людей пристосуватися до життя в екстремальних умовах на висоті близько 4,7 тис. м над рівнем моря.
Вчені також отримали відомості про міграції давніх людей у цих місцях та про форми їхньої соціальної організації.
Як повідомляв Укрінформ, археологи в Данії виявили 2000-річний ніж, на якому, як вважається, нанесені найдавніші руни.
Фото: The Institute of Vertebrate Paleontology and Paleoanthropology under the Chinese Academy of Sciences