MY.UAНовини
Робота в Європі у 2024: як працевлаштуватися та на які зарплати можна розраховувати
Робота в Європі у 2024: як працевлаштуватися та на які зарплати можна розраховувати

Робота в Європі у 2024: як працевлаштуватися та на які зарплати можна розраховувати

Продовження тимчасового захисту до березня 2025 року надає українцям доступ до легального працевлаштування в Європі. Проте зарплати залишають бажати кращого. Хоча у багатьох країнах з 1 січня зросли мінімальні зарплати і погодинні ставки, без досвіду та знання мови українці, як і раніше, можуть розраховувати переважно на просту фізичну роботу з доволі скромними ставками.

За даними ООН, станом на 1 січня в світі було 6,357 млн українських біженців, з них у Європі — 5,954 млн. Експерти Міграційної платформи EWL проаналізували процедури легалізації та працевлаштування в деяких європейських країнах, які є популярними напрямками як для сезонних робіт, так і для тривалого перебування біженців.

Німеччина: без досвіду та знання мови — тільки мінімалка

Наразі у Німеччині перебувають понад 1,1 млн українців — більше, ніж у будь-якій іншій країні ЄС. За даними Марціна Колодзейчика, директора міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL, зараз на німецькому ринку праці є дефіцит понад 1,5 млн працівників, і це при тому, що ФРН є однією з найпривабливіших держав ЄС для трудових мігрантів.

На німецькому ринку праці є дефіцит понад 1,5 млн працівників
Фото: Getty Images

"Німеччина — це країна, що старішає, тому вона зацікавлена в трудових мігрантах, — відзначив у коментарі Фокусу президент Всеукраїнської асоціації компаній із міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник. — Реалізуючи бажання залучити до країни найкращих — найактивніших, найталановитіших, найпрацьовитіших — Німеччина пішла на несподіваний крок, фактично дозволивши подвійне громадянство".

Але процедури легалізації та працевлаштування для іноземців все ж таки залишаються складними. Як зазначають експерти EWL, українці, що приїжджають до Німеччини, оформлюють дозвіл на тимчасове проживання Aufenthaltstitel на підставі §24 Закону про правовий статус іноземців. Працевлаштуватися в країні можна після отримання цього дозволу.

Без досвіду та знання мови українці, як і раніше, можуть розраховувати у Європі переважно на просту фізичну роботу з досить скромними ставками

За словами директорки департаменту легалізації Міграційної платформи EWL Марії Кузенко, на даний момент це фактично єдиний спосіб для українців працювати у Німеччині без досвіду та знання мови.

З такими "вихідними даними" українці можуть працевлаштуватися у Німеччині на виробництві або в сфері логістики та розраховувати на мінімальну погодинну оплату (12,41 євро на годину брутто), виконуючи просту фізичну роботу на заводах та складах. Тобто, працюючи 40 годин на тиждень, можна заробити близько 1700 євро чистими. Відповідно, якщо працювати, наприклад, три дні на тиждень — близько 1000 євро.

Важливо Німеччина відчиняє двері: навіщо біженцям надають спрощені умови отримання громадянства

Польща: мінімалка у 2024 зросте двічі

Польща, яка роками утримувала лідерство за кількістю українців, зараз поступилася першістю Німеччині. Але все ж таки у країні перебуває майже мільйон наших співвітчизників, тож це почесне друге місце.

З лютого 2024-го українці можуть перебувати на території Польщі на тих же умовах, що й громадяни Європейського Союзу. Ця норма діятиме до кінця вересня, а потім польський уряд має намір запровадити низку змін, щоб створити жорсткіші умови для українських біженців.

Найбільшу нестачу кадрів у Польщі відчуває будівельна галузь
Фото: pexels.com

Проте поки що процедура працевлаштування залишається без змін. Громадяни України, які легально в’їхали в Польщу після 24 лютого 2022 року і мають тимчасовий захист, можуть працювати без отримання дозволів на роботу іноземця.

У 2024 році у Польщі зростання мінімальної зарплати заплановано двічі. З 1 січня мінімалка склала 4242 злотих брутто (976 євро), а з 1 липня – 4300 злотих брутто (989 євро). І це добра новина для українців, адже чимало біженців працюють саме на мінімалці.

