MY.UAНовини
З російським наративом про «один народ» ми боремося концертами в Європі, — Володимир Шейко
З російським наративом про «один народ» ми боремося концертами в Європі, — Володимир Шейко

З російським наративом про «один народ» ми боремося концертами в Європі, — Володимир Шейко

У випуску — про війну української та російської культур на музичних сценах Європи.

У грудні 2023-го Симфонічний оркестр Українського радіо провів гастрольний тур країнами Бенілюксу. Звертаючись до музикантів після концертів у різних містах, глядачі неодноразово говорили, що вони довго пам’ятатимуть ці творчі зустрічі, пронизані великим натхненням.

Як музиканти проводять репетиції під час ракетних обстрілів, як добирають репертуар для європейських концертних залів, що український диригент мусить пояснювати європейським колегам про Зеленського і Путіна, а також як бореться із засиллям російських виконавців на концертних майданчиках у штаб-квартирі ООН, про що розпитують журналісти європейських телемовників та чим порадує Симфонічний оркестр Українського радіо рідну аудиторію у 2024 році — про все це ведучі подкасту «Медіуми» Наталя Соколенко та Вадим Міський говорять у новому випуску з Володимиром Шейком, народним артистом України, художнім керівником і головним диригентом Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо.

Підписатися на подкаст «Медіуми» можна на Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, SoundCloud, MEGOGO Audio, NV Подкасти, YouTube та інших подкастингових платформах.

00.00 «Наші музиканти збентежені таким прийомом у європейських залах»;

10:40 «В європейському турне граємо твір Юрія Шевченка “Ми є” — це ніби колискова для рідної країни, яка просинається і прокинеться в новому світлому майбутньому»;

17:48 Цього року Українському радіо — 100 років, Симфонічному оркестру — 95. Плануємо тур містами України;

21:35 «Концерти під егідою ООН у Женеві заповнюються рашистськими виконавцями — два роки великої війни»;

24:50 «Колективи радіо у світі вважаються оркестрами найвищого класу».

«Наші музиканти збентежені таким прийомом у європейських залах»

Вадим Міський: Володимире Олександровичу, ви щойно повернулися з великого гастрольного туру Симфонічного оркестру Українського радіо країнами Бенілюксу. Це були міста Маастрихт у Нідерландах, Монс і Шарлеруа в Бельгії, Люксембург — і досить великі концертні зали від тисячі до трьох. Це далеко не перші ваші гастролі в умовах повномасштабної війни. Який головне повідомлення глядачам ви несете зараз?

Володимир Шейко: Ми бачимо в цих наших подорожах певну місію, яку ми намагаємося максимально виконувати. Всі наші проєкти під час війни йдуть під єдиним гаслом «Меседж з України». Ми виконуємо твори української композиторської школи та країн, які підтримують Україну в цій боротьбі зі страшним ворогом. Торік ми таку публічну дипломатію почали з Італії. І одразу з великих концертних залів: в Модені, в Болоньї у центральних концертних залах. Перелік можна довго наводити. Величезна кількість публіки! Потім була Швейцарія і головний концертний зал у Базелі, де було 1300 людей! Вони аплодували стоячи. Наші музиканти збентежені таким прийомом самі. Вони озираються і не знають, як на це реагувати.

Вадим Міський: Це іноземна публіка чи наші біженці? Тобто чи вдається залучити еліти країн?

Володимир Шейко: Ви знаєте, спеціально ми їх не залучаємо. Я от сам був упевнений, що багато українців [приходять на наші концерти — «ДМ»]. Наприклад, у Базелі. Чому? По-перше, аплодували стоячи та плакали. Я думав, що це плакали українці. Виявляється, українців на 1300 людей було десь 120 усього. Тому це були швейцарці, які пройнялися темою. Вони живуть зовсім іншим життям, не так, як весь світ. Вони так побудували, вони в тому живуть. Але для нас це було дуже зворушливо.

