MY.UAНовини
Відмовив Москві та з літака забрали до військкомату: український чемпіон за СРСР грав на уколах і заробив на авто, продаючи плащі
Відмовив Москві та з літака забрали до військкомату: український чемпіон за СРСР грав на уколах і заробив на авто, продаючи плащі

Відмовив Москві та з літака забрали до військкомату: український чемпіон за СРСР грав на уколах і заробив на авто, продаючи плащі

Зима 2024-го стала останньою для одного з найтитулованіших українських баскетболістів, олімпійського чемпіона Анатолія Поливоди, який був змушений рано покинути паркет через хворобу серця. У складі збірної Радянського Союзу уродженець Єнакієвого тричі вигравав "золото" чемпіонату Європи (1967, 1969, 1971 роки) і перемагав на чемпіонаті світу, а з київським "Будівельником" навіть вирвав "золото" першості СРСР.

OBOZ.UA згадав тернистий, але такий яскравий шлях видатного баскетболіста, який завершив кар'єру вже у 26 років, але встиг здобути чемпіонський титул на Олімпіаді-1972 у Мюнхені та бронзову медаль Ігор-1968 у Мехіко.

ГЛАДІАТОР БАНДИТСЬКОГО РАЙОНУ

Анатолій Поливода народився я в Єнакієвому у важкий повоєнний час. Батьки цілодобово працювали на заводі, щоб прогодувати сім'ю – батько був водієм, а мама гарувала у три зміни у листопрокатному цеху. Як зізнавався спортсмен, він ріс у бандитському районі, де був один телевізор на три-чотири будинки, а з розваг для пацанів – футбол та бійки в полі район на район.

У своєму районі Поливода був найвищим і під час розбірок його кидали в бій, як гладіатора, в самому розпалі. Щоб знайти застосування невгамовній енергії сина, батько відвів його до музичного гуртка, де Анатолію дістався контрабас, з яким він музикував навіть у донецькому театрі опери та балету. Однак ноти недовго тримали хлопця, і незабаром він сам записався до секції боксу.

До баскетболу Поливода прийшов досить пізно – у 14 років, хоча мав для цього всі дані. І не тільки високий зріст та атлетичну статуру. Від природи він був дуже стрибучим, мав гарну координацію, реакцію і швидкість. Не дивно, що на обласній першості серед юнацьких команд на Анатолія звернув увагу тренер донецького "Авангарду" Борис Єзерський.

Єзерський переконав юного спортсмена переїхати до Донецька та допоміг освоїти майбутньому чемпіону його коронний прийом – прохід під щитом по лицьовій лінії з великою амплітудою та подальший кидок із дальнього боку кільця.

ВАНТАЖНИК МІЖ ТРЕНУВАННЯМИ

Але між важкими тренуваннями Поливоді доводилося ще заробляти собі на життя: "Грав за "Авангард" і працював вантажником у їдальні політехнічного інституту. Поки йшов з мішками з борошном через кухню, шницеля-котлети "підбирав". Відкривав коробки з цукерками, дірочку в мішках з цукром робив. Ось так і харчувався, бо ввечері треба було йти на тренування.

Після вантажника Анатолій деякий час працював слюсарем, отримуючи 70 карбованців. І відморозив собі ноги, бо ходив у дірявих черевиках: "З моїм 46-м розміром ноги проблематично взуття знайти, та й нема на що тоді було його купити".

Поливода відіграв за "Авангарді" близько року, коли у жовтні 1964-го в Донецьку вперше провели доленосний для нього чемпіонат України, куди бойовим складом приїхав фаворит першості київський "Будівельник". У турнірі за участю восьми клубів донеччани змогли стати другим після столичного гранду, а прудкий Анатолій вразив наставника суперників.

"Тоді мене і взяв на олівець тренер "Будівельника" Володимир Шаблінський, оскільки мені вдалося трошки "познущатися" з його підопічних. Після тих ігор до мене підійшли і запропонували переїхати до Києва. Мені пообіцяли зарплату вдвічі більше, ніж у Донецьку. До того ж була перспектива зростання. І я просто втік до Києва", – зізнавався Поливода МК.

Після переїзду до Києва кар'єра баскетболіста стрімко пішла вгору. Вже на початку 1965 року Анатолій дебютував у молодіжній збірній СРСР, з якою став чемпіоном Європи-1966 та звернув на себе увагу наставників першої команди Союзу.