Важливо Польща змінить умови підтримки українських біженців: що відомо

Щорічне дослідження "Барометр професій" вказує на дефіцит у Польщі десятків професій. Переважно це робота, що пов'язана з фізичною працею. Найбільшу нестачу кадрів відчуватиме будівельна галузь, якій бракуватиме теслярів, столярів, покрівельників, монтажників, мулярів, штукатурів. Транспортна галузь Польщі потребує водіїв вантажних автомобілів і автобусів, по всій Польщі потрібні лікарі, медсестри та акушерки. В освітній галузі не вистачає викладачів практичного професійного навчання, вчителів загальноосвітніх предметів, вихователів дитячих садків.

"Найбільше вакансій для українців без обов’язку знання польської та досвіду пропонують у сфері логістики. Це робота з комплектацією та пакуванням посилок на складах одягу та продуктових складах, — відзначили у EWL. — Також багато роботи на підприємствах харчової і переробної промисловості. Середня зарплата на такій роботі, враховуючи підвищення мінімальної зарплати з нового року, складає 5500 злотих на руки (1265 євро)".

Найбільше вакансій для українців без обов’язку знання польської та досвіду пропонують у сфері логістики

Чехія: не приймає тих, хто отримував тимчасовий захист у інших країнах

Українці, які отримали тимчасовий захист у Чехії, мають вільний доступ до ринку праці. На нього можуть претендувати громадяни України, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року та виїхали з України після повномасштабного вторгнення. Підтвердженням цього факту буде штамп в паспорті про перетин кордону після 24.02.2022.

Важливий момент: щоб отримати роботу в Чехії, у людини не має бути посвідки на тимчасове проживання в іншій країні ЄС. Наразі Чехія не приймає українців, які вже отримували тимчасовий захист в іншій європейській країні. 

Чехія не видає тимчасовий захист українцям, які після повномасштабного вторгнення більше двох тижнів перебували в інших країнах ЄС

"Чехія — єдина європейська країна, яка не видає тимчасовий захист українцям, які після повномасштабного вторгнення більше двох тижнів перебували в інших країнах ЄС, — зазначила Марія Кузенко. — Або громадянин України має підтвердити, що не отримував захист в іншій країні, а перебував, як турист, чи відвідував рідних, маючи при цьому активну біометрію".

Тобто фактично зараз працювати в Чехії можуть лише українці, які мають тимчасовий захист в цій країні та ті, хто вперше після повномасштабного вторгнення з України приїхали в ЄС і вперше отримують тимчасовий захист саме Чехії.

Важливо Виплати на користь: як Центробанк ЄС та українські біженці рятують економіки країн Європи

Для українців в Чехії пропонують роботу на логістичних складах та автомобільних заводах, а також в сфері обслуговування. З 1 січня мінімальна зарплата в країні зросла з 17300 до 18900 чеських крон без вирахування податків. "Чистими" робітник має щонайменше 16442 крони (близько 664 євро).

За даними Міграційної платформи, оплата на вакансіях без знання мови і досвіду складає в середньому 800-1000 євро на місяць в еквіваленті.

Румунія: можна працевлаштуватися за біометричним паспортом

Кожен громадянин України може отримати статус тимчасового захисту в Румунії незалежно від того, чи він перебував на момент початку повномасштабної війни в Україні. Тимчасовий захист дає право працювати без додаткових дозволів, а також залишитися на один рік в країні з можливістю продовження терміну.

Українці можуть працевлаштуватися в Румунії на основі біометричного паспорта
Фото: Facebook

"Українці також можуть працевлаштуватися в Румунії на основі біометричного паспорта і працювати три місяці без оформлення статусу тимчасової охорони. А далі – подати документи на посвідку на проживання на підставі наявності роботи. Такими простими правилами легалізації Румунія прагне конкурувати за українських працівників з іншими європейськими країнами", — розповідає Марія Кузенко.

У Румунії працівникам часто пропонують безкоштовне житло, доплачують за харчування, а для дітей працюючих мам на деяких підприємствах є опікуни

На перший погляд, Румунія може виглядати дещо дивним вибором, але, кажуть експерти, з огляду на простоту оформлення документів та на пропозиції сезонних робіт, країна виглядає цілком привабливо. До того ж, працівникам часто пропонують безкоштовне житло, доплачують за харчування, а для дітей працюючих мам на деяких підприємствах є опікуни.

Українці без знання румунської та досвіду роботи можуть працевлаштуватися на підприємствах автомобільної галузі, харчової та переробної промисловості.

З січня 2024 року у Румунії відбулося підвищення мінімалки — з 3000 лей до 3300 лей брутто (660 євро). На руки виходить 417 євро чистими. Натомість за рахунок доплат за харчування та вищих ставок за роботу у додаткові години та нічний час можна заробити 850-1200 євро.

