MY.UAНовини
Байденіада: Як Росія намагається вплинути на американську внутрішню та зовнішню політику за допомогою соціальних мереж
Байденіада: Як Росія намагається вплинути на американську внутрішню та зовнішню політику за допомогою соціальних мереж

Байденіада: Як Росія намагається вплинути на американську внутрішню та зовнішню політику за допомогою соціальних мереж

Аналізуємо основні повідомлення, які поширює російська пропаганда, а також тактики, якими вона послуговується задля маніпулювання суспільною думкою американців.

На листопад 2024 року заплановані президентські вибори у США. Сполучені Штати зараз, під час війни, є одним із головних союзників України. А інтерес Росії — посилити розкол в американському суспільстві, загострити внутрішньополітичні та суспільні проблеми, щоб відвадити її від питань зовнішньої політики, зокрема, союзницької підтримки України. Росія вкладає ресурси та зусилля у ведення дезінформаційних кампаній в американському медіапросторі. Зокрема, підтримує низку діячів, здебільшого консерваторів, таких як Такер Карлсон, які є прихильниками Росії та просувають тези, суголосні російській пропаганді.

У цьому матеріалі аналізуємо дописи на низці майданчиків у різних соцмережах та іміджбордах, включно з анонімними телеграм-каналами, твіттер-акаунтами, сторінками в інстаграмі, спільнотами у фейсбуці та тредами на 4chan і Reddit, які ведуть англійською та російською мовами. У вибірці представлено майданчики різного охоплення — від 4 тисяч до сотень тисяч підписників.

«Демократи намагаються всіх підкупити»

Російська пропаганда часом демонізує Демократичну партію, екстраполюючи всі поразки та недоліки Байдена на цю політсилу, хоча чинний президент є представником лише одного з її крил. Зокрема, за допомогою конспірологічних теорій пропагандисти намагаються переконати як американців, так і світ у тому, що демократи йдуть на все, просто щоб виграти вибори, навіть жертвуючи життями невинних людей. Мовляв, протести в Сполучених Штатах, нові військові кампанії чи низка інших кризових ситуацій насправді штучно створені демократами, щоб набрати більше голосів. Один із прикладів такої дезінформації росіян — поширення тези про те, що мільярдер Джордж Сорос нібито вливає величезну кількість ресурсів у те, щоб переманити Техас на бік демократів. Повідомлення про те, що Сорос нібито фінансував і протести Black Lives Matter, й «інші проєкти для деградації громадянського суспільства» у Сполучених Штатах, поширюють як у російськомовних телеграм-каналах, так і в інших мережах, зокрема,  англійською у твіттері, фейсбуці й інстаграмі.

Також пропагандисти розповідають, що удари по базі США на кордоні з Йорданією  —  нібито теж провокація американців, щоб «підняти рейтинг Байдена». Мовляв, усі вірять Штатам на слово, бо «в руках глобалістів усі світові медіа». Варто зазначити, що телеграм, хоча і не користується  також популярністю, як в Україні й у Росії, також використовується в США — станом на 2023 рік він посідає четверте місце серед месенджерів за популярністю там, має майже 11 мільйонів активних користувачів щомісяця в цій країні; а за перші дев’ять місяців минулого року в США додаток завантажили більше як 21 мільйон разів.

«Трамп — беззаперечний переможець виборів»

Також пропагандисти продовжують робити з Дональда Трампа месію та пишуть, ніби він уже виграв листопадові вибори, причому з упевненим відривом. За допомогою цих фейків вони просувають кандидатуру Трампа не лише в англомовному, а й у російськомовному сегменті соцмереж. Крім того, вони вдаються до тактики, яку використовували політтехнологи Трампа у 2016 та 2020-му, — героїзаціїобразу 45-го президента США. Мовляв, він рятує світ від свавілля та «педофілів-демократів», завдяки чому йому вдалося мобілізувати навколо себе прихильників конспірологічного руху QAnon. Цьогоріч пропагандисти, особливо в російськомовних телеграм-каналах, висловлюють відкрите побоювання за життя Трампа, щоб створити відчуття надзвичайної важливості його роботи, оскільки саме через це система нібито хоче його знищити. Втім навіть вони визнають, що «головним конкурентом Трампа є він сам» — через низку судових справ проти нього.