Але ми помітили, як росіяни працюють із громадською думкою. Наприклад, [італійські] керівники театрів мені говорили: «От погані — і той, і той президент, вони просто мають помиритися». Якийсь такий наратив розповсюджується. А якраз у ті дні прилетіла 71 російська ракета в українські міста. Кажу їм: чого ви порівнюєте двох президентів? Прилетіла з тієї сторони до нас 71 ракета! Як ви можете це порівнювати? Я говорив у жорсткій формі, хоч ми й були гостями в їхньому театрі. Але після концерту, коли публіка піднявшись аплодувала — довгі овації! — вони приходили... ті, хто зі мною говорив цими наративами, й кажуть: «Ми розуміємо, ми були неправі, вибачте».

Вадим Міський: Крім універсальної музичної мови, часом треба використовувати і звичайну людську мову. Може, жорстку, щоб донести інформацію про те, що ж відбувається в Україні.

Володимир Шейко: Але тільки словами це ж не закривається. Коли люди емоційно на концерті проникаються музикою нашою, європейською, українською, коли це підхоплює їх емоційно, підсвідомо — вони розуміють, що ми всі рідні, що вони на нашій стороні. Що в нас одна сторона. Що ця сторона світла.

Наталя Соколенко: Я так розумію, що ця робота — з суспільством в Італії, та й не тільки в Італії, — росіянами ведеться. Щоб довести публіці, що «росіяни й українці насправді один народ», що треба «миритися». Але коли люди чують українську музику, то розуміють, що це — не «один народ».

«У європейському турне граємо твір Юрія Шевченка “Ми є” — це ніби колискова для рідної країни, яка просинається і прокинеться в новому світлому майбутньому»

Наталя Соколенко: Як оркестр добирає репертуар, щоб ця ідентичність була відчутна?

Володимир Шейко: Перед тим, як перейти до української музики, хочу сказати важливу річ. Вся музика — і українська, і світова — належать світові. Зараз ми доносимо української музики більше, ніж раніше було. На це є попит під час війни, зацікавленість. Цей рівень зацікавленості — то підіймається, то опускається знову. Все залежить від життя суспільства. Але ми й кожен із нас представляє світове мистецтво з точки зору ідентичності нашої нації. Кожна нація — грає світові своє надбання, наприклад, того ж Моцарта, своєю мовою.

Стосовно відбору репертуару для проєкту «Меседж з України». Починаємо ми з наших стовпів — це Євген Станкович, Мирослав Скорик, Микола Лисенко. Також у нас є колосальний твір Юрія Шевченка «Ми є». Це мелодія гімну України від початку до кінця. Написана для скрипки соло і струнного оркестру — як дуже красива балада або колискова. Я бачу це як колискову для рідної країни, яка прокинеться в новому світлому майбутньому. Також ми виконуємо твори інших сучасних українських композиторів — Ганни Гаврилець, Ігоря Щербакова. Програма будується так, щоб публіка вийшла враженою. Публіка має отримати духовне прозріння, потрясіння. Ми граємо від серця, а публіка це відчуває. Люди відчувають правду, яка йде зі сцени. Вони відчувають, що ми чесно до кінця робимо свою справу. І чесно до кінця віддаємо серця цій справі, музиці, ідеї та публіці. Вони в це вірять. Вони бачать це, тому вони йдуть до нас.

Але між тим ще є світле, темне. Швидке, повільне. І навіть є тональний план. Як тональність цих творів переходить одна в іншу. Це дуже важливо. Це впливає на підсвідомість, тому що їм дуже комфортно. Немає конфлікту не драматичного, а вони можуть іти через драматичні конфлікти, через музичні, мистецькі потрясіння. Якісь зіткнення, які є у творах. Героїчному — «Тарас Бульба». Це ж не лірична річ, це річ героїчна. «Тараса Бульбу» ми граємо. Микола Лисенка — заглавний твір нашої мистецької культури. Але воно побудовано так, що їх манить, вони йдуть за такою маленькою дудочкою. І це для нас важливо. Це для нас важливо — і маємо результат.

Наталя Соколенко: Тобто увертюра до опери «Тарас Бульба». Це козацький марш, інакше кажучи, це дуже цікава презентація.

