MY.UAНовини
З російським наративом про «один народ» ми боремося концертами в Європі, — Володимир Шейко
З російським наративом про «один народ» ми боремося концертами в Європі, — Володимир Шейко

З російським наративом про «один народ» ми боремося концертами в Європі, — Володимир Шейко

У випуску — про війну української та російської культур на музичних сценах Європи.

У грудні 2023-го Симфонічний оркестр Українського радіо провів гастрольний тур країнами Бенілюксу. Звертаючись до музикантів після концертів у різних містах, глядачі неодноразово говорили, що вони довго пам’ятатимуть ці творчі зустрічі, пронизані великим натхненням.

Як музиканти проводять репетиції під час ракетних обстрілів, як добирають репертуар для європейських концертних залів, що український диригент мусить пояснювати європейським колегам про Зеленського і Путіна, а також як бореться із засиллям російських виконавців на концертних майданчиках у штаб-квартирі ООН, про що розпитують журналісти європейських телемовників та чим порадує Симфонічний оркестр Українського радіо рідну аудиторію у 2024 році — про все це ведучі подкасту «Медіуми» Наталя Соколенко та Вадим Міський говорять у новому випуску з Володимиром Шейком, народним артистом України, художнім керівником і головним диригентом Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо.

Підписатися на подкаст «Медіуми» можна на Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, SoundCloud, MEGOGO Audio, NV Подкасти, YouTube та інших подкастингових платформах.

00.00 «Наші музиканти збентежені таким прийомом у європейських залах»;

10:40 «В європейському турне граємо твір Юрія Шевченка “Ми є” — це ніби колискова для рідної країни, яка просинається і прокинеться в новому світлому майбутньому»;

17:48 Цього року Українському радіо — 100 років, Симфонічному оркестру — 95. Плануємо тур містами України;

21:35 «Концерти під егідою ООН у Женеві заповнюються рашистськими виконавцями — два роки великої війни»;

24:50 «Колективи радіо у світі вважаються оркестрами найвищого класу».

«Наші музиканти збентежені таким прийомом у європейських залах»

Вадим Міський: Володимире Олександровичу, ви щойно повернулися з великого гастрольного туру Симфонічного оркестру Українського радіо країнами Бенілюксу. Це були міста Маастрихт у Нідерландах, Монс і Шарлеруа в Бельгії, Люксембург — і досить великі концертні зали від тисячі до трьох. Це далеко не перші ваші гастролі в умовах повномасштабної війни. Який головне повідомлення глядачам ви несете зараз?

Володимир Шейко: Ми бачимо в цих наших подорожах певну місію, яку ми намагаємося максимально виконувати. Всі наші проєкти під час війни йдуть під єдиним гаслом «Меседж з України». Ми виконуємо твори української композиторської школи та країн, які підтримують Україну в цій боротьбі зі страшним ворогом. Торік ми таку публічну дипломатію почали з Італії. І одразу з великих концертних залів: в Модені, в Болоньї у центральних концертних залах. Перелік можна довго наводити. Величезна кількість публіки! Потім була Швейцарія і головний концертний зал у Базелі, де було 1300 людей! Вони аплодували стоячи. Наші музиканти збентежені таким прийомом самі. Вони озираються і не знають, як на це реагувати.

Вадим Міський: Це іноземна публіка чи наші біженці? Тобто чи вдається залучити еліти країн?

Володимир Шейко: Ви знаєте, спеціально ми їх не залучаємо. Я от сам був упевнений, що багато українців [приходять на наші концерти — «ДМ»]. Наприклад, у Базелі. Чому? По-перше, аплодували стоячи та плакали. Я думав, що це плакали українці. Виявляється, українців на 1300 людей було десь 120 усього. Тому це були швейцарці, які пройнялися темою. Вони живуть зовсім іншим життям, не так, як весь світ. Вони так побудували, вони в тому живуть. Але для нас це було дуже зворушливо.