Вони також критикують західні медіа за те, що ті критично ставляться до можливого повернення Трампа до влади. Мовляв, «Трампом лякають на повну потужність, поки що — не дітей». Пропагандисти також хвалять Трампа за блокування двопартійної угоди, яка розблокувала б нову фінансову допомогу для України (в анонімних англомовних телеграм-каналах) і будь-яке висловлювання Трампа проти Байдена, підкреслюючи, як він його «розніс», «знищив» або «принизив».

«Байден — некомпетентний лідер»

Упродовж усієї президентської каденції Джо Байдена російські пропагандисти постійно намагалися представити його як особу, що є некомпетентною для такої важливої ролі та що він не здатен її виконувати. Мовляв, і вік не такий, і поводиться він дивно, і характер у нього нестерпний. Тут же — і безпідставні звинувачення у педофілії. При цьому пропагандисти ніколи не згадують про похилий вік і ексцентричну поведінку політичного опонента Байдена. Це може бути ще однією підказкою до того, що правління Трампа буде більш прийнятним для Росії варіантом.

Росіяни у такий спосіб підсилюють в англомовному просторі сентимент, наявний особливо серед консервативних американців і підтримуваний прихильниками прогресивних поглядів, що Байден не виправдав очікувань на посаді президента США. Так, економічна ситуація у країні за його правління покращилась, однак американці необов’язково вважають це саме успіхом його адміністрації. Про це, зокрема, свідчить і рейтинг підтримки Байдена. А за версією пропагандистів, якщо у Байдена такий низький рейтинг, то він веде «неправильну» політику.

Також Байдена критикували за нещодавній дзвінок родині загиблої в Йорданії американської військової. Пропагандисти вчепилися в те, що Байден недостатньо точно сформулював свої співчуття — він сказав, що його син був в Іраку й він втратив його. Син Байдена справді служив в Іраку, але помер згодом від раку мозку. Проте пропагандисти поширюють тезу, що Байден розповів вигадану історію про смерть свого сина, начебто президент сказав, що він загинув в Іраці.

Окрім того, російська пропаганда постійно висміює дефекти його мови, фізичні вади чи курйозні моменти (як-от падіння на сходинках трапа літака), пояснюючи це віковою «недієздатністю» американського президента: «Знаєте, старого вже стає просто шкода. Відпустіть його, будь ласка».

«США не можуть бути флагманом демократії, а скоро їх узагалі не стане»

Пропагандисти також поширюють тезу про те, що Сполученим Штатам скоро настане кінець. Мовляв, будь-яка протидія загрозливим ідеям консервативних американців (приміром, боротьба з дискримінацією чи системним расизмом), за версією агітпропу, веде до краху країни. Це нібито намагається показати Голлівуд — росіяни активно використовують теорію «підсвідомого програмування» — теорію, згідно з якою влада використовує попкультуру як інструмент контролю суспільства, аби за його допомогою просунути певні зміни та зробити їх більш прийнятними. Наприклад, пропаганда пише, що у «Сімпсонах» (це карикатурний мультсеріал про пересічну американську родину — «ДМ») усе давно вже показали, тобто всі події було заплановано заздалегідь. Таким же чином пропаганда використовує і тизер нового американського блокбастера Алекса Гарленда про недалеке майбутнє Америки з промовистою назвою «Громадянська війна». Пропагандисти на своїх майданчиках, особливо у російськомовному телеграмі, вже назвали трейлер передбаченням і висловилися, мовляв, «на чиєму боці насправді Голлівуд». Щоб показати, наскільки нібито все погано в США, часто використовуються тематичні гештеги на кшталт #ГудбайАмерика.

Пропагандисти критикують все та пристосовують під свої потреби навіть найменші скандали й інфоприводи в американському медіапросторі — знесення пам’ятників, «скасування» медійних осіб, «невпевненість» Штатів у ролі наддержави (у цьому випадку пропагандисти зманіпулювали статтею журналу Foreign Affairs під назвою «Наддержава, що сумнівається у собі»). Англомовні та російськомовні анонімні канали в телеграмі, сторінки в інстаграмі та твіттері фокусуються винятково на негативних тенденціях в американському суспільстві, драматизують їх, а позитивні новини поширюють лише про людей, прихильних до Росії. Саме так працює фрейминг — вибіркове висвітлення подій згідно з цілями й особистою позицією власників або авторів медіа. Яскравим прикладом фреймингу є коментування новини про те, що американський комітет із дієтичних рекомендацій намагається «перекваліфікувати» картоплю з овочу на злак — через те, що її врахування в графі «овочі» дає хибну картину загального споживання американцями овочів (комітет вважає, що кетчуп і картопля-фрі не така вже й здорова їжа, і потрібно їсти більше інших овочів). Пропагандисти відреагували на це так: «Коли в країні багато дурнів, треба займатись освітою, а не перейменуваннями».