Володимир Шейко: Він не тільки козацький марш, козацький марш у кінці. Але перед тим є глибокі роздуми та широчінь нашої землі. Там є широкі теми. Комусь лани, комусь гори — але широта нашої землі. Є зіткнення з ворогами й потім є переможний козацький марш. Дай Боже, що цей марш був завжди переможним.

Наталя Соколенко: Бачите, як цікаво. Сто років тому, коли Петлюра, очільник Української Народної Республіки, відсилав хор під орудою Олександра Кошиця для того, щоби представляти цю ідентичність Європі, а згодом і Америці, у них був заглавний твір «Щедрик». «Щедрик» — це, напевно, така перша презентація, пробудження України, проявлення її на світовій мапі. А зараз ви вже везете презентацію, і у вас заглавний твір «Тарас Бульба» — це боротьба, зіткнення і переможний козацький марш. Це надзвичайно цікава така еволюція.

Володимир Шейко: «Щедрик» дуже гарний, для хору — прекрасно. Для нас — це додатковий матеріал, хоча він знаковий. Його всі знають. Цей короткий мотив із трьох нот, він вкладається в цей мотив. Бачите, американці його співають, весь світ його співає. У нас є в репертуарі «Щедрик». У цьому контексті ми не використовували «Щедрика».

Вадим Міський: До речі, зі «Щедриком» теж це дуже цікаво, що зараз ваше музичне господарство на Суспільному мовленні теж долучено до реконструювання тих подій, які були 100 років тому, коли «Капела Кошиця» поїхала у світове турне і запрезентувала світу, зокрема, «Щедрик», який прижився і став світовим надбанням, тому що його співає будь-хто в будь-якій точці земної кулі. Хор Українського радіо зробив реконструкцію концерту, який відбувся у 21-му році у Карнеґі-хол у Нью-Йорку. Є припущення, що саме тоді американські музиканти вперше почули ці мелодії з українського набору пісень, запрезентованого тоді. І зробили їх таким американським і відтак світовим надбанням.

Цього року Українському Радіо — 100 років, Симфонічному оркестру — 95. Плануємо тур містами України

Вадим Міський: Які плани оркестру на сторіччя радіо?

Володимир Шейко: У 2024-му виповнюється 95 років нашому оркестру і 100 років — Українському радіо. І ми плануємо велике турне Україною. Поки що заплановано 15 міст, де мають бути виступи.

Яка моя ідея? В залі збираються люди, які слухають різні канали. Хтось слухає Суспільне, хтось — інше. І так само за кордоном. Але вони всі об’єднані єдиною ідеєю, єдиною емоцією — приходять знову на Симфонічний оркестр Українського радіо Суспільного. Тобто ми таким чином залучаємо аудиторію до нашого Суспільного мовника. Це дуже важливо, бо Суспільний мовник належить суспільству. Ми повертаємо аудиторію до своїх витоків, до себе, до Українського радіо, яке всі слухали з дитинства.

Тобто плани у нас на цей рік великі. Є варіант двох «open air» концертів. Тому що «open air» — це питання безпеки. Питання дощу, як не дивно. Це зовсім інший формат — формат широкої публічності. У філармонічного залу є своя емоція. У нас заплановані концерти в центральних залах областей і в театрах. Але якщо ми додамо до цього ще площі — це буде інший формат спілкування, інша маса глядача, інший енергетичний посил і інший відгук.

«Концерти під егідою ООН в Женеві заповнюються рашистськими виконавцями — два роки великої війни»

Вадим Міський: Я читав, що ви мали зустріч з керівницею Постійного представництва України при ООН і інших міжнародних організаціях в Женеві, де обговорювали концерт Симфонічного оркестру Українського радіо під егідою ООН у Женеві у 2024 році. Розкажіть, будь ласка, про ці плани.

