Космічний телескоп Hubble зафіксував на знімках спіральну галактику UGC 11105, розташовану у сузір'ї Геркулеса. Вона знаходиться на відстані майже 110 мільйонів світлових років від Землі, зазначає обсерваторія ESA.
- Це спіральна галактика з двома виступаючими рукавами, щільно обвитими навколо яскравішого ядра. Рукави розпадаються на широкий ореол із зірок та пилу на своїх кінцях, надаючи галактиці овальної форми. З обох боків від нього розташовано кілька яскравих зірок, кожна з яких має невеликий хрест через дифракцію світла, а також кілька далеких галактик на задньому плані, - зазначили в обсерваторії.
Галактика UGC 11105. Фото: esahubble.org
За словами вчених, ця спіральна галактика має видиму зіркову величину близько 13,6 у режимі оптичного світла, - для порівняння Сонце має видиму зоряну величину приблизно 26,8. Це означає, що Сонце здається приблизно в 14 тисяч трильйонів разів яскравішим за UGC 11105 з точки зору людини на Землі, хоча UGC 11105 є цілою галактикою. Найбільш слабовидні зірки, які людина може побачити неозброєним оком, мають видиму зіркову величину 6, при цьому більшість галактик набагато тьмяніша за цю величину.
Видима зоряна величина – безрозмірна величина, що характеризує блиск небесного тіла (кількість світла, що надходить від нього) з погляду земного спостерігача, пояснили вчені.
- Під час проведення докладного огляду космосу астрономи виявили безліч нових змінних зірок, включаючи як молоді, і старі. Дивним відкриттям став новий тип червоних гігантів, раніше невідомих науці.
- 26 січня компанія Virgin Galactic провела свій шостий комерційний космічний політ, у рамках якого українка Ліна Бороздіна та ще три туристи побували у суборбітальному космосі. Усі вони благополучно повернулися Землю.