«Допомога Україні знищує Америку»

Підтримка України начебто приведе Штати до занепаду, пишуть пропагандисти. Мовляв, через Україну Америка забуває про власні проблеми, та ще й шкодить собі. У такий спосіб вони привласнюють думку багатьох пересічних американців про те, що Сполучені Штати надто сильно загрузли у зовнішній політиці, забуваючи про внутрішню. Але часто ця думка не має безпосереднього зв’язку з ситуацією в Україні, а описує загальне залучення США до конфліктів у всьому світі. Натомість Росія часто звужує цей фокус винятково до України.

Наприклад, нещодавню Національну стратегію для оборонної промисловості США, де уряд країни представив план розвитку оборонної промисловості, вказуючи на теперішні проблеми галузі, вони прокоментували як «скорочення промислової бази США» через те, що «зброя йде в Україну». Мовляв, «військова машина США не є готовою до великої війни». У подібному стилі щодо України висловлюється і Трамп, чиї слова швидко підхоплюють пропагандисти. Нещодавно його заяви підсилилися реальними кроками — блокуванням допомоги Україні через вимоги у сфері міграційної політики. Трамп використовує питання допомоги Україні для розв’язання своїх політичних задач, а російська пропаганда просуває тезу про «неважливість України» для американців (і в цьому позиції Трампа та пропагандистів збігаються).

Також Україну намагаються представити як дестабілізаційний і деструктивний для Сполучених Штатів елемент. Зокрема, це роблять за допомогою тези про «корупцію родини Байденів» — ідеться насамперед про вже неодноразово використану тему роботи Хантера Байдена, сина чинного президента США, в українській газовій компанії Burisma, в той час, коли старший Байден був віцепрезидентом США. Цю тему знову почали обговорювати в Америці як складник передвиборчої кампанії Трампа. Одночасно білоруським пропагандистам дав інтерв’ю внесений до санкційного списку США колишній нардеп Андрій Деркач, якого українське правосуддя підозрюєу державній зраді, а в США на нього наклали санкції за організацію інформаційної кампанії проти Байдена. Також цю тему просуває Такер Карлсон, який нещодавно приїхав до Москви, аби взяти інтервʼю з Володимиром Путіним.

Крім того, пропагандисти поширюють не лише у Штатах, а й у Канаді твердження про те, що Україна не варта американської підтримки, бо є надто корумпованою. Так, зокрема, пояснюють свої заяви щодо України «трампісти» в американському парламенті, яких цитують російські та проросійські медіа та персони, такі як Марджорі Тейлор-Грін.

Як зусилля росіян можуть вплинути на президентські вибори-2024 та Сполучені Штати в цілому

Метою Росії є розхитування політичної системи США, зниження довіри до демократичних інститутів і посилення розколу в суспільстві, і спершу вона намагається це зробити в рамках уже усталених процесів. Головним із них є вибори президента та парламенту. Росія намагається вплинути на їхній результат, схиляючи суспільну думку до тих кандидатів, політика яких була б більш прихильною або передбачуваною для Кремля. Тому Росія підтримує Трампа інформаційно, зокрема, підсилює його імідж «антисистемного кандидата». З огляду на те, як Росія втручалася у вибори під час обрання Трампа у 2016 році та як протидіяла обранню Байдена у 2020-му, ймовірно, що вона повторить і збільшить свої зусилля протягом цієї передвиборчої кампанії.

І націлені ці зусилля будуть не стільки на підтримку умовного «прихильника Росії», як писала про нього російська пропаганда у 2016 році, скільки на загальну можливість змін в американській політиці, які зробили б країну більш вразливою до подальших дій Росії. Подібні процеси можна було побачити у тому, як Росія намагалася вплинути на результати парламентських виборів у Польщі 2023 року.

