MY.UAНовини
Диджиталізований підхід до навчання дітей: чому це зручно, цікаво й ефективно
Диджиталізований підхід до навчання дітей: чому це зручно, цікаво й ефективно

Диджиталізований підхід до навчання дітей: чому це зручно, цікаво й ефективно

Пандемія, а згодом повномасштабна війна змінили підходи до навчання школярів: онлайн-освіта набирає обертів і дозволяє дітям отримувати знання незалежно від місця перебування. Наприклад, чверть учнів КМДШ навчається онлайн. Діти збираються у віртуальні класи, програми відповідають вимогам МОН України, а гейміфікація процесу допомагає тримати зацікавленість і мотивацію учнів на високому рівні.

Редакція ITC.UA, дізналася, як побудований процес навчання та наскільки він ефективний.

Зміст

  • 1 Еволюція гнучкої системи навчання
  • 2 КМДШ в цифрах
  • 3 Кому підходить навчання в онлайн-форматі
  • 4 Переваги та відмінності між екстернатом і Real Time
  • 5 Гейміфікація процесу навчання
  • 6 Хто викладає у КМДШ
  • 7 Хвильове занурення, проєктний підхід і підготовка до ЗНО та НМТ
  • 8 Переваги диджиталізованого підходу до навчання дітей

Еволюція гнучкої системи навчання

Володимир Козленко, засновник КМДШ

Мережу шкіл КМДШ заснували випускники КМБС, в тому числі і Володимир Козленко. Станом на сьогодні він продовжує розвивати КМДШ ВСЕСВІТ. Спочатку це була школа вихідного дня, із часом вона перетворилася на школу повного дня, а від 2023 року в її складі почав діяти садочок повного дня. За 11 років на освітньому ринку КМДШ виросла до шести навчальних закладів у Києві та розвинула напрям онлайн-освіти.

Диджиталізований підхід до навчання дітей був відповіддю на виклики сьогодення. Спочатку з’явився так званий гібридний‎ формат навчання, коли діти могли одночасно знаходитися онлайн у прямій трансляції та офлайн. Але за такого підходу викладачі стикнулися з певними викликами, а саме підготовка матеріалів (окремо для онлайн- та офлайн-навчання), утримання уваги дітей і контролювання навчального процесу.

Для надання якісних освітніх послуг у КМДШ вирішили розділити навчальний процес на два окремі формати: онлайн та офлайн. Зокрема, онлайн-формат поділили на Real Time та екстернат.

Real Time – лише «живі» онлайн-заняття з учителем, жодних уроків «у попередньому записі».

Екстернат – дистанційний формат навчання, коли учні самостійно опановують освітні програми.

Для максимального залучення та мотивації учнів у навчальних програмах Play процес навчання гейміфікований.

Завдяки постійній взаємодії учні та викладачі не відчувають різницю між онлайн- та офлайн-навчанням. Але прийоми оцінювання учнів відрізняються, оскільки важче дотримуватися академічної доброчесності у звичний спосіб. Тому більшість учителів переходять на усне опитування, бесіду тощо для оцінювання справжніх знань дитини.

КМДШ в цифрах

  • 11 років на ринку освітніх послуг
  • 330 кваліфікованих вчителів, психологів, тьюторів, едвайзерів
  • 1,8 тис. учнів – потужність наявних локацій
  • 6 сучасних освітніх закладів та онлайн

Від 2020 року 67 випускників вступили до провідних українських ВНЗ та популярних закордонних вищих навчальних закладів.

Кому підходить навчання в онлайн-форматі

Альона Кузовенкова, директорка ліцею КМДШ ОНЛАЙН

Дистанційна освіта – один із найоптимальніших способів надолужити освітні втрати, обумовлені воєнним часом. Дітям доступні матеріали з відеопоясненнями, детальні матеріали з прикладами й завданнями з автоматичною перевіркою. Окрім цього учні мають можливість отримати додаткову консультацію вчителя. Навчальний процес загалом відбувається в зручному темпі, а отримувати освіту можна з будь-якої точки світу.