Але ми помітили, як росіяни працюють із громадською думкою. Наприклад, [італійські] керівники театрів мені говорили: «От погані — і той, і той президент, вони просто мають помиритися». Якийсь такий наратив розповсюджується. А якраз у ті дні прилетіла 71 російська ракета в українські міста. Кажу їм: чого ви порівнюєте двох президентів? Прилетіла з тієї сторони до нас 71 ракета! Як ви можете це порівнювати? Я говорив у жорсткій формі, хоч ми й були гостями в їхньому театрі. Але після концерту, коли публіка піднявшись аплодувала — довгі овації! — вони приходили... ті, хто зі мною говорив цими наративами, й кажуть: «Ми розуміємо, ми були неправі, вибачте».

Вадим Міський: Крім універсальної музичної мови, часом треба використовувати і звичайну людську мову. Може, жорстку, щоб донести інформацію про те, що ж відбувається в Україні.

Володимир Шейко: Але тільки словами це ж не закривається. Коли люди емоційно на концерті проникаються музикою нашою, європейською, українською, коли це підхоплює їх емоційно, підсвідомо — вони розуміють, що ми всі рідні, що вони на нашій стороні. Що в нас одна сторона. Що ця сторона світла.

Наталя Соколенко: Я так розумію, що ця робота — з суспільством в Італії, та й не тільки в Італії, — росіянами ведеться. Щоб довести публіці, що «росіяни й українці насправді один народ», що треба «миритися». Але коли люди чують українську музику, то розуміють, що це — не «один народ».

«У європейському турне граємо твір Юрія Шевченка “Ми є” — це ніби колискова для рідної країни, яка просинається і прокинеться в новому світлому майбутньому»

Наталя Соколенко: Як оркестр добирає репертуар, щоб ця ідентичність була відчутна?

Володимир Шейко: Перед тим, як перейти до української музики, хочу сказати важливу річ. Вся музика — і українська, і світова — належать світові. Зараз ми доносимо української музики більше, ніж раніше було. На це є попит під час війни, зацікавленість. Цей рівень зацікавленості — то підіймається, то опускається знову. Все залежить від життя суспільства. Але ми й кожен із нас представляє світове мистецтво з точки зору ідентичності нашої нації. Кожна нація — грає світові своє надбання, наприклад, того ж Моцарта, своєю мовою.

Стосовно відбору репертуару для проєкту «Меседж з України». Починаємо ми з наших стовпів — це Євген Станкович, Мирослав Скорик, Микола Лисенко. Також у нас є колосальний твір Юрія Шевченка «Ми є». Це мелодія гімну України від початку до кінця. Написана для скрипки соло і струнного оркестру — як дуже красива балада або колискова. Я бачу це як колискову для рідної країни, яка прокинеться в новому світлому майбутньому. Також ми виконуємо твори інших сучасних українських композиторів — Ганни Гаврилець, Ігоря Щербакова. Програма будується так, щоб публіка вийшла враженою. Публіка має отримати духовне прозріння, потрясіння. Ми граємо від серця, а публіка це відчуває. Люди відчувають правду, яка йде зі сцени. Вони відчувають, що ми чесно до кінця робимо свою справу. І чесно до кінця віддаємо серця цій справі, музиці, ідеї та публіці. Вони в це вірять. Вони бачать це, тому вони йдуть до нас.

Але між тим ще є світле, темне. Швидке, повільне. І навіть є тональний план. Як тональність цих творів переходить одна в іншу. Це дуже важливо. Це впливає на підсвідомість, тому що їм дуже комфортно. Немає конфлікту не драматичного, а вони можуть іти через драматичні конфлікти, через музичні, мистецькі потрясіння. Якісь зіткнення, які є у творах. Героїчному — «Тарас Бульба». Це ж не лірична річ, це річ героїчна. «Тараса Бульбу» ми граємо. Микола Лисенка — заглавний твір нашої мистецької культури. Але воно побудовано так, що їх манить, вони йдуть за такою маленькою дудочкою. І це для нас важливо. Це для нас важливо — і маємо результат.

Наталя Соколенко: Тобто увертюра до опери «Тарас Бульба». Це козацький марш, інакше кажучи, це дуже цікава презентація.

