MY.UAНовини
Чи може відмова казати неправду бути важливішою за людські життя?
Чи може відмова казати неправду бути важливішою за людські життя?

Чи може відмова казати неправду бути важливішою за людські життя?

Гіпотетичне випробування журналістської етики, яке, втім, може мати й реальні обриси в умовах війни.

Аналізуючи етичні настанови, філософи інколи вдаються до гіпотетичних проблемних ситуацій. Напевно, найвідоміший приклад такої ситуації — так звана проблема вагонетки (trolley problem). У найпростішому варіанті вона виглядає приблизно так: вагонетка котиться по колії; попереду стрілка, яка роздвоює колію; далі на обох коліях лежать різні люди (додано конкретний опис, що це за люди та скільки їх), які загинуть під колесами вагонетки; ви не можете зупинити вагонетку, але можете пересунути стрілку, спрямувавши вагонетку з колії А на колію Б; якщо ви цього не зробите, вагонетка вб’є тих, хто лежить на колії А; якщо зробите — вб’є тих, хто лежить на колії Б. Ваші дії?

Суть такого розумового експерименту, звісно ж, не в тому, щоби помучити респондентів, завдавши їм моральних страждань. Ідея в тому, що аналіз спонтанних реакцій респондентів та обраних ними відповідей дає змогу виявити їхні засадничі етичні настанови: якими саме принципами, свідомими чи несвідомими, вони керуються в проблемних ситуаціях, і якою є ієрархія їхніх етичних пріоритетів.

2017 року, на одній із дискусій із журналістської етики, я запропонував кільком колегам таку проблемну ситуацію:

«Ви журналіст(ка), працюєте неподалік лінії фронту. Офіцер просить вас повідомити в ефір, що ось щойно в такому-то напрямку пройшла колона наших танків. Ви знаєте, що це неправда. Але офіцер каже, що поширення цієї інформації негайно зараз може зберегти життя наших бійців. Ваші дії?»

Відтоді багато що змінилося — і в позиціюванні українських журналістів на нинішній війні, і в очікуваннях українського суспільства щодо такого позиціювання, і також в українському законодавстві (в якому від 24 березня 2022 року запроваджено статтю 114-2 Кримінального кодексу України, яка забороняє «поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних сил України, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органами, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану»).

Але кілька днів тому я запропонував те саме питання, без жодних змін, у соціальній мережі Facebook для відкритого обговорення всіма охочими. Результат перевершив усі очікування: було отримано понад 100 відповідей, зокрема від відомих журналістів, медіаекспертів, правників, а також небайдужих нежурналістів. Відповіді розійшлися у спектрі від категоричного «так, поширю!» до не менш категоричного «ні, не поширю!» (обидва варіанти, серед інших, обрали високопрофесійні журналісти), з різними обґрунтуваннями такого вибору; крім того, була ціла низка «проміжних варіантів», включно зі свідомою відмовою від вибору (знову-таки, з різними обґрунтуваннями такої відмови).

Ось узагальнений опис отриманих варіантів відповідей зі стислими вмотивуваннями:

1. Поширив би цю інформацію.

1.1. Бо деколи поширювати неправду — це вести інформаційну війну.

1.2. Бо життя інших людей має вищий пріоритет, ніж імідж журналіста. Що може бути кращим і важливішим, ніж збереження людського життя?

1.3. Бо від поширення такої інформації читачі не постраждають, і ця деталь не вплине на загальну картину, але є шанс зберегти життя людей (якщо журналіст упевнений, що такий шанс справді є).

1.4. Бо це війна, а в умовах війни головне діяти в інтересах ЗСУ. А потім уже журналістика.

1.5. Бо відмова журналіста ставить «четверту владу» вище за «першу».

1.6. Бо субота для людини, а не людина для суботи.

1.7. Бо стати бійцем в інформаційній війні почесно.

1.8. Бо якщо мої читачі дізнаються, що я проігнорував можливість врятувати життя людей заради абстрактної «вірності засадам професії» — яка нормальна людина після такого захоче мене читати?

1.9. Бо якщо журналіст у конфлікті займає чиюсь сторону, він уже не журналіст, а комбатант.