«‎На мою думку, екстернат – це про самоорганізацію дітей, – зазначає директорка ліцею КМДШ ОНЛАЙН Альона Кузовенкова. – А цієї навички потрібно навчати, тому перший час бажано, щоб батьки допомагали дитині самоорганізуватися та налагодити графік».

Є діти, яким потрібний саме формат Real Time, оскільки всі мають свої особливості. Наприклад, гіперактивна дитина може постійно відволікатися на заняттях, які проходять офлайн. А коли вона знаходиться у своїй кімнаті та звичному для неї середовищі, то її вже ніщо не відволікає, а навчання стає більш активним і продуктивним.

Навчатись онлайн в КМДШ можуть всі охочі діти. Перевірити, чи підходить такий формат навчання саме вашій дитині, допоможуть пробні дні, під час яких родини знайомляться із програмами та підходами до викладання, а вчителі – з дитиною. За результатами пробних днів педагоги визначають, чи варто дитині далі проходити ще й тестування. Тестування проводять, щоб спланувати подальшу траєкторію навчання учня. На екстернатну форму навчання учнів зараховують без пробних днів і тестування.

Переваги та відмінності між екстернатом і Real Time

Коли родина вибирає для своєї дитини формат Real Time, то навчання відбувається за певним графіком. Щоденно учні мають синхронні уроки з 10-ї години ранку і, залежно від віку, до 13:00 або 14:30. Обраний час обґрунтований тим, що значна кількість школярів знаходиться за кордоном і різниця в часі досягає 1–2 годин.

На випадок блекаутів педагоги мають готові матеріали.

Діти об’єднані у класи, у кожного класу є куратор. Уроки проходять на платформі Microsoft Teams: тут є класи, календар, чат, завдання.

В екстернаті учень навчається самостійно, і результати навчання залежать від багатьох факторів: самоорганізація, вмотивованість, час, приділений навчанню тощо.

У старших класах діти часто пропускають перші або останні уроки, оскільки витрачають час на дорогу чи відвідування додаткових занять. У Real Time розклад дня побудований таким чином, що після 14:30 діти мають вільний час, який можуть використовувати на власний розсуд. Частина предметів, зокрема мистецтво, основи здоров’я, фізкультура тощо, викладаються у формі інтегрованої проєктної діяльності.

Гейміфікація процесу навчання

Гейміфікація – методика навчання на основі гри та з використанням системи ігрових елементів. Викликаючи зацікавленість, вчителі підвищують мотивацію до навчання.

Плюси гейміфікації в навчальних програмах Play:

  • є проста і зрозуміла винагорода за проходження завдань;
  • стимулює здорову конкуренцію та азарт;
  • передбачає різні види взаємодії з матеріалом у процесі вивчення;
  • учень може ділитися результатами та досягненнями;
  • є очевидний і швидкий зворотний зв’язок на правильність дій;
  • допомагає учням бачити завдання чи тему в загальному контексті;
  • розвиває системне мислення і здатність бачити зв’язки між предметами, подіями та фактами;
  • робить навчальний процес цікавим і радісним для дитини.

Хто викладає у КМДШ

Будь-яка школа мріє про найкращих фахівців, а перевага онлайн-школи в тому, що вона не обмежена територією та може запропонувати роботу найкращим учителям з будь-якого віддаленого містечка або селища.

Критерії, за якими відбирають кандидатів до КМДШ, це в першу чергу поєднання професійного рівня та певних людських якостей. Людина має відповідати цінностям КМДШ, не зупинятися на досягнутому й екологічно знаходити спільну мову з дітьми. Вона має розділяти такі цінності, як взаємодія на основі чесності та поваги; свобода усвідомленого вибору; людяність.

Хвильове занурення, проєктний підхід і підготовка до ЗНО та НМТ

У 1–4-му класах на інтегрованих уроках «‎Я досліджую світ» відбувається хвильове занурення в тему місяця, наприклад «Україна, мистецтво, екосмарт». Протягом місяця учні вивчають тему з різних боків, використовують знання, які вони здобувають на різних предметах.

