Комплексна система відеоспостереження Києва захищена і використовує власну закриту мережу збереження даних. А це означає, що передача інформації з відеокамер виробнику чи іншим стороннім особам - неможлива. Це зазначив керівник цифрової трансформації Києва і заступник голови КМДА Петро Оленич, коментуючи інформацію, оприлюднену у ЗМІ, щодо китайських камер відеоспостереження Hikvision, які, зокрема, встановлені й у Києві.
- Хочу підкреслити, що комплексна система відеоспостереження Києва використовує власну закриту мережу. Це означає, що передача інформації виробнику чи іншим стороннім особам неможлива. Система регулярно перевіряється відповідними органами безпеки, працює більше п'яти років і жодних подібних інцидентів за цей час не зафіксовано, - йдеться у повідомленні.
Нещодавно «Схеми» (проєкт "Радіо Свобода") розповіли, в Україні на вулицях міст масово використовують камери відеоспостреження китайського виробництва - Hikvision та Dahua, які знімають все, що відбувається на вулицях, державних і приватних об’єктах. Інформація з них може потрапляти на китайські сервери. До того ж такі камери мають чимало вразливостей до хакерських атак. Це може загрожувати національній безпеці. СБУ вже вдалося заблокувати понад 10 тисяч таких камер, але ще сотні тисяч продовжують працювати.
До слова імпорт продукції обох компаній у США заборонений з тієї ж причини - "Загроза національній безпеці".
- В Україні створюють єдину систему відеоспостережень, до якої вже інтегровано понад 8 тисяч відеокамер. Загалом їх має бути 50 тисяч.
- 21 березня 2022 року в Україні запроваджено заборону на використання відеореєстраторів в авто- та мототранспорті. Це обмеження поширюється на всі регіони країни і діятиме до завершення воєнних дій. Захід спрямований на запобігання записам, пов'язаним із блокпостами та військовою технікою.