Команда вчених Ексетерського університету під час дослідження з’ясувала, що в літніх людей, які володіють навичками гри на музичних інструментах, погіршення когнітивних здібностей відбувається набагато повільніше, ніж в їхніх однолітків, які не мають подібного хобі.
Як стверджують учені, літні музиканти продемонстрували істотно кращі результати під час тестування робочої пам’яті та виконавчої функції.
Як проходило дослідження
Дослідники проаналізували дані 1 107 учасників, старших за 40 років, середній вік яких становив 67,8 року. З них 89% мали досвід гри на якомусь музичному інструменті, а 44% все ще займалися грою.
З’ясувалося, що учасники, які мають досвід гри, помітно відрізнялися вищими оцінками в тестах на асоціативне навчання, самостійний пошук і робочу пам’ять.
Які інструменти кращі
За словами вчених, особливо помітним зв’язок із робочою пам’яттю був серед учасників, які грали на клавішних і мідних духових інструментах. У виконавчих функціях найкращий результат показали музиканти, які грали на дерев’яних духових інструментах.
Суттєво відзначилися й ті, хто повідомив, що грали на більш ніж одному інструменті, а також продовжували грати досі.
Просто слухати недостатньо
Водночас учені не знайшли зв’язку між просто прослуховуванням музики та когнітивними показниками.
Автори роблять висновок, що залучення людини до гри на музичних інструментах може сприяти підтримці її розумових здібностей у процесі старіння. Однак, що саме стоїть за зв’язком, ще належить дослідити в майбутньому.