1.10. Бо в реальному житті люди спочатку керуються емоціями; якщо проаналізувати ситуацію, то поширити цю інформацію було би неправильним рішенням, але багато хто зробив би це спонтанно.

1.11. Поширив би інформацію, наступного дня публічно визнав, що збрехав, і назавжди пішов із професії. Бо втрата професії (професійної репутації) не така велика ціна, як втрата життів.

1.12. Поширив би інформацію, наступного дня поширив уточнення чи спростування, і не побачив би у цьому жодної проблеми; здається, багато журналістів постійно так і роблять.

2. Поширив би інформацію у зміненому вигляді.

2.1. З додаванням «за даними джерел ЗСУ» або «зі слів офіцера ЗСУ».

2.2. З додаванням «за неперевіреними даними».

3. Поширив би інформацію чи відмовився залежно від додаткових обставин.

3.1. Цивільний журналіст мав би відмовитися від такого прохання, натомість військовий журналіст мусив би його виконати, розцінивши його як наказ. Але така подвійність породжує проблему ідентичності: «вважати себе насамперед журналістом чи патріотом».

3.2. Для відповіді потрібна ймовірнісна оцінка: наприклад, «бійці, які б гарантовано загинули, виживуть з імовірністю 99%» або «бійці, які б вижили з імовірністю 98%, тепер виживуть з імовірністю 99%».

4. Не поширив би цю інформацію.

4.1. Бо в такому разі ви вже не журналіст, а комбатант.

4.2. Бо не треба давати використовувати себе задурно. Звідки ви знаєте, що цей офіцер сам не працює на ворога? Може, він був завербований якраз щоби дискредитувати або ЗСУ, або українські медіа чи журналістів? Або, може, він розв’язує власні завдання — наприклад, «надурити командування» чи «зберегти своїх коштом сусідів»? Чи найпростіший варіант: офіцер може просто помилятися. В кожному разі журналіст не має підстав беззастережно вірити офіцеру, що така брехня необхідна.

4.3. Бо це не робота журналіста. Хай офіцер сам дає таку дезінформацію. У офіцера своя відповідальність, у журналіста — своя.

4.4. Бо журналіст має або писати правду, або мовчати; він не може поширювати неправду.

4.5. Бо офіцерів багато, а репутація одна.

4.6. Бо брехати недобре.

4.7. Бо історії про маленьку брехню заради того, щоб урятувати когось, дуже швидко переростають у велику брехню, яку вже і не помічають ті, хто її продукує.

4.8. Бо журналістські стандарти вимагають перевіряти інформацію, а в описаній ситуації це неможливо.

5. Розпорядився би інформацією в інший спосіб.

5.1. Передав би колегам з видання-конкурента — хай вони таке поширюють.

5.2. Скористався би «іншими способами поширити цю інформацію, щоби донести до цільової аудиторії» (без уточнення, якими саме).

6. Відмова від відповіді (заперечення вибору).

6.1. Для таких ситуацій журналісту потрібні формалізовані процедури від його видання. Як там рекомендовано, так і діяти.

6.2. Офіцер вчиняє неправильно (неетично), поставивши перед журналістом вибір. Натомість офіцер мав використати журналіста «втемну», як робили британці під час обох світових війн.

6.3. Офіцер вчиняє неправильно, бо він не може розраховувати, що від поширення інформації будуть врятовані життя; насправді жодна інформація в медіа бійців не врятує, бо ворог збирає військову інформацію не з газет (втім, у питанні йшлося не про газети, а про ефір).

6.4. Офіцер вчиняє неправильно, бо якщо вже ти використовуєш журналістів як інструмент у крайньому разі — ти принаймні не маєш цей інструмент ламати, тобто не маєш права ламати довіру до інституції.

6.5. Офіцер вчиняє неправильно, бо передавати інформацію про пересування військової техніки заборонено законом.

Не всі ці відповіді однаково вагомі, але у своїй сукупності вони добре окреслюють задане цією гіпотетичною ситуацією проблемне поле. Спробуймо його описати.

А. Чи брати на себе відповідальність?

Одна з типових реакцій в ситуації важкого морального вибору — спробувати уникнути такого вибору.

