MY.UAНовини
План війни змінився. Переклад статті Валерія Залужного для CNN
План війни змінився. Переклад статті Валерія Залужного для CNN

План війни змінився. Переклад статті Валерія Залужного для CNN

Майже вісімдесят років відділяють нас від останніх битв Другої світової війни, яка стала основою стратегічного бачення воєн кінця ХХ-го – початку ХХІ-го століття.

Незважаючи на шалений розвиток озброєння та військової техніки, а саме: авіації, ракет та космічних засобів, розвиток зв’язку та РЕБ, стратегія перемоги полягала у знищенні супротивника та захопленні або звільненні території. При цьому форми і способи, якими це досягалося, безпосередньо залежали від рівня розвитку озброєння та військової техніки, що використовувалась.

Звісно, знання основ стратегії, оперативного мистецтва, тактики мають супроводжувати кар’єрне зростання військових спеціалістів і слугувати для розв’язання двох головних задач.

Перша з них, імовірно, другорядна. Вона полягає в підготовці воєначальника безпосередньо до майбутньої війни із завданням передбачити ту обстановку війни, яка буде на початок воєнних дій. Саме таке надскладне завдання у разі вирішення дозволяє витримати удар та дати гідну відсіч ворогу, знекровити його ударні угруповання й тим самим виграти час для перехоплення ініціативи. Увесь цей процес пов’язаний з величезними ризиками і сумнівами, які обумовлені наявністю лише одного шансу дати гідний опір меншими силами за обмежених ресурсів.

Друга задача, на мій погляд, основна – вчасно з’ясувати вимоги, які висуває війна, що пов’язані з розвитком технічного прогресу, і, як наслідок, стрімким розвитком озброєння та військової техніки, політичною ситуацією як у світі, так і в самій державі, економічним станом тощо. А, отже, для кожної війни необхідно знаходити лише свою унікальну стратегію і логіку, яка дозволить вже в нових умовах віднайти шлях до Перемоги.

Говорячи про свою власну особливу стратегію, жодним чином не можемо відкидати повністю існуючі доктрини, які описують процес підготовки та ведення операцій. Ми лише повинні усвідомлювати, що вони будуть постійно змінюватися та наповнюватися новим змістом.

Принципи ж оперативного мистецтва залишаться незмінними.

Отже, з урахуванням вимог сьогодення, найголовніше наше завдання буде полягати в прийнятті нової точки зору на форми і способи застосування Сил оборони для досягнення Перемоги.

Основною причиною зміни стратегії, форм та способів застосування військ, безумовно, є розвиток озброєння та військової техніки, а особливо безпілотних систем, застосування яких стало масовим та дозволяє виконувати широкий спектр завдань, що постійно зростає. Відтак безпілотні системи, поряд із іншими новітніми видами озброєнь, є чи не єдиним інструментом виходу з воєнних дій позиційної форми, які є у часі не вигідними для України з цілої низки причин.

Разом з тим, у ситуації, яка склалася, є ще низка факторів, які безумовно впливають на рішення щодо пошуку нових форм застосування сил оборони. Ось деякі з них:

  • нестабільна політична ситуація навколо України, що призводить до скорочення військової підтримки;
  • висока ймовірність провокування росією ще низки конфліктів за прикладом Ізраїлю та Ємену і відволікання основних партнерів від підтримки України;
  • виснаженість у наших партнерів запасів ракет та боєприпасів до артилерії та ППО через високу інтенсивність бойових дій в Україні та неможливість їх швидкого виготовлення на фоні світового дефіциту пороху;
  • недостатня ефективність санкційної політики, у результаті чого відбувається розгортання потужностей оборонно-промислового комплексу  в росії та державах, які є її партнерами, що дозволяє принаймні успішно вести позиційну війну на виснаження;
  • суттєва перевага у мобілізаційному людському ресурсі у противника  та неспроможність державних інституцій в Україні покращити стан комплектування Сил оборони без застосування непопулярних заходів;
  • недосконалість нормативно-правової бази, що регулює оборонно-промисловий комплекс у нашій державі, та часткова монополізація цієї галузі призводять до труднощів у виробництві вітчизняних боєприпасів, як наслідок – поглиблення залежності України від постачання союзниками;
  • невизначеність подальшого характеру збройної боротьби такого масштабу та, як наслідок, складності для наших союзників у визначенні пріоритетів підтримки.

