Образ Олександра Невського окупанти використовують у пропагандистських цілях. А згадки про його "праведне" життя викликають сумнів.
Синод Православної церкви України (ПЦУ) вилучив з церковного календаря день пам’яті князя Олександра Невського, який відзначали 23 листопада.
Про це передає пресслужба ПЦУ
Натомість було вирішено на 23 листопада встановити день святкування іншого святого – преподобного Олександра, першоначальника обителі "Невсипущих" (близько 430 р.) та внести його у церковний календар ПЦУ.
Також ПЦУ у четверту суботу листопада запровадили поминальний день в пам’ять всіх заморених голодом в Україні.
Що не так з Олександром Невським
Олександр Невський (1221-1263 рр) – князь новгородський, псковський, владімірський, батько першого князя Москви.
Російська православна церква канонізувала Олександра Невського у 1547 році. За словами істориків, багато фактів про цього князя насправді є історичними міфами, які складалися в Росії століттям з пропагандистською метою. Зокрема, шведським джерелам узагалі не відома битва на Неві.
Образ Олександра Невського окупанти використовують у пропагандистських цілях. Кремль зробив з Невського образ "захисника Русі" від загарбання Заходом.
Він вважається покровителем морської піхоти ВМФ Росії, а від 2016-го — ще й сухопутних військ РФ.
Через те, що українські землі тривалий час входили до складу Російської імперії, а Московський патріархат продовжує діяти і досі, в Україні є багато храмів, освячених на честь Олександра Невського. Зокрема, собори УПЦ МП у Кам’янці-Подільському (Хмельницька обл.), Жмеринці (Вінницька обл.), Радивилові (Рівненська обл.).
Раніше глава ПЦУ митрополит Епіфаній розповів, скільки українців прийняли календарну реформу і чи змінила вона щось усередині самої церкви.
- Чи дійсно ріка Йордан міняє русло 19 січня: у ПЦУ пояснили
- Епіфаній назвав традицію російської церкви, від якої відходить ПЦУ
- Чи можна жінкам ходити до церкви не у спідниці та без хустки – відповідь Епіфанія