MY.UAНовини
"Це буде довга війна на виживання": інтерв'ю з канцлером Міноборони Естонії Кусті Салмом
"Це буде довга війна на виживання": інтерв'ю з канцлером Міноборони Естонії Кусті Салмом

"Це буде довга війна на виживання": інтерв'ю з канцлером Міноборони Естонії Кусті Салмом

Естонія була однією з перших країн, хто підтримав та досі підтримує нашу державу в боротьбі з агресором. Допомога естонців не обмежується лише амуніцією чи боєприпасами, країна також підтримує нас у прагненні вступити в НАТО та ЄС.

Крім того, Естонія також навчає наших військових, щоб наша держава могла гідно протистояти загрозі з боку агресора, а наша армія наближувалася до стандартів НАТО.

Про естонську підтримку України, можливі загрози для НАТО з боку Росії й подальші прогнози у війні в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу розповів постійний секретар Військового міністерства оборони Естонії – Кусті Салм.

Як Естонія бачить подальший розвиток війни Росії проти України

– В одному зі своїх інтерв’ю ви згадали, що 2024 рік буде виснажливим для України. Як ви вважаєте, що цього року буде найважчим для нашої країни з точки зору війни?

Важливо, що Україна бореться за європейську безпеку. І ви несете найбільший тягар. Те, що сталося зараз, на початку 2024 року, тобто через 20 місяців після початку війни, це справді загроза існування для Європи. І я думаю, що зараз це визнає кожен прем’єр-міністр і президент Європейського Союзу.

Я просто не можу уявити тягар, який ви, українці, несете тут щодня. Я захоплююсь вами за це. Я вважаю, що кожен українець є героєм.

Це довга екзистенційна війна. Легше не стане. Ми намагаємося докласти всіх зусиль в Естонії, щоб зробити якомога більше, але також переконатися, що європейські союзники теж роблять якомога більше.

– Як ви вважаєте, чи є реальні шанси, що Україна виграє війну проти Росії? І якщо так, то що для цього потрібно?

Ми справді вважаємо, що це можливо. Україна та західна спільнота в цілому мають усі переваги. Давайте просто поглянемо на статистику.

Ми в 30 разів багатші за валовим внутрішнім продуктом, у нас у 13 разів більше грошей на оборону. Доступ до технологій, талантів, праці, капіталу набагато кращий. Інновації, нові технології, можливість генерувати швидше – це все переваги, які мають західні союзники. І нам просто потрібно використовувати це перед військовими зусиллями, як це зробили росіяни. Тож це цілком можливо. І ми навіть запустили стратегію.

Тож ми детально обговорюємо, як ця перевага відтворюється. І один із головних висновків цієї стратегії полягав у тому, що спосіб ведення цієї війни та цієї стратегії, щоб перемогти в ній, треба зробити чимось таким, що можна виконати – здійсненним, і в межах досяжності.

Якщо ми зобразимо це як якусь надлюдську геркулесову задачу, тоді набагато складніше взятися за це, ніж щось, що можна зробити. І наші розрахунки показують, що якщо ми продовжуватимемо допомагати на тому ж рівні, що й досі протягом цих 22 місяців війни, тоді Україна переможе. Ваша країна поставить Росію на шлях виснаження. Туди, де у них щодня буде менше робочої сили, боєприпасів та зброї, ніж було вчора.

І це починає росіян переконувати, що війна – це кінець дороги, є втрати. І якщо це знати, то є стимул про щось домовитися. І це момент, коли нам потрібно досягти того, що Росія запропонує мирну угоду. Тому що вони бачитимуть, що дипломатичний результат для них більш сприятливий, ніж військовий. Зараз все навпаки.


Кусті Салм – постійний секретар Міноборони Естонії / Фото Валентини Поліщук

Яку допомогу Естонія планує надати Україні

– Я також хотів запитати про допомогу Україні від Естонії. Чи співпрацює ваша країна з іншими членами НАТО, щоб інтенисифікувати оборонну допомогу Україні?

Звичайно, є коаліція "Рамштайна". Майже щодня ведуться дипломатичні переговори з кожним із наших союзників, де допомога Україні, дії для її перемоги у війні завжди є темою номер один.

Там ми координуємо роботу, а також намагаємося знайти рішення, як переконатися, що якщо ми щось віддаємо, то маємо чим замінити це. Угоди про фінансування були результатом колективних зусиль. Власне, це те, що було в авангарді нашої дипломатичної роботи вже понад два роки.