Досвід ведення бойових дій Збройними Силами України, особливо в 2022-2023 роках є унікальним, і досі залишається лише нашим надбанням, а тому, невпинно шукаючи шлях до Перемоги, зобов’язує нас постійно проводити ревізію наявних спроможностей, від яких залежить результат ведення бойових дій та шукати шляхи здобуття переваги над противником. При чому, оперуючи поняттям результат бойових дій, ми розуміємо умови, за яких противник відмовиться від подальшої агресії, і саме створення таких умов вбачається ефективним застосуванням можливостей, які є в арсеналі Збройних Сил України.

З огляду на сказане вище, а також відповідно до умов війни сьогодення, чи не основним варіантом здобуття переваги є опанування всім арсеналом порівняно дешевих, новітніх та вкрай ефективних засобів, які швидко розвиваються. Саме спроба скористатися здобутками прогресу у сфері розвитку новітніх технологій дозволить виграти науково-, технічно-, технологічно-тактичний бій та призведе не лише до безумовної Перемоги, а й до економії і збереження ресурсів як Україною, так і нашими партнерами.

Необхідність суттєво збільшити спроможності безпілотних систем та інших новітніх технологічних систем, позитивно впливати на перебіг бойових дій, спонукає як наслідок до пошуку нових форм і способів застосування, які, в свою чергу, безумовно вплинуть і на структуру як Збройних Сил, так й інших складових сил оборони України.

Підвищити вплив БПС та інших новітніх систем на ефективність бойових дій можливо завдяки:

  • постійному підвищенню ситуаційної обізнаності командирів та можливості її підтримання в умовах реального часу в зоні проведення операції і вдень, і вночі, за будь-яких погодних умов;
  • цілодобовому обслуговуванню вогню та ударів в режимі реального часу;
  • забезпеченню розвідувальною інформацією в інтересах ураження в режимі реального часу;
  • завдаванню точних та високоточних ударів по противнику та його об’єктах як на передньому краї, так і в глибині.

Отже, необхідно створення нового дизайну операцій на основі наявних технологічних спроможностей, який буде ґрунтуватися не лише на просторово-часових показниках воєнних (бойових) дій, а й переважно на створенні вирішальних умов та досягненні відповідних ефектів, які сприятимуть реалізації мети операції.

Виходячи з досвіду ведення бойових дій та прогнозу розвитку збройної боротьби, такими вирішальними умовами є :

  • досягнення абсолютної переваги в повітрі, особливо на висотах, які забезпечують ефективне ураження, розвідку, спостереження та логістику;
  • позбавлення противника можливостей вести наступальні або оборонні дії;
  • підвищення мобільності своїх військ та повне обмеження мобільності військ противника;
  • безпечний вихід на визначені рубежі, взяття під контроль важливих районів місцевості;
  • позбавлення противника можливостей відновлювати втрачене положення та нарощувати зусилля.

На перший погляд, це абсолютно консервативні і класичні умови, досягнення яких слугує вже давно діючим формам і способам. Але це лише на перший погляд, так як саме засоби їх досягнення вже змінилися, і старі засоби, на жаль, усе більше залишаються мрією для Збройних Сил України, змінюються насамперед і способи їх досягнення.

Відповідно до викладеної ідеї створення визначальних умов, процес їх досягнення, звісно, буде забезпечуватися вирішенням низки оперативних завдань, а під час вирішення кожного оперативного завдання будуть створюватися необхідні ефекти, завдяки залученим силам і засобам. І саме вони, за рахунок технологічної переваги, мають діяти не за шаблоном і у відповідності принаймні до діючої доктрини.

Створення необхідних ефектів, без сумніву, уже сьогодні корінним чином призводить до змін і у системі застосування. Так, для реалізації умов створення необхідних ефектів, уже сьогодні необхідно вважати як окремі:

  • операцію зі створення цифрового поля;
  • операцію з контролю за радіоелектронною обстановкою;
  • операцію комбінованих ударних безпілотних та кіберзасобів;
  • логістичну операцію.

Усі перераховані операції вже опановуються і розвиваються. Вони проводяться за єдиним замислом та планом, узгоджені і взаємоповʼязані, але відрізняються за змістом.

Стосовно ведення безпосередньо операцій з досягнення ефектів, імовірно за своїм змістом, вони по суті будуть оборонними та наступальними, але за способом виконання можуть бути:

  • операція зі зниження економічного потенціалу противника;
  • операція з повної ізоляції та виснаження;
  • роботизована пошуково-ударна операція;
  • роботизована операція з контролю кризового району;
  • психологічна операція ударними засобами;
  • оборонна технологічна безконтактна операція.