ЧЕМПІОН СВІТУ У 20

У 60-х українцю було важко потрапити до збірної СРСР, де тон задавали представники країн Балтії та росіяни. Однак Анатолію це вдалося. Коли він повернувся з тріумфального юніорського Євро в Італії, збірна Союзу якраз готувалася до ЧС в Уругваї. А після невдалого виступу СРСР на Олімпіаді-1964 розпочалася зміна поколінь.

"У збірній знаходилися такі гравці, як Круміньш, зі зростом 218 см, Петров – 215 см, але вони вже були вікові, малорухливі, не стрибучі. І головний тренер Олександр Гомельський вирішив запросити до колективу одного з юніорів – мене. Це був жовтень 1966-го, мені ще не виповнилося і 20. Але вже на товариському турнірі у Бразилії Гомельський почав випускати мене у старті, а у травні на чемпіонаті світу мене визнали найкращим гравцем", – розповідав Поливода segodnya.ua.

1967-го року 20-річний Анатолій зіграв на своєму першому і одразу ж "золотому" чемпіонаті світу в Уругваї, де на арені було так холодно, що доводилося з собою з готелю приносити ковдри, щоб не замерзнути на лавці. Але це не завадило українцю стати одним із найкращих у вирішальному матчі з Югославією. СРСР виграв перше "золото" ЧС, а уругвайці після фінальної сирени вибігли на майданчик і буквально розірвали на Поливоді майку з гербом.

Баскетболіст зізнавався, що так швидко влився до збірної, тому що вмів добре приймати м'яч: "А отримувати його любив з ходу, і потім за рахунок швидкості та стрибка мені вдавалося перегравати вищих опонентів".

"А потрапити українському баскетболісту до збірної СРСР було справді дуже складно, адже у вищій лізі Союзу ми були представлені лише трьома клубами. І коли московський ЦСКА підгодовувався гравцями з усього СРСР, українські команди могли розраховувати лише на своїх. Вже після мене у "Будівельник" запросили Сальникова з Краснодара та Володю Ткаченка із Сочі", – розповідав Поливода.

Дивно, наскільки багатою країною був СРСР, а на дорогу назад з Уругваю для збірної грошей не виявилося: "Втомлені після ЧС, ми повинні були їхати до Бразилії – грати п'ять виставкових матчів, щоб заробити на квиток до Москви. Зали вміщали по три-чотири тисячі, і глядачі нас буквально ненавиділи, кричали: "Комуністи", – і крутили пальцем біля скроні, висловлюючи своє ставлення до СРСР".

ПЕРЕХИТРИЛИ МОСКВУ

Природно, що молодого та талановитого українця теж спробували затягнути до московського ЦСКА, але він вирішив залишитись у Києві: "Знаєте, у мій час було лише три гравці, які відмовили армійцям: Модестас Паулаускас із "Жальгіріса", Саша Бєлов з ленінградського "Спартака" і я".

До того ж у Києві якимось чином дізналися про плани Гомельського та вирішили "зіграти на випередження". Після повернення з чемпіонату світу до Києва прямо на злітному полі на Анатолія чекав патруль комендатури, який відвіз висхідну зірку прямо до Печерського райвійськкомату, де йому виписали військовий квиток, через годину він уже був у розташуванні полку внутрішніх військ, де незабаром склав присягу, з'їздив на стрільбище, а потім був відряджений назад до "Будівельника".

Сам Поливода вважав, що в цій історії не обійшлося без втручання Володимира Щербицького, бо якби його призвали до СКА (Київ), то через два дні баскетболіст був би вже у Москві. А внутрішні війська Міністерству оборони не підкорялися.

Щоправда, відмова перебратися до Москви дорого обійшлася Поливоді – Олександр Гомельський, який довго тренував ЦСКА та збірну, не дозволив отримати українцю звання заслуженого майстра спорту, а на той час воно давало і свої привілеї, і зовсім інші виплати. Однак до національної команди Анатолія продовжували запрошувати.

НА ОЛІМПІАДУ В ПРОХОДІ ЛІТАКА

За свою недовгу кар'єру Поливода встиг взяти участь у двох Олімпіадах. І обидва рази він їхав із великими проблемами зі здоров'ям. Так, у 1968 році, за добу до відльоту до Мехіко збірна проводила товариський матч із ЦСКА, й під час атаки українця в спину сильно штовхнув армієць Кульков, що призвело до утисків дисків хребта.

