MY.UAНовини
Доля святої чи грішниці: ким насправді була Матір Тереза та чому про неї знову говорять
Доля святої чи грішниці: ким насправді була Матір Тереза та чому про неї знову говорять

Доля святої чи грішниці: ким насправді була Матір Тереза та чому про неї знову говорять

В українському сегменті мережі вже який день не стихають гарячі суперечки навколо персони католицької святої Матері Терези. Каталізатором дискусії стала пісня Teresa&Maria, яку українські співачки alyona alyona та Jerry Heil презентували на нацвідборі до "Євробачення-2024". При цьому дивуватися тому, що попспівачки звертаються до такої теми, не варто, адже феномен Матері Терези – це також свого роду наслідок впливу мас-культури.

Нині образ католицької святої міцно увійшов до сучасного дискурсу – кадри з реальною Матінкою Терезою фігурують в кліпі Man In The Mirror (1988) ще одного розвінчаного попідола Майкла Джексона, її аватар з’являється у піксарівському суперхіті "Душа" (2020) і образ у "Гріффінах".

Вираз "свята як Мати Тереза" є сталим і не потребує пояснення у всьому світі. При цьому реальна історія Матері Терези не те щоб невідома загалу, але вочевидь губиться в щоденному потоці новин і подій, а тому відстань в один клік часто виявляється нездоланною. 24 Канал робить клік (крок) за вас та розповідає історію католицької святої, яку святою вважають далеко не всі. І на це є чимало причин, про них і поговоримо.

Албанське коріння та подорож до Індії: біографія Матері Терези

Як не важко здогадатися, Мати Тереза – це псевдонім. Справжнє ім'я святої – Аньєза (або Аґнес) Ґондже Бояджіу. Вона народилася 26 серпня 1910 року у місті Скоп'є, яке тоді було частиною нині зниклої Османської імперії, а сьогодні є столицею Північної Македонії.

За походженням родина Бояджіу – косовські албанці (нині Мати Тереза вважається національним героєм Албанії), її батько був успішним бізнесменом і відомим діячем албанського визвольного руху (був вбитий у 1919 році за нез'ясованих обставин).

По крові я албанка, за громадянством – індійка, за вірою я католицька черниця. Щодо мого покликання, я належу світу. Щодо мого серця, я повністю належу серцю Ісуса,
– Матінка Тереза про себе.

Після закінчення школи у віці 18 років Аґнес вирішує присвятити своє життя місіонерству. Під час проповіді священика вона почула історії про діяльність місіонерів в далекій Індії та вирішила наслідувати їхню справу. Для цього вона у 1928 році залишила свій дім і переїхала до Ірландії, де вступила до католицького чернечого ордену Сестер Лорето. У 1929 році вперше вирушила до Індії, де стала послушницею монастиря Дарджилінг у Гімалаях, згодом Орден відправив черницю до міста Калькутти (нині – Колката) з місією викладати в монастирській школі для дівчат.


Мати Тереза в юності / Фото Corbis via Getty Images

Там вона у 1937 році прийняла чернечий сан під новим ім'ям – Тереза, на честь популярної нової католицької святої – Терези з Лізьє (канонізована 1925 року, вважається покровителькою католицьких місій). Термін "Мати" чи "Матінка" є традиційним для католицьких черниць. Так виникло нове ім'я, нині відоме на весь світ, – Мати Тереза.

У 1946 році, за словами черниці, вона почула голос Ісуса, що наказував їй зняти чернечий одяг та вдягнути індійське сарі, щоб піти жити серед бідних і нужденних. У 1948 році вона отримала дозвіл залишити свій монастир і відкрити місію з допомоги бідним у Калькутті. Місія починала роботу з 13 членів (сама Мати Тереза та 12 її учениць).

Культ, ореол святості та Нобелівська премія миру

У 1950 році Мати Тереза отримує дозвіл Папи Римського та засновує свій католицький чернечий орден, який отримав назву Місіонери Милосердя. Його візуальними особливостями були білі сарі з блакитними смужками (сестри Лоретто носили все чорне), а духовні приписи передбачали сувору аскезу та відмову від усіляких благ.


Сестри Милосердя / Фото wikipedia.org

Мати Тереза відкрила невеличку школу та почала опікуватися бідними та тими, що голодували. Місцева влада надала їй приміщення храму богині Калі (в індуїзмі – богиня смерті та знищення, до речі), що став першим "будинком для тих, хто вмирає".