Ми почали з летальної допомоги задовго до початку війни. І ми були тими, хто, я вважаю, своїм рішенням, вже в січні 2022 року викликали дискусію в Німеччині щодо надання допомоги Україні.

Ця аргументація чи дискусія відбулася ще до початку війни. Тому, я думаю, це підштовхнуло Німеччину до швидших рішень після лютого 2022 року.

– А що є пріоритетом у допомозі Естонії Україні? Це боєприпаси, ППО чи, може, артилерія?

Звичайно, ми не придумуємо собі пріоритети. Ми на 100% намагаємося дотримуватися тих пріоритетів, які визначили наші військові. Отже, впродовж 2 років це все майже було тим самим, зокрема артилерія, боєприпаси, ППО, бронетехніка.

Це те, що було нашим пріоритетом з самого початку вторгнення Росії. І я думаю, що ми також активували свої міжнародні зусилля. Наприкінці 2022 року ми підписали "Талліннську декларацію", коли ми віддали багато наших артилерійських знарядь. І це був перший раз, коли анонсували танки. Це було зусилля нашого міністра оборони.

А також навесні 2023 року стартувала ініціатива "Один мільйон". І вся увага до нарощування оборонно-промислового комплексу була запущена нашими зусиллями. Зараз ми працюємо над підзвітністю цієї ініціативи, тому що вона не мала успіху. Це зрозуміло.

Європа повинна діяти краще. А також виділити більше ресурсів, тому що це найжахливіший і найсерйозніший час в європейській історії за останні 70 років. І саме ЄС повинен зробити щось рішуче, бо Європа не може дозволити собі програти війну. Це стратегічно дуже просто.

Ви також зазначали, що Європа перебуває на шляху до досягнення виробничих потужностей з виготовлення снарядів. Як наразі триває виробництво снарядів і як скоро потрібну кількість зможуть передати Україні?

В Естонії ми не виробляємо великокаліберних боєприпасів. Те, про що ми говоримо, це європейський потенціал і останні дані насправді, я думаю, надихають. Хоча це, безумовно, занадто повільно і мало для вашого апетиту. Але до війни у 21 році загальна виробнича потужність усіх європейських оборонних компаній на 155-мілемітровий калібр було близько 300 тисяч.

До весни 2024 року, тобто трохи більше, ніж за два роки, ці показники зросли втричі, і до квітня ми повинні досягти приблизно 1 мільйона боєприпасів на рік. Звичайно, виробництво 1 мільйона на рік не обов'язково означає, що все це буде надано Україні одразу. Це означає, що нам потрібно постійно збільшувати поточні дані та прогнози, які вказують, що до кінця 2024 року виробничі потужності становитимуть приблизно 1,3 – 1,4 мільйона, а до кінця 25 року, якщо ці зусилля триватимуть, до 2 мільйонів боєприпасів.

Європа та США вже на початку 2025 року повинні продукувати близько 2,4 мільйона боєприпасів на рік або близько 200 000 на місяць, що, за нашими розрахунками, повинно спричинити виснаження Росії. Хоча ця кількість може бути меншою, ніж та, що Росія виробляє разом із Північною Кореєю.

Але боєприпаси європейського виробництва зазвичай точніші та надійніші. І тоді безпека та інші параметри кращі, тоді це поріг, де перевага для України повинна почати матеріалізуватися. Однак вся річ у тому, що для цього потрібен час. Потрібно занадто багато часу, і занадто мало зроблено порівняно до суворих умов, у яких борються ваші солдати.

Але в кінці цього тунелю є світло, до якого ми прийдемо. Це займе рік дуже важких страждань, щоб захищатися, але для того, щоб досягти успіху, вам завжди потрібно мати на горизонті вершину, де ви бачите, що насправді можете досягти цього. Якщо це лише темрява, тоді дуже важко вижити, але зараз є ця миготлива ціль, яку ми знаємо: якщо ми продовжуватимемо робити те, що ми робимо, то обов'язково досягнемо успіху.

Наразі Естонія є однією з тих країн, яка займається навчанням наших військових. Яка кількість військових наразі навчається в Естонії та скільки країна планує взяти до себе на навчання ще?

За час війни щороку у нас постійно перебувало понад 200 солдатів в Естонії на навчаннях, а часом і більше. Ми плануємо продовжувати ці навчання стільки, скільки буде потрібно. І це також те, чого ми прагнемо досягнути, ще більше зосередитися на навчанні на рівні підрозділу, щоб бути більш успішними в майбутніх операціях, і ми також плануємо взяти участь у цьому.