Володимир Шейко: ООН має свої певні знакові дати, під які відбуваються концерти. І виявляється, що в Женеві — у штаб-квартирі ООН — керують росіяни. Два минулі роки, під час війни, концерти під егідою ООН в Женеві заповнюються рашистськими виконавцями. Наші написали протест. Євгенія Філіпенко, очільниця представництва України, хоче зробити концерт під егідою ООН на одну з дат ООН. Мер Женеви сказав, що надасть для цього центральний концертний зал. Факт проведення такої події дуже важливий для України, тому що несе політичне повідомлення.

Наталя Соколенко: Війна культур теж є вагомою складовою у будь-якій війні. Для нас важливо не допустити змішування за російськими наративами в один народ із ними. Знаєте, росіяни дуже багато вкладають у промоцію своєї культури та в те, щоб у головах європейців посіяти хибний софізм: ну як же вони можуть бути поганими, якщо в них «така культура, такий балет»! Якщо просто за цим спостерігати й не робити жодних контрдій, не демонструвати свою велику культуру, свою давню культуру, яка давніша за російську (зокрема, і музична культура набагато давніша за російську), то, звісно, ми тут будемо програвати. Але ми не програємо. Тому що завдяки саме вашим зусиллям і зусиллям Симфонічного оркестру Українського радіо ведеться ця боротьба і переможні битви.

«Колективи радіо у світі вважаються оркестрами найвищого класу»

Наталя Соколенко: Я заходила на ваш фейсбук і бачила відео з бурхливою реакцією європейської публіки на виступ оркестру — екстаз у глядачів! Я би хотіла запитати: те, що Симфонічний оркестр є в структурі Українського радіо та має назву «Симфонічний оркестр Українського радіо», — накладає обмеження? Чи, навпаки, вивищує на рельєфі музичних колективів в Україні та Європі?

Володимир Шейко: Додаткове навантаження. У світі, в нашій сфері, колективи радіо вважаються оркестрами найвищого класу і є найбільш оплачувані. Це навантаження для них непогане. У нас, на жаль, ситуація дещо інша. Чому ці оркестри є оркестрами вищого класу, чому вони там оплачуються сильно? Тому що це робота, яка вимагає більших психофізичних зусиль, концентрації. Якщо взяти музичний колектив — вони готують концерт, виступають, наприклад, у філармонії, куди прийшла якась кількість людей. Цей концерт відбувся і «пішов у Всесвіт» — його більше немає. Наші концерти слухають мільйони...

Наталя Соколенко: І будуть слухати... Це — величезна відповідальність. Ви не маєте права схибити, сфальшивити, бо все записується для наступних поколінь.

Володимир Шейко: Так, ми не маємо права, бо воно записується. Розумієте? І якщо ми вкладаємо «душу і тіло», якщо держава вкладає в це кошти, воно має бути якісним. І воно має для наступних поколінь давати досвід, навчання, знання тощо. Тому це дуже цікава робота, але дуже напружена.

Наталя Соколенко: Як вам вдається проводити репетиції під обстрілами, під час повітряних тривог, блекаутів? Що з емоційним станом артистів? Вони просять переносити репетиції, щоб заспокоїтися після ракетних атак?

Володимир Шейко: Коли ми були в Італії, була 71 ракета. І публіка була просто шокована, всі перепитували про життя під ракетами. Знаєте, ми всі концентруємося. Ми вирішили, що ми не відкладаємо наші плани, тому що це може бути все життя так, як зараз. Якщо буде тривога, то зупиняємо репетицію: йдемо в сховище, а потім продовжуємо. Починаємо працювати о 10-й ранку, репетиція завжди 4 години. Тому що, наприклад, якщо в нас концерт за 7 днів — прийде публіка. Як у Харкові люди приходили в підземелля на концерти філармонічні. Ми започаткували під час війни «Kharkiv Music Fest» — це феноменально! Я там народився, росіяни зруйнували частину консерваторії, де вчилися мої батьки. Так от, люди, які приходять у підземелля на концерти класичної музики, вони інакше слухають.