Цей список операцій буде невпинно зростати з розвитком самих засобів, і звісно, буде спонукати до змін в доктринальних документах і формуванні абсолютно нової філософії підготовки і ведення бойових дій. Поява нових самостійних операцій або їх поєднання приводить до необхідності створення нової організаційної структури. Усе це можливо буде при гнучкому і швидкому реагуванні державних інституцій на зміни.

Таким чином, відбуваються зміни у суті та змісті класичних оборонних, наступальних та стабілізаційних операцій, підхід до планування і ведення яких був зазвичай лінійним та шаблонним. У той же час, ці операції були об’єднаними по суті, у т. ч. й за поглядами партнерів. Поряд із цим, давно відома концепція мережецентричної війни в нових умовах, завдяки високотехнологічним засобам збройної боротьби, знаходить свою інтерпретацію не завдяки діям військ, а завдяки створенню ефектів і досягненню вирішальних умов за допомогою відповідних спроможностей.

Також хотів би відмітити, що окрім підвищення ефективності бойових дій, безпілотні та інші новітні технологічні системи здатні вирішити низку ключових проблем в організації і веденні бойових дій Сил оборони України:

  • підвищити ступінь безконтактності ведення бойових дій і, як наслідок, знизити рівень втрат через можливість дистанційного керування цими засобами;
  • знизити ступінь участі традиційних засобів ураження у виконанні бойових завдань;
  • забезпечити ведення бойових дій з обмеженим залученням важкої бойової техніки;
  • незважаючи на відсутність корабельного складу, завдавати ураження як надводним, так і підводним силам противника та його береговій інфраструктурі практично на всю глибину театру воєнних дій на морі з високою ефективністю та мінімальним ризиком для особового складу;
  • завдавати противнику масованих раптових ударів по об’єктах критичної інфраструктури, важливих комунікаціях без застосування дорогих в експлуатації та виробництві ракет та пілотованої авіації.

Цей перелік переваг є неповним і, без сумніву, буде змінюватися, розширюючи спектр ефективного застосування. Звісно, що на полі бою противник шукатиме шляхи захисту й намагатиметься взяти ініціативу в свої руки. Тому з розвитком спроможностей ударних систем, у тому числі й безпілотних, вкрай необхідне удосконалення систем захисту і протидії. Отже, для опануванням нових форм і способів, Силам оборони необхідно створити абсолютно нову державну систему технологічного переозброєння, до якої належатимуть підсистеми:

  • розробки та наукового супроводу;
  • виробництва та обслуговування;
  • підготовки персоналу та узагальнення бойового досвіду;
  • застосування військ (сил)
  • гнучкого фінансування;
  • логістики.

Імовірніше за все, кожна з підсистем у подальшому потребуватиме окремого дослідження й розвитку, але вже нині з упевненістю можна сказати, що система має бути цілісною та водночас гнучкою як до суб’єктів, які можуть залучатися, так і щодо фінансування та зміни виробництва.

Безперечно, усе це потребуватиме часу, але саме час є визначальним.

З урахуванням вже фактично існуючої системи застосування, знайдених технічних рішеннях та вже створеної системи управління і набутого досвіду, а також за поглядами партнерів у сучасних умовах, створення такої системи з необхідним обсягом виробництва, може тривати до п’яти місяців. Зазначений термін обумовлений необхідністю створення відповідних організаційних структур та їхнього комплектування, підготовки персоналу, ресурсного забезпечення, створення необхідної інфраструктури, логістики та розроблення доктринальної бази.

Зважаючи на це, у 2024 році нам потрібно основні зусилля зосередити на:

  • створенні системи забезпечення Сил оборони високотехнологічними засобами;
  • впровадженні нової філософії підготовки та ведення воєнних дій з урахуванням обмежень;
  • як наслідок, у найкоротші терміни опанувати нові спроможності до ведення бойових дій.

