![Лубінець зробив заяву щодо законопроєкту про мобілізацію №10449 після термінової наради з Умєровим](https://thumbor.my.ua/0cL3Kqx08_83vyhHkeogu_3cZP0=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2Fed8d4b5210b17e30a6f8dd64aa5c1a86.jpg)
Лубінець зробив заяву щодо законопроєкту про мобілізацію №10449 після термінової наради з Умєровим
Народні депутати Верховної Ради України мають ухвалити урядовий законопроєкт про мобілізацію №10449 у першому читанні, а усі зауваження від Офісу омбудсмена можна буде внести в період перед другим читанням.
Про це у своєму Telegram-каналі повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Він повідомив, що має оновлену інформацію щодо зауважень до законопроекту про мобілізацію.
За його словами, ввечері 6 лютого він провів термінову нараду з міністром оборони України Рустемом Умєровим, на якій ми обговорили важливий для України законопроект про мобілізацію.
– У результаті наради дійшов висновку, що зазначений законопроект необхідно ухвалити парламентом у першому читанні. З цим і звертаюсь до народних депутатів. До другого читання зауваження від Офісу Омбудсмана можна врегулювати, – сказав він.
Лубінець додатково відмітив швидке позитивне реагування з боку міністра оборони України.
Раніше Дмитро Лубінець зробив допис, в якому повідомив, що має низку зауважень до законопроєкту №10449, оскільки окремі норми документа не відповідають Конституції України.
Серед названих норм омбудсмен перерахував, зокрема, питання що стосуються електронних повісток, виїзду за кордон, військового обліку, аспірантів тощо.