В запропонованій ситуації це можна зробити щонайменше шістьма способами:

А1. Виконати прохання офіцера, але не так, як він про це просив (відповіді 2.1., 2.2., 5.1., 5.2.).

У такий спосіб можна зберегти свою моральну цілісність, але мету прохання при цьому не буде досягнуто, або буде досягнуто в послабленому вигляді (інформацію буде поширено як «неперевірену», або із затримкою тощо). Отже, вибір тут все ж таки зроблено на користь журналістських пріоритетів (їхнє дотримання безумовне), а не ймовірності збереження життя людей (яку така реакція додатково послаблює), але з додаванням пошуку шляхів компромісу.

А2. Вдатися замість вибору до критики офіцера, який не мав ставити журналіста в таку ситуацію (відповіді 6.2, 6.4, 6.5).

Серед висловлених при цьому аргументів найбільшої уваги заслуговують два:

(а) Офіцер мав би позбавити журналіста етичного вибору, натомість використати його «втемну» (6.2). За цією логікою, журналісту краще бути об’єктом маніпуляцій, ніж робити свідомий етичний вибір.

(б) Офіцер заради негайної потреби підриває майбутню довіру до журналіста, тобто завдає невизначено широкому колу людей довгострокової шкоди (6.4). За цією логікою, про недоторканість авторитету журналіста мав би подбати не журналіст, а офіцер, який звертається до нього з провокаційним проханням.

(Примітка: відповідь 6.5. закидає офіцеру підбурювання журналіста до незаконних дій; але абсолютної заборони на поширення такої інформації законодавство насправді не містить; в такому разі питання впирається в те, чи вповноважений саме цей офіцер санкціонувати поширення такої інформації, хай правдивої чи хибної).

А3. Вмотивувати заперечний вибір критикою офіцера, який не факт, що мав підстави для такого прохання, а якщо й мав, то не факт, що це були гідні підстави (відповідь 4.2; аналогічні міркування у відповіді 6.3). Отже, замість брати на себе відповідальність за вибір, журналіст на власну відповідальність має відмовити офіцеру в довірі, щойно той заговорив про прохання збрехати.

А4. Делегувати етичний вибір керівництву (відповідь 6.1). За цією логікою, відповідальність з журналіста має наперед зняти його редактор.

А5. Запитати про додаткову інформацію, яку навряд чи можна отримати в описаних умовах (відповідь 3.2). Фактично, це теж перенесення відповідальності на офіцера, але без критики його позиції: «спершу переконайте мене, що це справді важливо!».

А6. Виконати, але тільки якщо це наказ військовому журналісту (відповідь 3.1). І знову це перенесення відповідальності на офіцера, але вже на іншій підставі.

Б. Якщо брати на себе відповідальність, між чим і чим доводиться робити вибір?

У блоках відповідей (1) та (4) можна виділити три проблемні вузли, над якими варто замислитися насамперед.

Б1. Чи є журналіст комбатантом?

У класичному розумінні, звісно, ні («комбатант — особа, що бере безпосередню участь у бойових діях»). Але жорстке протиставлення «комбатантів, що воюють» і «журналістів, що спостерігають за комбатантами» у багатьох ситуаціях теж не відповідає реальності — хіба що йдеться про війну двох сторін, щодо яких журналіст зберігає абсолютний нейтралітет («це не моя війна»). З іншого боку, якщо ми всерйоз, а не метафорично говоримо про «гібридну війну», в якій дедалі вагомішим компонентом є «інформаційна війна», певно ж, у цієї війни теж є свої комбатанти? А якщо оголосити всіх таких комбатантів «пропагандистами, а не журналістами», що залишиться власне журналістам — знов-таки, лише позиція абсолютного нейтралітету?

З огляду на це, можливо, є певна рація в аргументі 1.9: журналіст стає комбатантом (в широкому сенсі, тобто учасником «інформаційного компонента гібридної війни»), щойно він обирає у військовому конфлікті ту чи іншу сторону. Але додаткова складність полягає в тому, що журналіст, за традиційними очікуваннями, якщо й «воює», то принаймні «воює правдою» (відповідь 4.4.); натомість «пропагандист», за логікою цього (як на мене, дещо спрощеного) протиставлення, свідомо бреше. Тож чи припустимий для журналіста разовий («як виняток») відхід від цього загального правила?