Важливо Вчать мову, будують кар'єру. Чи планують українці в ЄС своє майбутнє життя в Україні

Литва: для тимчасового захисту потрібно було 24.02.2022 перебувати в Україні

Статус тимчасового захисту у Литві можуть отримати українці, які вперше приїхали до країни після 24 лютого 2022 року. Важливий нюанс: такий статус може отримати громадянин України, який проживав на момент повномасштабного вторгнення в Україні і не має статусу тимчасового захисту і актуальної посвідки на проживання чи віз в інших країнах ЄС.

Є ще один варіант – отримання посвідки на проживання у Литві з гуманітарних причин. Її можна отримати, якщо людина на початку повномасштабної агресії не знаходилася в Україні, проте повернутися додому вона не може. При подачі документів така людина має вказати причину, за якою не може повернутися до своєї країни.

Посвідку на проживання у Литві з гуманітарних причин можна отримати, якщо пояснити, за яких причин не можете повернутися додому
Фото: ДСНС

Наявність статусу тимчасового захисту або посвідки на проживання відкриває для громадян України вільний доступ до литовського ринку праці. Багато вакансій є на підприємствах харчової промисловості, наприклад, м’ясної продукції, а також в автомобільній галузі.

Мінімальна зарплата в країні наразі складає 924 євро на місяць брутто, але, кажуть експерти EWL, іноземці рідко отримують мінімалку — зазвичай, зарплати в країні вище. Наприклад, на м’ясокомбінатах зарплата на старті складає 900 євро чистими, і в подальшому зростає.

Важливо Очікуючи на біженців. Чи повернуться мільйони українців, що знайшли домівки за кордоном

Нідерланди: потрібні водійські права та певний вік

Статус тимчасової охорони в Нідерландах можуть отримати громадяни України, які залишили Україну після 26 листопада 2021 року і не мали на 22 лютого 2022 року відкритих віз на посвідок на проживання. Також статус отримують українці, які виїхали до 26 листопада 2021 року і весь цей час легально проживали в Нідерландах, що можна підтвердити документально.

Після отримання ідентифікаційного номеру BSN та голландського тимчасового захисту (наклейка у паспорт від Служби імміграції і натуралізації Нідерландів IND) українці отримують вільний доступ до ринку праці і можуть працевлаштуватися без додаткових дозволів.

Більшість пропозицій роботи на голандському ринку праці вимагає знання мови на рівні B1 та водійських прав
Фото: Pixabay

На голандському ринку є сотні тисяч пропозицій роботи, але переважна більшість вимагає знання мови на рівні B1 та водійських прав. Справа в тому, що чимало роботодавців вирішують питання доїзду працівників з місця проживання до роботи, надаючи їм автомобіль.

Для іноземців роботодавці впроваджують вікові обмеження, бо на ринку багато місцевих кандидатів похилого віку.

"Більшість вакансій для іноземців мають обмеження до 50, а то й 45 років, тому українці старшого віку мають труднощі зі знаходженням роботи", — зазначила керівник міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL Маргарита Нестеренко.

Більшість вакансій для іноземців у Нідерландах мають обмеження до 50, а то й 45 років

Країні бракує спеціалістів IT, інженерів, медсестер, спеціалістів в логістичній сфері, фінансистів, автомеханіків тощо. Галузі, які відкриті для працівників без знання мови — це переважно сільське господарство (робота в полі та теплицях), харчова промисловість (робота на м’ясокомбінатах), робота на складах. Такі вакансії передбачають просту фізичну роботу з погодинною оплатою. Мінімальна погодинна ставка складає 13,27 євро. Тобто, якщо працювати 40 годин на тиждень, можна заробити за місяць майже 2400 євро. Проте така ставка виплачуватися тільки працівникам, що старші за 21 рік. Для молодших ставки будуть нижчими: 20-річні отримуватимуть 10,62 євро на годину, 19-річні – 7,96 євро на годину.

Експерти кажуть, що у Європі це розповсюджена практика — таким чином молодь стимулюють до роботи. Справа в тому, каже Василь Воскобойник, що у 19-20 років у людини поки що немає досвіду, за який платитимуть більше. Але низькі погодинні ставки компенсуються низькими податковими ставками для молоді. "Тобто дохід корелюється відсотковою ставкою податку, — пояснює експерт. — Це стимулює молодь шукати перше робоче місце та швидше залучатися до активного суспільного життя".