Новий орден почав створювати школи, притулки та госпіси для бідних та тяжкохворих людей. До них могли звернутися всі, незалежно від національності та віросповідання.

Незабаром ця подвижницька діяльність привернула увагу індійської регіональної влади, а сама Мати Тереза стала місцевою знаменитістю. У 1962 році вона отримала індійську високу державну нагороду "Падма Шрі" за благочинну діяльність, а в 1969 році до неї прийшла світова слава – британець Малкольм Маґґерідж зняв про неї документальний фільм під назвою "Щось прекрасне для Бога".

Фільм показали на BBC і він став сенсацією. Стрічка розповідала про щоденний життєвий подвиг Матері Терези та її співробітників, і навіть зафіксувала для пересічного розуму сяйво навколо черниці в темних приміщеннях її імпровізованого госпісу. Чимало людей, включно з режисером трактували це як божественний знак (нині ж скептики називають це ефектом плівок "Кодак", які тоді тільки починали свою переможну ходу світом).

Так чи інакше, але фільм, що вийшов на BBC, перетворив черницю з Калькутти на світовий феномен і зробив символом добра.

У 1979 році Мати Тереза отримала Нобелівську премію миру, яка остаточно зробила її однією з найвизначніших персон 20 століття. Авторитет черниці був надзвичайним – у 1982 році вона зуміла на деякий час зупинити війну в Лівані, щоб врятувати 37 дітей, які опинилися в епіцентрі чергового конфлікту між ізраїльтянами та палестинцями. Також вона зверталася до урядів з проханням скасувати смертну карту, закликала комуністичних повстанців в Нікарагуа скласти зброю тощо.


Папа Римський Іван Павло II та Мати Тереза / фото EPA

Мати Тереза померла 5 вересня 1997 року, а вже у 2003 році (у час глибокої кризи Католицької церкви) була поспіхом беатифікована (зарахована до числа блаженних), а у 2016 році офіційно визнана католицькою святою під іменем Терези Калькуттської.

Фінансовий бік Матінки Терези та мільярди доларів у Ватиканському банку

Після виходу фільму до Калькутти масово поїхали небайдужі люди, які прагнули змінити світ і допомогти людям. Також суттєво зросли й пожертви на діяльність Ордену Милосердя. Доволі швидко мова вже йшла про мільйони доларів, а наприкінці 20 століття (як стверджують критики Матері Терези) – про десятки мільярдів.

Діяльність Ордену непрозора (як і більшості релігійних конфесій) і практично непідзвітна Ватикану, який має доволі формальну владу над структурами, заснованими Матінкою Терезою (при цьому свої мільярди вона зберігала саме у Ватиканському банку). Також не особливо надокучали й індійські фіскальні органи – Мати Тереза дружила з індійською прем’єркою Індірою Ґанді, яка скасувала для подруги податкові перевірки.


Індіра Ґанді та Мати Тереза / Фото IndiaHistorypic

Так, у розслідуванні німецького журналу Stern в 1991 році мовилося, що лише 7% бюджету сформованого коштом пожертв, йде на благодійність, а доля решти грошей невідома.

У 1996 році Орден мав 400 офіційних відділень у понад 110 країнах світу та мав 700 притулків у 120 країнах, регулярно здійснював допомогу понад 500 тисячам родин та надавав медичну допомогу 250 тисячам людей, у школах Ордену навчались понад 20 000 дітей. Все це фінансувалось коштом пожертв.

Критика та моторошні факти. Чи була Мати Тереза справді святою

Ще за життя особа та діяльність Матінки Терези зазнали жорстокої критики. Їй дорікали за католицький догматизм і жорстке слідування канонам віри в їхньому буквальному трактуванні. В цьому її порівнювали з середньовічними Отцями Церкви, і якщо для консервативної католицької верхівки це було явним плюсом, то для світського суспільства у 20 столітті стало швидше негативом і подекуди навіть шокувало та відштовхувало.

  • У 1979 році у своїй нобелівській промові в Осло Матінка Тереза жорстко засудила практику не лише абортів, але й контрацепції взагалі. Пізніше вона публічно радила ірландцям, для яких традиційно сильним є авторитет католицької церкви голосувати на референдумі 1995 проти скасування 41-ї статті конституції, що забороняє розлучення.
  • Однак вже через рік черниця схвалювала розлучення принца Чарльза та принцеси Діани, а також підтримала індійську державну програму примусової стерилізації бідних. Така позиція дала підстави критикам говорити про різне ставлення Матінки Терези до бідних та багатих.


