Серед гірських хребтів і мальовничих долин розташовується країна, до якої потрібно потрапити хоча б раз у житті. Її пейзажі, курорти, архітектурна спадщина – ось, що приваблює туристів. Багато хто з мандрівників готові "душу продати", аби тільки приїхати сюди. І ми їх прекрасно розуміємо.
Якщо ви плануєте поїздку до Швейцарії, ми рекомендуємо заздалегідь скласти маршрут. І на нашу скромну думку, знайомство з республікою варто починати з маленьких поселень. Саме в них сконцентровані найкращі атракції.
Моркоте
З одного боку цей населений пункт нічим не відрізняється від інших селищ Швейцарії. З іншого – у 2016 році його визнали найкрасивішим містечком країни. Ми не маємо уявлення, якими критеріями керувалося журі, але точно знаємо, чому сюди їдуть туристи.
Моркоте розташоване на березі озера Лугано, а його околиці обрамлені гірськими хребтами. Будинки тутешніх мешканців затишно влаштувалися біля водойми. Здалеку здається, що хатинки наче плавають. І саме ці краєвиди закохують з першого погляду.
Ми радимо відразу ж не бігти до історичних локацій, а просто пройтися поселенням. Тут кожен провулок заслуговує вашої уваги. У Моркоте прекрасно збереглися шедеври архітектури XIII - XVI століть. Обов’язково відвідайте церкву Санта-Марія-дель-Сассо, Ботанічний парк і Художній музей.
Штайн-ам-Райн
Ще одне мальовниче містечко, що розкинулося біля водойми. Насправді, воно зовсім крихітне. Має лише одну центральну вулицю, де красуються старовинні забудови. В іншому – звичайний швейцарський населений пункт. Але він звичний тільки для жителів цієї країни, а ось для мандрівників – зовсім ні.
Потрапляючи сюди, туристи наче опиняються у казці. Навколо – величні гори, щільно вкриті сніговою ковдрою. Спокійна річка Рейн, яка, мов мала дитина, бавиться з рибальськими човниками. І, звісно, фахверкові будиночки, розписані різними візерунками. Саме вони є окрасою селища.
Хоч Швейцарія і не брала участі у Другій світовій війні, але через помилку американських бомбардувальників сповна відчула на собі той біль і горе. 22 лютого 1945 року замість прикордоння Німеччини пілоти знищили вщент Штайн-ам-Райн. Військові "промахнулись" на 1 кілометр. Проте містечко постало з попелу.
Що відвідати? Музей та церкву монастиря Святого Георгія, виставкову залу Ліндвурм, Головну площу, Ратушу, місцевий ринок та будинок Стейнбока.
Ґріндельвальд
Ми впевнені, що шанувальники всесвіту Гаррі Поттера та Фантастичних звірів зараз трішки шоковані. Але селище тільки схоже вимовляється, інших подібностей з темним магом у нього немає. Навпаки, воно світле, а взимку навіть біле, адже сніг щільно вкриває товстим шаром домівки, гори та ялинки. У цю пору ви взагалі не впізнаєте вічно зелених красунь. Їх смарагдових шат навіть не видно через зіткану крижану ковдру.
Містечко вважається серцем Швейцарії. Та хоч поселення розташоване у центрі країни, воно зовсім непримітне. Тут ви не зустрінете дорогих пентхаусів чи фешенебельних готелів. Їхати сюди за розкішшю точно не варто. Ви її просто не знайдете. А ось за якістю – так, вам сюди.
Взагалі це цілорічний гірськолижний курорт. Тож щоб покататися на лижах чи сноуборді, зовсім не потрібно чекати холодної пори року. Траси тут функціонують завжди, навіть влітку. Та попри це, тут все одно не так багатолюдно, як на інших базах відпочинку.
У Ґріндельвальді налічується 51 доріжка. 30% маршрутів розраховані на новачків, 50% – на спортсменів із середнім рівнем та 20% – на професіоналів.
Гуарда
Це крихітне поселення має другу назву – Шелленурслі. Таке ім’я йому дане на честь головного героя дитячої книжки. Тут навіть є маршрут, присвячений цьому персонажу. Шлях простягається високо вгору і вражає місцевими краєвидами кожного мандрівника. Та не дивлячись на звивисті стежки, його легко можуть пройти навіть дітлахи. Адже долати відстань можна окремими етапами.
Сюди варто їхати тим, хто обожнює милуватися історичними спорудами. Майже всі будиночки містечка зведені ще на початку XVII століття. Шарм тієї епохи відчувається на кожному кроці.
Поселення прекрасне в будь-який час. Але, якщо ви потрапите сюди взимку, то точно "виграєте джекпот". Саме в цю пору тут проходить традиційна місцева гра, в якій беруть участь усі жителі Гуарди. Люди бігають околицями села та дзвонять у дзвіночки для корів. Так вони натякають "крижаній королеві", щоб вона не барилася і швидше прибиралася з їхньої землі.
Найкращий спосіб усамітнитися та гарненько відпочити – їхати не до мегаполісів, а до маленьких містечок. Саме тут найкраще відчувається справжній швейцарський колорит.
Раніше OBOZ.UA розповідав про найзасніженіші міста Європи.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!