Завдяки поширенню деструктивних для США поглядів у англомовному сегменті соцмереж Росія намагається поглибити розкол американського суспільства. Це створює токсичне політичне середовище, яке сповільнює конструктивне розв’язання проблем задля суто внутрішньополітичної боротьби.

Росія також інструменталізує розкол у політичній системі США. Навіть усередині двох провідних партій є по кілька течій, які по-різному ставляться до низки питань політики країни. Зокрема, це стосується того, наскільки залученими у протистояння російській агресії України повинні бути Сполучені Штати. Внаслідок цього прийняття низки важливих політичних рішень стає ускладненим або неможливим, оскільки сторони не можуть дійти між собою згоди. Ситуація набуває нового градусу перед президентськими та парламентськими виборами, що відбудуться одночасно в листопаді цього року.

Дестабілізація соціально-політичної ситуації в Сполучених Штатах є ціллю дезінформаційних кампаній Росії. Задля цього вона навіть підтримує кола, що готові перетворювати заклики до агресії на дії. Прихильники конспірологічних теорій, яких підтримувала Росія у різний спосіб, брали участь у спробі заколоту 6 січня 2021 року, коли прихильники Дональда Трампа штурмували Капітолій США. Зміна ладу чи тривала політична криза в Америці трансформувала б роль Сполучених Штатів у міжнародній політиці та звільнила б місце, яке хочуть посісти представники недемократичних режимів. Таке бажання можна простежити як у низці повідомлень пропагандистів, так і в заявах посадових осіб Росії.

Зусилля Росії вплинути на американські вибори створюють прецедент для інших країн. Спостерігаючи за тим, як подібні дезінформаційні кампанії працюють в американській аудиторії, вони адаптують їх під локальний контекст інших країн і схиляють суспільну думку в низці країн Заходу на користь Росії.