Кусті Салм розповів про допомогу Естонії Україні / Фото Валентини Поліщук

Які шанси того, що війна між Росією і НАТО таки станеться

– А ще я хотів би запитати вас про можливу війну НАТО з Росією. Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас заявила, що НАТО може стати наступною метою нападу Росії, тож як ви оцінюєте можливий конфлікт між Альянсом та Росією?

Коли мовиться про наміри Росії, я думаю, що наразі вся стратегічна двозначність зникла. Намір Росії полягає в тому, щоб нав'язати свою власну волю більшості східноєвропейських націй, як вони виклали наприкінці 2021 року у своїх вимогах. Тому зрозуміло, що якби в Росії була така можливість, вона б не сумнівалася використати її.

Тож що їх зупиняє зараз? Звичайно, це війна в Україні, але якщо вони там досягнуть успіху, їхні апетити лише зростуть. Вони знайдуть виправдання своєму неуспіху, вони тлумачитимуть поведінку Заходу, як найсильнішої та недосяжної мети, і, звичайно, це буде запрошенням до конфлікту, в їхніх головах. Отже, наш єдиний стратегічний варіант для Естонії, як і для всіх інших країн Європи та НАТО, – це допомогти Україні виграти війну.

Єдиний стратегічний варіант, тому що ми не розпалювачі війни. Мета уряду Естонії та всіх урядів ЄС та НАТО полягає в тому, щоб запобігти війні та зробити все, щоб люди жили в мирі, безпеці та процвітанні та переконатися, що вони можуть реалізувати себе. Тоді вони можуть рости сім'ї, будувати свій дім. Це мета, і нам просто потрібно знищити цю перспективу потенційного військового конфлікту, і єдиний спосіб зробити це – спочатку допомогти Україні перемогти, щоб знищити та вигнати росіян з вашої території.

А по-друге, побудувати наш власний захист. Щоб конвенція про стримування спрацювала, нам треба достовірно переконати росіян, що у нас достатньо зброї, солдатів, і ми реально готові до можливої війни. І ми демонструємо це через функціонування логістики попереднього позиціонування. Ми робимо це постійно і стратегічно повідомляємо про це, і тоді ми досягнемо успіху. Ми, звичайно, приймаємо цю стратегію, але немає меж для жорстокості російських амбіцій, тому вони також рухаються дуже швидко.

– Заступник голови комітету державної оборони Рійгікогу підполковник запасу Лео Куннас розповів, що Естонія розглядає можливість замінувати кордон з Росією. Навіщо потрібен цей крок і чи наразі Естонія дійсно розглядає серйозну можливість нападу Росії на свій кордон?

Принаймні в мирний час мінувати кордон не планують. Але ми будуємо лінію оборонних укріплень, і з Литвою ми побудуємо близько 600 бетонних бар'єрів, які працюватимуть як лінія оборони, як ви побудували на своєму східному кордоні. Це зробило б завоювання Естонії для Росії набагато дорожчим, і їм знадобилося б зібрати більше військ.

Ви витрачаєте більше боєприпасів і зброї, що також залишає нам більше простору для маневреності, щоб ми могли знищити росіян швидше. І якщо ви знаєте, що цей розрахунок почне працювати, то в якийсь момент він почне переконувати Росію, що окупація балтійських країн є надто дорогою.

Отже, це також прояв того, що ми серйозно ставимося до нашого захисту не лише в прес-релізах, але й у наших реальних діях.

– Росія також час від часу порушує повітряний простір Естонії та становить загрозу всьому Балтійському регіону. Як ваша країна реагує на такі різні дії Росії?

Ми відповідаємо, засуджуючи, сприймаючи це серйозно, застосовуючи контрзаходи, надсилаючи повідомлення, що це не така поведінка, яку ми терпимо. І насправді я думаю, що коли мовиться про порушення повітряного простору, то воно зменшується.

Тож я думаю, що ми дуже чітко висловлюємося, що територіальна цілісність Естонії є територіальною цілісністю НАТО і Європейського Союзу. Ми переконалися, що це конкретні кроки від імені альянсів.

У нас є чотири позиційні війська наших союзників, фактично трьох ядерних держав на естонській землі. Це має бути достатньо достовірним, щоб передати це повідомлення Росії.

– Моє останнє запитання до вас полягає в тому, що Україна зараз працює з членами НАТО та іншими країнами, щоб співпрацювати у створенні ППО та різних боєприпасів. Чи планує Естонія співпрацювати з Україною в таких питаннях і відкривати заводи на території нашої держави?