Б2. Наскільки абсолютна заборона казати неправду?

Крім специфічних настанов журналістської етики, журналіст, як і будь-яка людина, також підданий суду з позицій загальнолюдської етики. Багато хто погодиться, що офіцеру в описаній ситуації дозволено казати неправду, бо це може бути необхідним засобом ведення «інформаційної війни» (відповідь 1.1), а отже тут не виникає етичної дилеми (хоча Кант засудив би брехню навіть і в такій ситуації). Натомість для журналіста на одній шальці терезів опиняється його професійна цілісність, а на іншій — хай там як, імовірність збереження людських життів. Тож чи вартує «честь професії» того, щоби заплатити за неї таку високу ціну?

Неочікувану і цінну ремарку до запропонованої мною дилеми висловив американський богослов українського походження, професор Павло Гаврилюк, який нагадав у своєму коментарі, що в оцінці співвідносної ваги заповідей, які забороняють брехати (Вихід 20:16) і вбивати (Вихід 20:13), розійшлися такі богословські авторитети, як Іоанн Золотоуст і святий Августин: перший із них вважав брехню заради спасіння життя морально виправданою, натомість другий вважав обидві заповіді абсолютними, що виключає брехню в будь-якій ситуації. Щоправда, друга позиція в нашому прикладі фактично означає, що заборона на брехню тут опиняється вище за заборону на вбивство; проте вбивати все ж таки буде інша людина, якій ми, відмовившись брехати, не завадили (саме час ще раз згадати «проблему вагонетки»!). Тому можна сказати, що позиція Августина (і Канта) передбачає суто індивідуальну етичну відповідальність перед Богом чи моральним Абсолютом; натомість позиція Золотоуста зважає також на відповідальність перед людським родом, продовження якого інколи можна купити лише ціною брехні.

Але чи прийнятно зважати на таку відповідальність саме журналісту?

Б3. Чи зрозуміє аудиторія відступ журналіста від правди?

Теза про те, що журналіст, свідомо збрехавши, не лише відступає від стандартів (відповідь 4.8), а отже втрачає свою репутацію (відповідь 4.6) і фактично перестає бути журналістом (відповідь 1.11), здається самоочевидною і неспростовною. Адже де одна брехня, там і багато (відповідь 4.7). Але, як показує відповідь 1.8, частина аудиторії може мати й протилежну настанову: а саме, визнавати за журналістом «право на брехню» як виняток, якщо на кону людське життя, тобто будь-яка, хай навіть примарна, можливість його врятувати. Відповідь 1.12 додає до цього, що за умови пізнішого уточнення чи спростування цієї інформації взагалі не буде принципово, чи була саме свідома брехня журналіста причиною того, що первинна інформація не відповідала дійсності; ба більше, за названої умови в цій ситуації просто немає серйозної моральної проблеми (!).

Варто зазначити, що в коментарях до запропонованої ситуації навіть розгорнулася полеміка щодо того, чи є журналіст «представником своїх читачів», або ж він є «представником свого видання», а отже, зважати на читачів — це, власне, не його, журналіста, справа (?). Але, хай би ми казали про журналіста чи редактора, якщо нам ідеться про відповідальність не перед Богом чи моральним Абсолютом, а перед конкретною аудиторією, до якої, через своє медіа, звертається журналіст, слід зважати на те, що ця аудиторія етично неоднорідна: якась її частина не сприйме від журналіста жодної брехні за будь-яких обставин, а інша сприйме і зрозуміє брехню за виняткових обставин, вмотивовану міркуваннями, вищими за імператив «ніколи не брехати», ба більше — не сприйме, з суто моральних підстав, відмову журналіста від брехні в описаній ситуації (доходило до того, що прибічники відповіді 1 прямо звинувачували прибічників відповіді 4 в аморальності!). Інше питання — які саме це міркування і наскільки вони виправдовують брехню як виняток; але порятунок життя тут здається найсильнішим прикладом… якщо такі приклади взагалі припустимі.