Кожен клас з учителем вибирає підтему (але це необов’язково: якщо захист відбуватиметься у виді змагання, то учні просто глибоко вивчають тему місяця), у якій буде глибше працювати. А наприкінці місяця кожен учень представляє та захищає проєкт на цю тему. В онлайн-навчанні захист може відбуватись у вигляді презентації,  дослідження, поробки, вебквесту, бліцтурніру, змагань, Kahoot!

За результатами виконання таких проєктів учні отримують семестрову оцінку.

Тематика проєктів розроблена вчителями КМДШ і є досить різноманітною. Але учні можуть вибирати власні теми. Зокрема, траплялися дуже цікаві та несподівані проєкти, наприклад, учні:

  • презентували свої сімейні реліквії та дослідили технології їх створення;
  • дослідили свої харчові звички та робили висновки стосовно безпеки харчування;
  • використовуючи сучасні інформаційні технології, створювали різноманітні  мультфільми, у яких презентували свої результати відвідування онлайн-музеїв;
  • виготовляли моделі легень і досліджували їхню життєву ємність;
  • виготовляли ялинкові прикраси, глобуси тощо.

У КМДШ приділяють багато уваги підготовці учнів до зовнішнього незалежного оцінюванняЗНО та національного мультипредметного тестуНМТ. Вона фактично відбувається протягом усього навчання. Але цілеспрямована підготовка до ЗНО/НМТ починається у другому семестрі 11-го класу.

Протягом 10–11-го класів учителі поступово ущільнюють програму так, щоб ближче до другого семестру 11-го класу була можливість вивільнити учням час від вивчення програмового матеріалу та приділити час підготовці до НМТ.

Також декілька разів проводиться тренувальне тестування випускників. При цьому відтворюються умови, наближені до реальних: відведений час, перерви, кількість завдань – усе як під час НМТ.

2022 року школярі, які навчалися у форматі Real Time, отримали високі бали: наприклад, 200 балів з української мови, 175 і вище балів з математики. Тому в КМДШ вважають, що Real Time дає можливість отримати такі самі результати, як і в офлайн-навчанні. Особливо це характерно для дітей старшої вікової категорії.

Переваги диджиталізованого підходу до навчання дітей

Чому онлайн-навчання в КМДШ вибирають діти і їхні батьки:

  • програма відповідає вимогам МОН України;
  • дитина може самостійного вибирати предмети;
  • можна подивитися звіт про прогрес та успішність учня;
  • домашні завдання – інструмент розвитку практичних навичок;
  • у КМДШ застосовують 17 тис. навчальних матеріалів;
  • батьки можуть бачити й контролювати рівень успішності дитини;
  • передбачено 120 тис. завдань на здобуття вмінь;
  • доступ до навчальних матеріалів у режимі 24/7;
  • учні можуть самі керувати власним часом для вивчення та засвоєння матеріалу;
  • розроблені та застосовуються різноманітні ігрові платформи для розвитку навичок і засвоєння знань.

На сайт школи

 