Це була одна з тем мого візиту. Я обговорював це з вашим керівництвом у міністерстві оборони та з міністром розвитку громад. Я зустрічався з кількома виробниками оборонної техніки в Україні, і мета дуже проста: як допомогти вам виграти війну, як допомогти вам виробляти більше, розширити виробництво, використати всю допомогу, яку можуть надати НАТО та Європейський Союз. І як ми також можемо спільно розширити бізнес Естонії та України. Це дуже чіткий фокус і зусилля для нас.

Теги за темою
НАТОЭстония
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
4 кг золотих монет, портсигари та браслети: мандрівники знайшли незвичайний скарб
Gazeta UA
2025-04-30T22:39:47Z
Державні і міжнародні свята та пам'ятні дати в травні 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T22:00:37Z
Італія тестуватиме передові технології військового спостереження на новому літаку G550
Хвиля
2025-04-30T21:45:37Z
1 травня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T21:33:39Z
День ангела 1 травня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2025-04-30T21:21:51Z
Ми непереборні завдяки цьому, – лейтенант ДПСУ сказав, що допоможе Україні перемогти
24tv
2025-04-30T20:00:36Z
Така воля Папи Франциска: кардинала з кримінальним минулим не допустили до конклаву
24tv
2025-04-30T19:51:31Z
Високоточна зброя чи дешеві дрони: Залужний назвав, що ефективніше
TSN
2025-04-30T19:51:30Z
Меган Маркл розкрила значення дивного прізвиська, яке дала принцу Гаррі
GlavRed
2025-04-30T22:33:41Z
«Як у нас на Україні»: гурт KOLABA і Катерина Бужинська презентують нову версію легендарного хіта
Storyboom
2025-04-30T21:28:31Z
Гері Олдмен уперше зізнався, чому вже 30 років йому соромно перед Демі Мур
GlavRed
2025-04-30T21:27:29Z
Сіла у «Таксі» і поїхала у «Київ»: співачка Liya Li запрем’єрила новий трек
Storyboom
2025-04-30T21:09:18Z
TAYANNA – "До води" – 8 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-04-30T21:07:20Z
Неможливо відірватися: 10 найпопулярніших серіалів на Netflix, які стали фаворитами українців
24tv
2025-04-30T21:00:15Z
Злата Огнєвіч різко висловилася про "артистів-одноденок"
GlavRed
2025-04-30T20:27:06Z
Вибуховий трилер з Томом Гарді: новий фільм-бойовик став найпопулярнішим на Netflix
24tv
2025-04-30T19:30:44Z
"Подібний на Захура": Камалія відкрила таємницю свого особистого життя
GlavRed
2025-04-30T19:27:55Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Україна готова сьогодні підписати угоду про копалини зі США — Bloomberg
ZN UA
2025-04-30T22:45:57Z
Росія не виграє цю війну — Келлог жорстко поставив росіян на місце
ТСН
2025-04-30T22:33:30Z
ОБСЄ засудила жорстоке вбивство української журналістки в російському полоні
iPress
2025-04-30T22:07:52Z
Бессент: Підписання угоди про надра відкладається через нові пропозиції України
iPress
2025-04-30T22:07:03Z
Війна, день 1162. Україна та США підписали угоду про корисні копалини , контракти із ЗСУ для 60-річних
Football.ua
2025-04-30T22:01:56Z
Експосадовця Бориспільської РВА, який обіцяв за $80 тис. вплинути на СБУ, покарали умовно
Украина Криминальная
2025-04-30T21:58:07Z
Як Україна вистояла у війні з Росією: Залужний назвав 7 ключових аспектів
ТСН
2025-04-30T21:54:51Z
Тепер буде інакше: угода про надра передбачає нову модель військової допомоги Україні від США
24tv
2025-04-30T21:33:25Z
Юань проти долара: нова валютна стратегія Китаю у світі тарифних воєн
Хвиля
2025-04-30T20:06:33Z
З продажу вживаних речей українцям доведеться платити податки: як це буде працювати
Telegraf
2025-04-30T19:57:51Z
Виплати зросли, але не у всіх: хто став отримувати більші пенсії у квітні
Фокус
2025-04-30T19:51:16Z