"Я летів у Мехіко, лежачи в проході літака, напханий знеболюючими. Головна лікарка збірної перед кожним матчем робила блокаду якоюсь довгою голкою і в результаті зачепила нерв. А додайте сюди ще умови високогір'я, адже грали на висоті 3000 метрів над рівнем моря", – згадував Мехіко гравець.

Хоча, на думку Поливоди, вони могли розраховувати більше, ніж на "бронзу", але півфінал із Югославією програли виключно з вини Гомельського: "В умовах високогір'я треба було грати зонний захист, не пускати їх під кільце, хай би краще кидали здалеку, адже тоді ще не рахувалися триочкові, а тренер дав персональну опіку. А ми до цього не були готові. На висоті 3000 метрів нападати виявилося легше, ніж захищатися. У підсумку, програли одне очко".

А через чотири роки, до Мюнхена-1972, Анатолій поїхав з великими проблемами із серцем. Ще на зборах перед ЧС-1967 у нього стався серцевий напад та втрата свідомості. Пізніше діагностували синдром Вольфа-Паркінсона-Уайта, що викликає раптові напади тахікардії, а пульс сягав 280-300 ударів на хвилину. З цим діагнозом взагалі не можна було займатись спортом, але українець продовжував грати.

Однак з кожним роком напади ставали дедалі тривалішими. З Ігор у Мюнхені-1972 Поливода хоч і привіз "золото", але почував себе під час турніру, як "живий труп", і не вийшов на знаменитий фінал зі США (51:50). І то був фінал його виступів за збірну.

ПЛАЩІ, "ВОЛГА" І "ШВИДКА" У ДОНЕЦЬКУ

До речі, після перемоги на Олімпіаді в Німеччині баскетболістам СРСР вперше дали 300 доларів та 3000 рублів після повернення додому. Але на меблі чи машину спортсмени заробляли тим, що привозили товари з-за кордону та продавали у Союзі.

"Найчастіше я їздив до Італії – 18 разів. Тоді у нас були дуже популярні болоньєві плащі, які в закупівлі коштували близько двох доларів, а в СССР – 50, 60, 80 рублів. Таким чином, я заробив собі на 21-шу "Волгу", яка коштувала 5500. Але я не був багатим. Мені було соромно продавати, і я намагався віддати все посередникам. А за кордон ми возили в основному фотоапарати та чорну ікру, яку і в Союзі було важко дістати – тільки якщо в ресторані", – зізнавався легендарний гравець.

А завершив кар'єру чемпіон, за іронією долі, там, де починав, у Донецьку. Після Мюнхена-1972 йому не дали відпочити та підлікуватися, а разом із клубом повезли до Донбассу на чергову першість України. На тренуванні перед першим матчем у Поливоди стався дуже сильний напад. Спортсмен годину лежав у роздягальні непритомний до приїзду "швидкої", яка насилу його відкачала.

У результаті, у 26 років, коли дехто тільки виходить на свій пік, Анатолій був змушений попрощатися з великим спортом, щоб черговий вихід на паркет не став останнім у житті.

9 ГОДИН ОПЕРАЦІЇ І – НА ПЕНСІЮ

Після виходу зі спорту баскетболіст здобув вищу освіту і, починаючи з 1975-го, понад 10 років працював у Київському університеті ім. Шевченка на кафедрі фізичного виховання. У 1986 році в Каунасі Поливоді нарешті зробили операцію на серці, яка тривала дев'ять годин.

Після операції колишньому баскетболісту дали другу групу інвалідності та проводили чемпіона на пенсію. На початку 1990-х, за словами Поливоди, було дуже важко. До того ж він втратив своє житло. Проте друзі дали притулок і допомогли стати на ноги. А потім Анатолію Івановичу разом із іншими олімпійцями призначили стипендію у 320 доларів.

А 22 січня легенди українського баскетболу не стало. Олімпійському чемпіону із дивовижною долею було 76 років...