Теги за темою
ОбразованиеВНО
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Split Fiction встановила три світові рекорди та потрапила до Книги рекордів Гіннеса
24tv
2025-03-31T14:34:58Z
ШІ-помічник NVIDIA Project G-Assist «кладе на лопатики» RTX 5080 — слайдшоу замість ігор
ITC
2025-03-31T14:34:45Z
Деталі Onimusha: Way of the Sword — 20 годин самурайських боїв, але без відкритого світу
ITC
2025-03-31T14:34:39Z
Клієнти Lifecell скаржаться на швидкість інтернету: що кажуть у підтримці
Telegraf
2025-03-31T14:33:53Z
Apple може припинити випуск iPhone mini після iPhone 15
InternetUA
2025-03-31T14:22:34Z
Експерти викрили Android-троян, що атакує криптовалютні гаманці
InternetUA
2025-03-31T14:01:43Z
Китай переміг: проточні батареї забезпечили енергоефективність 88% через 850 циклів
Фокус
2025-03-31T13:51:31Z
Світ потоне у пластику: екологи шокували прогнозом забруднення океану через Coca-Cola
24tv
2025-03-31T13:36:43Z
В Україні активізувалися шахраї, які підмінюють QR-коди у громадських місцях: як захистити себе
InternetUA
2025-03-31T13:36:26Z
BBQ MASTER: Сезон грилю починається саме зараз!
VGorode
2025-03-31T14:33:29Z
Гороскоп на 1 квітня: Овнам - зміни у житті, Терезам - ризики у роботі
Telegraf
2025-03-31T14:33:17Z
"Часнику не буває багато": садівник показав, як зібрати великий урожай рослини
GlavRed
2025-03-31T14:27:37Z
Місячний календар посадки кімнатних рослин: точні дати на квітень
24tv
2025-03-31T14:21:53Z
Наскільки корисні суші та роли: яких видів краще уникати
24tv
2025-03-31T14:06:52Z
Історія цих слів не така проста: що насправді означають популярні "капєц" та "піпець"
Gazeta UA
2025-03-31T14:06:33Z
Що означають білі цятки на полуниці: далеко не насіння, як багато, хто думає
GlavRed
2025-03-31T13:27:07Z
Чому не можна обмітати людину: одиниці знають про походження прикмети
24tv
2025-03-31T13:21:49Z
Місячний календар стрижок на квітень 2025 року: перелік сприятливих днів
Факти ICTV
2025-03-31T13:00:54Z
Двоє українців переказали шахраям понад 400 тис. грн за неіснуючі авто
InternetUA
2025-03-31T14:34:18Z
У Львові затримали зловмисника, підозрюваного у нанесенні смертельних травм поліцейському
Украина Криминальная
2025-03-31T14:27:56Z
На Волині затримано посадовця Держслужби з питань праці, який за хабар обіцяв «зам’яти» факт загибелі неповнолітнього на виробництві
Украина Криминальная
2025-03-31T14:12:59Z
У Канаді через крижаний шторм майже 400 000 абонентів залишаються без світла – фото
Лига
2025-03-31T14:09:24Z
П'яний пацієнт влаштував стрілянину в лікарні Києва: його затримали
24tv
2025-03-31T14:06:50Z
Під Маріуполем мікроавтобус з Росії зіткнувся з вантажівкою, є багато жертв – відео 18+
24tv
2025-03-31T14:00:17Z
На Тернопільщині собака напав на 11-річну дівчинку, постраждалу госпіталізували
Комсомольская правда
2025-03-31T13:44:07Z
"Живі бомби": як ФСБ вербує українських підлітків для вчинення терактів
24tv
2025-03-31T13:33:25Z
До 10 років ув’язнення засуджено чоловіка, який убив одного знайомого та завдав ножових поранень іншому
Украина Криминальная
2025-03-31T13:24:40Z
Левандовські: Я хочу грати ще кілька років на найвищому рівні
Football.ua
2025-03-31T14:25:47Z
Гравець Карпат встановив абсолютний бомбардирський рекорд УПЛ
24tv
2025-03-31T14:12:22Z
Колишній партнер Аморіма по Бенфіці: Рубен був клоуном в роздягальні
Football.ua
2025-03-31T13:49:11Z
Ексчемпіон світу дав категоричний прогноз на бій непереможеного американського боксера
24tv
2025-03-31T13:36:58Z