Володимир Шейко: Він не тільки козацький марш, козацький марш у кінці. Але перед тим є глибокі роздуми та широчінь нашої землі. Там є широкі теми. Комусь лани, комусь гори — але широта нашої землі. Є зіткнення з ворогами й потім є переможний козацький марш. Дай Боже, що цей марш був завжди переможним.

Наталя Соколенко: Бачите, як цікаво. Сто років тому, коли Петлюра, очільник Української Народної Республіки, відсилав хор під орудою Олександра Кошиця для того, щоби представляти цю ідентичність Європі, а згодом і Америці, у них був заглавний твір «Щедрик». «Щедрик» — це, напевно, така перша презентація, пробудження України, проявлення її на світовій мапі. А зараз ви вже везете презентацію, і у вас заглавний твір «Тарас Бульба» — це боротьба, зіткнення і переможний козацький марш. Це надзвичайно цікава така еволюція.

Володимир Шейко: «Щедрик» дуже гарний, для хору — прекрасно. Для нас — це додатковий матеріал, хоча він знаковий. Його всі знають. Цей короткий мотив із трьох нот, він вкладається в цей мотив. Бачите, американці його співають, весь світ його співає. У нас є в репертуарі «Щедрик». У цьому контексті ми не використовували «Щедрика».

Вадим Міський: До речі, зі «Щедриком» теж це дуже цікаво, що зараз ваше музичне господарство на Суспільному мовленні теж долучено до реконструювання тих подій, які були 100 років тому, коли «Капела Кошиця» поїхала у світове турне і запрезентувала світу, зокрема, «Щедрик», який прижився і став світовим надбанням, тому що його співає будь-хто в будь-якій точці земної кулі. Хор Українського радіо зробив реконструкцію концерту, який відбувся у 21-му році у Карнеґі-хол у Нью-Йорку. Є припущення, що саме тоді американські музиканти вперше почули ці мелодії з українського набору пісень, запрезентованого тоді. І зробили їх таким американським і відтак світовим надбанням.

Цього року Українському Радіо — 100 років, Симфонічному оркестру — 95. Плануємо тур містами України

Вадим Міський: Які плани оркестру на сторіччя радіо?

Володимир Шейко: У 2024-му виповнюється 95 років нашому оркестру і 100 років — Українському радіо. І ми плануємо велике турне Україною. Поки що заплановано 15 міст, де мають бути виступи.

Яка моя ідея? В залі збираються люди, які слухають різні канали. Хтось слухає Суспільне, хтось — інше. І так само за кордоном. Але вони всі об’єднані єдиною ідеєю, єдиною емоцією — приходять знову на Симфонічний оркестр Українського радіо Суспільного. Тобто ми таким чином залучаємо аудиторію до нашого Суспільного мовника. Це дуже важливо, бо Суспільний мовник належить суспільству. Ми повертаємо аудиторію до своїх витоків, до себе, до Українського радіо, яке всі слухали з дитинства.

Тобто плани у нас на цей рік великі. Є варіант двох «open air» концертів. Тому що «open air» — це питання безпеки. Питання дощу, як не дивно. Це зовсім інший формат — формат широкої публічності. У філармонічного залу є своя емоція. У нас заплановані концерти в центральних залах областей і в театрах. Але якщо ми додамо до цього ще площі — це буде інший формат спілкування, інша маса глядача, інший енергетичний посил і інший відгук.

«Концерти під егідою ООН в Женеві заповнюються рашистськими виконавцями — два роки великої війни»

Вадим Міський: Я читав, що ви мали зустріч з керівницею Постійного представництва України при ООН і інших міжнародних організаціях в Женеві, де обговорювали концерт Симфонічного оркестру Українського радіо під егідою ООН у Женеві у 2024 році. Розкажіть, будь ласка, про ці плани.