Але це вже кожному й кожній із нас доведеться вирішувати самостійно, на особисту відповідальність. А заодно й вирішувати, перед ким, власне, він чи вона несе свою найбільшу відповідальність.

Ілюстрація: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Журналісти
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
"Договорняк" и "слив" Донбасса: кто виноват в обвале украинского фронта
Comments UA
2024-11-29T13:15:32Z
Огромная дыра: как выглядит Ан-2, который россияне перепутали с украинским БПЛА
Фокус
2024-11-29T14:15:56Z
Возле Запорожья почти завершено строительство фортификаций – ОВА
ZN UA
2024-12-01T00:01:35Z
Счастливчики выходных: три знака Зодиака, которым повезет 30 ноября - 1 декабря 2024 года
Фокус
2024-11-29T18:36:01Z
Потеря Курахово — не потеря Запорожья: о настоящих и вымышленных страхах на Восточном фронте
Фокус
2024-12-03T15:21:09Z
В Координационном штабе раскритиковали «игру на публику» россиян со списками на обмен пленными
Апостроф
2024-12-03T15:12:51Z
Враг атаковал четыре общины Никопольщины
Корреспондент
2024-11-29T17:13:36Z
Кличко превращает столицу в строительный гигант – не за счёт обороны, а детских пустых садов: ушло более 30 млрд грн
Знай
2024-12-01T13:12:06Z
Растущая Луна 2 — 14 декабря 2024: гороскоп для всех знаков зодиака
TSN
2024-12-01T13:06:47Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Ермак указал, когда закончится война в Украине
Comments UA
2024-11-27T15:00:03Z
Три года до нового удара России: предупреждение Залужного
Comments UA
2024-11-23T12:54:41Z
Военное положение в Южной Корее: в Сеуле присутствует военная техника, возле парламента столкновения
Фокус
2024-12-03T15:39:33Z
Китай «пригласил» Трампа к разговору: что Си запретил экспортировать в США
Comments UA
2024-12-03T15:27:27Z
Путин назвал цели России в Украине: чем пригрозил диктатор
Comments UA
2024-11-28T11:51:18Z
Лидер оппозиции ФРГ жестко критикует Шольца: Играет на страхах перед войной
Европейская правда
2024-12-01T15:12:02Z
Захарова сказала, сколько украинцев вернулось на территории, подконтрольные РФ
Comments UA
2024-11-27T14:54:28Z
Популярная российская актриса родила первенца в 53 года
Comments UA
2024-11-30T21:33:50Z
Беременная девушка Венсана Касселя показала новые фото топлесс
Comments UA
2024-11-30T22:33:41Z
"Такие бабки": звезда "Женского квартала" оскорбила поклонниц актера Остапа Ступки
Апостроф
2024-11-25T13:51:27Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
Натали Портман в мини-платье позировала на фотоколле сериала "Женщина в озере"
Фокус
2024-12-03T15:42:51Z
Семь гномов Disney: представлен новый трейлер фильма «Белоснежка»
GameMag
2024-12-03T15:22:40Z
Британский рэпер отреагировал на слухи о его романе с 49-летней Анджелиной Джоли
UAToday
2024-11-29T16:12:51Z
Рэпер Yarmak рассказал, когда решил стать в ряды ВСУ
Корреспондент
2024-11-29T14:03:08Z
64-летний Шон Пенн закрутил роман с младшей на 34 года известной актрисой и впервые показал ее публике
TSN
2024-12-01T14:15:50Z
Прожить на 5 лет дольше, потратив 2 часа: ученые узнали о простом способе достижения долголетия
Фокус
2024-11-27T13:42:17Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Гарвардский врач рассказала, как похудеть: пять действительно работающих советов
Comments UA
2024-11-27T15:42:22Z
Дайте мозгу отдохнуть: 5 упражнений для улучшения психического здоровья
Фокус
2024-11-24T12:45:51Z
