Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко розповів, чому поки що не варто переживати через вторгнення Білорусі до України
Після того, як в аеропорту Мінська приземлилися літаки з Китаю, понеслася чергова хвиля конспірології, від "Китай через Білорусь возить зброю в росію!", до традиційного "Китай озброює Білорусь, тому що та готується напасти на Україну".
Щодо першого, як завжди, зауважу – навіщо? Навіщо Китаю щось везти до Білорусі, щоб потім це відправити в росію, якщо через кордон з росією це можна відправити простіше і таємніше, далеко від очей моніторингових груп і розвідки НАТО під боком?
Щодо наміру Білорусі напасти на Україну – це як "наша пісня гарна, починай спочатку!"
На сьогодні на території Білорусі відсутнє ударне угруповання, здатне таке вторгнення здійснити. Формування такого угруповання немає.
У прикордонній зоні з боку Білорусі концентрація сил коштів має такий вигляд:
- 38-й ОДШБр у районі с. Ужово та м. Пінськ, Брестська обл.
- 5-й ОБр СпП — Іваново, Брестська обл. та Приболовичі, Гомельська обл.
- 350-й ОВДБ 103-й ОВДБр – с.Лельчиці, Брагін та Зябрівка-2, Гомельська обл;
- 336-а РеАБр (Зябрівка);
- 51-й АБр — м. Гомель.
Загальна чисельність не перевищує 1,8 тисячі особового складу.
Російський контингент представлений операторами, які обслуговують і технічним персоналом засобів ППО, комплексів РЕБ, а також авіаційної компоненти. Також на території Білорусі залишаються близько 500 найманців ПВК "Вагнер", які беруть активну участь у підготовці білоруських військових.
Сумарна чисельність боєздатної частини білоруської армії, не більше 15 тис. к.с., а також російського контингенту, у нинішньому вигляді не дозволяють у короткостроковій та середньостроковій перспективі сформувати ударне угруповання для прориву кордону та ліній оборони на північному плацдармі.
Проте це не применшує небезпеку диверсійної та терористичної діяльності. Загалом видихайте.
Джерело: пост Коваленка в Telegram
Думки, висловлені в рубриці блоги, належать автору.
Редакція не несе відповідальності за їх зміст.