Володимир Шейко: ООН має свої певні знакові дати, під які відбуваються концерти. І виявляється, що в Женеві — у штаб-квартирі ООН — керують росіяни. Два минулі роки, під час війни, концерти під егідою ООН в Женеві заповнюються рашистськими виконавцями. Наші написали протест. Євгенія Філіпенко, очільниця представництва України, хоче зробити концерт під егідою ООН на одну з дат ООН. Мер Женеви сказав, що надасть для цього центральний концертний зал. Факт проведення такої події дуже важливий для України, тому що несе політичне повідомлення.

Наталя Соколенко: Війна культур теж є вагомою складовою у будь-якій війні. Для нас важливо не допустити змішування за російськими наративами в один народ із ними. Знаєте, росіяни дуже багато вкладають у промоцію своєї культури та в те, щоб у головах європейців посіяти хибний софізм: ну як же вони можуть бути поганими, якщо в них «така культура, такий балет»! Якщо просто за цим спостерігати й не робити жодних контрдій, не демонструвати свою велику культуру, свою давню культуру, яка давніша за російську (зокрема, і музична культура набагато давніша за російську), то, звісно, ми тут будемо програвати. Але ми не програємо. Тому що завдяки саме вашим зусиллям і зусиллям Симфонічного оркестру Українського радіо ведеться ця боротьба і переможні битви.

«Колективи радіо у світі вважаються оркестрами найвищого класу»

Наталя Соколенко: Я заходила на ваш фейсбук і бачила відео з бурхливою реакцією європейської публіки на виступ оркестру — екстаз у глядачів! Я би хотіла запитати: те, що Симфонічний оркестр є в структурі Українського радіо та має назву «Симфонічний оркестр Українського радіо», — накладає обмеження? Чи, навпаки, вивищує на рельєфі музичних колективів в Україні та Європі?

Володимир Шейко: Додаткове навантаження. У світі, в нашій сфері, колективи радіо вважаються оркестрами найвищого класу і є найбільш оплачувані. Це навантаження для них непогане. У нас, на жаль, ситуація дещо інша. Чому ці оркестри є оркестрами вищого класу, чому вони там оплачуються сильно? Тому що це робота, яка вимагає більших психофізичних зусиль, концентрації. Якщо взяти музичний колектив — вони готують концерт, виступають, наприклад, у філармонії, куди прийшла якась кількість людей. Цей концерт відбувся і «пішов у Всесвіт» — його більше немає. Наші концерти слухають мільйони...

Наталя Соколенко: І будуть слухати... Це — величезна відповідальність. Ви не маєте права схибити, сфальшивити, бо все записується для наступних поколінь.

Володимир Шейко: Так, ми не маємо права, бо воно записується. Розумієте? І якщо ми вкладаємо «душу і тіло», якщо держава вкладає в це кошти, воно має бути якісним. І воно має для наступних поколінь давати досвід, навчання, знання тощо. Тому це дуже цікава робота, але дуже напружена.

Наталя Соколенко: Як вам вдається проводити репетиції під обстрілами, під час повітряних тривог, блекаутів? Що з емоційним станом артистів? Вони просять переносити репетиції, щоб заспокоїтися після ракетних атак?

Володимир Шейко: Коли ми були в Італії, була 71 ракета. І публіка була просто шокована, всі перепитували про життя під ракетами. Знаєте, ми всі концентруємося. Ми вирішили, що ми не відкладаємо наші плани, тому що це може бути все життя так, як зараз. Якщо буде тривога, то зупиняємо репетицію: йдемо в сховище, а потім продовжуємо. Починаємо працювати о 10-й ранку, репетиція завжди 4 години. Тому що, наприклад, якщо в нас концерт за 7 днів — прийде публіка. Як у Харкові люди приходили в підземелля на концерти філармонічні. Ми започаткували під час війни «Kharkiv Music Fest» — це феноменально! Я там народився, росіяни зруйнували частину консерваторії, де вчилися мої батьки. Так от, люди, які приходять у підземелля на концерти класичної музики, вони інакше слухають.

