MY.UAНовини
Сувальський коридор і білоруська загроза: можливі сценарії війни Росії та НАТО
Сувальський коридор і білоруська загроза: можливі сценарії війни Росії та НАТО

Сувальський коридор і білоруська загроза: можливі сценарії війни Росії та НАТО

Під час проведення навчань 2022 року Сувальський коридор росіяни захоплювали за години.

Днями німецьке видання Bild повідомило, що начебто отримало доступ до секретного документа Бундесверу. Згідно з документом, ескалація між блоком НАТО і Росією може відбутися вже в лютому цього року.

У оприлюдненому документі Міноборони Німеччини докладно викладено можливий "Шлях до конфлікту" між Росією і НАТО. За інформацією Bild, пік загострення ситуації між НАТО і країною-окупантом  може статися у жовтні поточного року в разі перекидання Росією військ і ракет середньої дальності в Калінінград. З грудня 2024 року в районі "Сувальського коридору" відбувається штучно викликаний "прикордонний конфлікт" і "заворушення з численними жертвами".

Президент України Володимир Зеленський у заяві для ЗМІ за результатами переговорів із президентом Литовської Республіки Гітанасом Наусєдою, що Володимир Путін не заспокоїться, доки не зруйнує Україну. Литва, Латвія, Естонія, Молдова можуть бути наступними, якщо Україна не витримає.

"Вони (росіяни - ред.) вже почали говорити про Фінляндію, про незалежність Узбекистану… Він (Путін - ред.) не закінчить це все, поки ми всі разом не закінчимо його", – сказав український лідер.

На тлі цих повідомлень у НАТО заявили про те, що у лютому країни Альянсу планують провести широкомасштабні військові навчання за участю 90 тисяч військових. Під час навчань буде відпрацьовуватиметься сценарій нападу Росії на територію країн-членів Альянсу. Ці навчання стануть найбільшими з часів закінчення холодної війни. Нагадаю, останні масштабні навчання країн НАТО за участі більше 100 тисяч особового складу відбулися у 1991 році.

Велика Британія першою із країн заявила про наміри відправити своїх військовослужбовців для участі у цих навчаннях НАТО. Розгортання включає 16 000 британських військовослужбовців, які будуть базуватися в Східній Європі з лютого по червень, авіаносну ударну групу, штурмовики F35B Lightning і літаки-розвідники.

"Під час навчань наші військові об'єднають зусилля з колегами з 30 країн НАТО і Швеції, що забезпечить життєво важливу гарантію проти путінської загрози", – сказав міністр оборони Британії Грант Шаппс.

Своєю чергою Литва та Польща заявили про готовність  провести власні спільні військові навчання у районі  Сувальського коридору, які можуть відбутись у квітні місяці.

"Я дуже радий, що президент Польщі справді щиро відгукнувся на бажання провести спільні навчання в цьому районі, який називається Сувалський перешийок", – сказав президент Литви.

Своєю чергою Дуда підкреслив, що польська сторона відновлює обороноздатність саме в цій частині своєї країни. За словами Дуди, там створюються нові підрозділи і посилюється польська військова присутність та охорона кордону.

Примітно, що це не перші аналогічні навчання у цього стратегічному для країн НАТО районі. Так, нещодавно, у Балтійському морі біля берегів Латвії та Естонії пройшли великі морські навчання "Північне узбережжя" за участі близько 30 суден і до 3000 військових. У навчаннях приймали участь військовослужбовці зі Швеції, а також США, Канади, Нідерландів, Бельгії та Франції. Під час двотижневих навчань були відпрацьовані захист морських шляхів через Балтійське море. Для країн Балтії це критично важливі логістичні маршрути на тлі можливого сценарію з боку Росії щодо захоплення Сувальського коридору.

"Якби заблокували Сувальський коридор, а це досить легко, тому що там лише дві дороги та одна залізниця – у нас залишиться лише морський шлях і доведеться покладатися на нього", – пояснив німецький віце-адмірал Ян Крістіан Каак.