Матінці Терезі є за що дорікати / Фото Terry Fincher / Hulton Archive

Також найвідомішій черниці світу дорікали за дружбу з диктаторами та аферистами, а також використання їхніх грошей для своїх благодійних місій. У списку "друзів" Матері Терези:

  • гаїтянський диктатор Жан-Клод Дювальє,
  • його африканські колеги, фінансовий аферист Чарльз Кітінг, видавець Роберт Максвелл, який розтринькав 450 мільйонів фунтів з пенсійного фонду власних співробітників та багато інших.
  • донатити Ордену Матері Терези вважалося модним серед кримінальних наркоділків і злочинців.

Згадували критики й про мовчання "святої" у 1984 році, коли сталася одна з найбільших техногенних катастроф в історії людства – Бхопальська трагедія в Індії. Вона забрала тисячі життів, але від Матінки Терези та її співробітників тоді дочекалися не прямої допомоги, а лише молитов і подарункових медальйонів, хоча її структури збирали донати для жертв катастрофи по всьому світі. Де всі ці гроші – досі невідомо. Найімовірніше, осіли на валютних рахунках.

Справжнім ударом по культу Матері Терези став фільм "Янгол Пекла", що вийшов у 1994 році на британському державному 4 Channel. Його автори Крістофер Гітченс, Дженні Морган та Тарік Алі розповіли непривабливі факти з біографії нобелівської лауреатки.

Одним із джерел фільму стали багаторічні розслідування діяльності Ордену Милосердя та особисто Матінки Терези індійським лікарем та незалежним журналістом Арупом Чаттерджі. У 1995 році Крістофер Гітченс випустив книгу-памфлет, присвячену Матері Терезі. Назва книги доволі фривольна – "Місіонерська поза: Мати Тереза в теорії та практиці". При цьому численні порушення в роботі закладів Ордену Милосердя не були великою таємницею – про них писали в ЗМІ й раніше. Наприклад, в 1991 році в головному медичному виданні світу The Lancet редактор видання Робін Фокс написав прикру правду про мережу притулків Матінки Терези.

Автори розслідувань 1991 та 1994 років розповідали, що хворі в закладах Матері Терези не отримували належного догляду. Їх тримали в жахливих умовах і змушували страждати. В імпровізованих госпісах не було професійних лікарів і весь медичний догляд здійснювався доволі умовно, та був швидше пародією на допомогу.

Робилося це не злою волею, а через простодушну віру черниць у вищі сили та їхнє магічне мислення.

  • Там практично не було ліків – хворих на рак лікували молитвою, тобто "святим духом", або аспірином, голки для повторних ін'єкцій не стерилізували, а лише кропили холодною водою (гарячу не використовували принципово).
  • Хворі розміщалися або на кам'яних підлогах, або на розкладачках тощо.
  • Нещасних мешканців притулків примушували переходити у католицтво в обмін на їжу, догляд і медичну допомогу, а також насильно хрестили ледь живих.


Мати Тереза та критика її діяльності / Фотоколаж Shutterstock

Після серії розслідувань індійська влада провела перевірки в притулках, під час яких було встановлено, що дві третини їхніх мешканців помирали від больового шоку.

Я почуваюся втраченою. Господь мене не любить. Бог не може бути Богом. Можливо, його немає,
– зі щоденників Матері Терези.

Авторів розслідувань черниця офіційно пробачила, хоча ті й не говорили про таку необхідність, а також визнала те, що більшість про те, що йшлося в статтях і фільмі, правда.

Є щось прекрасне в тому, як жебраки приймають свою долю, як вони страждають, як Ісус на хресті. Світ отримує багато від страждань. Муки означає, що Ісус цілує вас,
– Мати Тереза так коментувала звинувачення на свою адресу.

У цій відповіді криється пояснення. Сучасний світ критикував Матінку Терезу, використовуючи досвід і практики другої половини 20 століття, натомість черниця користувалася середньовічною логікою.

Відповідно до її думок, насильне хрещення людини проти її волі є благом, оскільки нібито рятує її від язичництва чи єресі, благом є і страждання, адже нагадують Страсті Христові та наближають до божественного ідеалу.

Саме такою логікою надихалися колись священники в часи Хрестових походів та пізніше в релігійних війнах в Європі або під час підкорення та знищення цілих цивілізацій у нещодавно відкритій Америці. За цією ж логікою людей відправляли на спалення, влаштовували полювання на відьом тощо.