Я колись зіткнувся з таким слуханням у 1993-му році в Загребі. Тоді була лінія фронту за 13 кілометрів від Загреба (тривала війна Сербії проти Хорватії — «ДМ»), а ми грали, закривали фестиваль в Загребі. Я диригував оркестром «Україна» на концерті просто неба. І я бачив, яка вишукана публіка прийшла, дуже гарно вбрана. Десь хвилин 20 ми не могли їх розкачати. Пам’ятаю, в будинках навколо були дірки, правда, не такі, як в Україні зараз. Я збирався диригувати Симфонію №40 Моцарта. Підняв руки. А тут щось свистить. І бачу через плече, що пані в хутрах і діамантах дивляться в небо, бачать, що щось летить над нами. Гуде. Всі думали, що впаде. Але не впало, нічого не вибухнуло над нами. І почався Моцарт. Знаєте, на такому підйомі! І Україна з цієї війни вийде іншою. Так що ми пристосовуємося. А що нам ще робити? Ми маємо жити за тими планами, які нам хтось диктує? Ні, ми маємо робити своє.

в попередніх випусках подкасту «Медіуми» говорили з Олександром Педаном про співпрацю з Суспільним, новий проєкт замість «УніверCheck» та інші ідеї pedan|buro, Світланою Остапою про проблеми, з якими зіткнулася українська журналістика у 2023 році, чого досяг і що планує Суспільний мовник, посилення державного мовлення, проблеми з допуском на фронт та прогнози на 2024 рік, Анною Тульєвою про організацію та залаштункові історії фіналу Нацвідбору на «Дитяче Євробачення — 2023», Дмитром Хоркіним про те, як вплинула війна на розвиток радіо в Україні, Юлією Шелудько про назву Радіодиктанту-2023 та виклики, пов’язані з перенесенням дати, Вікторією Мурованою про «моркву в шоколаді» як принцип виготовлення контенту для дітей.

Також рекомендуємо: Подкаст «Детектор медіа говорить», у якому ми начитуємо найцікавіші статті та рецензії, що виходять на сторінках нашої групи онлайн-видань. Якщо у вас не вистачає часу на читання, ви можете просто слухати нашу аудіоверсію. Підписуйтеся на подкаст та отримуйте доступ до найцікавіших матеріалів «Детектора медіа» у зручному для вас форматі.

в перші дні повномасштабного вторгнення програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський запустив подкаст «Русскій фейк…» зі спростуваннями проявів ворожої дезінформації. Завдяки «Українському радіо» передача доступна на окупованих територіях. Одна зі слухачок, яка пережила піврічну російську окупацію неподалік Херсона, розповіла, як ця радіопрограма допомогла їй та односельцям «зберегти зв'язок з реальністю» в умовах повної відсутності інших українських медіа. Восени 2022 року подкаст здобув аудіопремію «Слушно» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії.