Отже, ми ведемо мову, що в сучасних умовах Збройні Сили України разом із іншими складовими сил оборони Держави, володіють спроможностями, які дозволяють не тільки знищувати ворога, а й забезпечують існування самої державності. Тому вкрай необхідно скористатися можливостями, наданими новими умовами війни, для максимального накопичення новітнього бойового потенціалу, який дозволить меншими ресурсами завдавати супротивнику максимального урону, зупинити агресію і убезпечити від неї Україну в майбутньому.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Військовий оглядач розповів, які населені пункти окупував ворог
TSN
2024-11-20T01:18:36Z
Ворог окупував Нову Іллінку та просувається на трьох напрямках, – DeepState
24tv
2024-11-20T01:06:20Z
Гороскоп на сьогодні: астрологічний прогноз на 20 листопада для всіх знаків Зодіаку
Политека
2024-11-20T01:03:30Z
У Святогірській громаді війська РФ зруйнували всі школи, а одну розстріляли з танка
УкраинФорм
2024-11-20T00:41:36Z
Ворог окупував Нову Іллінку - Deep State
TSN
2024-11-20T00:03:44Z
Росіяни просунулися у Торецьку та біля Курахового, а також окупували селище на Донеччині ‒ DeepState
ZN UA
2024-11-19T23:31:08Z
Стан здоров’я політвʼязня Зеврі Абсеїтова значно погіршився - правозахисники
УкраинФорм
2024-11-19T23:27:34Z
У Києві та низці областей оголошена повітряна тривога: що летить
TSN
2024-11-19T23:18:33Z
Війна, день 1000. Україна вперше використала ATACMS для цілей у рф, F-16 від Данії
Football.ua
2024-11-19T23:00:06Z
"Країна, яка дала мені нове життя": Світлана Лобода зробила гучну заяву
GlavRed
2024-11-20T00:27:34Z
Любов чи провокація: Мадонна відреагувала на чутки про розрив зухвалим фото
GlavRed
2024-11-20T00:27:02Z
Російська дівчина Джонні Деппа спровокувала чутки про заручини з актором
GlavRed
2024-11-19T23:27:37Z
"Мрію повторити": Соломія Вітвіцька показала романтику з бойфрендом-військовим
GlavRed
2024-11-19T22:27:31Z
Надихнулись часами 90-х: українські виконавці підірвали мережу новою піснею
24tv
2024-11-19T22:06:00Z
Для вдалого відпочинку: 3 цікаві фільми на вечір
24tv
2024-11-19T21:30:37Z
Енн Гетевей порушила золоте правило інтер'єру у своїй вітальні: який результат вона отримала
24tv
2024-11-19T20:48:39Z
"Моя найніжніша": Пресняков звернувся до коханої жінки - не дружини
GlavRed
2024-11-19T20:27:45Z
Програв битву з раком: у США померла 35-річна зірка серіалів
GlavRed
2024-11-19T20:27:26Z
У Берліні в 1000-й день повномасштабної війни протестували перед посольством РФ
УкраинФорм
2024-11-20T01:42:39Z
Міський голова Маріуполя: Досвід Франції щодо соціального житла можна поширювати в Україні
УкраинФорм
2024-11-20T01:42:31Z
США відреагували на розширення Путіним умов ядерного удару
Европейская правда
2024-11-20T01:39:37Z
Президент Австрії: Путін не має милосердя, загарбницька війна має бути припинена
УкраинФорм
2024-11-20T01:27:12Z
Республіканці в Конгресі офіційно підтвердили скасування обмежень для України щодо ATACMS
УкраинФорм
2024-11-20T01:18:36Z
Росіяни скаржаться на масову атаку безпілотників на території РФ
TSN
2024-11-20T01:18:22Z
Росія займатиметься ескалацією воєнного конфлікту до інаугурації Трампа - експерт
Хвиля
2024-11-20T01:09:20Z
Олаф Шольц може повторити долю Байдена: хто стане "Ненсі Пелосі" для Німеччини
ZN UA
2024-11-20T01:04:04Z
Санкції проти Росії та Ірану мають бути закріплені в різних пакетах — експерт
Хвиля
2024-11-20T00:12:01Z
Глава російського Центробанку заявила про вичерпання майже всіх ресурсів російської економіки
УкраинФорм
2024-11-20T00:37:44Z
Крипторинок наближається до фази «ейфорії»: чого очікувати?
ITC