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
В Польше объяснили, почему задержали Усика и надели наручники
Известия Киев
2024-09-18T18:15:47Z
Чемпионка России разбила цветочный горошок об голову победительницы Кубка Европы. Фотофакт
Обозреватель
2024-09-11T17:04:24Z
Модель с 17-м размером груди сделала предложение по реваншу Усик – Фьюри
Обозреватель
2024-09-07T15:54:26Z
"Вот почему это происходит". Ребров не сдержался в эфире после поражения сборной Украины от Албании. Видео
Обозреватель
2024-09-08T06:52:52Z
Ольга Харлан украсила обложку Playboy
Фокус
2024-09-20T15:27:15Z
Правительство выплатит призовые олимпийцам за 4-6 места
Корреспондент
2024-09-20T15:25:45Z
"Либо будет коротким, либо..." Кличко ответил на вопрос о реванше Усик – Фьюри
Обозреватель
2024-09-06T16:36:26Z
Усик прокомментировал свое задержание в Польше
Comments UA
2024-09-18T04:12:16Z
Александра Усика арестовали в аэропорту Кракова
UAToday
2024-09-18T03:24:18Z
Сел на шею: 5 признаков, что вы избаловали своего мужчину
Marie Claire
2024-09-12T12:37:09Z
Деруны по-новому для сытного и бюджетного ужина: самый простой рецепт
Обозреватель
2024-09-11T18:11:56Z
Котик забатонился: что значит, если пушистик лежит в позе буханочки и стоит ли нервничать из-за этого
Знай
2024-09-20T04:51:57Z
Секреты приготовления классической солянки: подробная инструкция
Comments UA
2024-09-13T08:18:52Z
"Это была база": какие важнейшие продукты эпохи СССР "заимствовал" из США
Апостроф
2024-09-20T15:21:36Z
"Прогулка в прошлое": скрытая от глаз деревня удивляет секретным водопадом
Фокус
2024-09-20T15:15:04Z
Почему тыква получается невкусной: не допускайте этих ошибок во время приготовления популярного осеннего продукта
Обозреватель
2024-09-09T02:05:21Z
Как отсутствие отца в детстве влияет на мужчину: 7 последствий
Marie Claire
2024-09-20T07:01:59Z
Гуляш, которые тает во рту: рецепт сытного блюда
Фокус
2024-09-19T17:21:37Z
В сети показали последнее фото умершего от рака комика Маслякова
Comments UA
2024-09-11T20:45:45Z
Соня Евдокименко поддержала сбежавшего из Украины внука Софии Ротару: "Воскресенье с..."
Знай
2024-09-09T17:51:56Z
"С согласия ФСБ": Кондратюк отреагировал на съемки пропагандистской ленты об армии РФ
Фокус
2024-09-08T13:00:33Z
Украинский комик ответил на хейт: “Никогда не уклонялся”
Comments UA
2024-09-08T21:36:34Z
Дакота Джонсон в полупрозрачном платье посетила Миланскую неделю моды
Фокус
2024-09-20T15:10:39Z
Хочет мобилизоваться, когда исполнится 18: Маричка Падалко рассказала о желании сына-студента/В этом году парень только поступил в Киево-Могилянскую академию
Апостроф
2024-09-20T15:09:46Z
Новое непо-поколение: 5 звездных детей, которых мы теперь будем видеть везде
Marie Claire
2024-09-18T13:31:39Z
Прямые брови возвращаются в моду и подходят практически всем: в чем секрет
Обозреватель
2024-09-16T16:08:08Z
«Новый сезон-2024»: самые стильные образы российских звезд на фестивале
Marie Claire
2024-09-16T15:25:02Z
Россия в ООН заявила, что готова воевать "со всем НАТО"
Корреспондент
2024-09-13T16:48:03Z
Астролог назвал дату окончания войны в Украине: ждать осталось недолго
Знай
2024-09-09T01:31:01Z
Запад изменил позицию по ударам вглубь РФ. The Times назвал причину
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T17:27:19Z
Отказ от НАТО и без возврата территорий: соратник Трампа озвучил его “мирный план“
UAToday
2024-09-13T18:03:49Z
Россияне сбросили авиабомбы на Харьков: есть раненые
Корреспондент
2024-09-20T15:16:20Z
В Украине отменили мобилизацию для одной из категорий граждан
Апостроф
2024-09-20T15:09:56Z