Колаж: «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
музика
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Доходи Путіна від нафти: експерт назвав сценарій удару від союзника України
GlavRed
2025-07-18T16:06:58Z
Найбільшу опозиційну партію Іспанії сколихнув корупційний скандал
Европейская правда
2025-07-18T16:06:35Z
Ердоган та Путін провели розмову: серед тем – Україна
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T16:06:32Z
Лондон офіційно звинуватив розвідку Росії у кібершпигунстві
24tv
2025-07-18T16:06:18Z
Таємниця "списку Епштейна": як скандал з вечірками багатіїв шокував Америку і чи причетний Трамп
24tv
2025-07-18T16:03:42Z
РНБО проведе аудит виконання рішень Ставки Верховного головнокомандувача - Умєров
УкраинФорм
2025-07-18T16:03:27Z
Командувач СБС: Я не знаю, яка з країн НАТО здатна захистити місто від 300 "шахедів"
Лига
2025-07-18T16:00:26Z
Судитимуть настоятеля храму УПЦ МП на Донеччині - «зливав» росіянам дані про Сили оборони
УкраинФорм
2025-07-18T15:58:05Z
Трамп навмисно обрав 50 днів для дедлайну Росії: у Путіна запланований цікавий візит
24tv
2025-07-18T15:57:10Z
Цінове затишшя на ринку свинини припинилось
AgroPortal
2025-07-18T16:00:34Z
Британія разом з ЄС знижує "стелю цін" на російську нафту
Европейская правда
2025-07-18T15:58:23Z
Падіння курсу триває: скільки сьогодні треба гривень, аби купити 500 євро
24tv
2025-07-18T15:51:05Z
20 мільярдів у тінь: як "Укргідроенерго" фінансувала фірми зі скандальним минулим
Политека
2025-07-18T15:46:48Z
В Україні з'явиться аналог DOGE
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T15:45:01Z
Лідер не Київ чи Львів: де в Україні найбільше підскочили ціни на оренду житла
GlavRed
2025-07-18T15:36:25Z
Офіційні курси валют коливаються: яка валюта виросла, а яка впала
24tv
2025-07-18T15:24:02Z
Прикордонники попереджають про ремонт пропускного пункту на кордоні з Польщею
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T15:06:53Z
Австралія вперше запустила іпотеку під заставу біткоїна
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T15:06:32Z
У Вінниці відкрився центр психологічного здоров’я «Відновлення»
УкраинФорм
2025-07-18T15:57:22Z
Дослідження на мільйонах дітей ще раз спростувало брехню, яку поширюються антивакцинатори
24tv
2025-07-18T14:39:20Z
Як захистити килим від вицвітання на сонці: поради для довговічності
24tv
2025-07-18T14:36:41Z
У Трампа діагностували хронічну венозну недостатність - що відомо про цю хворобу
Gazeta UA
2025-07-18T14:33:20Z
Буряк почне рости як на дріжджах: потрібне суперове добриво
24tv
2025-07-18T13:45:15Z
Пілатес TRX допомагає швидко схуднути: ця практика вже підкорила тисячі дівчат
24tv
2025-07-18T13:36:38Z
В Україні почали виплачувати лікарняні по-новому: що зміниться
GlavRed
2025-07-18T13:27:54Z
Те, що він непотрібен – міф: навіщо апендикс в організмі людини і чи можна жити без нього
GlavRed
2025-07-18T12:27:44Z
Пропущений сніданок може стати причиною депресії: психолог пояснив, чому зранку потрібно їсти
24tv
2025-07-18T12:21:49Z
Новий графік руху транспорту в Києві: українців попередили, як зміняться маршрути на вихідних
Политека
2025-07-18T16:01:47Z
Українські диверсійні групи діють на глибину до 600 кілометрів у тилу Росії, – Ілля Павленко
24tv
2025-07-18T15:45:24Z
Росіяни знову атакували Херсон дроном, є поранені
УкраинФорм
2025-07-18T15:43:39Z
На Закарпатті розпочали реставрацію Середнянського замку
УкраинФорм
2025-07-18T15:40:58Z
Експосадовицю одного з Управлінь КМДА та фігурантку "п'яних вечірок" відправили під арешт
Khreschatyk
2025-07-18T15:33:59Z
Перша плавуча сонячна електростанція може з’явитися у Житомирі: який вигляд вона матиме
TSN
2025-07-18T15:33:01Z
Їх вже хотіли вкрасти, – мер Львова про останки агентів НКВС, які готові обміняти на бійців ЗСУ
24tv
2025-07-18T15:06:59Z
Подорожчання проїзду в Луцьку: яку ціну хочуть встановити
Политека
2025-07-18T15:00:54Z
Родинам загиблих у полоні військових платитимуть 15 мільйонів гривень
24tv
2025-07-18T15:00:51Z
Українців запросили на відзначення Дня Незалежності України в Копенгагені
УкраинФорм
2025-07-18T16:06:59Z
Дрони Darts стали ще небезпечнішими: що відомо про оновлені ударні БПЛА
Фокус
2025-07-18T16:06:37Z
Армія РФ щодоби втрачає на фронті 1251 військового - Сирський
УкраинФорм
2025-07-18T16:06:20Z
Федоров оцінив роботу МОН і заявив про трансформацію відомства
24tv
2025-07-18T16:06:14Z
В Україні через війну зникають птахи. Орнітолог назвав вразливі види
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T16:06:01Z
Україна може випробовувати західну зброю в бойових умовах: як це працюватиме
24tv
2025-07-18T16:00:36Z
Смертність в Україні майже утричі перевищила народжуваність
360ua.news
2025-07-18T16:00:19Z
19 липня стартує подання заяв до вишів – усе, що треба знати про вступ 2025
Фокус
2025-07-18T15:57:03Z
У стилі Grand Theft Auto: бригада "Рубіж" створила оригінальну рекламу контрактів "18-24"
Фокус
2025-07-18T15:45:16Z
Ось як викинути старе дзеркало, аби не накликати негаразди: не всі знають
24tv
2025-07-18T15:51:12Z
Збережіть часник аж до весни: прості секрети збереження урожаю
24tv
2025-07-18T15:30:38Z
Їх неможливо забути: 3 знаки зодіаку, розставання з якими пережити найважче
GlavRed
2025-07-18T15:27:27Z
"Чорний список" для консервації: які продукти краще не закривати в банки
GlavRed
2025-07-18T14:39:30Z
Така заготовка на зиму має бути в кожній родині: нереально смачна грибна ікра
24tv
2025-07-18T14:36:35Z
Хто зі знаків зодіаку в ретроградний Меркурій отримає доленосний шанс
24tv
2025-07-18T14:30:49Z
Тріо, що збиває з пантелику - яка різниця між Miss, Mrs і Ms в англійській мові
GlavRed
2025-07-18T14:27:27Z
Гороскоп Таро на завтра 19 липня: Близнюкам - діяти, Левам - говорити
GlavRed
2025-07-18T14:27:01Z
Безплатне шоу, про яке мало хто знає: чому світлячки світяться і коли їх можна побачити
Telegraf
2025-07-18T14:21:51Z
Фільм про останній концерт Оззі Осборна і Black Sabbath вийде у прокат наступного року
УкраинФорм
2025-07-18T16:06:07Z
Наталка Денисенко вперше прокоментувала розлучення з Федінчиком і чому уникає коментарів
TSN
2025-07-18T15:45:28Z
Від полум'яної міді до дзеркального чорного: трендові фарбування волосся на літо 2025
24tv
2025-07-18T15:27:10Z
Нова книга про "Голодні ігри" уже скоро з'явиться українською: коли її можна буде придбати
24tv
2025-07-18T15:21:10Z
«Ліло і Стіч» став першим голлівудським фільмом цього року, який зібрав понад $1 мільярд
УкраинФорм
2025-07-18T15:18:36Z
Римейк "Ліло і Стіч" зібрав мільярд у прокаті
Gazeta UA
2025-07-18T15:15:14Z
Не фото чи картини: 4 нестандартних речі, які можна розмістити у рамку
24tv
2025-07-18T15:15:06Z
Мер Києва отримав мільйонну винагороду за зйомки у кіно під час війни
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T15:12:50Z
Батіг із фільму про Індіану Джонса продали на аукціоні за $525 тисяч
УкраинФорм
2025-07-18T15:09:28Z
В Україні стався справжній потоп. Зруйновано переїзд, люди залишились без транспортного сполучення
Telegraf
2025-07-18T16:06:35Z
Київський клуб вмикав російську музику і поплатився
TSN
2025-07-18T16:06:11Z
РФ атакувала Кам'янський район: є загиблі, пошкоджено кілька адмінбудівель
