Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими підтвердив, що 24 січня планували обміняти 65 українських захисників, імена яких опублікували російські пропагандисти після падіння літака Іл-76.
Чи були на борту Іл-76 українські полонені
Очільник Коордштабу та керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов наголосив, що зараз відсутня достовірна інформація з приводу того, хто міг насправді перебувати на борту літака.
– Ми збираємо та ретельно аналізуємо інформацію з дуже багатьох джерел. Зараз відсутні відомості, які б вказували на те, що в тому літаку могла перебувати така кількість людей. Версія російської пропаганди про те, що Іл-76М міг перевозити 65 українських військовополонених на обмін, досі викликає багато запитань, – зазначив Буданов.
Перший заступник очільник СБУ Сергій Андрущенко зазначив, що останні дії Росії свідчать про те, що пропагандисти намагаються приховати справжні причини падіння Іл-76 від світової громадськості.
– Росія заявила, що не допустить міжнародних експертів до розслідування катастрофи Іл-76. Проте Україна залучить всі інструменти, щоб зʼясувати, що сталося, хто або що насправді перевозилося в тому літаку, – стверджує представник СБУ.
За його словами, потрібно більше часу, щоб зібрати всю необхідну інформацію. Андрющенка наголосив, що Служба безпеки України забезпечила всі необхідні заходи безпеки, щоб виконати рішення Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими