MY.UAНовини
“Порадьте щось від нежитю й температури”. Як українцям в аптеках підсовують ліки, які вигідні саме продавцю
“Порадьте щось від нежитю й температури”. Як українцям в аптеках підсовують ліки, які вигідні саме продавцю

“Порадьте щось від нежитю й температури”. Як українцям в аптеках підсовують ліки, які вигідні саме продавцю

На звичці питати поради в аптекаря українські мережі аптек вибудували свої бізнес-моделі. Від того, як рядові фармацевти відповідають на ці запитання, часто залежить їхня зарплата. Більшість тих, хто питає поради, не здогадується про вже відомий факт: виробники ліків платять аптекам за рекомендації. Окрім того, у розгалужених аптечних мережах дедалі частіше просувають ліки власних торгових марок.

Такий механізм продажу для фахівців галузі не дивина, він давно й активно застосовується в торгівлі. Але ж ліки — це не хотдоги на заправках. У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про заборону взаємовигідних відносин між лікарями, виробниками та продавцями ліків. Видання “ТЕКСТИ” розбиралось, як усе працює зараз і що має змінитися.

Перша рекомендація

“Є чіткий сценарій: перше, що ти маєш озвучити покупцеві, — це власне виробництво, — розповідає журналісту Texty.org.ua (на умовах анонімності) фармацевтка однієї з найбільших українських аптечних мереж. — Відійти від сценарію не можна, бо за нами стежать через відеокамери і є прослушка”.

Такі поради стали потужним інструментом продажу з огляду на жорстку конкуренцію серед аптек, яких подекуди можна нарахувати з десяток на квадратному кілометрі, десятки найменувань ліків з однаковим вмістом та звичку українців лікуватися самотужки. Для продавців ліків є навіть градація: перша рекомендація, друга, третя. Перші, звісно, найдорожчі.

“Порадьте щось від нежитю й температури”

Щоб дослідити, що рекомендують продавці, ми завітали в кілька десятків аптек у Києві й попросили порадити щось від закладеного носа та високої температури.

На сайті tabletki.ua можна нарахувати 38 торгових марок у категорії судинозвужувальних спреїв чи крапель (діючі речовини оксиметазолін і ксилометазолін). І 22 торгові марки в категорії “чай від застуди”. І це без урахування різних смаків та різного дозування в межах однієї торгової марки.

Кумедно, що в одній із відвіданих аптек на прохання порадити щось від нежитю й температури першими жваво відгукнулися жінки з черги, перехопивши ініціативу в провізорки. Їй довелося лише розгублено підтакувати.

Іноді фармацевти взагалі відмовлялися надавати рекомендації, показавши лише поличку з препаратами: “Все перед вами”. Причому ця ситуація повторилася в кількох аптеках однієї мережі. Навіть препарати на поличках скрізь були розставлені в однаковій послідовності.

  • Гомеопатия – разведенное ничто

Пропозиції купити саме препарати власних торгових марок ми теж помітили.

У семи з дев’яти відвіданих аптек мережі “Аптека доброго дня” як жарознижувальний засіб у першу чергу запропонували “Флунет” у вигляді гарячого чаю. У восьми з дев’яти — спрей “Ріносан” від закладеного носа.

Обидва препарати, за даними каталогу ліків Tabletki.ua, випускає компанія “Інфарма Трейдінг, СІА”, співзасновником якої з часткою 50% є Ігор Червоненко. Він же, за даними профільних ресурсів, контролює ТОВ “Фармастор”, якому належить мережа “Аптека доброго дня”, а також мережі “Перша соціальна аптека” та “Експрес Фарм”.

В усіх чотирьох аптеках “Подорожник”, які ми відвідали, рекомендацією номер один серед жарознижувальних препаратів став “Комбігрип”, від нежитю у двох аптеках у першу чергу порадили “Неосинус”, ще у двох “Назанол”.

Обидва препарати від нежитю — Baum Pharm, власна торгова марка мережі “Подорожник”.

“Комбігрип” — індійський виробник. Принаймні зв’язку з українськими аптечними мережами ми не виявили.

У чотирьох аптеках АНЦ перші рекомендації жарознижувального засобу — “Аміцитрон” і “Трицитрон”, від закладеного носа — “Лоратек” і “Евкаспрей Турбо”.

“Лоратек” і “Трицитрон” — власні торгові марки мережі АНЦ. “Евкаспрей Турбо” — власна торгова марка мережі “Подорожник”. “Аміцитрон” випускає український виробник “Інтерхім”.

  • Рекламные уловки фарм-мафии

“Візьміть ще но-шпу”

В одній з аптек трапився молодий фармацевт, який насилу зумів правильно прочитати назви препаратів на вітрині, поки його спопеляла поглядом досвідченіша колега.

В іншій аптеці окрім стандартних для своєї мережі засобів від нежитю й температури одразу запропонували щось антивірусне й препарати від шлунка, повернувши розмову якось так: “Зараз такий незрозумілий вірус ходить, починається ніби з носа, а потім і шлунок прихопить…”

Тим часом бабусі біля сусіднього віконця, яка брала місячний запас ліків приблизно на дві тисячі гривень (переважно кардіологічного спрямування), “за компанію” продали но-шпу, докинувши: “Но-шпа або льодяники “Тантум Верде” в домашню аптечку не потрібні?”.

Загалом активне пропонування якихось ще препаратів на додаток до вже озвучених на запит покупців — звична справа для українських фармацевтів, про це також говорить наша співрозмовниця: “Після того як озвучений уже звичний перелік пропонованих засобів від нежитю й температури, фармацевти можуть перейти і до пропонування, наприклад, “антивірусних” препаратів, лікувальна дія яких під великим сумнівом”.
Противірусні можуть пропонуватися “в комплексі” з жарознижувальними порошками чи спреями власної торгової марки: “І до них у комплексі… (тут назва антивірусного препарату) — він вбиває сам вірус всередині, і його треба приймати…”

Ну як тут відмовиш?

ПРОПОЗИЦІЇ В АПТЕКАХ ЗАРАДИ ЗБІЛЬШЕННЯ ПРОДАЖУ РОЗВИВАЮТЬ КУЛЬТУРУ ЗАСТОСУВАННЯ ЛІКІВ БЕЗ ПРИЗНАЧЕННЯ ЛІКАРІВ

Пам’ятаймо, що йдеться не про їжу, одяг чи товари для дому, а про ліки, які мають показання й протипоказання і які люди звикли купувати й вживати на власний розсуд. І такі пропозиції в аптеках заради збільшення обсягів продажу розвивають культуру застосування ліків без призначення лікарів.

  • Как отличить БАД от лекарства

Що таке аптечні торгові марки?

Власна торгова марка (усталене скорочення ВТМ) — марка товару, випущеного певною компанією-виробником на замовлення і представленого під брендом іншої компанії. Ми звикли до ВТМ у супермаркетах: “Премія” в Сільпо, “Своя лінія” в АТБ або Rioba та Metro Chef у мережі супермаркетів Metro. Цим шляхом уже не один рік йдуть великі аптечні мережі, створюючи та просуваючи власні торгові марки: медичні товари, косметику, БАДи й лікарські засоби.

ВТМ мають більшість великих аптечних мереж: “Аптека доброго дня”, “Аптека низьких цін”, “DS”, “3І”, “Лекфарм 36,6”, “Руан”, “Конекс”, “Аптека гормональних препаратів”, “Подорожник” (про це йдеться в профільному виданні The farma Media).

Власники аптечних мереж не приховують своєї причетності до виробництва ліків під власними брендами. Про просування власних торгових марок і прив’язку до оплати роботи персоналу часто говорять на профільних конференціях, пишуть на власних сайтах (як мережа аптек “DS”), у каталогаху профільних ЗМІ та в рекламних публікаціях (як у випадку мережі “Подорожник” та її ВТМ Baum Pharm). Наприклад, зі статті в журналі Forbes ми дізнаємося, що “Ілан Фарм” і “Добрий Денчик” є ВТМ “Аптеки доброго дня”.

Але покупці здебільшого не знають, що їм пропонують такі товари. Держлікслужба України забороняє вказувати аптечні бренди на упаковках. У липні минулого року Аптечна професійна асоціація України навіть вела в публічне листування з МОЗ, намагаючись це оскаржити.

  • Збували підроблені ліки для онкохворих по 46, 5 тис. грн за упаковку – викрито злочинну схему

“Діємо за чітким сценарієм”

На сайтах із відгуками працівників про роботодавців багато анонімних коментарів про те, що фармацевтів змушують “впарювати” покупцям не лише продукцію власних торгових марок, а й ліки, які їм не потрібні. Це обов’язкова умова отримання бонусів, які є суттєвою часткою зарплат працівників аптек. У численних оголошеннях про пошуки фармацевтів від мережевих аптек завжди йдеться про можливість заробити більше, отримавши бонуси.

Про внутрішню кухню роботи в аптеці Texty.org.ua розповіла фармацевтка однієї з розгалужених аптечних мереж (прізвище та місце роботи нашої співрозмовниці ми не називаємо, оскільки це може їй зашкодити, нижче пряма мова):

У мережі аптек, де я працюю, є власна торгова марка. За реалізацію препаратів цієї марки ми отримуємо суттєвий відсоток від продажу. Наприклад, якщо в тебе зарплата 15 тисяч гривень, то можна ще до 7 тисяч заробити відсотками. Думаю, щось подібне є у всіх аптечних мережах.

ПРЕПАРАТИ НА ВІТРИНІ, ЯКІ БАЧАТЬ ПОКУПЦІ, ТАКОЖ ПРОПЛАЧЕНІ

Крім того, є проплачені препарати (тобто виробники оплачують їх просування через рекомендації аптекарів. — Ред.). Ми теж їх пропонуємо. Препарати на вітрині, які бачать покупці, також проплачені.

Загалом потрібно запропонувати три препарати. Якщо клієнт купив противірусні засоби, йому треба порекомендувати вітаміни. Покупцеві із застудою можна запропонувати багато всього: чаї, спреї для горла, носа. Є також чимало препаратів, які можна порадити у випадку отруєння.

Навіть якщо людина прийшла з чимось конкретним, потрібно щось запропонувати для збільшення чека. Лише до рецептурних препаратів не можна нічого рекомендувати. Також не пропонуємо кардіологічні препарати, хоча маємо й такі власної марки.

Іноді люди самі запитують ті чи ті лікарські засоби, дізнавшись про них із реклами чи деінде. За такі продажі ми теж отримуємо бонуси. Ці гроші зазвичай дають у конвертах, вони не проходять через банк.

До власної торгової марки також належать бинти, марля, вата, серветки, спирт.

  • Як фарм-мафія вбиває підробними ліками онкохворих пацієнтів в Україні

Перше, що маємо порекомендувати, — препарати власного виробництва. Переважно йдеться про БАДи (біологічно активні добавки. — Ред.). Іноді люди запитують: “Чому ви рекомендуєте не ліки, а БАДи?”. І тут стає некомфортно, бо, з одного боку, ти отримуєш від цього якийсь відсоток, а з другого — людині ж треба допомогти.

Продукти власного виробництва нашої мережі ми детально вивчаємо за вказівкою керівництва. А препарати інших виробників, які просуваємо, я досконало не знаю, тому, якщо людина не захотіла купувати наші ліки, пропоную лише ті, які використовувала сама.

Інструктажем провізорів займаються і регіональні менеджери, і завідувачі аптек. Ми маємо діяти за чітким сценарієм, пропонуючи спершу препарати власного виробництва. За нами стежать, є камери, прослушка, приходять із перевірками “секретні покупці”. За невиконання вимог можуть накладатися штрафи.

Загалом найпростіше продавати ліки чоловікам — у них часто немає на думці конкретного препарату й вони погоджуються з усім, що їм пропонуєш. А жінки частіше знають, за яким саме препаратом прийшли.

Що можна порадити покупцям у цій ситуації? Намагатися купувати конкретні ліки за рекомендаціями лікарів (хоча й на ці рекомендації виробники ліків намагаються вплинути. — Ред.). Купуючи безрецептурні препарати, звертати увагу на те, чи вам пропонують лікарський засіб, чи дієтичну добавку. Лікарські засоби проходять суворіший контроль.

  • «Украинский препарат против коронавируса»: как БАД из капусты стали рекламировать местные власти

Взаємну вигоду хочуть заборонити

Держава намагається втрутитися в цей взаємовигідний тандем виробників ліків та аптечних мереж, запровадивши додаткові норми. З відповіді Міністерства охорони здоров’я на наш запит зрозуміло, що там знають про налагоджені зв’язки виробників і дистриб’юторів лікарських засобів із медпрацівниками й фармкомпаніями, які “можуть підкріплюватися роздачею сувенірної та брендованої продукції, подарунками, преміями від представників фармацевтичної промисловості”.

27 листопада 2023 року у Верховній Раді зареєстрували, але поки що не проголосували законопроєкт про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення обмежень для медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації під час здійснення ними професійної діяльності.

У законопроєкті йдеться про обмеження для медичних і фармацевтичних працівників, а також фахівців із реабілітації. Їм заборонять безпосередньо або через інших осіб вимагати й отримувати кошти чи іншу вигоду за рекомендації та призначення ліків, медичних виробів або допоміжних засобів реабілітації.

Також буде заборонено використовувати для призначення ліків рекламні бланки фармкомпаній.

Фармацевтів хочуть зобов’язати розповідати про всі наявні аналоги ліків на прохання покупця. Зауважується, що провізор не повинен, керуючись власною вигодою, приховувати інформацію про ліки з аналогічною діючою речовиною за нижчою ціною.

У МОЗ також зазначили, що працюють над єдиними правилами промоції фармпродукції разом із міжнародними партнерами та організаціями з Франції, Німеччини, Польщі та Сербії.

Як це працює, наприклад, у Франції?

Продаж ліків регулює, зокрема, Кодекс громадського здоров’я. Рекламу медпрепаратів контролює Національне агентство з безпеки лікарських засобів і продуктів медичного призначення.

Виробникам заборонено пропонувати фармацевтам будь-які вигоди з продажу препаратів чи медичних засобів, а фармацевтам — їх отримувати. Більшість ліків продається тільки за наявності рецепта від лікаря. Без нього можна купити лише небагато препаратів на зразок “Нурофену”, “Смекти” чи “Аспірину”. Навіть судинозвужувальні спреї, які нам щедро рекомендували в українських аптеках, у французьких аптеках продають за рецептом.

Автори: Володимир Литвинов, Андрій Гарасим

Джерело: TEXTY.org.ua

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Нідерланди – Україна: онлайн-відеотрансляція матчу 1/8 фіналу чемпіонату світу-2024 з футзалу
TSN
2024-09-24T15:21:07Z
Переможець уже відомий: зірковому футболісту повідомили, що він отримає "Золотий м'яч"
24tv
2024-09-24T15:00:06Z
Кроос: УЄФА знадобилося три місяці, щоб визнати, що Кукурелья зіграв рукою. Чи можу я тепер називати себе чемпіоном Європи?
Football.ua
2024-09-24T14:52:01Z
Підтримував війну. Футболіст збірної Росії Соболєв потрапив у базу «Миротворця»
ГЛАВКОМ NET
2024-09-24T14:44:50Z
Головний тренер Арсенала назвав причину відсутності Зінченка і назвав терміни його повернення
24tv
2024-09-24T14:44:36Z
"Сильніший за нього ментально": перший тренер Кличків зробив прогноз на реванш Усик – Ф'юрі
24tv
2024-09-24T14:44:26Z
Турбота про агресора: ФІФА та УЄФА перерахували величезну суму Російському футбольному союзу
24tv
2024-09-24T14:44:14Z
Щесни може стати заміною травмованому тер Штегену в Барселоні
Football.ua
2024-09-24T14:42:25Z
Хаві міг очолити Рому
Football.ua
2024-09-24T14:42:04Z
Зеленський у Нью-Йорку зустрівся з прем’єркою Італії
УкраинФорм
2024-09-24T15:28:30Z
Повітряна ціль з Білорусі перетнула державний кордон: що відомо
TSN
2024-09-24T15:28:21Z
Чому Трамп накинувся на Зеленського
GlavRed
2024-09-24T15:27:53Z
Без дозволу бити по Росії, але з закликом до світу: Байден зробив заяву про Україну в ООН
GlavRed
2024-09-24T15:27:50Z
Зеленський про обстріл Харкова: Мішені для російських бомб – житловий будинок, хлібозавод та стадіон
Хвиля
2024-09-24T15:27:43Z
Пакет військової допомоги США для України на $375 млн можуть оголосити вже завтра – ЗМІ
iPress
2024-09-24T15:27:07Z
У МЗС відповіли президенту Чехії щодо окупації території України після кінця війни
Европейская правда
2024-09-24T15:25:13Z
Що відомо про літаки Як-130 ВПС Білорусі та для чого вони потрібні Лукашенку
24tv
2024-09-24T15:24:42Z
Астролог назвав дві області, які Росія не поверне Україні після закінчення війни
TSN
2024-09-24T15:18:41Z
Які трендові кольори волосся для жінок за 40: омолоджують і роблять образ бездоганним
TSN
2024-09-13T17:42:40Z
Тіна Кароль обрана музичною продюсеркою Нацвідбору на "Євробачення-2025"
TSN
2024-09-13T13:15:00Z
У Тбілісі відбудеться бієнналє cценографії за участі українських мисткинь
УкраинФорм
2024-09-24T15:13:37Z
Вагітна Анна Кошмал показала помітно округлий животик і розсекретила, коли йтиме в декрет
TSN
2024-09-24T14:46:39Z
Роберт Де Ніро та Тіффані Чен відвідали премʼєру фільму
Фокус
2024-09-24T14:44:47Z
У розкішній вишиванці від Gunia Project: Олена Зеленська отримала нагороду у США
24tv
2024-09-24T14:44:43Z
Відома українська акторка перенесла операцію і розкрила, що сталося
TSN
2024-09-24T14:44:38Z
86-річна Джейн Фонда в сріблястому тренчі зʼявилася на Паризькому тижні моди
Фокус
2024-09-24T14:44:24Z
Перша кінопрем’єра 2025 року. У Києві відзняли фінальну сцену фільму «Потяг у 31 грудня»
ГЛАВКОМ NET
2024-09-24T14:44:21Z
Чому Нідерланди не можна називати Голландією: до чого тут "п'яний туризм"
GlavRed
2024-09-24T15:27:24Z
Навіщо у коктейлях дві трубочки: майже ніхто не знає, як їх використовувати
TSN
2024-09-24T15:18:27Z
Чим прибрати запах у вуличному туалеті: лайфхаки, які можуть здивувати
24tv
2024-09-24T14:44:49Z
Ці речі ніколи не можна тримати в спальні: заберіть їх вже зараз
24tv
2024-09-24T14:44:38Z
Полегшать життя кожної господині: 3 легкі заготовки в морозилку від судді МастерШефа
24tv
2024-09-24T14:44:27Z
Коридор затемнень 2024 матиме значний вплив на декілька знаків зодіаку: шукайте себе в списку
24tv
2024-09-24T14:44:26Z
Отримаєте гарний урожай: як вибрати цибулю-сіянку, щоб висадити восени
TSN
2024-09-24T14:44:24Z
Ось які вісім продуктів їдять в Японії для довголіття: дієтологиня поділилася секретом
TSN
2024-09-24T14:43:41Z
Про розколоте суспільство, різницю досвідів і як нам із цим жити
ZN UA
2024-09-24T14:42:35Z
У Хмельницькому зафіксували першу смерть від лихоманки Західного Нілу
УкраинФорм
2024-09-24T15:18:39Z
Тривалі відключення світла підвищують ризики передачі інфекцій
24tv
2024-09-24T15:09:16Z
Принцип передозування
Петр и Мазепа
2024-09-24T15:01:55Z
Схуднути без надзусиль: 6 звичок, які допоможуть скинути зайві кілограми та сантиметри на талії
24tv
2024-09-24T14:44:58Z
Що робити, щоб кросівки не смерділи: 6 перевірених способів, які допомагають
24tv
2024-09-24T12:51:38Z
Як відмити руки від горіхів: 5 способів, які допоможуть за лічені хвилини
24tv
2024-09-24T12:51:03Z
Як використання смартфонів та планшетів впливає на поведінку дітей: нові дані
24tv
2024-09-24T12:44:27Z
Страждають не лише зуби: до яких проблем зі здоровʼям може призвести неправильний прикус
24tv
2024-09-24T12:44:09Z
Медзаклади Миколаївщини та Херсонщини додатково отримають з бюджету 44,4 мільйона
УкраинФорм
2024-09-24T12:43:10Z
У Рівному судитимуть чоловіка, який торгував бойовими припасами, перебуваючи у СІЗО
Украина Криминальная
2024-09-24T15:21:08Z
У Харкові кількість поранених внаслідок авіаударів зросла до 31, троє загиблих
УкраинФорм
2024-09-24T15:18:01Z
Ворог завдав авіаударів по Харкову: є загиблі та травмовані
Мій Харків
2024-09-24T15:16:57Z
П’яний 21-річний водій проігнорував правила переїзду залізничних колій, внаслідок чого загинула його 15-річна пасажирка
Украина Криминальная
2024-09-24T15:06:40Z
РФ скинула КАБи на Харків: в багатоповерхівці – наскрізна діра, кілька поверхів склалися
TSN
2024-09-24T15:06:39Z
Бердичівські поліцейські завершили розслідування вбивства містянина
Украина Криминальная
2024-09-24T14:51:46Z
В Італії шукають немовля з бабусею, які зникли після повені
Европейская правда
2024-09-24T14:45:04Z
Мобілізований після сварки з командиром повернувся до цивільного життя: його суворо покарали
TSN
2024-09-24T14:44:58Z
Чоловік убив подругу і залив бетоном на балконі: як виявили вбивство
TSN
2024-09-24T14:44:45Z
ЗСУ намагаються підготувати Суджу в Курській області до холодів
УкраинФорм
2024-09-24T15:28:12Z
Заступник міністра оборони попередив про підготовку Росії до нових масованих обстрілів
24tv
2024-09-24T15:27:44Z
Росія окупувала місто в Покровському районі: мапи DeepState
ГЛАВКОМ NET
2024-09-24T15:24:53Z
Б'ють не лише ракетами і КАБами: що стає мішенню росіян на Харківщині
24tv
2024-09-24T15:24:25Z
Обстріл Харкова: влада розповіла про стан постраждалих
ГЛАВКОМ NET
2024-09-24T15:15:08Z
Удар по харківській багатоповерхівці: у зруйнованому під’їзді мешкали 82 людини, їх розшукують
УкраинФорм
2024-09-24T15:13:26Z
Новий обстріл Харкова російськими КАБами: пряме влучення в багатоповерхівку, є жертви
Хвиля
2024-09-24T15:09:45Z
Мобілізація до 25 років: що змінилося і хто може потрапити на фронт
TSN
2024-09-24T15:06:58Z
Олег Синєгубов показав уламки бомби, що влучила у будинок в Харкові
TSN
2024-09-24T15:06:53Z
Прикордонники попередили українців про можливі труднощі з перетином польського кордону
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T15:49:31Z
Ціна Курської операції: українські військові розповіли, чи вартий наступ важких зусиль
TSN
2024-09-13T17:42:32Z
16-річний велетень з гігантськими руками та ногами побив два світові рекорди
Фокус
2024-09-24T15:27:27Z
Як сьогодні живе блогерка Саша Бо, яка скандально розлучилась з Ігорем Пустовітом
24tv
2024-09-24T15:24:46Z
Поки країна воює, син голови Одеського ТЦК Юрія Пуйка відпочиває в Туреччині та отримує пенсію "заднім" числом
Знай
2024-09-24T15:21:37Z
Жінка із США стала першою людиною, яка покінчила з життям у капсулі самогубців
InternetUA
2024-09-24T15:16:54Z
ЗМІ: керівництво Мінстратегпрому змінили через провал постачання боєприпасів, Міноборони – на черзі
Знай
2024-09-24T15:09:36Z
Про порівняння з Винником, особисте й головну мрію дитинства: щире інтерв'ю з Андрієм Кравченком
24tv
2024-09-24T15:03:29Z
Окупанти могли атакувати Запоріжжя рідкісними авіабомбами – Defense Express
ГЛАВКОМ NET
2024-09-24T14:58:20Z
755-сильний карбоновий "боєць": перший кросовер Ferrari отримав екстремальну версію
Фокус
2024-09-24T15:12:06Z
З запасом ходу понад 1100 км: стильний BYD Denza Z9 GT розкрив ціни та технічні характеристики
AutoGeek
2024-09-24T15:09:58Z
Новий кросовер Honda для бездоріжжя розсекретили на офіційних фото і відео
Фокус
2024-09-24T14:44:23Z
Топ-5 секретів керуванням автомобілем
ГЛАВКОМ NET
2024-09-24T14:43:46Z
Xpeng анонсував електричну новинку P7+
AutoCentre
2024-09-24T14:42:56Z
Управління держохорони потрапило у скандал, замовивши партію Toyota Land Cruiser по 4 млн грн за штуку
AutoCentre
2024-09-24T14:42:03Z
GM готує електрокар із “крилами чайки”: Прем’єра шоу-кара запланована на 24 вересня
AutoGeek
2024-09-24T12:45:23Z
Представлено Land Rover Defender Eivissa Limited Edition
Portaltele
2024-09-24T12:35:04Z
Volkswagen Multivan T7 отримав версію з повним приводом 4Motion
AutoCentre
2024-09-24T12:30:43Z
У середу відключення світла не плануються - Укренерго
УкраинФорм
2024-09-24T15:24:55Z
Для пенсіонерів в Україні запустили нову онлайн-послугу: про що йдеться
InternetUA
2024-09-24T15:22:00Z
У Польщі зростає інтерес до закупівлі молдавського винограду
AgroNews
2024-09-24T15:21:05Z
У Одеській області встановлять плавучі електростанції
24tv
2024-09-24T15:18:02Z
Розлив російської нафти в Балтійському морі може стати екологічною катастрофою - Greenpeace Німеччини
УкраинФорм
2024-09-24T15:13:34Z
Відключення світла: як діятимуть графіки 25 вересня
ГЛАВКОМ NET
2024-09-24T15:12:58Z
Денис Борисович Костржевський: Як обов’язкове страхування державних контрактів сприятиме зменшенню корупції
UAToday
2024-09-24T15:09:52Z
Три області з найдешевшим і найдорожчим житлом в Україні: скільки зараз коштує оренда
24tv
2024-09-24T15:09:29Z
Україна почала імпорт картоплі у розпал сезону збирання: у чому причина
24tv
2024-09-24T15:09:07Z
Варення з помідорів: Клопотенко здивував мережу новою гастро-провокацією
24tv
2024-09-24T15:24:47Z
Яйцеподібна вітряна турбіна шокувала експертів: вона відключила всі сонячні панелі
Фокус
2024-09-24T15:15:06Z
"Картопляне вторгнення": соцмережі вибухнули мемами через білоруський Як-130 в Україні
24tv
2024-09-24T15:03:26Z
Apple готує редизайн Mac mini: ось усі деталі
InternetUA
2024-09-24T15:01:36Z
Steam побив новий рекорд: понад 38 мільйонів активних користувачів одночасно
InternetUA
2024-09-24T14:47:10Z
Як залишатися на зв'язку під час відключення електроенергії
24tv
2024-09-24T14:44:58Z
Прогрес вражає: 5 високотехнологічних інновацій для дому
24tv
2024-09-24T14:44:56Z
Китай зняв найепічніше відео запуску й катастрофи ракети під час невдалого випробування
24tv
2024-09-24T14:44:52Z
Це вперше за 77 років: біля станції "Вернадський" зафіксували рекордну швидкість вітру
TSN
2024-09-24T14:44:33Z