Зеленский: Путин и ему подобные могут разделить мир и съесть части как пирог
Европейская правда
2024-09-15T19:03:34Z
"Послам приготовиться?": Безуглая перешла в комитет Рады по внешней политике
Фокус
2024-09-17T20:06:18Z
Семья судьи Апелляционного суда Львовщины Михаила Романюка незаконно завладела виллой в центре Львова, - расследование СМИ
Политека
2024-09-10T17:13:06Z
"Уже через неделю были понятны причины", - эксперт о катастрофе F-16
Новости Украины
2024-09-08T19:27:45Z
Полиция нашла "шутника", взорвавшего страйкбольную гранату в Киеве
Корреспондент
2024-09-11T18:24:39Z
На территории Сербии и Венгрии из дунайских вод показались обломки нацистских кораблей времен Второй мировой
ZN UA
2024-09-11T15:38:58Z
Россияне ударили по Харькову управляемыми авиабомбами, в городе загорелся пожар - Терехов
ZN UA
2024-09-09T04:25:08Z
Лесные пожары в Сумской области: враг использует дроны с зажигательной смесью
Корреспондент
2024-09-20T14:57:47Z
В результате взрыва в запорожской больнице пострадал пациент
Корреспондент
2024-09-20T13:21:12Z
Выполнил пуск ракет по Одесщине и пропал с радаров: в сети сообщают об "аварии" российского Су-30СМ над Черным морем
Обозреватель
2024-09-11T15:08:56Z
Удар по Харькову: стало известно о последствиях
Корреспондент
2024-09-09T01:57:50Z
На складе в Воронежской области двое суток детонируют боеприпасы после попадания БПЛА
ZN UA
2024-09-09T01:50:11Z
"Вытаскивать нужно вовремя": Жан Беленюк с огромным аппаратом предлагает украинкам помощь
Знай
2024-09-08T16:51:42Z
В Украине изменится процесс вручения повесток: что известно
Comments UA
2024-09-16T14:06:51Z
На фронте погиб сын Главного раввина Украины
Comments UA
2024-09-11T16:03:25Z
Почему нельзя переезжать 9 сентября и кому запрещено шить сегодня: приметы и запреты на Анны
Знай
2024-09-09T02:04:14Z
"Показатели растут из месяца в месяц": в Украине набирает обороты добровольная мобилизация
Фокус
2024-09-20T15:27:26Z
Феноменальная операция: как российская ПВО пропустила удар по Торопцу
Новости Украины
2024-09-20T15:21:39Z
В Латвии придумали способ обеспечить ВСУ автомобилями: подробности
Хвиля
2024-09-08T14:45:29Z
Вторая годовщина смерти Елизаветы ІІ: пять интересных фактов о покойной королеве
Фокус
2024-09-08T08:06:29Z
20 сентября 2024 года: Астафьев день — что сегодня нельзя делать
Фокус
2024-09-19T21:00:36Z
Пожиратели энергии: 4 популярных продукта, которые отнимают у организма много сил
Фокус
2024-09-18T16:15:38Z
Как не просыпаться посреди ночи: рекомендации от специалиста
Обозреватель
2024-09-06T17:09:54Z
Три способа обеззараживания: как сделать воду безопасной для питья
Знай
2024-09-08T17:21:08Z
Крем-суп из тыквы с грушей: рецепт изысканного блюда
Фокус
2024-09-20T15:21:47Z
Захочется об них тереться: как сделать свои пятки мягенькими, как после педикюра
Знай
2024-09-20T14:51:52Z
Отеки ног, покалывание и зуд сигнализируют об опасной болезни: что нужно знать об угрозе
Comments UA
2024-09-20T14:24:16Z
Глютамин: его полезные свойства для здоровья и организма
Eco Town
2024-09-20T14:14:16Z
Что не стоит есть и пить в самолете — советы пилота
Marie Claire
2024-09-20T14:06:17Z
Нашли альтернативу антибиотикам: ученые открыли бактерии, способные защитить наш кишечник
Фокус
2024-09-20T13:00:44Z
Лунный гороскоп на 20 сентября, пятница
Marie Claire
2024-09-19T21:09:36Z
Стерненко показал документы относительно российского гражданства Труханова
Апостроф
2024-09-17T17:03:42Z
Гороскоп на субботу 14 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-13T18:03:26Z
Россияне ударили УАБами по Харькову
Корреспондент
2024-09-15T16:13:46Z