2024-11-19T23:37:07Z
Компанію Ілона Маска SpaceX оцінюють у $255 мільярдів
InternetUA
2024-11-19T22:57:16Z
Без черг і трати грошей на поїздок: як отримати довідку про відсутність заборгованості за газ
Знай
2024-11-19T21:12:56Z
Україна збільшила експорт товарів - Мінекономіки
Хвиля
2024-11-19T21:03:28Z
Новий максимум біткоїна: криптовалюта пробила позначку в $93 700
InternetUA
2024-11-19T20:50:25Z
Угода в $4 млрд на ринку дронів: виробник Switchblade купує оборонну компанію
InternetUA
2024-11-19T20:16:01Z
В Україні стрімко дорожчають яйця: які ціни на ринках
24tv
2024-11-19T20:03:40Z
"Ми встояли": коли на більшій частині Україні можуть скасувати відключення світла
24tv
2024-11-19T19:39:23Z
Кабмін змінює правила, за якими «швидка» везтиме пацієнтів до лікарень
ГЛАВКОМ NET
2024-11-19T23:45:56Z
Інститут травматології та ортопедії отримав сучасне реабілітаційне обладнання
УкраинФорм
2024-11-19T22:33:14Z
Метод 25-7-2: як виконувати це нове ультраефективне кардіотренування на тренажері
24tv
2024-11-19T20:39:36Z
Свіжість і безпека. Як зберегти продукти під час вимкнення світла
Фокус
2024-11-19T20:15:58Z
Що можна підчепити від одягу зі секонд-хенду
24tv
2024-11-19T20:03:08Z
Джефф Безос інвестував 7 мільйонів доларів у розроблення вакцини проти метеоризму в корів
TSN
2024-11-19T19:12:43Z
Про які захворювання можуть розповісти ваші нігті
24tv
2024-11-19T17:48:53Z
«Ситуація жахлива». Ветеран, який залишився без ніг, розповів, що треба змінити в лікарнях
ГЛАВКОМ NET
2024-11-19T17:33:12Z
Зелений чи чорний: який чай більш корисний
24tv
2024-11-19T17:27:42Z
Більшість забуває: чому потрібно чистити фільтр пралки – важливий нюанс
GlavRed
2024-11-20T01:33:23Z
Масло буде свіжим цілий рік: експерт розкрила секрети зберігання продукту
GlavRed
2024-11-20T01:27:02Z
Як знищити бруд на вікнах: фахівці дали цінні поради
24tv
2024-11-19T23:36:19Z
Рецепт ідеального тіста для піци від судді "Мастер Шеф": завжди смачне та мʼяке
Политека
2024-11-19T23:30:19Z
Ніяк не можуть насолодись сновидіннями: які знаки зодіаку рідко висипаються
GlavRed
2024-11-19T23:27:08Z
Цей рецепт вважають подарунком долі: рулет з шинкою та сиром, який не перестають обожнювати
24tv
2024-11-19T22:00:03Z
Пляма від таба-лапки зникне за лічені хвилини: ось як відмити її зі стіни
24tv
2024-11-19T21:51:23Z
Смак буде зводити з розуму: які секрети допоможуть приготувати ідеальні реберця
24tv
2024-11-19T20:39:39Z
5 найкращих подарунків для близьких: вони приносять щастя та неймовірну удачу
24tv
2024-11-19T20:39:30Z
Албанія – Україна: де дивитись заключний матч команди Реброва у Лізі націй
ZN UA
2024-11-19T23:18:38Z
Ліга націй УЄФА. Підсумки групового турніру
УкраинФорм
2024-11-19T23:06:35Z
Гвардіола погодився продовжити контракт із Манчестер Сіті – Орнштейн
Football.ua
2024-11-19T23:05:14Z
Ліга націй: Угорщина вирвала нічию проти Німеччини, повернення Уельсу в еліту, покер Дьокереша вивів Швецію до дивізіону В
Football.ua
2024-11-19T22:13:38Z
Хто був найкращим гравцем збірної України у матчі з Албанією?
Football.ua
2024-11-19T22:06:07Z
"Переміг на всіх змаганнях": Хижняк розповів, чого хоче досягти після перемоги на Олімпіаді
Фокус
2024-11-19T21:51:31Z
Грузія на користь Україні поступилася Чехії та посіла третє місце в Лізі націй
Football.ua
2024-11-19T21:51:18Z
Збірна України обіграла футболістів Албанії у Лізі націй УЄФА
УкраинФорм
2024-11-19T21:40:35Z
Взяли реванш за першу гру: збірна України у напруженому матчі перемогла Албанію
24tv
2024-11-19T21:39:21Z
Складнощі перекладу: як сказати українською «кукушка»
ZN UA
2024-11-20T01:04:03Z