Можливо, світ просто не зрозумів Святу, а вона, своєю чергою, просто потрапила не у свій час. З іншого боку, якщо про неї співають на Євробаченні, то чому б і ні.

Теги за темою
ІсторіяРелігія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Grand Theft Auto V разошлась тиражом в 210 миллионов копий, Red Dead Redemption 2 — 70 миллионов копий
GameMag
2025-02-07T20:07:17Z
Ремейк Amerzone: The Explorer's Legacy выйдет 24 апреля — это первая игра создателя Syberia
GameMag
2025-02-07T20:00:20Z
Слух: На следующей неделе представят обновлённую Rainbow Six Siege
GameMag
2025-02-07T19:55:50Z
Сияли под лучами солнца: археологи нашли уникальное украшение из более 270 000 бусин
Фокус
2025-02-07T19:12:31Z
"Я схватился за голову": Сюхэй Ёсида рассказал о самых напряженных моментах на посту главы PlayStation Studios
GameMag
2025-02-07T17:31:44Z
Ранее их не исследовали: ученые раскрыли новые тайны погребальных практик Древнего Египта
Фокус
2025-02-07T17:21:31Z
Уловки бешеного пса: Представлен сюжетный трейлер Like a Dragon: Pirate Yakuza in Hawaii
GameMag
2025-02-07T17:19:59Z
Не только генерирует, но и хранит энергию: создана необычная солнечная батарея
Фокус
2025-02-07T17:01:39Z
"Стань хозяином своей судьбы": Microsoft рекламирует Xbox-эксклюзив Avowed яркими уличными баннерами
GameMag
2025-02-07T16:46:32Z
Жить в Германии можно дешевле, но готовы ли вы к такому: реальные цифры и лайфхаки беженцам
Знай
2025-02-07T19:21:29Z
Гороскоп для знаков зодиака на выходные 8-9 февраля 2025 года
Корреспондент
2025-02-07T18:57:16Z
Хобби долгожителей, которое снижает вес и продлевает жизнь: интересные результаты исследований
TSN
2025-02-07T18:09:42Z
Пиццу можно приготовить вообще без теста: нереально сытный рецепт Кальцоне
Telegraf
2025-02-07T18:00:38Z
Домашний батон: как легко приготовить ароматную домашнюю выпечку
Фокус
2025-02-07T16:42:53Z
Три знака Зодиака, которым стоит быть осторожнее на выходных 8-9 февраля 2025 года
Фокус
2025-02-07T16:36:25Z
Как постирать зимнюю одежду и не испортить ее
Знай
2025-02-07T15:51:46Z
Лунный посевной календарь на март 2025 года: пришла пора заняться огородом
TSN
2025-02-07T15:36:55Z
Семь лучших специй для спагетти: какие пряности усилят вкус любимого блюда
Gazeta UA
2025-02-07T14:51:59Z
Нападение подростков на юношу в Киеве: четырем участникам избиения сообщили о подозрении
Апостроф
2025-02-07T20:24:36Z
Бронирование работника, находящегося в розыске ТЦК: юристы рассказали о такой возможности
Политека
2025-02-07T19:27:36Z
Пьяный украинец вызвал скорую жене, запер медиков дома и ушел
Знай
2025-02-07T18:51:49Z
Самолет упал на автобус с пассажирами: ВИДЕО с самой оживленной трассы
Новости Украины
2025-02-07T18:51:48Z
Смерть мужчины во время прохождения ВВК в Черновцах: омбудсмен устроит проверку
Апостроф
2025-02-07T18:48:08Z
В Брюсселе четвертая стрельба за неделю, есть погибший
Корреспондент
2025-02-07T17:36:49Z
В Швеции назвали имя мужчины, устроившего стрельбу в школе: что о нем известно
TSN
2025-02-07T17:21:27Z
Нацполиция разоблачила "криминальные сходки" в Криворожской колонии
Корреспондент
2025-02-07T17:03:46Z
В ТЦК при прохождении ВЛК умер 32-летний мужчина
UAToday
2025-02-07T17:03:03Z
Вечный злодей-сердцеед и красавица с родословной: непростая история любви Андре Агасси и Штеффи Граф
Marie Claire
2025-02-07T19:01:18Z
Станкевич выиграл первую за три года медаль на этапе Кубка мира по фехтован
Корреспондент
2025-02-07T19:00:12Z
"Шахтер" оформил первый зимний трансфер
ZN UA
2025-02-07T18:25:44Z
Чисора - Валлин: букмекеры не верят в успех друга Усика
Telegraf
2025-02-07T15:33:19Z