"Сувальський коридор" – це ділянка прикордоння Литви й Польщі протяжністю приблизно 100 км, яка на заході межує з Калінінградською областю Росії, на сході – з Білоруссю (розташований поблизу польського міста Сувалки). В разі війни з РФ його захоплення закриє союзникам НАТО шлях сушею до країн Балтії і з'єднає території РБ і Калінінградської області Росії. Тому він має величезне стратегічне значення.

Транспортна інфраструктура тут недостатньо розвинена. Через коридор проходять дві автодороги, а саме: національна дорога DK8 (Польща)/автомагістраль A5 (Литва) та національна дорога (DK16/дорога 135 (Литва). Ці дороги вузькі і у разі можливого масштабного перекидання військової техніки це призведе до фактичної їх паралізації. Наразі у рамках польської програми будівництва автошляхів ведеться будівництво швидкісної дороги S61, яка є частиною міжнародної автостради Via Baltica. Теоретично вона дозволить швидко перекидати військову техніку в район Сувальського коридору.

Варто зауважити, що є проблеми із залізничним шляхосполученням. Польсько-литовський кордон у Сувальському коридорі перетинає лише одна одноколійна залізнична гілка. Проблема полягає не тільки в цьому. Справа утім, що залізнична колія у Польщі європейського стандарту- шириною 1435 мм. Натомість у Литві так званий "російський стандарт", який дістався цій країні у спадок від СРСР. Ширина залізничної колії у Литві - 1520 мм. У жовтні 2015 р. цю ситуацію налагалися виправити введеннням у дію ділянки залізниці із шириною колії 1435 мм від польського кордону до Каунаса. Але для подальшого руху вглиб Прибалтики поки що все одно доведеться або перевантажувати військові вантажі на склади, пристосовані до російської колії.

За інформацією Business Insider, якщо танки Росії швидко захоплять Сувальський коридор і закріплять свої позиції, вони зможуть відрізати Литву, Латвію і Естонію від решти Європи і союзників по НАТО. Тоді Альянсу доведеться прийняти складне рішення, чи дійсно варто ризикувати своїми військами для порятунку балтійських країн.

Варто зазначити, що починаючи з 2014 року, Росія періодично погрожує захопити Сувальський коридор. Це є частиною її гібридної війни проти Заходу. Мета – створити постійну загрозу країнам НАТО та тиснути на них.

Про відповідні загрози з боку РФ ще у листопаді 2015 р заявив тодішній командувач Сухопутних сил США в Європі генерал-лейтенант Бен Годжес. За його словами, за дуже короткий час білоруські та російські військові можуть об'єднатися та заблокувати литовсько-польський кордон і ізолювати цим трьох союзників НАТО від основних Альянсу. Саме тому, на думку Годжеса, США та НАТО мають стримувати Росію від нападу на Балтійські країни.

"Звільнення наших союзників коштує дорожче, ніж стримування", – наголосив він.

Побоювання щодо безпеки коридору з боку Литви та Польщі лунали задовго до повномасштабного вторгнення. Приміром, країни ще у 2019 році домовились посилити захист цієї ділянки кордону. Тоді Литва і Польща домовилися зарахувати по одній бригаді до діючого в місті Ельблонг Штабу Північно-Східної дивізії з метою захисту так званого Сувалкського коридору. А у липні 2022 року Дуда й Науседа спільно відвідали Сувальський перешийок.

За інформацією литовської розвідки, в останні роки в Калінінградській області оновлюється стара і створюється нова російська військова інфраструктура. Зокрема, формуються нові підрозділи, поставляються нові озброєння і військова техніка, на сухопутних і морських полігонах області йде інтенсивна військова підготовка.

Крім того, у 2017 і 2022 роках РФ провела на території Білорусі військові навчання, легендою яких було блокування Сувальського коридору.