Під час матчу НБА внаслідок бійки вилучили баскетболістів та тренерів
Gazeta UA
2025-03-31T13:33:06Z
Колишній гравець київського Динамо підтримав повернення Росії до міжнародного футболу
24tv
2025-03-31T13:21:35Z
Українки у світовому тенісі: Світоліна в топ-20, Костюк піднялася на п'ять позицій
Gazeta UA
2025-03-31T12:42:31Z
Яремчука порівняли з супергероєм після встановлення історичного рекорду, який тримався 43 роки
24tv
2025-03-31T12:33:37Z
Кабаєв: Хочеться, щоб у Динамо з'явилася третя зірка на емблемі
Football.ua
2025-03-31T12:31:09Z
Під загрозою кожне місто України: що стоїть за зміною повітряних ударів РФ по Україні
Фокус
2025-03-31T14:30:21Z
Росія фактично "застрягла" на Покровському напрямку, - Сирський
Antikor
2025-03-31T14:27:36Z
Прогноз погоди в Києві та області на квітень: синоптики попередили про похолодання та можливий сніг
Политека
2025-03-31T14:19:09Z
Вистежили між кущами: бійці ЗСУ підірвали російський "Солнцепек" за 25 км від фронту
Фокус
2025-03-31T14:15:36Z
У київському парку Партизанської слави висадили 11 реліктових дерев
Telegraf
2025-03-31T13:57:15Z
Реклама із закликами до диверсій у Львові: поліція розповіла, хто стоїть за ворожими постерами
24tv
2025-03-31T13:42:26Z
Продовольчі ярмарки у Києві 1-6 квітня: де можна придбати фермерські продукти
ГЛАВКОМ NET
2025-03-31T13:36:28Z
15 років тюрми отримала зрадниця, яка наводила російські удари по Харкову
Мій Харків
2025-03-31T13:36:10Z
Прогноз погоди на квітень у Одесі: синоптики попередили, коли різко похолодає
Политека
2025-03-31T13:31:01Z
Колишня учасниця Open Kids Ангеліна Романовська неочікувано заявила про вагітність
24tv
2025-03-31T14:34:53Z
Лідер гурту "Хейтспіч" поповнив лави ЗСУ і показався у військовій формі
24tv
2025-03-31T14:24:27Z
Не пережив батька, що помер у 32 роки: як загинув зірка "Ворона" Брендон Лі і як виглядає могила актора
Telegraf
2025-03-31T14:18:05Z
Чи будуть концерти у Києві? Ірина Білик після тяжкої хвороби звернулася до своїх фанатів
ГЛАВКОМ NET
2025-03-31T14:00:48Z
Три найкрасивіші стрижки весни: вони просто вау
24tv
2025-03-31T14:00:46Z
Була коханкою олігарха: що відомо про особисте життя скандальної блогерки Анни Алхім
24tv
2025-03-31T14:00:34Z
Скандальний музикант дав інтерв’ю в костюмі ку-клукс-клану
ГЛАВКОМ NET
2025-03-31T13:42:19Z
Вокаліст гурту «Хейтспіч» мобілізувався до ЗСУ
Комсомольская правда
2025-03-31T13:24:11Z
Нове покоління та нові сенси на «ГОМІН. Квітень» у клубі Atlas
Вива
2025-03-31T13:18:15Z
Чому натовп перетворюється у хаос і як з цим боротися? Математики знайшли відповідь
ITC
2025-03-31T14:34:59Z
На неї нападали з ножем: що відомо про дружину ексголови ВРУ Турчинова, і як вона виглядає
Telegraf
2025-03-31T14:33:14Z
Нідерланди повідомили про виділення 500 млн євро на розробку дронів для України
Европейская правда
2025-03-31T14:29:36Z
Швеція оголосила про новий пакет військової допомоги Україні на $1,6 млрд
Лига
2025-03-31T14:27:44Z
Безробітний зірвав мільйонний джекпот після віщого сну: що йому приснилося
GlavRed
2025-03-31T14:27:30Z
Навіщо переводять час в Україні та звідки пішла ця традиція
Факти ICTV
2025-03-31T14:24:36Z
Які предмети складатимуть на ЄФВВ вступники в магістратуру
24tv
2025-03-31T14:21:36Z
Чи може пенсіонер стати на облік у службі зайнятості та отримати статус безробітного
Факти ICTV
2025-03-31T14:21:31Z
Народжуваність в Італії вкотре рекордно впала
Европейская правда
2025-03-31T14:13:33Z
Магнітні бурі у квітні 2025: прогнози сонячної активності
Факти ICTV
2025-03-31T14:07:45Z
Як мікропластик загрожує нашому організму