Экс-игрока Милана уволили с должности тренера и восстановили в тот же день
Корреспондент
2025-02-07T15:21:49Z
Мужская сборная Украины по биатлону объявила состав на чемпионат мира-2025
TSN
2025-02-07T13:36:31Z
Наставник Ливерпуля высказался о шансах на исторический квадрупл
Корреспондент
2025-02-07T13:33:31Z
Легенда "Реала" и сборной Испании Серхио Рамос нашел новый клуб
TSN
2025-02-07T13:24:25Z
Международная федерация баскетбола продлила отстранение россиян
ZN UA
2025-02-07T12:45:48Z
"Земельное дело": суд арестовал заместителя главы КГГА Оленича
Апостроф
2025-02-07T20:06:19Z
"Ударом HIMARS": в Селидово ВСУ уничтожили весь командный состав 35-й бригады оккупантов
Апостроф
2025-02-07T20:00:49Z
Торецк держится: в Deep State опровергли заявление противника о захвате города. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-07T19:57:25Z
Воздушная тревога в Киеве и области: что грозит столице
TSN
2025-02-07T19:48:21Z
Одним ударом — всех командиров: ВСУ уничтожили штаб ВС РФ в Селидово
Фокус
2025-02-07T19:42:07Z
В Украину заглянул атмосферный фронт: когда и где будет до -12
Telegraf
2025-02-07T19:15:34Z
Зеленский заявил о новых корейских штурмах и бешеных потерях: что происходит в Курской области
Comments UA
2025-02-07T19:00:29Z
Был на грани жизни и смерти: в Днепре спасли тяжелораненого воина ВСУ
TSN
2025-02-07T18:51:39Z
Оккупанты попали в "бермудский треугольник": из штурмов возвращаются единицы - как это устроено
Comments UA
2025-02-07T18:36:08Z
Бывшая студентка обвинила Михаила Поплавского в сексуальных домогательствах
Апостроф
2025-02-07T20:06:09Z
Возрождение Баффи: что известно о перезапуске легенды и возможное участие Сары Мишель Геллар
Знай
2025-02-07T19:51:14Z
"Евровидение-2025": букмекеры назвали вероятного победителя нацотбора
TSN
2025-02-07T19:49:24Z
Минус 10 лет без уколов: стилист раскрыла секрет омолаживающей одежды для женщин 60+
Знай
2025-02-07T17:51:50Z
Русская песня "Сигма Бой" стала вирусной и в Украине. Почему ее лучше не слушать
Telegraf
2025-02-07T17:09:36Z
Победительница "Холостяка-13" ответила, сможет ли возобновить отношения с "Тереном"
Gazeta UA
2025-02-07T17:09:28Z
Лесик впервые после остановки сердца вышел на сцену: как выглядит бывший участник группы "Дзидзьо"
TSN
2025-02-07T16:48:51Z
"Измена от девушки, которую любил": актер-военный Девизоров впервые назвал причину развода
Фокус
2025-02-07T16:09:59Z
Канье Уэст призывает освободить P. Diddy и снова провоцирует скандал
Корреспондент
2025-02-07T16:00:18Z
Армия КНДР готовится к новому наступлению: где могут ударить корейцы
Comments UA
2025-02-07T20:12:08Z
В ТЦК или онлайн: адвокат рассказал, какой формат получения отсрочки надежнее
Знай
2025-02-07T19:36:59Z
Военную службу в Украине реформируют: что изменится
BigMir
2025-02-07T19:36:02Z
Вместе с певцом более 20 лет: как выглядит жена Степана Гиги, вернувшего популярность
Telegraf
2025-02-07T19:33:23Z
Французские истребители Mirage 2000 работают в небе Украины: первые фото полета
Фокус
2025-02-07T19:18:13Z
Фотосет отменяется: в "Нафтогазе" сообщили, кому из украинцев не нужно передавать показатели
Знай
2025-02-07T19:06:36Z
Пополнение в королевской семье: принцесса Швеции София родила четвертого ребенка
Фокус
2025-02-07T18:57:44Z
Впервые за время войны с РФ: над Черным морем пролетел самолет-разведчик США
Фокус
2025-02-07T18:15:00Z
Украина сожгла редкую и важную цель оккупантов: появилось яркое видео
Comments UA
2025-02-07T18:06:07Z
Не шоколад и не зефир: нутрициологи назвали самые полезные сладости, которые можно есть каждый день
TSN
2025-02-07T17:21:04Z