Так, у 2017 році за легендою навчань "Захід 2017", в цьому районі була створена вигадана держава Вейшнорія – дуже агресивна, прозахідна, і вона почала якісь провокаційні дії проти Білорусі. І ось потім союзна держава – Росія і Білорусь – в тому числі, з використанням ракетних ударів і так далі, всією міццю навалилася на цю Вейшнорію, і, звичайно ж, перемогли.

Під час проведення навчань у 2022 році Сувальський коридор росіяни захоплювали за години. За такий короткий час може відреагувати тільки Литва або тільки Польща. Але НАТО як організації будуть потрібні дні для прийняття рішення аби консолідовано активувати статтю 5 про спільну оборону.

"В даний час для посилення країн Балтії НАТО необхідно пройти через Сувальський коридор, вузький сухопутний відрізок, який розділяє Калінінград та Білорусь, який Росія може спробувати перекрити у разі конфлікту. У цьому випадку допомога країнам Балтії вже не прийде, а Росія в зародку припинить будь-яку можливість блокувати область Калінінграда", – наголошувалося у 20022 році у редакційній статті американської газети The Washington Post.

Після проведення цих спільних навчань на територі РБ тодішній міністр оборони Британії Бен Воллес заявив, що країна-агресорка Росія може напасти на Європу. На його думку, під значною загрозою перебуває Литва. "Я серйозно говорю, що існує дуже реальна небезпека того, що Росія накинеться на Європу в цілому", – сказав Бен Воллес.

На тлі занепокоєння країн НАТО щодо можливого військового конфлікту з росією досить суперечливими виглядають нещодавні заяви ГУР МОУ з приводу того, що Росія не має спроможностей проводити стратегічні наступальні операції проти інших країн на суші, тому що весь сухопутний ресурс знаходиться на території і воює проти України.

Зокрема заступник начальника ГУР МОУ генерал-майор Вадим Скібіцький заявив про те, що можливий розвиток подій, який може призвести до вступу Європи у війну, хоча би країн, які відчувають пряму загрозу власним територіям, таких як Фінляндія, Балтійські країни чи Польща, він оцінив як малоймовірний.

Менше з тим, якщо Росія наважиться напасти на Литву, то всі країни НАТО мають вступити у війну, виконуючи положення пунку 5 Статуту НАТО про колективну безпеку. Але справа утім, що на це мають дати згоду всі члени Альянсу.

На думку експерта Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння М. Самуся, Європа може пожертвувати шматком Литви, щоб уникнути Третьої світової війни. Він вважає, що Путін розуміє, що є та ж Німеччина або Угорщина, можливо, Франція, які не хочуть прямої війни з Росією, розуміють, що до неї не готові.

Показово, що у червні 2023 році до Білорусі з території РФ були перекинуті підрозділи приватної військової компанії "Вагнер" у кількості до 5 тисяч осіб. Це значно посилило загрозу російського сценарію щодо захоплення коридору.

Своєю чергою країни НАТО активізували проведення військових навчань та нарощування угруповань військ у Прибалтиці. Це робиться для стримування можливої спроби Росії заблокувати Сувальський коридор.

Так, наприклад, у Литві з 16 по 27 серпня минулого року в Йонавському, Каунаському і Прієнайському районах відбулися одні з найбільших польових тактичних навчань "Лютий вовк". А з 5 вересня до 2 жовтня на території Латвії проходили комплексні військові навчання Namejs 2023, організовані Національними збройними силами. У навчаннях брали участь солдати союзників зі США, Данії, Естонії та Литви, бойова група розширеної присутності НАТО в Латвії, інтеграційний підрозділ сил НАТО в Латвії та командування Збройних сил Канади в Латвії. Загалом у навчаннях взяли участь приблизно 8500 учасників.

Міноборони Польщі заявило про плани на декілька тисяч збільшити кількість військових на кордоні з Білоруссю, щоб стримати агресора від нападу на країну. Близько 10 тисяч солдатів перебуватимуть на кордоні: чотири тисячі безпосередньо підтримуватимуть Прикордонну службу, а шість тисяч будуть у резерві.