Я колись зіткнувся з таким слуханням у 1993-му році в Загребі. Тоді була лінія фронту за 13 кілометрів від Загреба (тривала війна Сербії проти Хорватії — «ДМ»), а ми грали, закривали фестиваль в Загребі. Я диригував оркестром «Україна» на концерті просто неба. І я бачив, яка вишукана публіка прийшла, дуже гарно вбрана. Десь хвилин 20 ми не могли їх розкачати. Пам’ятаю, в будинках навколо були дірки, правда, не такі, як в Україні зараз. Я збирався диригувати Симфонію №40 Моцарта. Підняв руки. А тут щось свистить. І бачу через плече, що пані в хутрах і діамантах дивляться в небо, бачать, що щось летить над нами. Гуде. Всі думали, що впаде. Але не впало, нічого не вибухнуло над нами. І почався Моцарт. Знаєте, на такому підйомі! І Україна з цієї війни вийде іншою. Так що ми пристосовуємося. А що нам ще робити? Ми маємо жити за тими планами, які нам хтось диктує? Ні, ми маємо робити своє.

в попередніх випусках подкасту «Медіуми» говорили з Олександром Педаном про співпрацю з Суспільним, новий проєкт замість «УніверCheck» та інші ідеї pedan|buro, Світланою Остапою про проблеми, з якими зіткнулася українська журналістика у 2023 році, чого досяг і що планує Суспільний мовник, посилення державного мовлення, проблеми з допуском на фронт та прогнози на 2024 рік, Анною Тульєвою про організацію та залаштункові історії фіналу Нацвідбору на «Дитяче Євробачення — 2023», Дмитром Хоркіним про те, як вплинула війна на розвиток радіо в Україні, Юлією Шелудько про назву Радіодиктанту-2023 та виклики, пов’язані з перенесенням дати, Вікторією Мурованою про «моркву в шоколаді» як принцип виготовлення контенту для дітей.

Також рекомендуємо: Подкаст «Детектор медіа говорить», у якому ми начитуємо найцікавіші статті та рецензії, що виходять на сторінках нашої групи онлайн-видань. Якщо у вас не вистачає часу на читання, ви можете просто слухати нашу аудіоверсію. Підписуйтеся на подкаст та отримуйте доступ до найцікавіших матеріалів «Детектора медіа» у зручному для вас форматі.

в перші дні повномасштабного вторгнення програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський запустив подкаст «Русскій фейк…» зі спростуваннями проявів ворожої дезінформації. Завдяки «Українському радіо» передача доступна на окупованих територіях. Одна зі слухачок, яка пережила піврічну російську окупацію неподалік Херсона, розповіла, як ця радіопрограма допомогла їй та односельцям «зберегти зв'язок з реальністю» в умовах повної відсутності інших українських медіа. Восени 2022 року подкаст здобув аудіопремію «Слушно» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії.