Важливо Партія в Нідерландах хоче відправляти біженців із України назад, — ЗМІ
Теги за темою
Зарплата
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Предала свою страну и поехала развлекать россиян: хореограф из Украины перекроила себя
Comments UA
2025-01-09T20:57:54Z
Остап Ступка рассказал подробности романа с младшей на 35 лет возлюбленной
Комсомольская правда
2025-01-11T07:51:48Z
Леся Никитюк решилась выйти замуж за военного: кто-то из звезд ее поздравил
Comments UA
2025-01-06T19:54:51Z
Известная украинская ведущая высказалась о проблемах в браке после рождения сына: "Меньше романтики"
TSN
2025-01-11T14:54:58Z
Роскошь и статус: 10 лучших инаугурационных образов первых леди США
Фокус
2025-01-20T18:45:11Z
Лорен Санчес пришла на инаугурацию Трампа в кружевном бюстье
Фокус
2025-01-20T18:00:03Z
Седокова хочет забрать деньги покойного мужа, который убил себя: семья спортсмена в шоке
Comments UA
2025-01-09T21:21:07Z
Саша Петров против гигантского чудовища в тизере фильма «Кракен»
GameMag
2025-01-20T17:09:56Z
"Евровидение-2025": в Швейцарии объявили имена ведущих конкурса
TSN
2025-01-20T17:00:44Z
"Это пример другим": Зеленский рассказал, где находятся его дети во время войны
Фокус
2025-01-11T11:51:36Z
Зеленский ответил на петицию об отмене раздачи "тысячи Зеленского"
Comments UA
2025-01-09T08:46:28Z
Германия создаёт новую дивизию для защиты стратегических объектов
Апостроф
2025-01-11T15:12:30Z
Женщин отпустят на пенсию досрочно: кому не нужно ждать 60 лет
Знай
2025-01-08T17:36:45Z
Церковный праздник 21 января по новому стилю: почему категорически нельзя ссориться в этот день
Политека
2025-01-20T18:42:50Z
Пенсия более 23 тысяч: названы профессии гарантируют высокие выплаты украинцам на старости
Политека
2025-01-20T18:27:11Z
В Украину прибыла первая партия новейших немецких бронемашин Lynx
Апостроф
2025-01-09T14:00:11Z
ВСУ получили новейшую БМП Lynx KF41 от Rheinmetall: на что способна машина
Фокус
2025-01-08T07:57:37Z
Rheinmetall передал Украине новейшую БМП Lynx
ZN UA
2025-01-07T22:33:49Z
Трамп круто изменил обещание по поводу войны в Украине: на Западе узнали подробности
Comments UA
2025-01-09T20:30:37Z
В МИД РФ истерически отреагировали на адские санкции Байдена: каким ответом грозят
Comments UA
2025-01-11T18:42:38Z
Украина будет без ЕС и НАТО: кандидат в президенты Польши поставил ультиматум
Comments UA
2025-01-09T23:15:05Z
Сбежавший в Румынию детектив НАБУ оказался причастен к фальсификации дела ПриватБанка
Комсомольская правда
2025-01-11T17:12:43Z
Юлию Тимошенко заметили в Вашингтоне на инаугурационном молебне
Telegraf
2025-01-20T18:51:50Z
Решение Трампа поставит США на уровень с Ираном, Ливией и Йеменом
Comments UA
2025-01-20T18:51:41Z
Беларусь стянула войска на границу с Украиной: в СНБО прокомментировали
Фокус
2025-01-07T19:51:32Z
«Коррупция» ни при чем: Известна настоящая причина, почему Украину не берут в НАТО
Comments UA
2025-01-08T07:39:30Z
Спецпредставитель Трампа отложил визит в Киев — Reuters
ZN UA
2025-01-07T12:27:53Z
Ночью Россия атаковала Никопольщину и Киевщину
Комсомольская правда
2025-01-10T06:39:46Z
ВСУ выбили солдат Кима из села в Курской области. ВИДЕО
Новости Украины
2025-01-09T17:33:30Z
Применили танк против ДРГ РФ: как ВСУ ведут уличные бои в Торецке
Фокус
2025-01-20T18:51:59Z
Новый БпЛА-разведчик и не только: бойцы Третьей штурмовой показали, как сбивают вражеские дроны на Харьковщине
Апостроф
2025-01-20T17:39:38Z