Не випадково останнім часом Польща активно передислокує важку бронетехніку, включаючи танки "Абрамс" та отримані з Південної Кореї на цей напрям. Важку бронетехніку отримала 15-та механізована бригада імені Завіші Чорного 16-ї Поморської механізованої дивізії імені короля Казімежа Ягеллончика( місце постійної дислокації - Гижицьк, біля кордону з Калінінградською областю) та 9-а бронекавалерійська бригада 16-ї Поморської механізованої дивізії у Браньові.

Раніше міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак повідомив, що ще цього року у цьому районі буде створено новий саперний батальйон, який входитиме до складу 15-ї механізованої бригади 16-ї механізованої дивізії.

Крім того у районі польського Ломжа наразі зосереджені частини американського 66 танкового полку, французької 7 танкової бригади і 152 піхотного полку, шведського Йетського інженерного полку і польських військ. Угрупування військ налічує близько 6 тис. військовослужбовців. Країни Заходу не виключать можливості військових провокацій проти Польщі та країн Балтії з боку РБ та РФ.

Про небезпеку щодо можливості подібних сценарієв з боку РФ свідчить факт розміщення на території РБ та Калінінградської області РФ дивізіони оперативно-тактичних комплексів "Іскандер" із дальністю ураження до 300 км. Розташовані і батареї С-300, які модифіковані для завдання ударів по наземних цілях на відстані до 200 км. Крім того, Білорусь має 20 тактичних ракет "Точка" і 60 тактичних ракет Р-11. Йдеться про те, що Сувальський коридор прострілюється оперативно-тактичними ракетами як з території Калінінградського області РФ, так і з території РБ.

Крім того коридор знаходиться в радіусі дії зенітних ракетних систем великої дальності, дислокованих на території Калінінградської області. Відповідно, перекидання військової техніки і особового складу доведеться здійснювати без підтримки з повітря, а це значно ускладнює логістику військ НАТО. На думку аналітиків з НАТО, ця територія вже перетворилася на "зону обмеження та заборони доступу та маневру" для сил Альянсу.

До потенційних загроз варто віднести наявність на озброєнні і на консервації ЗС РБ більше 1,3 тисячі танків Т-72Б. Це дуже багато. Росіяни зараз розконсервують свої танки Т-62 та Т-64. А Т-72 — нова модель, до того ж, яка пройшла певну модифікацію у складі збройних сил Республіки Білорусь.

Збройні Сили РБ — це близько 55 тисяч особового складу. Із них 15 тисяч — цивільні. Сухопутні війська РБ налічують до 24 тисяч жителів. Найбільш боєздатними є три бригади: 38-та гвардійська окрема мобільна бригада (Брест), 103-та гвардійська окрема мобільна бригада (Вітебськ) та 5-та окрема бригада спеціального призначення (Мар'їна Гірка). Щорічний призовний контингент складає приблизно 50 тисяч осіб. Навчений резерв — близько 290 тисяч осіб. До чверті військовослужбовців — контрактники.

Якщо гіпотетично припустити можливу частку ЗС РБ у вторгненні на територію країн Балтії, або Польщі, то білоруси можуть виставити близько 15-20 тисяч підготовленого особового складу.

У російській Держдумі вже заявили, що їм "дуже потрібен" Сувальський коридор. Очільник комітету Держдуми РФ з оборони Андрій Картаполов в ефірі російського телебачення заявив, що ПВК "Вагнера" відправили до Білорусі "не лише для того, щоб навчати білоруські збройні сили", як повідомлялося раніше. "Є такий Сувальський коридор... І ось цей Сувальський коридор у разі чого нам дуже потрібен", - заявив він. За його словами, у Білорусі створено "ударний кулак, який цей нещасний коридор візьме за лічені години".