Західні компанії готуються до можливого послаблення санкцій США і відновлення торгівлі з росією – FT
iPress
2025-04-30T19:45:28Z
Угода щодо рідкоземельних металів: Україна запропонувала правки в останню хвилину, — Бессент
Фокус
2025-04-30T19:27:02Z
Попри складу ситуацію з Пакистаном: індійська рупія злетіла до максимуму за кілька місяців
24tv
2025-04-30T19:09:48Z
Що зміниться від 1 травня для українців: пальне, "Резерв+" та інші нововведеня
ТСН
2025-04-30T19:06:55Z
Хто може розраховувати на компенсації до 120 000 гривень
24tv
2025-04-30T19:03:45Z
В Україні почала дешевшати капуста: чому падають ціни
24tv
2025-04-30T19:03:40Z
У Харкові чоловік погрожував ножем військовослужбовцям ТЦК
Украина Криминальная
2025-04-30T22:45:40Z
На Київщині внаслідок атаки російських дронів спалахнула пожежа
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T22:21:16Z
У Польщі незадоволений пацієнт вбив лікаря - йому не сподобалося лікування
ZN UA
2025-04-30T22:19:52Z
На Київщині директора підприємства судитимуть за збитки громаді майже на ₴500 тис. під час ремонту доріг
Украина Криминальная
2025-04-30T21:09:58Z
Украина предложила Израилю помощь в борьбе с лесными пожарами
Лига
2025-04-30T20:54:45Z
У Харкові внаслідок вибуху вибухонебезпечного пристрою травмувались двоє осіб
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T20:48:57Z
В Івано-Франківську чоловік підпалив себе і пішов вулицею
TSN
2025-04-30T20:18:51Z
У Івано-Франківську чоловік підпалив себе на очах перехожих: що відомо про його стан
Telegraf
2025-04-30T20:06:01Z
У Харкові під час перевірки документів чоловік погрожував ножем співробітнику ТЦК
Мій Харків
2025-04-30T19:09:20Z
Від плям не залишиться і сліду: як очистити подушку без пральної машини
GlavRed
2025-04-30T21:27:20Z
Виноград буде як з картинки: чим обробити його від хвороб у травні
24tv
2025-04-30T20:30:46Z
Хвороба боляче вдарить по гаманцю: від чого залежить розмір лікарняних у 2025 році
Знай
2025-04-30T20:12:39Z
Випадок ботулізму після ботоксу в Запоріжжі: лікар розповіла про симптоми та ускладнення
Факти ICTV
2025-04-30T18:37:31Z
Як прибрати суперклей з рук: ефективні домашні методи
GlavRed
2025-04-30T18:27:26Z
Не з'являться ніколи: як обробити подвір'я від кліщів
24tv
2025-04-30T18:12:17Z
Чому у міністра – міністерка, а в педіатра – педіатриня? Мовознавиця пояснила закономірності творення фемінітивів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T17:15:52Z
Не лише біль у шлунку: що таке гастрит, чому виникає та як лікувати
24tv
2025-04-30T17:15:22Z
Елегантна вечеря без зайвих зусиль: як правильно запікати спаржу – рецепт без турбот
24tv
2025-04-30T17:06:59Z
Ворог масовано атакував Одесу БпЛА: влада розповіла про наслідки
TSN
2025-04-30T22:33:26Z
Російські дрони влучили по АЗС у Харкові
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T21:45:16Z
Одеса перебуває під атакою «шахедів»: вибухи не вщухають, виникли пожежі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T21:39:05Z
Україну атакують ворожі БпЛА: напрямок руху
ТСН
2025-04-30T21:33:30Z
Хронологія війни – день 1163: бої на фронті загострилися, а росіяни знову обстріляли Харків
Telegraf
2025-04-30T21:00:01Z
У які дні тижня не можна прибирати: будуть фінансові втрати
GlavRed
2025-04-30T20:27:41Z
Тут був яр, у якому збиралися безхатьки, а тепер "оселилися" посольства: де в Києві ця вулиця
Telegraf
2025-04-30T20:24:27Z
Погода в Україні 1 травня: вдень буде тепло, але місцями дощитиме
Комсомольская правда
2025-04-30T19:31:53Z
Лінія фронту станом на 30 квітня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T19:24:04Z
Чому коти обожнюють спати на грудях свого господаря: чотири причини
Gazeta UA
2025-04-30T21:39:06Z
