Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми зараз тут лише тому, що на фронті наші захисники та захисниці нищать ворогів. Ми маємо робити все, щоб наші ветерани інтегрувалися в суспільство. Маємо проєкт активних парків у наших громадах. Локації будуть розташовуватися безпосередньо в громадах, на відкритому повітрі. Ми надаватимемо методологічну допомогу для підготовки тренерів у цих громадах, щоб вони могли працювати з ветеранами. Тут, у Черкасах, ми бачимо багато хлопців-переможців Ігор Нескорених. Долучатимемо і їх як тренерів. У цих парках за допомогою занять спортом ми прибиратимемо бар'єри між ветеранами і цивільними людьми, щоб на спортивних майданчиках і цивільні, й військові займалися спортом разом, допомагаючи один одному адаптуватися в суспільстві», - зазначила Лапутіна.
За її словами, для того, щоб запровадити державні програми реабілітації, в міністерстві працюють над виробленням стандартів спортивної реабілітації.
Міністр у справах ветеранів подякувала начальнику Черкаської ОВА Ігорю Табурцю та міському голові Анатолію Бондаренку за великий внесок міста й області у справу реабілітації ветеранів, їхньої адаптації в мирне життя.
Директор муніципального спортивного клубу «Дніпро» Юрій Гончаров сказав, що сьогодні було презентовано нові адаптивні види спорту для ветеранів війни: баскетбол на візках, настільний теніс, стрільба з лука, легка атлетика. За його словами, хлопці на своєму прикладі показали, що завжди є можливість займатися улюбленим спортом.
Тренер з пауерліфтингу Володимир Іваненко відзначив, що ветерани мають більшу мотивацію, аніж цивільні люди, хоч із ними працювати важче.
Як повідомляв Укрінформ, віцепрем’єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук відвідала в Сумах заклади для учасників бойових дій, ветеранів, членів їхніх родин та родин загиблих захисників.