У російських ЗМІ активно поширюється теза, що "Сувальська проблема виникла не вчора, а в 1944-1945 рр., коли радянська влада, страждаючи на геополітичний ідіотизм, передала соціалістичній Польщі міста Сувалки, Августів та Білосток, попередньо відторгнувши їх від Білоруської РСР". І, відповіднопісля розпаду СРСР Калінінградська область виявилася відрізаною від російської федерації територіями Польщі, Литви, Латвії та Естонії, які вступили до блоку НАТО.

За інформацією західних ЗМІ, 17 січня поточного року, Росія провела випробування систем РЕБ у тестовому режимі  у Калінінграді. У наслідок цього була заблокована робота GPS в районі Сувальського коридору та на території Польщі.

Звертаю увагу, що за декілька днів, а саме: 20 січня,президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ отримав від РФ ракетні комплекси "Іскандер". "Я навіть не кажу тут про ядерну зброю, яка всіх поставила на місце... Щойно в Білорусі з'явилася ядерна зброя, усі крила опустили. І сусіди, очманілі наші, й інші", – заявив диктатор.

На сьогодні командування Альянсу розгорнуло батальйон багатонаціональних військ у восьми країнах уздовж кордону з РФ. Також розробляються плани щодо розширення зазначених сил до рівня бригади в потенційно прифронтових районах з метою стримування та подальшого витіснення російського окупаційного контингенту. Також, країни НАТО передадуть більше військ під безпосередній контроль верховного головнокомандувача об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерала Крістофера Каволі, який також є командувачем американських військ у Європі.

Утім, загроза конфлікту у Сувальському коридорі може бути використана Росією, щоб тиснути на Україну. Мета – змусити йти на територіальні поступки та припинити опір російській агресії.

Раніше низка західних і вітчизняних ЗМІ поширили заяву керівника апарату генерального секретаря Північноатлантичного альянсу Стіана Єнссена, який допустив, що Україна може стати членом НАТО у випадку територіальних поступок РФ. За його словами, дискусії про майбутній статус України в контексті Альянсу після війни вже тривають, в них, серед іншого, лунають опції з відмовою Києва від частини території.

Пізніше президент України Володимир Зеленський на пресконференції заявив, що Україна ніколи не обміняє будь-який статус на території. За його словами, цю позицію "чітко знають партнери" України.

Днями український лідер заявив, що тиску щодо замороженого конфлікту немає. "Поки що немає. Є різні голоси, я в медіа їх чув, читав і знаю. Є різні голоси і є різні обговорення. Я думаю, що партнери поки що офіційно не готові давати нам відповідні сигнали. Принаймні, я їх особисто не чув",- зауважив він.

Автор: Д. Снєгирьов

Читайте провідні новини дня:

  • Е-повістки і арешт активів ухилянтів: що відомо про оновлену версію законопроєкту про мобілізацію
  • Новий законопроєкт про мобілізацію: українців за кордоном зобов'яжуть стати на військовий облік
  • Чутки про "звільнення" Залужного: що відомо про гучний скандал, реакція головкома і обурення політиків

