ДБР здійснюватиме досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за заявою представника проєкту Bihus.Info стосовно незаконного стеження за журналістами.
Відповідне доручення дав , йдеться у Telegram-каналі відомства.
– Враховуючи, що до вчинення вказаного кримінального правопорушення ймовірно причетні співробітники правоохоронного органу, досудове розслідування у кримінальному провадженні підлягає виключній підслідності Державного бюро розслідувань, – повідомляється у дописі.
Скандал з Bihus.Info: реакція Офісу генпрокурора
Генпрокурор Андрій Костін наголосив, що “свобода слова є невід’ємною складовою демократичного суспільства і фундаментальним принципом правової держави”.
За його словами, порушення прав журналістів є неприпустимими й підлягають ретельному розгляду та належній реакції.
– Органи прокуратури мають зобов’язання гарантувати захист журналістів від будь-яких форм тиску і переслідувань, а журналісти отримувати інформацію про цю роботу. Саме з цією метою в Офісі генпрокурора діє “платформа захисту прав журналістів, — зазначив Костін.
У відомстві додали, що спецпідрозділ в ОГП “на постійній основі” працює над вивченням усіх порушень проти журналістів і “забезпечує належне вжиття заходів з метою захисту їхніх прав та інтересів”.
– Відповідно до підписаного меморандуму про взаєморозуміння і співпрацю Офісу генпрокурора й медійних та правозахисних організацій відбуваються робочі зустрічі з представниками медіа, на яких ретельно розглядаються усі випадки і вживаються заходи для забезпечення справедливого розслідування та покарання винних осіб. Остання зустріч прокурорів та представників ЗМІ відбулася в січні 2024 року, а наступну планують провести найближчим часом, — резюмували прокурори.