Угроза для большого города: россияне стоят уже у границы с Днепропетровщиной
Comments UA
2025-01-20T17:33:55Z
Через неделю энергетики вернули свет для жителей 91 населенного пункта после вражеских обстрелов, - ДТЭК
Апостроф
2025-01-20T17:33:42Z
Погода 21 января в Одессе: каких "сюрпризов" ждать в этот день
Политека
2025-01-20T17:27:49Z
Бойцы 3 штурмовой впервые сбили "Шахед" РФ: боевая работа попала на видео
Фокус
2025-01-20T17:21:27Z
На оккупированной территории усилили "зачистки": кого боится враг
Comments UA
2025-01-20T16:45:09Z
В Киеве столкнулись минивэн и автобус: есть погибшие, а среди травмированных - дети
Апостроф
2025-01-11T21:48:39Z
Удар по Запорожью: количество пострадавших возросло
TSN
2025-01-08T21:27:51Z
В Запорожье количество пострадавших возросло до 122
Корреспондент
2025-01-09T18:21:58Z
В Энгельсе масштабный пожар на нефтебазе после атаки дронов – росСМИ
ZN UA
2025-01-08T01:40:56Z
Суд стянул квартиру чиновника Полтавского областного ТЦК
Корреспондент
2025-01-20T18:18:30Z
В ТЦК опровергли обвинения в избиении гражданского в Харькове
Корреспондент
2025-01-20T17:42:20Z
Жестокое избиение девочки под Киевом: образовательный омбудсмен отреагировал
TSN
2025-01-20T17:21:45Z
"Громко кричал и упал на тротуар": в ТЦК отреагировали на "драку" с участием военнослужащих
TSN
2025-01-20T16:51:53Z
В Британии подросток признался в убийстве, которое спровоцировало массовые беспорядки в стране
Фокус
2025-01-20T16:36:46Z
Почему категорически запрещено присваивать найденные вещи и при чем здесь предрассудки
Comments UA
2025-01-09T23:30:46Z
Зачем опытные кулинары добавляют в тест минеральную воду
TSN
2025-01-20T17:39:06Z
Вкусно и быстро: интересные рецепты завтраков на любой вкус
GlavRed
2025-01-20T17:27:18Z
Какое молоко нельзя добавлять в кофе, потому что испортите напиток: советы экспертов
UAToday
2025-01-20T16:33:24Z
6 вещей в нашем доме, которые следует мыть каждый день: об этом нужно обязательно знать
TSN
2025-01-20T16:24:39Z
Гороскоп на вторник 21 января 2025 года
UAToday
2025-01-20T16:03:58Z
Люби меня: как отношения с родителями влияют на самооценку и личную жизнь
Marie Claire
2025-01-20T16:01:45Z
5 блюд из курицы, которые не надоедают
Comments UA
2025-01-20T15:27:42Z
Дрожжевое тесто быстро поднимется, будет легким и пышным: добавьте этот ингредиент
TSN
2025-01-20T14:24:16Z
Доллар в Украине приблизился к новой психологической отметке - курс валют
Известия Киев
2025-01-10T06:27:02Z
Работает ПВО: европейским авиакомпаниям не советуют летать в РФ
Корреспондент
2025-01-09T22:48:48Z
МИД ответил на манипулятивные заявления Венгрии относительно транзита и цен на газ
Европейская правда
2025-01-08T12:48:41Z
Новый перерасчет тарифов: в каких коммунальных платежках произойдут изменения
Знай
2025-01-20T18:36:34Z
Мировые цены на сахар упали до трехлетнего минимума
Корреспондент
2025-01-20T18:21:13Z
Курс доллара пошел вверх после трехдневного понижения
Корреспондент
2025-01-20T17:18:57Z
​У Зеленского увидели позитив в объявлении Трампом чрезвычайного энергетического состояния
Апостроф
2025-01-20T17:18:32Z
В Украине пенсионеров заставляют заполнить анкету, чтобы не потерять выплаты: заявление ПФУ
Знай
2025-01-20T17:06:06Z
Финский суд арестовал "теневой" танкер России Eagle S
Корреспондент
2025-01-20T17:03:59Z
Покупка проектора для дома: на какие характеристики стоит обратить внимание
Фокус
2025-01-20T17:57:05Z
Анонсирован Stronghold Crusader: Definitive Edition — ремастер классики выйдет 15 июля на ПК
GameMag
2025-01-20T17:16:54Z