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Засмагаймо без ризиків: 5 порад для безпечного та красивого бронзування
24tv
2025-07-03T10:45:16Z
Чи можна замінити гель для душу шампунем: що потрібно знати про догляд за шкірою
TSN
2025-07-03T10:33:26Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Як морозиво провокує страшні сни: дослідження
Gazeta UA
2025-07-03T10:09:40Z
З чого насправді виготовляють кукурудзяні палички та чи можна їх давати дитині
Знай
2025-07-03T08:51:49Z
Симптоми, які не можна ігнорувати в спеку
24tv
2025-07-03T08:27:37Z
Як допомогти помідорам швидше почервоніти: що треба зробити городникам просто зараз
TSN
2025-07-03T08:18:57Z
Як уберегти собак і котів від теплового удару: поради ветеринарів
Фокус
2025-07-03T08:06:20Z
Чи варто очікувати альтсезону у липні 2025?
ITC
2025-07-03T11:04:06Z
Більш ніж у півтора раза: в Україні зросте середня заробітна плата
24tv
2025-07-03T11:00:47Z
Група АГРОТРЕЙД підбила підсумки елеваторного сезону
AgroPortal
2025-07-03T11:00:11Z
Ryanair у розпал літа скасовує рейси для 30 тисяч пасажирів через страйк у Франції
Европейская правда
2025-07-03T10:43:54Z
Чому немає сенсу купувати горілку дорожче 300 гривень
Фокус
2025-07-03T10:42:17Z
Перший пілотний проєкт з видобутку літію стартує в Україні в межах угоди зі США
Gazeta UA
2025-07-03T10:37:54Z
Середня зарплата в Україні зросте до 40 тисяч гривень: Кабмін спрогнозував терміни
Фокус
2025-07-03T10:36:38Z
Світові ціни на молочні продукти падають
AgroPortal
2025-07-03T10:30:51Z
ПриватБанк знизив тарифи на карткові перекази: хто платитиме менше у 2025 році
Знай
2025-07-03T10:30:16Z
У Пентагоні вважають, що адміністрація Байдена бездумно роздавала зброю
24tv
2025-07-03T11:06:04Z
У Сербії поліція жорстоко розганяла протестувальників проти влади Вучича: є затримані
Европейская правда
2025-07-03T11:03:57Z
Стаття 5 НАТО спрацює у разі агресії Росії, а США залишаються відданими, – глава МЗС Естонії
24tv
2025-07-03T11:03:56Z
Шахраї з КНДР працювали в компаніях США під вигаданими іменами, щоб зібрати гроші для уряду
24tv
2025-07-03T11:03:42Z
F-16, ППО, снаряди та мільйони євро: як Бельгія допомагає Україні зброєю і грошима
24tv
2025-07-03T11:03:05Z
Данія обіцяє чинити максимальний тиск на Угорщину, яка блокує вступ України в ЄС
Европейская правда
2025-07-03T10:57:45Z
Мерц закликав ЄС укласти "швидку і просту" угоду з США щодо тарифів
ZN UA
2025-07-03T10:48:38Z
Президент Чехії не гарантує збереження військової допомоги Україні після виборів
Европейская правда
2025-07-03T10:48:29Z
Переговори Путіна і Трампа: в Кремлі повідомили останні новини
TSN
2025-07-03T10:48:21Z
Зіркова дієтологиня розповіла, як вибрати якісні макарони
Gazeta UA
2025-07-03T10:57:34Z
Прощавай, пакет! 3 липня – Всесвітній день без поліетилену: чому він такий небезпечний і як його замінити?
Знай
2025-07-03T10:21:12Z
Не так спекотно і менше туристів: коли найкраще їхати на відпочинок до Італії
24tv
2025-07-03T10:06:50Z
Розлітаються, як гарячі пиріжки: готуємо хрумкі сирні кульки, що завжди в тренді
24tv
2025-07-03T09:39:01Z
"Обдерли як липку": що означає цей вислів та чому саме липа тут фігурує
24tv
2025-07-03T09:30:11Z
Де число, яке відрізняється: треба знати 6767 серед 6768
GlavRed
2025-07-03T09:27:56Z
Китайський гороскоп на завтра 4 липня: Кроликам - проблеми, Свиням - домовлятися
GlavRed
2025-07-03T09:27:19Z
Секрети багатого врожаю капусти: зробіть це для формування тугих головок