Колаж: «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
музыка
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Кот прославился в сети благодаря "непристойному" узору на шерсти
Фокус
2025-02-08T12:00:10Z
Дроны атаковали нефтеперекачивающую станцию ​​в РФ - соцсети
UAToday
2025-02-08T11:39:40Z
Ученые нашли необычный способ переработки электронных отходов: что вышло
Фокус
2025-02-08T11:00:34Z
Ученым удалось снять уникальное видео с морским чертом, которого мало кто видел вживую
Апостроф
2025-02-08T10:06:34Z
В NASA обнародовали новый план спасения астронавтов, застрявших на МКС
Комсомольская правда
2025-02-08T08:25:35Z
"Беларускі Гаюн" прекратил работу из-за взлома чат-бота и похищения данных пользователей
Комсомольская правда
2025-02-08T08:25:26Z
Как защитить телефон от хакеров: советы экспертов по безопасности
Политека
2025-02-08T08:00:29Z
Профильные ассоциации посчитали закон о регулировании видеоигр в России невыполнимым
GameMag
2025-02-08T07:31:20Z
Магнитная буря 8 февраля: какая ее мощность
TSN
2025-02-08T05:18:14Z
Большинство огородников неправильно выбирают семена: запомните правило трех "П"
TSN
2025-02-08T13:36:55Z
Львам - любовь, Близнецам - веселье: Таро-прогноз на День святого Валентина 2025 для всех знаков
Фокус
2025-02-08T12:30:41Z
Серьезно подорвет здоровье: почему нельзя пить кофе с молоком
UAToday
2025-02-08T11:39:54Z
Помидоры "очухаются" за 6 дней: что делать, если рассада слишком слабая, советский рецепт
Знай
2025-02-08T10:51:58Z
Подарки судьбы: кому из знаков Зодиака повезет до конца зимы
Фокус
2025-02-08T09:57:15Z
Панацея или миф: укрепляет ли лимонная вода наше здоровье, рассказали ученые
Фокус
2025-02-08T08:21:41Z
Раки, Девы и Близнецы: знаки, которым точно повезет до конца февраля 2025
Фокус
2025-02-08T08:12:14Z
Покупка недвижимости в Таиланде: нюансы и особенности приобретения
Gazeta UA
2025-02-08T08:09:21Z
Романтический ужин дома: блюда, которые стоит приготовить вдвоем
Marie Claire
2025-02-08T08:01:17Z
В Запорожье подростки убили собаку ради селфи, а потом сожгли ее
Комсомольская правда
2025-02-08T13:33:35Z
Киевлянин напал с ножом на прохожего, гулявшего с собакой: детали инцидента
TSN
2025-02-08T11:48:51Z
На Киевщине в результате ночного удара БпЛА произошло несколько пожаров, пострадавших нет
UAToday
2025-02-08T11:39:04Z
В Ростове ввели режим чрезвычайной ситуации после атаки дронов
Корреспондент
2025-02-08T11:36:21Z
Смерть 32-летнего мужчины в ТЦК в Черновцах: судмедэксперт раскрыл важные подробности
Апостроф
2025-02-08T11:12:26Z
Власти Киева рассказали о последствиях атаки дронов
Корреспондент
2025-02-08T11:12:04Z
Мошенники обманули жителей Сумщины на 140 тысяч гривен: подробности схем
TSN
2025-02-08T10:36:33Z
В России умер Константин Нагайко, причастный к убийству 59 жителей села Гроза
ZN UA
2025-02-08T10:22:07Z
Ночная атака "Шахедами": в одном из районов Киева снова упали обломки
TSN
2025-02-08T08:51:05Z
Промоутер Александра Усика пояснил, почему не стоит ждать боя украинского чемпиона с Мартином Баколе
Известия Киев
2025-02-08T12:37:54Z
Названа неожиданная причина срыва трансфера звезды "Динамо" в Англию
Telegraf
2025-02-08T12:33:36Z
Питер Фьюри высказался о будущем Усика
Корреспондент
2025-02-08T12:30:36Z
Кличко вспомнил спарринги с Фьюри, Джошуа, Уайлдером и Паркером
Корреспондент
2025-02-08T11:51:28Z
Чисора - Валлин: онлайн-трансляция боя
Telegraf
2025-02-08T11:30:56Z
Владимир Кличко оценил возможность боя с Усиком
Корреспондент
2025-02-08T11:30:25Z
"Манчестер Юнайтед" выиграл матч Кубка Англии благодаря голу из офсайда
ZN UA
