Забезпеченість селищ, сіл стаціонарними аптечними пунктами становить від 2% до 58% залежно від області.
В Україні 89% сіл не мають стаціонарних аптечних пунктів, але ситуацію виправлятимуть за допомогою мобільних аптек. Про це розповів перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров у Українському радіо.
Дубров повідомив, що перша така аптечна мережа почала роботу в Харківській області.
“Перша мережа запрацювала в Харківській області. Аптечна мережа або мобільні аптеки запрацюють у Черкаській області. І звісно, ця мережа буде поширюватись по всій території нашої країни, в тому числі на прифронтових територіях, а також у зонах надзвичайних ситуацій, зонах активних бойових дій або ймовірних бойових дій”, – додав чиновник.
Як зауважив Дубров, потреба в стаціонарних аптечних пунктах у різних не однакова.
“Забезпеченість селищ, сіл стаціонарними аптечними пунктами становить від 2% до 58% залежно від області. Якщо говорити про середній показник по Україні, то приблизно в 11% невеликих населених пунктів є стаціонарні аптеки або аптечні пункти”, – розповів заступник міністра.
Мобільні аптечні пункти відпускатимуть зокрема й препарати за програми медичних гарантій від НСЗУ Доступні ліки.
“Понад 500 препаратів на сьогодні входять до переліку доступних ліків, які можна буде також придбати у мобільних аптечних пунктах. Неможливо або заборонено реалізувати в мобільних аптечних пунктах наркотичні препарати, психотропні речовини та прекурсори”, – додав Дубров.
Нагадаємо, раніше представники Всесвітньої організації охорони здоров’я передали прифронтовим лікарням медикаменти. Тим часом на тимчасово окупованих територіях зростає дефіцит ліків.