360ua.news
2025-03-31T14:00:45Z
В Україні оштрафували низку аптек через завищені ціни на ліки
24tv
2025-03-31T13:03:56Z
Година з телефоном перед сном на 59% збільшує ризик безсоння, — дослідження
ITC
2025-03-31T12:48:53Z
В Австралії пропонують майже пів мільйона доларів за роботу, яку ніхто не хоче: у чому заковика
24tv
2025-03-31T11:36:52Z
Чому корисно пити чай із корицею: 6 важливих властивостей цього напою
GlavRed
2025-03-31T11:27:19Z
Одеські медики провели унікальну операцію на серці немовля
24tv
2025-03-31T11:06:55Z
Скаржився на біль у животі: у Львові підлітку видалили кісту розміром з апельсин
Факти ICTV
2025-03-31T10:43:48Z
Як штучний підсолоджувач змінює відчуття голоду – дослідження
Факти ICTV
2025-03-31T10:40:29Z
Подорожчання круп в Одесі в березні: як зросли ціни гречку, пшоно та рис
Политека
2025-03-31T14:30:50Z
Озимі в Агрейн стабільно розвиваються після зими
AgroPortal
2025-03-31T14:30:35Z
Тенденція на зниження: яким буде курс долара 1 квітня
GlavRed
2025-03-31T14:27:59Z
Кому не підвищать пенсії у квітні 2025 року
24tv
2025-03-31T14:27:36Z
Обвал на ринку сировини: що буде з цінами на молоко в Україні
GlavRed
2025-03-31T14:27:24Z
До 31 березня 2025 року діють останні ліміти на перекази з карток в Україні
360ua.news
2025-03-31T14:27:13Z
Укрзалізниця запевнила, що витоку даних через кібератаку не було
Комсомольская правда
2025-03-31T14:21:37Z
Надбавка до пенсії 2025: хто отримає додаткові кошти
Факти ICTV
2025-03-31T14:19:01Z
Україна створює власну мовну модель для "масового виробництва українських ШІ-інструментів"
24tv
2025-03-31T14:06:26Z
Чи можна зареєструвати автомобіль на неповнолітню дитину в Україні у 2025 році
Факти ICTV
2025-03-31T14:15:22Z
Nissan Xterra повертається, щоб взяти участь у виставці SEMA
AutoCentre
2025-03-31T14:03:01Z
Виготовили лише 40, а цей Alfa GT Super можливо найгарніший серед них
Топ Жир
2025-03-31T14:00:37Z
Водійські права категорії С: на чому можна їздити
Факти ICTV
2025-03-31T13:52:40Z
Кібервантажівка розірвалася навпіл, але це не була її провина
Топ Жир
2025-03-31T13:30:02Z
BMW різко знизив ціни на модель XM на $22,500, але все ще ніхто не поспішає їх купувати
Топ Жир
2025-03-31T12:45:37Z
Не їздив 20 років: у старому гаражі виявили раритетний споркар 60-х за $130 000
Фокус
2025-03-31T12:30:51Z
Honda презентувала лімітовану версію хетчбека City
AutoCentre
2025-03-31T12:16:42Z
Переміг електромобіль, але не Tesla: у США назвали “найбільш американські” авто
AutoGeek
2025-03-31T12:09:43Z
Кінець українського транзиту: як корупція та геополітика знищили транспортні можливості України
Antikor
2025-03-31T14:33:51Z
"Піти на Київ або Одесу": чому насправді Путін хоче "взяти" Запоріжжя
GlavRed
2025-03-31T14:33:46Z
Вимога США покінчити з політикою "інклюзивності" дійшла і до компаній з Данії
Европейская правда
2025-03-31T14:31:47Z
росія буде відходити від тактики масштабних ракетних ударів, - Олександр Мусієнко
Знай
2025-03-31T14:30:31Z
Прем’єрка Італії дуже стурбована поведінкою Трампа
iPress
2025-03-31T14:30:16Z
РФ визначила 5 областей: коли почнеться новий масований наступ та яка ціль Путіна
GlavRed
2025-03-31T14:27:40Z
Кая Каллас назвала два жести, які б свідчили про мирні наміри Росії: це не припинення обстрілів
24tv
2025-03-31T14:27:39Z
Заморозка имени Трампа: как лидер США может приостановить войну в Украине
Европейская правда
2025-03-31T14:25:33Z
У Гренландії вважають майбутній візит Фредеріксен "недоречним"
Европейская правда
2025-03-31T14:25:13Z