Прощай, дрифт? Контроллеры Nintendo Switch 2 действительно оборудованы стиками с эффектом Холла — инсайдер
GameMag
2025-01-20T17:09:44Z
Статуи острова Пасхи: новая теория может изменить представление об их возрасте и происхождении
TSN
2025-01-20T16:51:03Z
Ярче, быстрее, красивее: какие телевизоры появятся в 2025 году, 5 главных трендов
Фокус
2025-01-20T16:06:38Z
Таропрогноз на 21 января 2025: выберите карту и узнайте, что вас ждет во вторник
Telegraf
2025-01-20T16:03:59Z
Правительство впервые заказало у ученых научные разработки
Корреспондент
2025-01-20T16:00:59Z
«Жуткое» сияние в небе может быть новым феноменом
ZN UA
2025-01-20T15:55:33Z
Twitter и Bluesky запустили ленты с короткими видео на фоне неопределенности с TikTok
ITC
2025-01-20T15:24:29Z
Илон Маск намерен купить "Ливерпуль"
ZN UA
2025-01-07T17:36:42Z
"И выступайте хоть за чертов": от гимнаста Ковтуна требуют вернуть Украине деньги
Апостроф
2025-01-20T15:27:48Z
Валуев заявил, что РФ "в случае угрозы" готова приютить Ломаченко
Фокус
2025-01-20T14:03:47Z
Названо условие, при котором Джошуа может провести бой с Уайлдером
Корреспондент
2025-01-20T11:48:14Z
Чемпион Германии продлил контракт с 17-летним украинским футболистом
ZN UA
2025-01-20T11:33:10Z
В команде Чжилея раскрыли сроки боя против Усика
Корреспондент
2025-01-20T10:06:11Z
64-летний Ван Дамм повторил свой знаменитый танец из "Кикбоксера"
Комсомольская правда
2025-01-20T09:54:05Z
Болельщик выиграл солидную сумму благодаря дублю Нуньеса
Корреспондент
2025-01-20T09:45:51Z
Каталонская Барселона сенсационно не смогла одолеть Хетафе
Известия Киев
2025-01-20T09:33:51Z
Возьмут ли в армию с туберкулезом или гепатитом: какие болезни освобождают от службы
Знай
2025-01-10T19:06:40Z
Узнали время защиты организма: создан новый способ определения иммунитета после вакцинации
Фокус
2025-01-07T18:51:38Z
Почему бульон после варки получается безвкусно: три скрытые ошибки, которые делают почти все
TSN
2025-01-20T17:21:29Z
Как похудеть без лишних усилий: 10 правил от известного тренера
TSN
2025-01-20T15:54:16Z
Запустили "комаропокалипсис": ученые смогли уничтожить 89% самок комаров с помощью грибка
Фокус
2025-01-20T14:00:59Z
Беременность меняет их навсегда: ученые выяснили как роды влияют на мозг женщин
Фокус
2025-01-20T13:30:36Z
Профилактика блох у котят: что нужно знать владельцам
Мій Харків
2025-01-20T12:13:17Z
Эта вещь на кухне может быть опасна для здоровья всей семьи
Comments UA
2025-01-20T11:54:38Z
Что будет с организмом, если отказаться от кофе в пользу чая
TSN
2025-01-20T11:39:03Z
В ДТП попал эксклюзивный Ferrari звезды "Формулы-1" за $2,5 миллиона
Фокус
2025-01-20T17:51:44Z
В США проверят сотни тысяч автомобилей Honda
Корреспондент
2025-01-20T15:18:19Z
Скутер-фура и двойник Tesla Cybertruck: японцы собрали серию футуристических электробайков
Знай
2025-01-20T14:51:57Z
На украинский рынок выходит новый Peugeot 3008: комплектации и цены
Фокус
2025-01-20T14:06:09Z
Первый суперкар Ford ушел с молотка по цене двух Bugatti
Фокус
2025-01-20T12:15:47Z
За руль категорически нельзя: какие возрастные ограничения действуют для водителей в Украине
Хвиля
2025-01-20T11:51:21Z
Range Rover на минималках: Tata готовит доступный премиальный электрокроссовер
Фокус
2025-01-20T11:15:12Z
КАЙФОВЫЙ КРОСОВЕР, ИЛИ НЕСКОЛЬКО ДНЕЙ С НОВЫМ PEUGEOT е-2008
Корреспондент
2025-01-20T08:21:49Z
3,4 с до сотни: в Киеве засветился 650-сильный электрокар Hyundai за 2 миллиона
Фокус
2025-01-20T07:36:17Z