Що робити, якщо чухається ліва рука: прості дії, які притягнуть більше грошей
GlavRed
2025-04-30T21:27:10Z
Ви негайно захочете їх приготувати: популярні страви з 90-х, смак яких ви ніколи не забудете
24tv
2025-04-30T21:00:20Z
Геній, що підкорив парфумерний світ: які парфуми створив Квентін Біш
24tv
2025-04-30T20:36:02Z
Бруд сам злітає за секунди: чим відмити пальці після молодої картоплі
GlavRed
2025-04-30T20:27:53Z
Часник приголомшить урожаєм: це добриво потрібно використати в травні
24tv
2025-04-30T19:51:40Z
Чи можна садити плющ біля дому: одиниці знають про значення рослини
24tv
2025-04-30T19:30:42Z
Про нього знають одиниці: рецепт млинців, за яким вони виходять ледь не прозорими
24tv
2025-04-30T19:30:13Z
Мікрозрада у стосунках: що це таке і 5 тонких ознак, на які варто звернути увагу
24tv
2025-04-30T19:24:43Z
Чемпіонат світу з хокею: Україна розгромила Румунію
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T22:28:39Z
Лідер "Реала" отримав тривалу дискваліфікацію за спробу напасти на арбітра
ZN UA
2025-04-30T21:52:26Z
Марта Костюк дала топовий бій першій ракетці світу з Білорусі, але вилетіла з турніру в Мадриді
24tv
2025-04-30T21:33:14Z
Палладіно: Наша мрія пройти весь шлях у Лізі конференцій
Football.ua
2025-04-30T21:01:29Z
Злива голів-красенів: Барселона у видовищному півфіналі ЛЧ зіграла внічию з Інтером
24tv
2025-04-30T20:57:03Z
Аморім: Дьокереш? Якщо гравець хоче лише Лігу чемпіонів — він не прийде в Манчестер Юнайтед
Football.ua
2025-04-30T20:52:56Z
ПСЖ може продати Маркіньйоса влітку
Football.ua
2025-04-30T20:36:28Z
Пеллегріні: Фіорентина грає у хороший футбол
Football.ua
2025-04-30T20:11:49Z
Світоліна оновила особистий рекорд за кількістю перемог
24tv
2025-04-30T19:39:35Z
Toyota може впровадити автономні технології Waymo у моделі Camry
Топ Жир
2025-04-30T22:00:00Z
Депутати пропонують ввести збори за використання авто: 20$ для звичайних машин і 200$ для електромобілів
Топ Жир
2025-04-30T21:30:49Z
Наступна M3 від BMW отримає електричну версію та оновлений шестициліндровий двигун
Топ Жир
2025-04-30T20:45:30Z
iPhone у світі авто: експерти назвали машини, які найменше втрачають у ціні з роками
24tv
2025-04-30T20:15:39Z
Цей Scion отримав нотки Aston Martin
Топ Жир
2025-04-30T19:15:12Z
Volkswagen відзначив мільйонний електромобіль, але це призводить до фінансових втрат
Топ Жир
2025-04-30T18:45:13Z
Як обрати оливу для гібридного авто
AutoCentre
2025-04-30T18:33:00Z
Власник проїхав на цьому Porsche два роки та продав його дорожче за новий майже на $2000
Топ Жир
2025-04-30T18:00:05Z
Рідкісні кадри: "український "Шахед" запустили з легкового автомобіля
Фокус
2025-04-30T17:22:48Z
Працівники часто видають роботу штучного інтелекту за свою власну – опитування
InternetUA
2025-04-30T21:16:29Z
Google видалила з Google Play майже половину всіх програм
InternetUA
2025-04-30T20:16:04Z
Соцмережа X втратила понад 11 мільйонів користувачів у Європі за пів року
iPress
2025-04-30T18:46:06Z
Смартфони Samsung отримають унікальний чип, який усе змінить: що відомо
InternetUA
2025-04-30T18:15:06Z
Власники цих тварин набагато рідше страждають на деменцію: перевірте, чи є ви серед них
Telegraf
2025-04-30T18:06:39Z
Electronic Arts скасувала шутер у всесвіті Titanfall та скоротила працівників Respawn Entertainm
24tv
2025-04-30T18:03:41Z
One UI 7 дісталася найстаріших флагманів Samsung раніше терміну
InternetUA
2025-04-30T17:43:59Z
Для Kingdom Come Deliverance 2 найняли групу «моральних» консультантів — аби гра нікого не образила
ITC
2025-04-30T17:25:13Z
DOOM: The Dark Ages у подарунок до відеокарт NVIDIA GeForce RTX 50 ─ в Україні стартувала акція
ITC
2025-04-30T17:23:47Z