Петиція з проханням присвоїти Геннадію Афанасьєву почесне звання Героя України посмертно на сайті президента опублікована 11 січня. Ініціатори сподіваються зібрати 25 тисяч підписів до 27 лютого, річниці анексії Криму Росією.
Як повідомили в петиції, Геннадій Афанасьєв боровся за український Крим, був політичним в'язнем Кремля 767 днів. Після звільнення з полону він написав книгу спогадів про арешт і полон «Піднятися після падіння», а також на громадських засадах обіймав посаду спецпредставника МЗС України з питань звільнення полонених.
Геннадій Афанасьєв добровольцем пішов на фронт 24 лютого, служив старшим солдатом у 241 бригаді Сил ТрО. Поліг 32-річний «Тор» у бою на Луганщині під Білогорівкою 18 грудня 2022 року. Посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.
Сюжет Суспільне Крим про Геннадія Афанасьєва
«Отримавши свободу внаслідок обміну у 2016 році, Геннадій став одним з лідерів руху за звільнення українських політичних бранців. Геннадій самостійно започаткував та викладав безплатні IT-курси для ветеранів АТО та їхніх родин, щоб допомогти соціалізуватися після війни та здобути високооплачувану професію», — йдеться в петиції.
Родина та побратими Геннадія просять підписати електронну петицію. Зробити це можна за допомогою електронного підпису «Дії» чи «Банк ID». Ініціатори попросили поділитися посиланням на петицію в соціальних мережах із хештегом #АфанасьєвГеройУкраїни!
Геннадій Афанасьєв із донькою Квітославою та дружиною Людмилою
У червні вулицю пропонували переназвати на честь Героїв Дарниці, полеглих у російсько-українській війні, проте для розгляду не вистачило голосів.
8 січня 2024 року офіційний портал Києва повідомив, що Київська міська рада збирає пропозиції для перейменування 14 об’єктів, серед них і вулиця Заслонова.
Раніше, 8 вересня 2022 року Київрада не підтримала перейменування вулиці Заслонова на честь кримськотатарського діяча Амет-Хана Султана.
Того ж дня київські депутати вирішили переназвати вулицю Волгоградську в Солом'янському районі Києва на честь полеглого на фронті активіста Романа Ратушного. Роман Ратушний загинув на фронті 9 червня у бою з росіянами під Ізюмом.
Ілюстрація Юрія Журавля, фото Об’єднання родичів політв’язнів Кремля
Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.