/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2Fb3117da3bf5d943fe1fb76a877df4554.jpg)
Капсула для самогубців: експерт пояснив, що не так з новим українським ПТРК "Штурм-СМ"
На початку січня в Україні закінчилися державні випробування самохідного ПТРК "Штурм-СМ". Водночас військовий експерт Алекспандр Коваленко, аналізуючи його особливості, вказав на суттєві недоліки цього комплексу.
"Коли я почув, що радянський протитанковий ракетний комплекс "Штурм", який пережив себе ще в 1990-х, намагаються модернізувати і випробовують його досі, то зазначив, що це в сучасних умовах ведення бойових дій - капсула для самогубців", - пише Коваленко.
Він нагадує, що "Штурм-СМ" - це подальший розвиток радянського "Штурм-С", створеного в кінці 1970-х з метою боротьби, за допомогою ПТРК, з броньованою технікою противника. При цьому оператори розміщуються в мобільній і "захищеній" капсулі смертників МТ-ЛБ.
При цьому, зазначає Коваленко, хоча МТ-ЛБ залишається одним з кращих гусеничних транспортних засобів за рівнем прохідності, але її броня - це "картон і навіть тонше".
"Для 1970-х ця концепція ще цілком могла зійти за перспективну, але в наш час тотального панування дронів в небі, це просто жирна ціль, що прошивається наскрізь. Причому не просто жирна, але ще і напхана вибухонебезпечним комплектом з ПТРК", - підкреслює експерт.
"Штурм-СМ" - що про нього відомо
Станом на початок січня 2024 року були завершені державні випробування і проведена кодифікація мобільного протитанкового ракетного комплексу "Штурм-СМ" на базі однієї з бойових броньованих машин. До цього протитанкового комплексу були розроблені українські ракети з різними типами бойових частин.
Робота над установкою була розпочата ще до повномасштабного вторгнення.
В результаті модернізації новий ПТРК отримав можливість бити в будь-який час доби на дистанцію до 6-7 кілометрів по цілях, які можуть мати бронезахист до 800 мм.