24tv
2025-07-03T09:12:19Z
Привітання з днем народження племіннику
24tv
2025-07-03T08:42:43Z
Розкриті технічні характеристики китайського важкого дрона FC100
InternetUA
2025-07-03T11:04:26Z
У Франції сотні людей звинуватили в насильстві священиків елітної католицької школи
Украина Криминальная
2025-07-03T11:00:44Z
Українську крилату ракету на 2500 км профінансує Німеччина – Горбулін, Бадрак
Лига
2025-07-03T11:00:33Z
У Курській області ліквідували заступника головнокомандувача ВМФ РФ
ZN UA
2025-07-03T11:00:23Z
Мусульманки в США подали позов через примус зняти хіджаб під час арешту
360ua.news
2025-07-03T11:00:21Z
Журналістка Ірина Сампан запустила YouTube-канал проєкту «На лінії вогню»
Детектор М
2025-07-03T11:00:05Z
Безкоштовне життя: чоловік довів, що в 21 столітті можна вижити без грошей
Фокус
2025-07-03T10:45:03Z
9 липня - Вебінар: як креативним командам делегувати рутину штучному інтелекту
Детектор М
2025-07-03T10:43:53Z
Швеція виділяє кошти на нові стволи для установок Archer для України
Европейская правда
2025-07-03T10:39:02Z
У Києві оновлять міст на Труханів острів: чого очікувати
VGorode
2025-07-03T11:00:45Z
Графіки відключення світла у Сумській області: кого попередили про тимчасові проблеми з елетропостачанням
Политека
2025-07-03T11:00:42Z
На півдні ворог зменшив кількість штурмів, проте посилив обстріли - Сили оборони
УкраинФорм
2025-07-03T10:54:41Z
Спека посилиться до +35°С - оновлений прогноз
Gazeta UA
2025-07-03T10:54:29Z
Родичі військових вимагають обміняти Онуфрія на поранених після теракту в Оленівці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T10:51:00Z
Липецьку область РФ атакували БпЛА: внаслідок обстрілу постраждав підсанкційний завод "Енергія"
Фокус
2025-07-03T10:36:57Z
Партизани розвідали розташування в Севастопольській бухті окремих російських кораблів
УкраинФорм
2025-07-03T10:30:55Z
"Заплатити буде нічим": експерт попереджає про нові космічні тарифи на комуналку
GlavRed
2025-07-03T10:27:46Z
Гороскоп на завтра 4 липня: Дівам - непроханий гість, Рибам - грандіозний успіх
GlavRed
2025-07-03T10:27:24Z
Стіни здригалися, було страшно, – одеситки розповіли, як пережили нічну атаку по місту
24tv
2025-07-03T11:00:25Z
Крит у вогні: тисячі туристів евакуюють через катастрофічні лісові пожежі
Фокус
2025-07-03T10:57:34Z
На Миколаївщині завідувач відділення лікарні із приятелем «допомагали» уникати мобілізації
Украина Криминальная
2025-07-03T10:36:41Z
Судитимуть військового посадовця та підприємців, які заробляли на фіктивних документах для ухилянтів
Украина Криминальная
2025-07-03T10:27:43Z
Cудитимуть перебіжчика з Херсона, якого затримали в районі ведення бойових дій
Украина Криминальная
2025-07-03T10:15:14Z
На Харківщині розірвався знайдений у полі снаряд, поранений чоловік
УкраинФорм
2025-07-03T10:12:56Z
Стали відомі подробиці автокатастрофи через яку загинув Жота
Football.ua
2025-07-03T10:03:30Z
Крит горить: вогонь загрожує курортам, туристів евакуюють – шокуючі відео
24tv
2025-07-03T10:03:26Z
На Рахівщині судитимуть керівницю поштового відділення, яка привласнила майже ₴70 тис
Украина Криминальная
2025-07-03T10:03:10Z
Раміна Есхакзай неочікувано знялася в кліпі відомої співачки, яка зустрічається з її екснареченим
TSN
2025-07-03T11:06:47Z
Sweet.tv та Film.ua розпочали зйомки оригінального серіалу «Життя на трьох»
Детектор М
2025-07-03T11:00:29Z