Под Курахово и Угледаром "армагеддон": наступают танки РФ с десантом, ВСУ нужны "кассеты", — офицер
Фокус
2024-09-20T15:10:06Z
Россияне атакуют Харьков: гремят взрывы
TSN
2024-09-20T15:09:56Z
Стало известно, сколько людей сейчас проживает в Харькове
Корреспондент
2024-09-13T11:30:36Z
Российские захватчики атакуют Украину ударными БпЛА: карта тревог
TSN
2024-09-07T21:51:53Z
Украинцев призвали запасать еду и воду: как готовиться к возможным масштабным отключениям электроэнергии
Обозреватель
2024-09-08T22:46:35Z
Украинским водителям придется заплатить более 50 тысяч гривен: за какое нарушение грозит жесткое наказание
Обозреватель
2024-09-15T16:21:46Z
На аукцион выставили заброшенную коллекцию культовых американских спорткаров
Фокус
2024-09-17T16:42:11Z
Ford снова будет производить авомобили в Индии
Корреспондент
2024-09-14T03:36:24Z
В Украине утвердили возрастные лимиты для водителей: кому нельзя управлять автомобилем
Хвиля
2024-09-09T10:03:40Z
В Украине работает шеринг автогражданки для водителей, сообщил hotline finance
Корреспондент
2024-09-20T13:15:09Z
Заброшенные раритеты: в Украине обнаружили коллекцию винтажных Mercedes и Cadillac
Фокус
2024-09-20T13:06:15Z
Харьковские рекордсмены: история уникальных украинских спорткаров ХАДИ
Фокус
2024-09-20T12:06:18Z
Британская армия впервые представила новый основной боевой танк Challenger 3
Хвиля
2024-09-20T11:27:35Z
Цена $10750 и запас хода 510 км: дебютировал новый электрокроссовер от General Motors
Фокус
2024-09-20T10:36:28Z
"Будут сидеть без света по 16 часов в сутки": эксперт ответил, в каких городах зимой ситуация будет самой тяжелой
TSN
2024-09-08T10:54:08Z
Одна из стран ЕС легализовала производство самогона, есть интересный нюанс
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T18:30:54Z
Украина не обращает внимания на Россию и кормит страны по всему миру: Зеленский рассказал, как работает морской зерновой коридор
Обозреватель
2024-09-18T17:41:10Z
Во вторник отключать свет по графикам не будут, но электричество нужно экономить, - ДТЭК
Комсомольская правда
2024-09-16T15:16:51Z
Проект по установке солнечных батарей мощностью 150 МВт поднимется из ядерного "кладбища"
Фокус
2024-09-20T15:06:43Z
Ощадбанк списывает деньги с карточек в "минус": как клиенты попадают в долговую ловушку
Знай
2024-09-20T15:06:24Z
Аграрии сообщили о темпах сбора урожая
Корреспондент
2024-09-14T03:03:16Z
Война россиянам обходится все дороже - The Moscow Times
Корреспондент
2024-09-14T02:09:35Z
Международные резервы Украины выросли
Корреспондент
2024-09-13T11:51:04Z
Хоррор Retrieval получит поддержку PlayStation 5 Pro — первый взгляд на версию игры для мощной консоли
GameMag
2024-09-19T03:02:11Z
Появилось изображение коробки PlayStation 5 Pro — без упоминания поддержки 8K
GameMag
2024-09-19T01:32:18Z
Новая антенна превратит стеклянные окна в вышки 5G: как она работает
Фокус
2024-09-20T14:36:51Z
Умные часы Apple: инновации на вашем запястье
Espreso
2024-09-20T14:17:54Z
Мадзима стал пиратом: Sega анонсировала Like a Dragon: Pirate Yakuza in Hawaii — выйдет в начале 2025 года на русском языке
GameMag
2024-09-20T14:17:41Z
Инсайдер: Sony может готовить две версии PlayStation 6
GameMag
2024-09-20T13:46:31Z
В раннем доступе GreedFall 2 можно будет услышать Нила Ньюбона — он озвучил Астариона в Baldur's Gate 3
GameMag
2024-09-20T13:25:14Z
В игре про Черную пантеру от Electronic Arts применяются "новые технологии и новаторский дизайн"
GameMag
2024-09-20T13:01:36Z
Подготовка началась: Netflix показал новый тизер сериала "Игра в кальмара"
GameMag
2024-09-20T12:49:47Z