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T15:57:20Z
Дронова атака РФ по Камʼянському району: двоє загиблих, кількість поранених зросла до 12
УкраинФорм
2025-07-18T15:57:17Z
Пілот, який намагався відключити двигуни, розповів про "найважливіші 3 секунди" в житті
Фокус
2025-07-18T15:30:02Z
Через дії київських працівників ТЦК помер мобілізований — ДБР
ZN UA
2025-07-18T15:27:42Z
На Сумщині директор фірми заволодів понад ₴1,1 млн, призначених для будівництва фортифікаційних споруд
Украина Криминальная
2025-07-18T15:03:46Z
Суд обрав запобіжний захід для чиновниці КМДА Радової, затриманої на хабарі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T14:57:07Z
У Росії п’яні прокурори втопилися у річці П’яна
1News
2025-07-18T14:48:07Z
Рамос: Васкес є прикладом як особистість і спортсмен для всіх "мадридистів"
Football.ua
2025-07-18T16:06:08Z
Усик та Дюбуа офіційно зважилися: хто легший
Gazeta UA
2025-07-18T15:48:42Z
Що буде, якщо Усик програє Дюбуа у реванші
24tv
2025-07-18T15:42:35Z
ТОП-10 найбагатших боксерів світу: на якому місці Усик
24tv
2025-07-18T15:36:08Z
Олександрія викупила бразильця у Сан-Паулу
Football.ua
2025-07-18T15:31:32Z
Усик зіграв у настільний футбол із маленькою дівчинкою перед зважуванням: миле відео
24tv
2025-07-18T15:21:56Z
Англійський клуб має намір перехопити українця Забарного у ПСЖ - ЗМІ
ZN UA
2025-07-18T15:18:24Z
Усик відповів на звинувачення у шахрайстві від тренера Дюбуа
24tv
2025-07-18T15:15:49Z
Слава Україні! Усик потужно завершив останню дуель поглядів із Дюбуа
Telegraf
2025-07-18T15:06:05Z
Як не загубитися у світі ШІ: 5 історій про те, як AI вже зараз допомагає в роботі, творчості та житті
TSN
2025-07-18T16:06:39Z
29 липня - онлайн-зустріч «Малий бізнес під час війни: як знаходити опору в нестабільності» від Східного Варіанту
Детектор М
2025-07-18T16:06:12Z
Просто не впізнати: люди не вірять у неймовірне перевтілення дівчини
Фокус
2025-07-18T15:57:32Z
Дрони на ШІ: долітають і перехоплюють, та ще не мислять
InternetUA
2025-07-18T15:52:33Z
Відчуває біль і небезпеку: вчені створили першу нервову систему для роботів
Фокус
2025-07-18T15:45:02Z
У магазинах помітили критичний дефект нових смартфонів Galaxy Z Fold 7: у чому причина
Фокус
2025-07-18T15:42:21Z
Hubble показав зоряне скупчення у сузір'ї Золота Риба
УкраинФорм
2025-07-18T15:33:59Z
До Землі наближається "зонд невідомої цивілізації": вчений розкрив загадкові аномалії об'єкта
TSN
2025-07-18T15:33:25Z
Як захиститися від шахраїв у Viber: 7 простих способів
InternetUA
2025-07-18T15:27:32Z
Цей Volkswagen не потребує ідентифікації, щоб подарувати вам заряд енергії, який змусить вас злетіти
Топ Жир
2025-07-18T16:03:49Z
Subaru представила електрокросовер Uncharted — з розгоном до «сотні» за 5 секунд і запасом ходу 492 км
ITC
2025-07-18T15:16:26Z
Smart показав великий електрифікований кросовер із запасом ходу 1600 км
Фокус
2025-07-18T15:00:08Z
Митові збори майже миттєво знищили асортимент цього бренду
Топ Жир
2025-07-18T14:48:32Z
Smart представив офіційні зображення моделі #5
AutoCentre
2025-07-18T14:27:10Z
Subaru готується завоювати Європу за допомогою перемаркованих Toyota, включаючи електричну версію Outback
Топ Жир
2025-07-18T14:18:03Z
Новий Citroen C5 Aircross надходить у продаж: ціни та комплектації
Фокус
2025-07-18T14:06:49Z
Старт акції «Renault Taliant – вигідний варіант» на Renault Taliant 2024 року виробництва
AutoCentre
2025-07-18T13:33:03Z
Потужністю майже 1400 сил: флагманський кросовер Zeekr 9X розкрив усі секрети
AutoGeek
2025-07-18T13:24:56Z