Вінницька громада передала механізованій бригаді багі та 150 FPV-дронів
УкраинФорм
2024-11-20T01:00:45Z
Прокукурікав 90 разів за півтори години: 80-річного британця оштрафували через крики півня
Фокус
2024-11-20T01:00:06Z
Влучний постріл: жінок-військових, що збили крилату ракету, нагородили відзнаками Міноборони
Фокус
2024-11-20T00:39:39Z
Де розташовані уражені дронами "продуктові" заводи ЭФКО і чому насправді це військові цілі
24tv
2024-11-20T00:21:59Z
На фронті загинув актор і воїн Петро Великий
Детектор М
2024-11-20T00:09:49Z
Торонто передало Україні пʼять спецавтомобілів
УкраинФорм
2024-11-19T23:54:19Z
У росіян виник "критичний дефіцит артилерії" — "АТЕШ"
TSN
2024-11-19T23:18:34Z
День ангела 20 листопада: кого та як вітати з іменинами
TSN
2024-11-19T23:18:07Z
За вбивство 10-річної дівчинки у Кривому Розі судитимуть її матір
Украина Криминальная
2024-11-20T01:19:59Z
Волинянина, підозрюваного у сексуальному насильстві щодо 11-річної доньки, взяли під варту
Украина Криминальная
2024-11-20T00:34:45Z
РФ запустила ударні безпілотники: у Києві прогриміли вибухи
GlavRed
2024-11-19T23:27:59Z
За вбивства та жорстоке поводження з цивільними в Бучі судитимуть чотирьох російських окупантів
Украина Криминальная
2024-11-19T23:07:57Z
Правоохоронці Швеції розслідують пошкодження кабелю у Балтійському морі як диверсію
ZN UA
2024-11-19T22:51:11Z
У Києві 11-річний хлопчик випав з вікна багатоповерхівки – деталі трагедії
TSN
2024-11-19T21:33:56Z
У Вінниці суд залишив під вартою підозрюваного у роботі на Росію студента
InternetUA
2024-11-19T20:59:24Z
Потужні вибухи у двох областях: у РФ прильоти після атаки безпілотників
GlavRed
2024-11-19T20:27:41Z
Ректорка університету брала ухилянтів "на навчання": за це їй платили 1 500 євро
Политека
2024-11-19T20:27:10Z
Трамп спостерігав за запуском надважкого космічного корабля компанії Маска
УкраинФорм
2024-11-20T01:30:54Z
Батареї можуть стати гарячішими в рази: сантехнік поділився секретом
GlavRed
2024-11-20T01:27:49Z
США звинуватили BOE у порушенні патентів Samsung
InternetUA
2024-11-20T01:01:50Z
Vivo випустить два нові смартфони: стало відомо, коли з'являться пристрої серії X200
InternetUA
2024-11-20T00:01:21Z
Біля берегів США знайдено рибу «Судного дня»: вона вважається вісником нещасть
ГЛАВКОМ NET
2024-11-19T21:51:10Z
Завтра відбудеться реліз Stalker 2: який ПК потрібен для комфортної гри
Фокус
2024-11-19T21:46:28Z
Сміттяр знайшов ПК на роботі — топова NVIDIA RTX та AMD Threadripper
ITC
2024-11-19T21:27:10Z
У Києво-Могилянській академії заборонили використовувати телеграм
Детектор М
2024-11-19T20:24:02Z
Хто жартує смішніше: люди чи штучний інтелект? Результати дослідження здивували
ГЛАВКОМ NET
2024-11-19T20:09:33Z
Українці втрачають інтерес до нових автомобілів з бензиновими ДВЗ: які моделі найпопулярніші
ITC
2024-11-19T19:39:47Z
Не зіпсуються та не замерзнуть: де і як правильно зберігати літні шини взимку
GlavRed
2024-11-19T19:27:44Z
Як в Україні з’явився унікальний бронеавтомобіль для перевезення цінностей
AutoCentre
2024-11-19T19:09:05Z
Кількість аварій скорочено на 80%: що означає нова розмітка у вигляді білих кіл
GlavRed
2024-11-19T18:27:10Z
MG планує закріпитися на ринку пікапів
AutoCentre
2024-11-19T17:04:51Z
TWR представив екстравагантний 650-сильний рестомод Supercat
AutoCentre
2024-11-19T17:04:23Z
Старий Suzuki Vitara 90-х перетворили на мініатюрний позашляховий дім на колесах
Фокус
2024-11-19T15:36:13Z
Donkervoort анонсував екстремальний родстер F22 Final Five
AutoCentre
2024-11-19T14:33:55Z
Geely представила недорогий кросовер з яскравим дизайном
AutoCentre
2024-11-19T13:37:21Z