Настоятель одного з храмів Вінницької єпархії УПЦ (МП), який вихваляв терористів Захарченка, Гіві та Моторолу, отримав два роки позбавлення волі. Про це повідомила пресслужба Служби безпеки України.
За даними слідства, засуджений у своєму телеграм-каналі називав війну «громадянською» і поширював публікації пресслужби РПЦ, яка виправдовувала російську окупацію частини території України.
«Разом з цим клірик регулярно поширював авторські коментарі, в яких намагався дискредитувати українських військових та ображав релігійні почуття вірян різних конфесій. Для маскування злочинних дій протоієрей писав у соцмережах під псевдонімом», — йдеться в повідомленні СБУ.
Окрім цього, правоохоронці з'ясували, що клірик розповсюджував прокремлівські наративи під час проповідей та особистого спілкування з вірянами.
На підставі зібраних доказів суд визнав його винним за ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) та ч. 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України.
В СБУ додають, що настоятель отримав не надто жорстке покарання, оскільки співпрацював зі слідством.
Раніше Служба безпеки України повідомила про заочну підозру у пособництві державі-агресорупідсанкційному митрополиту Луганської єпархії УПЦ МП Василю Поворознюку (Пантелеймону), який співпрацює з російськими окупантами та благословив «приєднання» Луганщини до Росії.
Правоохоронці також викрили колишнього послушника Києво-Печерської лаври в діяльності на користь РФ і повідомила йому про підозру. Чоловік може отримати до 8 років тюрми з конфіскацією майна.
- Читайте також: Парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт, який відкриває шлях до заборони в Україні УПЦ МП
Фото: СБУ
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.