Все поправимо: 7 советов для беременных женщин, страдающих от депрессии
Marie Claire
2024-12-03T15:01:16Z
Врач два года не употребляет алкоголь: он назвал основные изменения, которые не ожидал после отказа
TSN
2024-12-03T11:39:54Z
Теплая пижама или отопление: что выбрать для здорового сна
Знай
2024-11-27T12:51:42Z
Добавьте плюс 10 лет к жизни: 6 способов сделать свой дом здоровее
Фокус
2024-12-03T11:27:17Z
Появились официальные данные, кто распространил COVID-19 по миру
Comments UA
2024-12-03T10:48:10Z
"Тысяча Зеленского": правительство обнародовало постановление
Корреспондент
2024-11-25T09:08:35Z
Украинцы будут возвращать продукты в супермаркеты по новым правилам
TSN
2024-11-28T11:17:15Z
Доплаты к пенсии: кто их может получить в декабре
ZN UA
2024-12-01T06:03:06Z
С 2025 года пачка сигарет подорожает на 40 гривен, - нардеп
Comments UA
2024-11-27T19:45:48Z
Укрэнерго сообщило об отключениях на среду
Корреспондент
2024-12-03T15:39:03Z
Украинцам выплачивают пенсии сразу за 6 месяцев: у кого появилось такое право
Знай
2024-12-03T15:30:26Z
Пока вы не видите этого, счета за воду уже растут
Знай
2024-11-29T13:30:20Z
"Ведет к радиационному выбросу", - The New York Times пишет, зачем Путин атакует украинские АЭС
Новости Украины
2024-11-29T21:36:48Z
Три сценария зимних отключений 2024-2025: эксперты рассказали, чего ждать украинцам
ZN UA
2024-11-25T03:34:28Z
Зеленого света теперь не будет: в Украине появятся необычные светофоры
Политека
2024-11-29T16:21:33Z
Смерть друга: король Карл III и королева Камилла объявили печальную новость
Marie Claire
2024-11-19T19:04:46Z
Сон на работе принес мужчине $48 тысяч
Фокус
2024-11-24T15:36:01Z
Уже проходит ВЛК: популярного ведущего мобилизовали
Comments UA
2024-11-19T19:45:26Z
Поведение кота:10 признаков, указывающих на то, что животное вас любит
TSN
2024-12-03T15:39:37Z
Когда украинцы планируют праздновать Рождество: 25 декабря или 7 января
Comments UA
2024-12-03T15:33:50Z
За свет некоторые заплатят меньше: украинцам рассказали хитрость экономии на комуналке
Знай
2024-12-01T06:06:46Z
Патриарх Кирилл выдал очередную партию бреда, почему все должны не бояться умереть
Comments UA
2024-11-28T14:18:28Z
В лесу заметили оленя в куртке со светоотражателями: на него устроили "охоту"
Фокус
2024-11-27T16:57:36Z
"Я тебе выколю сейчас глаз ручкой": в Полтавском ТЦК отреагировали на высказывание военкома
Фокус
2024-12-02T19:06:11Z
Ради побега за границу женился на родственнице с инвалидностью: ГПСУ разоблачила уклониста
Апостроф
2024-11-29T16:39:06Z
Вытирал ноги об украинский флаг: мужчину отправят в психушку
TSN
2024-11-30T17:51:54Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Заколол друга ножом во время застолья: что не поделили мужчины
Comments UA
2024-12-03T15:42:33Z
Нападают на людей и заходят в города: охотники-пенсионеры пытаются противостоять медведям в Японии
Фокус
2024-12-03T15:39:49Z
В Одессе спасатели сняли с 18-метрового аттракциона четырех детей
ZN UA
2024-11-24T21:31:37Z
Безудержная боль: девушка из Тернополя сыграла на руинах дома, где погиб ее отец
TSN
2024-12-03T14:23:33Z
Акула пыталась откусить водолазую голову: нападение зафиксировали на камеру
Comments UA
2024-12-03T13:30:10Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T17:00:03Z
Названы сроки реванша между Дюбуа и Джошуа
Корреспондент
2024-11-27T16:54:44Z
ПСВ – "Шахтер": где смотреть матч Лиги чемпионов
ZN UA
2024-11-27T09:37:09Z