2025-02-08T11:24:38Z
Владимир Кличко объяснил, почему начал заниматься боксом
Корреспондент
2025-02-08T05:48:44Z
Вечный злодей-сердцеед и красавица с родословной: непростая история любви Андре Агасси и Штеффи Граф
Marie Claire
2025-02-07T19:01:18Z
"Новенького мошенничества подвезли": волонтер Леся Литвинова рассказала, как оккупанта выдают за украинского бойца
Апостроф
2025-02-08T13:00:46Z
Ситуация на фронте на утро 8 февраля
UAToday
2025-02-08T11:39:46Z
Во время массированной дроновой атаки ПВО сбила менее половины БПЛА, пострадали четыре региона Украины, включая столичный
ZN UA
2025-02-08T11:39:28Z
Генштаб: по состоянию на 8 февраля общие потери вражеской армии в личном составе составили 847 860 солдат
UAToday
2025-02-08T11:39:20Z
Украинские БпЛА атаковали российский Ростов: 14 домов повреждены, 68 жителей эвакуированы
UAToday
2025-02-08T11:39:11Z
Водоснабжение на 50%, канализация – на 34%: грядет новое повышение тарифов
Знай
2025-02-08T11:30:28Z
Фронт почти в 30 км. В селе на Донбассе деньги идут не на оборону, детали тендера
Telegraf
2025-02-08T10:21:02Z
"Иначе сожгут позицию и жди прилета": боец ​​ВСУ озвучил важное правило, помогающее ему выживать на передовой
Политека
2025-02-08T10:04:04Z
В Киев вошли с лозунгом "Смерть украинцам"
Gazeta UA
2025-02-08T09:36:45Z
Девушкам среднего размера: как одеваться в стиле midsize — 12 советов
Marie Claire
2025-02-08T13:01:08Z
Канье Уэст опубликовал футболку со свастикой: считает, что придумал шедевр
Фокус
2025-02-08T12:06:36Z
Букмекеры определились с украинским фаворитом на "Евровидение-2025"/Опубликован рейтинг исполнителей
Апостроф
2025-02-08T11:39:04Z
Родилась в Чернигове, а потом признавалась Москве в любви: где сейчас экс-солистка группы "Лицей" Ишханишвили
Telegraf
2025-02-08T11:27:57Z
Победители Critics Choice Awards-2025: Деми Мур названа лучшей актрисой, а "Анора" - лучшим фильмом
Комсомольская правда
2025-02-08T11:12:13Z
Анджелина Джоли в кружевах, Николь Кидман в офискоре: лучшие образы Critics Choice Awards 2025
Marie Claire
2025-02-08T11:07:52Z
Любимый аромат Бейонсе и 5 аналогов, где корица и бобы тонка создают сексуальный дуэт
Marie Claire
2025-02-08T11:01:31Z
Остались в образе: 5 знаменитых актеров, которые стали "заложниками" одной роли
Фокус
2025-02-08T10:42:08Z
7 лучших фильмов и сериалов по романам Джейн Остин
Фокус
2025-02-08T10:15:25Z
Forbes признал: Михаил Поплавский – один из топ-инфлюэнсеров Украины
Comments UA
2025-02-08T13:45:51Z
Любовь дедушки: первое фото короля Иордании вместе с принцессой Иман
Marie Claire
2025-02-08T13:30:28Z
Уничтожение вражеских дронов: Зеленский анонсировал новые методы
TSN
2025-02-08T13:18:19Z
Осторожно, есть один день: что грозит украинцам за повреждение пломб на электросчетчиках
Знай
2025-02-08T13:12:24Z
Зеленский рассказал, что мешает Украине производить ракеты для Patriot
TSN
2025-02-08T12:54:19Z
Скромная церемония и королевские гости: принц Греции и Дании Николаос женился во второй раз
Marie Claire
2025-02-08T12:37:17Z
Украинцы снова разгромили "элитную" Кантемировскую танковую дивизию окупантов
Апостроф
2025-02-08T12:33:07Z
Контрактная служба для 18-24-летних украинцев - какими будут условия и когда стартует проект
Апостроф
2025-02-08T12:30:58Z
Тысяча Зеленского: кому из украинцев придется вернуть деньги назад
Фокус
2025-02-08T12:30:30Z
Как снова не набрать вес после похудения
TSN
2025-02-08T12:54:29Z
Витамин D и мозг: ученые нашли связь с памятью и старением, вы будете впечатлены
Знай
2025-02-08T11:51:05Z
Пять народных средств для крепкой рассады, которые знали наши бабушки: урожай будет большим на 100%