Ілюстрація на головній: «Детектор медіа»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
Упал за борт авианосца и затонул: США потеряли истребитель в Красном море
Корреспондент
2025-04-29T08:00:29Z
Праздники 29 апреля 2025 года: что нельзя делать в этот день
Корреспондент
2025-04-29T08:00:06Z
Денежная помощь для пенсионеров в Днепре: что будет с выплатами от ООН с 1 мая
Политека
2025-04-28T19:51:38Z
Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности
Апостроф
2025-04-21T14:27:08Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
Путин ответил на предложение Зеленского не бить по гражданским объектам и вспомнил удар по Сумам
Comments UA
2025-04-21T17:31:01Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
Тело журналистки Виктории Рощиной вернули в Украину
ZN UA
2025-04-24T12:09:43Z
Взрыв в иранском порту – громкое последствие ядерных договоренностей из США?
Gazeta UA
2025-04-29T08:00:04Z
Трамп считает "фейком" опросы СМИ относительно его рейтинга
Европейская правда
2025-04-29T07:54:32Z
Трамп обратился к Путину после удара по Киеву: Стоп
Comments UA
2025-04-24T19:51:18Z
Глава правительства Канады назвал главную угрозу миру
Корреспондент
2025-04-19T10:09:43Z
Шойгу заявил о готовности России применить ядерное оружие
ZN UA
2025-04-24T10:12:30Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Россия атакует газовые объекты Украины: будут ли масштабные перебои в поставках газа
Фокус
2025-04-29T08:00:01Z
100 долларов на депозит или экономить дальше. Что будет выгоднее через год
Telegraf
2025-04-29T07:33:30Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
Внешняя разведка назвала "маловероятным" укрепление рубля
Корреспондент
2025-04-27T16:01:15Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
У украинского журналиста произошло волшебное происшествие с художником в Варшаве
Апостроф
2025-04-29T07:30:23Z
Тина Кароль впервые заговорила о готовности к новым отношениям
Корреспондент
2025-04-29T07:24:21Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
После смерти Папы Франциска стремительно выросли просмотры этого фильма
Comments UA
2025-04-24T09:21:11Z
"Просто не верю! Вы сдурели?": жена "Холостяка" Черкасова похвасталась концертом Меладзе и нарвалась на хейт/Блогерша попыталась оправдаться, но стало еще хуже
Апостроф
2025-04-28T08:39:20Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
Выявлен чиновник ТЦК, который за деньги изменял данные в системе Оберег
Корреспондент
2025-04-29T07:57:50Z
Половине Испании возобновили электроснабжение
Корреспондент
2025-04-29T07:39:13Z
В Киеве обнаружили крупный схрон с оружием
Корреспондент
2025-04-16T13:03:02Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Пять шагов, которые помогут легко восстановиться после многочисленных застолий
Gazeta UA
2025-04-29T06:54:32Z
Подготовка к НМТ: как не нервничать перед тестированием
ZN UA
2025-04-29T06:25:18Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
Шампанское может снизить риск внезапной остановки сердца — исследование
Факти ICTV
2025-04-29T06:04:14Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
Киевская школа экономики купила гольф-центр на Оболони под новый кампус
Комсомольская правда
2025-04-29T07:57:19Z
Учебное заведение купило Гольф Клуб на Оболони в Киеве за $18 млн
Апостроф
2025-04-29T07:51:26Z
"Пасхальное перемирие": Зеленский рассказал, держит ли слово Путин
Telegraf
2025-04-20T13:18:19Z
Одесса раньше была защищена лучше - Зеленский
Корреспондент
2025-04-16T00:03:09Z
Враг массированно атаковал Харьков ракетами
Хвиля
2025-04-24T03:57:06Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
Что приготовить из черствой паски: попробуйте ароматный пудинг с карамелизированными яблоками
Gazeta UA
2025-04-29T07:24:04Z
Чтобы сирень стояла долго: простой раствор для сохранения свежести цветов
Comments UA
2025-04-29T07:21:58Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Сода, уксус и моющее средство: как быстро и безопасно отмыть черный нагар на чайнике
Знай
2025-04-29T05:51:03Z
Гороскоп для всех знаков Зодиака на 29 апреля 2025 года
Фокус
2025-04-29T05:00:58Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
Подборка захватывающих моментов игрового дня НБА
Корреспондент
2025-04-29T07:54:48Z
Усик предложил команде Дюбуа драку в Лондоне
Корреспондент
2025-04-29T07:39:05Z
Плей-офф НХЛ: Флорида снова лидирует, Даллас победил Колорадо
Корреспондент
2025-04-29T07:39:02Z
Усик высказался относительно победителя боя Юбенк - Бенн
Корреспондент
2025-04-29T07:33:51Z
Украинский нападающий признан лучшим бомбардиром Юношеской Лиги УЕФА
Корреспондент
2025-04-29T07:12:22Z
Бывшего украинского боксера заключили под стражу по подозрению в кражах
Корреспондент
2025-04-29T06:33:48Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
Обнаружена взаимосвязь между ростом ребенка и его успеваемостью в школе — исследование
Факти ICTV
2025-04-29T07:49:47Z
Не рассчитала силы: камера в гнезде засняла, как сова пытается проглотить черепаху целиком
Фокус
2025-04-29T06:21:56Z
В Україні опинився під загрозою врожай фруктів 2025 р
AgroNews
2025-04-29T06:09:20Z
Светится в темноте: астрономы обнаружили рядом с Землей неизвестный огромный объект
Фокус
2025-04-29T05:57:50Z
Озвучено оновлені ціни на соняшник в Україні
AgroNews
2025-04-29T05:07:49Z
Новая почта отменила объемный вес для посылок: новые тарифы
Хвиля
2025-04-29T04:27:44Z
В Израиле нашли первое доказательство одной из библейских битв
UAToday
2025-04-29T00:00:37Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Новый Nissan N7 обеспечивает 510-625 км пробега при цене от $16500
ITC
2025-04-29T06:52:07Z
Для украинских водителей хотят ввести новый штраф: о чем идет речь
Comments UA
2025-04-29T06:21:18Z
Владелец брошенного BMW, для которого в Польше оставили "островок" на стройке, нашёлся
Европейская правда
2025-04-28T17:18:10Z
Назвали самые надежные китайские автомобили
Gazeta UA
2025-04-28T13:16:28Z
Настоящие комментаторы Формулы-1 примут участие в фильме Хэмилтона
Корреспондент
2025-04-28T10:48:58Z
Мощность — 1000 сил: конкурента Porsche Taycan от Mercedes показали до премьеры
Фокус
2025-04-28T07:45:03Z
Почему в жару не стоит заправлять полный бак: основные причины
Gazeta UA
2025-04-28T00:33:45Z
Специалисты объяснили, почему опасно ездить с пустым баком
Gazeta UA
2025-04-27T19:09:03Z