У судах «гальмують» розгляд щодо глави партії «Слуга народу» через «засекречення» стенограми розгляду законопроєкту 5655
30 січня Київський апеляційний суд не став проводити засідання стосовно заяви Юрія Левченка та представників його команди «Народовладдя» щодо ознак злочину у діях глави партії «Слуга народу» Олени Шуляк під час розгляду скандального законопроєкту 5655 щодо містобудівної реформи, який досі не підписаний президентом.
Позивачі вважають, що народний депутат Шуляк, яка обіймає посаду голови Комітету Верховної ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування вчинила злочин, передбачений статтею 357 ККУ (Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження).
Вони вважають, що Шуляк має відношення до зникнення стенограм розгляду законопроєкту.
За словами Олега Симороза, апарат Верховної Ради заявив їм, що стенограми комітету при розгляді законопроєкту 5655 не велися, але активісти дістали й «опублікували одну з двох нібито неіснуючих стенограм, яка чітко показує те свавілля, яке відбувалося під час розгляду 5655 в Комітеті».
Після цього вони звернулися з заявою про злочин до Генеральної прокуратури, де їм відмовили. Далі вони почали вимагати відкриття кримінального провадження через суд – у Печерському районному суді міста Києва їм відмовив суддя Сергій Вовк. З того часу матеріали справи досі не надійшли до апеляційної інстанції. Колегія суддів Київського апеляційного суду повідомила активістам 30 січня, що до них досі не надійшли матеріали з Печерського райсуду Києва, які письмово прохали надіслати ще 4 грудня й повторно 24 січня.
Симороз вважає, що стенограма засідання «чітко показує те свавілля, яке відбувалося під час розгляду 5655 в Комітеті».
Нагадаємо, що у серпні 2023 року Юрій Левченко в колонці видання «Цензор.нет» опублікував стенограму засідання Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування від 28.11.2022, на якому обговорювалась «реформа» містобудування у вигляді законопроекту 5655. При цьому в Апараті ВРУ стверджували, що оскільки засідання Комітету відбувалися в режимі відеоконференцій, відеозапис та стенограма не велися.
Однак стенограма існує і з неї стає ясно, що НАЗК могло бути в змові з головою партії «Слуга народу» Оленою Шуляк, яка просувала законопроєкт на користь забудовників.
Під час засідання комітету заступник голови НАЗК Андрій Вишневський наголошував, що текст, який розглядається на Комітеті повторно, це «очевидно зовсім інший текст, ніж вивішений на сайті Верховної Ради до другого читання».
Також 12 грудня уряд планував з голосу ухвалити постанову, яку опублікувало ZN.UA, щодо реалізації експериментальних проектів у сфері містобудівної діяльності. Документ складається з 232 сторінок і є по суті калькою скандального закону №565. Цим кроком влада порушує Конституцію та закони, а також намагається обійти позицію європейських партнерів, зафіксовану у звіті Єврокомісії.
Однак через суспільний розголос Кабінет міністрів відклав голосуванняза постанову, що дублює скандальний законопроект №5655. Асоціація міст України звернулась до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з вимогою не допустити порушення Конституції України через проєкт постанови-клону Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментальних проектів у сфері містобудівної діяльності».