TSN
2025-02-08T10:36:30Z
Близнецы следовали двум разным диетам 12 недель: их результаты удивили ученых
Фокус
2025-02-08T10:21:26Z
100% успеха в лечении рака почек: ученые из США сделали прорыв
Знай
2025-02-08T09:51:39Z
Украинцы могут получить денежную помощь на лечение: какую сумму обещают
Знай
2025-02-08T09:21:23Z
С Днем стоматолога: короткие и красивые поздравления коллегам и родным
Комсомольская правда
2025-02-08T08:25:05Z
Этот тест обнаруживает сердечные заболевания на ранней стадии
Comments UA
2025-02-08T07:48:33Z
Топ видов рака, которые чаще всего возникают у женщин
Comments UA
2025-02-08T02:30:57Z
Графики отключения электроэнергии 9 февраля 2025: что нужно знать украинцам
Политека
2025-02-08T13:33:14Z
Как узнать размер будущей пенсии в Украине: инструкция
TSN
2025-02-08T13:18:49Z
Десятки тысяч гривен за сервиз из украинского фарфора: возможно в вашем шкафу скрывается клад
Telegraf
2025-02-08T12:57:43Z
Достройка Хмельницкой АЭС имеет решающее значение для восстановления Украины – нардеп
TSN
2025-02-08T12:57:38Z
"Россия стремится забрать наши одесские порты, чтобы контролировать зерновой рынок" - президент
Gazeta UA
2025-02-08T12:48:57Z
Украина может сама заработать на свою защиту, если ЕС и США усилят санкции против России – Глассман
Апостроф
2025-02-08T12:42:04Z
Зеленский предупредил, что РФ хочет захватить одесские порты
TSN
2025-02-08T12:36:59Z
Литва и Латвия отключились от российской энергосистемы
Европейская правда
2025-02-08T12:36:53Z
Абсолютное большинство украинцев ожидают скорейшей достройки Хмельницкой АЭС, - эксперт
Апостроф
2025-02-08T12:33:46Z
Их выпустили всего 1500: в Киеве засветился заряженный 700-сильный пикап за $100 000
Фокус
2025-02-08T09:36:12Z
Почему в Германии нельзя ездить на авто с полупустым баком: ответ удивит
GlavRed
2025-02-08T04:27:20Z
Зимой электромобили теряют до 37% заряда – но не все: какие кары не боятся холода
Знай
2025-02-07T20:51:16Z
Эксперты объяснили, что произойдет, если заправить машину бензином с высоким октановым числом
UAToday
2025-02-07T20:48:24Z
От создателя "Мивины": представлен дешевый электрокар с запасом хода 180 км
Фокус
2025-02-07T16:36:44Z
Необычный мотоцикл Honda в заводской коробке продали за $200 000
Фокус
2025-02-07T14:42:55Z
Культовая капсула времени: найден редкий 23-летний Nissan с пробегом 360 км
Фокус
2025-02-07T11:36:22Z
Еще с заводскими наклейками: в Киеве заметили новейшую Skoda Superb 2025, вот он - флагман
Знай
2025-02-07T09:51:55Z
В Украине появится самый дешевый электрокроссовер Kia: подробности и цены
Фокус
2025-02-07T09:30:42Z
Евросоюз провалил подготовку на случай войны с РФ: с чем вышел прокол
Comments UA
2025-02-08T13:42:37Z
Страны Балтии окончательно разорвали связь с российской энергосистемой
Апостроф
2025-02-08T13:39:33Z
Украина единственный партнер для Америки в современных технологиях антивойны — Зеленский
TSN
2025-02-08T13:36:50Z
Экс-чиновника ФГИУ Визира будут судить за фиктивное бронирование — СМИ
TSN
2025-02-08T13:36:35Z
РФ контролирует менее 20% запасов полезных ископаемых Украины - Зеленский
Gazeta UA
2025-02-08T13:33:16Z
Зеленский хочет опередить Путина, встретиться с Трампом первым: почему это важно
Comments UA
2025-02-08T13:24:42Z
Взаимодействие КНДР и РФ в секторе БпЛА: в СНБО вспомнили свое предупреждение
Апостроф
2025-02-08T13:21:16Z
Зеленский: На Курщине убиты 20 офицеров РФ и КНДР
Корреспондент
2025-02-08T13:06:27Z
Почему медовый месяц в отношениях Трампа с Путиным закончился: что теперь самое важное для Украины
Comments UA
2025-02-08T13:03:00Z