Чимало з нас перейняли корисну звичку завжди носити з собою пляшку чистої питної води. Підтримувати рівень гідратації важливо для здоров’я. Але всі зусилля можуть бути зведені нанівець, якщо пляшка брудна і, що особливо небезпечно, заражена спорами плісняви.
Для цього потрібно точно знати, як правильно мити пляшку для води. І коли саме настає час подбати про неї. OBOZ.UA розповідає про всі основні правила та нюанси.
Чому потрібно регулярно мити пляшку для води
Дослідження, проведені у США, показали, що за рівнем забрудненості бактеріями пляшка для води в сотні разів перевищує навіть сидіння унітазу. В середньому на ній можна знайти 20 800 000 бактеріальних колонієутворювальних одиниць (КОЕ) грамнегативних паличок.
Це все тому, що пляшка, особливо її горлечко, контактує зі слизовою оболонкою рота та руками. Так, більшість бактерій, які таким чином потрапляють на предмет, не становлять небезпеки. Але, якщо не очищати пляшку, умовно-патогенні мікроорганізми можуть розмножитись і перетворитись на справжню загрозу. Тому ємність потребує щоденного миття. А краще хоча би два рази на день – зранку та ввечері. Особливо, якщо ви ділитесь її вмістом з іншими людьми.
Як правильно чистити пляшку для води
Щоби ретельно очистити пляшку, почніть з теплого ополіскування. Зніміть кришку і промийте предмет зсередини та зовні. Кришку теж не забудьте.
Додайте краплю мийного засобу для посуду у пляшку та на кришку, додайте трохи води, закрийте пляшку і енергійно нею потрусіть секунд 20-30. За цей час мильний розчин має ретельно промити ємність зсередини. За потреби повторіть процедуру.
Зніміть кришку з залишками піни і почистіть її щіткою, проникаючи в усі щілини. Якщо горлечко пляшки досить широке, обробіть її всередині йоржиком. Піну потім злийте, а пляшку як слід прополощіть і дайте їй висохнути.
Якщо пляшка потребує ретельнішого чищення
Якщо ви використовуєте пляшку з водою щодня або кладете в неї інші продукти, вам може знадобитися більш глибоке очищення. Адже в такому разі на поверхні предмета може утворюватись біоплівка, а часом і пліснява. Видалити їх можна кількома методами.
Оцтове полоскання
Дистильований білий оцет вбиває бактерії та спори грибів. Розведіть його водою у пропорції 1:1, заповніть розчином пляшку і залиште на ніч. Зранку рідину злийте і очистіть пляшку звичайним способом.
Чищення содою
Щоб очистити пляшку механічно, у неї можна додати харчову соду. Візьміть одну чайну ложку харчової соди і засипте всередину. Заповніть пляшку водою, закрутіть кришку і добре її потрусіть. Сода акуратно зішкребе всі забруднення. Для більш ретельного чищення залиште содовий розчин у пляшці на ніч, а зранку помийте її, як завжди.
Раніше OBOZ.UA розповідав, як позбутись запаху цвілі від рушників.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.