Померла заслужена артистки України Тетяна Шеліга, яка останні два місяці перебувала в тяжкому стані
TSN
2025-07-03T10:57:56Z
Анна Трінчер в ультракороткій сукні влаштувала спокусливу зйомку у Парижі
Gazeta UA
2025-07-03T10:54:36Z
Анжеліка Рудницька, в червні відвяткувала свій День народження вуличним квартирником.
FM-TV
2025-07-03T10:51:47Z
Надя Дорофєєва показала, як стильно поєднати модні капрі та в'єтнамки
Gazeta UA
2025-07-03T10:42:30Z
У цей момент лилися сльози, – Катерина Осадча відправилась за кордон, щоб здійснити мрію сина
24tv
2025-07-03T10:42:19Z
Pat Seventhproof презентував пісню до Дня Армійської авіації ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T10:09:28Z
Відома українська відьма Таня Гай вперше заспівала
Вива
2025-07-03T09:57:30Z
Квартальні продажі Tesla впали на 13,5%, Cybertruck на порядок не дотягує до плану
ITC
2025-07-03T11:04:07Z
Виробник електромобілів Scout “хантить” співробітників ключового конкурента
AutoGeek
2025-07-03T10:33:34Z
З мінівена у кросовери: представлено абсолютно новий Mitsubishi Grandis
ЗаРулем
2025-07-03T10:25:09Z
Світове автовиробництво демонструє впевнене зростання: статистика 2025 року
AutoCentre
2025-07-03T10:09:46Z
Lancia відроджує свою найвідомішу модель
Топ Жир
2025-07-03T10:03:58Z
Криза Tesla поглиблюється, продажі електромобілів падають більш стрімко
AutoGeek
2025-07-03T09:33:52Z
Новий електричний седан Hyundai підвищує планку за стандартами Ioniq 5 N
Топ Жир
2025-07-03T09:18:39Z
Mercedes показав новий розкішний фургон, який замінить V-Class
AutoCentre
2025-07-03T09:04:38Z
Автомобіль у спеку: які речі краще не залишати в салоні
360ua.news
2025-07-03T08:45:39Z
Жирона продовжила контракт із зіркою молодіжної команди
Football.ua
2025-07-03T11:04:31Z
Федерація футболу Португалії зробила заяву стосовно загибелі Діогу Жоти та його брата Андре
Football.ua
2025-07-03T11:00:27Z
Стерлінг не хоче продовжувати кар'єру в Саудівській Аравії або МЛС
Football.ua
2025-07-03T10:51:12Z
Еліна Світоліна прокоментувала перемогу у другому колі Вімблдона
УкраинФорм
2025-07-03T10:45:46Z
Діогу Жота загинув в автокатастрофі
Football.ua
2025-07-03T10:45:38Z
Ліверпуль виступив із заявою щодо загибелі Жоти
Football.ua
2025-07-03T10:39:06Z
Вільярреал орендував захисника в Наполі
Football.ua
2025-07-03T10:21:04Z
ФІФА знизила ціну квитків на КЧС-2025 через напівпорожні трибуни
ZN UA
2025-07-03T10:16:53Z
Криськів та Арройо дістали ушкодження
Football.ua
2025-07-03T10:16:30Z
Серіал «Останні з нас» лишився без шоуранера та сценариста — Ніл Дракманн пішов, щоб зосередитись на іграх
ITC
2025-07-03T10:54:05Z
Для підписників Workspace Google додав чатботів Gemini у документи, таблиці та пошту
ZN UA
2025-07-03T10:46:44Z
Темне фентезі від творців The Witcher 3, трейлер Little Nightmares III і нова My Hero Academia — всі анонси з літнього шоукейсу Bandai Namco
ITC
2025-07-03T10:33:44Z
Вчені знищили 165-річний закон фізики: як це змінить створення електроенергії
Фокус
2025-07-03T10:30:31Z
Користувачі скаржаться на сильний перегрів Nintendo Switch 2
InternetUA
2025-07-03T10:01:13Z
Смартфони Google Pixel називають "улюбленими телефонами злочинців": що з ними не так
Фокус
2025-07-03T10:00:39Z
Смартфон Samsung викликає фурор у світі: яка модель стала дуже популярною
Фокус
2025-07-03T09:57:31Z
Найцікавіші нові ігри липня 2025
ITC
2025-07-03T09:33:53Z
Розробник Amazon вже рік працює по 30 хвилин на день — через «дискримінацію» від колег з Індії
ITC
2025-07-03T09:33:52Z