Повышают риск диабета в разы: ученые назвали напитки, приводящие к развитию болезни
Фокус
2025-02-07T15:51:32Z
Компрессионные гольфы - защита и здоровье ног
Gazeta UA
2025-02-07T15:24:25Z
Женщина ежедневно ест только мясо: как изменилось ее самочувствие и тело за это время
Фокус
2025-02-07T14:57:01Z
Врачи потеряют бронь и пойдут в ВСУ: какие специалисты нужны армии
Фокус
2025-02-07T14:21:42Z
Будут решения, которые снизят цены на лекарства в аптеках, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-02-07T14:21:03Z
Можно ли котам давать тунец в собственном соку: окончательный ответ ветеринаров
TSN
2025-02-07T13:39:19Z
Черви защитят наш кишечник: ученые использовали их для борьбы с его воспалением
Фокус
2025-02-07T12:51:35Z
Как убрать жир на животе: названы главные секреты
UAToday
2025-02-07T12:45:19Z
В Украине значительно уменьшат некоторые пенсии: кого точно коснется
Фокус
2025-02-07T20:15:17Z
За кило "домашнего" берут 280 грн: супермаркеты изменили ценники сала, яиц и сарделек
Знай
2025-02-07T20:12:34Z
Украинцам рассказали про цены на мобильную связь и коммуналку: как подорожают ключевые услуги в 2025 году
Хвиля
2025-02-07T19:45:06Z
Американцы массово скупают итальянское вино: в чем причина
TSN
2025-02-07T18:51:10Z
Верховный суд отказался отменить приватизацию Укртелекома
Лига
2025-02-07T18:30:16Z
"єОселя": Федоров сказал, сколько кредитов получили украинцы
Gazeta UA
2025-02-07T18:18:28Z
Зеленский отчитался о рекордных объемах морского экспорта Украины
Хвиля
2025-02-07T18:12:55Z
Нобелевский лауреат спрогнозировал полное обесценивание биткоина за 10 лет
Gazeta UA
2025-02-07T18:12:53Z
В Украине стремительно дешевеет популярный овощ из борщевого набора
Фокус
2025-02-07T18:12:40Z
От создателя "Мивины": представлен дешевый электрокар с запасом хода 180 км
Фокус
2025-02-07T16:36:44Z
Необычный мотоцикл Honda в заводской коробке продали за $200 000
Фокус
2025-02-07T14:42:55Z
Культовая капсула времени: найден редкий 23-летний Nissan с пробегом 360 км
Фокус
2025-02-07T11:36:22Z
Еще с заводскими наклейками: в Киеве заметили новейшую Skoda Superb 2025, вот он - флагман
Знай
2025-02-07T09:51:55Z
В Украине появится самый дешевый электрокроссовер Kia: подробности и цены
Фокус
2025-02-07T09:30:42Z
Новейший спорткар BMW за $225 000 разбили во время журналистского тест-драйва
Фокус
2025-02-07T08:36:39Z
ArcelorMittal инвестирует в новый завод в Алабаме
Корреспондент
2025-02-06T19:09:42Z
В Европе стремительно снижаются продажи Tesla
Корреспондент
2025-02-06T18:27:37Z
Subaru представила экономичный гибрид и экстремальный кроссовер для бездорожья
Фокус
2025-02-06T16:42:04Z
Трамп должен задушить Путина: что говорят в России
Comments UA
2025-02-07T20:18:20Z
Ударная группировка Беларуси на границе с Украиной: что говорят пограничники
Новости Украины
2025-02-07T20:18:10Z
В материалах, изъятых по делу Комарницкого, могут быть разговоры топ-чиновников "Слуги народа": СМИ
Comments UA
2025-02-07T20:12:52Z
Путину рисуют оптимистическую картинку: где у РФ плохие дела
Comments UA
2025-02-07T19:57:24Z
США требуют выборов: как Украине не поддаться на провокацию
Comments UA
2025-02-07T19:45:54Z
Зеленский в интервью Reuters: о полезных ископаемых, партнерстве с Трампом и новых военных контрактах для молодежи
Хвиля
2025-02-07T19:33:18Z
Немецкие "Зеленые" сомневаются в возможной коалиции с консерваторами Мерца
Европейская правда
2025-02-07T19:16:51Z
Масштабы мобилизации в России впечатляют: что удалось Путину
Comments UA
2025-02-07T19:12:58Z
США спасают российских олигархов: что произошло
Comments UA
2025-02-07T19:12:06Z