Украина выиграла более 40 медалей на чемпионате мира по воздушной гимнастике в Италии
ZN UA
2024-12-03T15:31:16Z
Тренер Жироны озвучил сроки восстановления Цыганкова
Корреспондент
2024-12-03T15:15:45Z
"Психология российского военного": экс-соперник Фьюри сделал дикое заявление об Усике
Корреспондент
2024-12-03T15:12:47Z
Ермак намекнул, что Украина приближается к переговорам: начался ферги-тайм
Comments UA
2024-12-03T14:40:56Z
"Надеру тебе зад, с**а": Фьюри вскипел и пригрозил Усику расправой в реванше
TSN
2024-12-03T13:21:36Z
После продолжительной болезни скончался всемирно известный боксер
Comments UA
2024-12-03T12:57:06Z
Лучшая уличная еда мира: попали ли украинские блюда в топ
Comments UA
2024-11-29T15:27:58Z
Это принесет неудачу в 2025 году: от чего нужно отказаться в новогоднюю ночь
Comments UA
2024-12-03T03:33:59Z
Слепой экскурсовод из Нежина: Своим туристам я показываю такие места, которые не вижу сам
Комсомольская правда
2024-12-03T15:40:38Z
Гороскоп Таро на 4 декабря для всех знаков Зодиака: что приготовила для вас Вселенная
Политека
2024-12-03T15:39:44Z
Новогодний стол 2025: как приготовить говядину "Веллингтон" по классическому рецепту
Фокус
2024-12-03T15:27:10Z
Почему при заваривании чая на поверхности образуется белая пена
TSN
2024-12-03T15:06:04Z
Топ-5 привычек жен миллионеров: что их отличает от обычных женщин
Marie Claire
2024-12-03T13:00:58Z
Как правильно перезапустить стиральную машинку после отключения света
TSN
2024-12-03T12:21:42Z
Что подарить на "Тайного Санту": идеи для университета и офиса
Знай
2024-12-03T11:51:57Z
В 7 раз эффективнее обычных турбин: создан первый ветрогенератор, спроектированный ИИ
Фокус
2024-12-01T16:00:20Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
В Россию врежется астероид
Апостроф
2024-12-03T15:12:55Z
Канадец пробежал более 1000 км, чтобы с помощью GPS-трекера создать милый "мультик"
Фокус
2024-12-03T14:51:46Z
Необычное озеро в Антарктиде хранит удивительную тайну: что обнаружили ученые
Фокус
2024-12-03T13:57:10Z
Как стирать в машинке с капсулами: как правильно использовать, а что делать нельзя
TSN
2024-12-03T13:51:35Z
К 2100 году Земля рискует потерять более половины своих ледников – прогноз экспертов
TSN
2024-12-03T13:36:54Z
Sony порадовала владельцев PlayStation 5 уникальной темой по случаю 30-летия PlayStation
GameMag
2024-12-03T13:33:21Z
Ремейк "Готики" на Unreal Engine 5 предложит бесшовный открытый мир без загрузочных экранов — появились новые детали
GameMag
2024-12-03T13:28:05Z
С 560-сильным V10: в Украине появился очень редкий спорткар BMW M3
Фокус
2024-12-03T15:06:52Z
Признайся, ты всегда хотел такую: культовую BMW из "Need for Speed" воссоздали в реальности
Знай
2024-12-03T07:51:25Z
Запас хода — 630 км: раскрыты подробности доступного молодежного электрокара Toyota
Фокус
2024-12-02T19:21:56Z
Король горьі: покоряем простор на легендарном Jeep Wrangler
Корреспондент
2024-12-02T17:18:07Z
Спрос на новые авто в Украине снижается: какие модели продолжают покупать
Фокус
2024-12-02T15:57:17Z
"Скорпионы" готовы к бою: турецкие оружейники выкатили новый вариант броневика Akrep II
Фокус
2024-12-02T15:12:32Z
На украинский рынок выйдет доступный городской кроссовер Opel: подробности и цена
Фокус
2024-12-02T14:36:55Z
Найдешевший седан BYD на електротязі показали наживо
Portaltele
2024-12-02T14:33:26Z
Новый рейтинг легковых авто: что покупают украинцы
Апостроф
2024-12-02T14:09:31Z