Київська міська рада у четвер, 8 лютого, окрім перейменування Повітрофлотського проспекту, змінила назви ще дев'яти міських об'єктів. Перейменування провели в рамках дерусифікації та декомунізації назв, зазначає офіційний портал столичної влади.
- Столиця України продовжує позбавлятися назв, які впливали на спотворення нашої національної свідомості. Процес декомунізації та дерусифікації досить тривалий, оскільки включає кілька етапів, проте спільними зусиллями разом із жителями столиці місто активно рухається у цьому напрямі. У багатовіковому Києві не має залишитися найменувань, пов'язаних із країною-агресором, її радянським та імперським минулим, - зазначив секретар Київради Володимир Бондаренко.
Окрім Повітрофлотського, який перейменований на проспект Повітряних сил, нові назви отримали:
- вулиця Білгородська тепер - вулиця Василя Овсієнка
- вулиця Миколи Матеюка - вулиця Василя Іваніса
- вулиця Булгакова - вулиця Вахтанга Кікабідзе
- бібліотека імені Олександра Блока - бібліотека імені Гната Юри
- провулок Яблочкова - провулок Компанійський
- безіменний сквер на вулиці Боричів Тік, 17, 19, 21 перейменований на честь Голди Меїр
- вулиця Чернігівська - вулиця Братів Чибінєєвих
- вулиця Павла Скоропадського - Бессарабський проїзд
- безіменний сквер на вулиці Жилянській отримав назву – Лідії Гончаренко.
Раніше після півроку дискусій Повітрофлотський проспект у Києві перейменували на проспект Повітряних сил України. Таке рішення ухвалила Київська міська рада на засіданні 8 лютого.
- Епопея з перейменування Повітрофлотського проспекту розпочалася навесні 2023 року. У квітні 2023 року "Київ Цифровий" проводив голосування, за результатами якого перемогла назва "Повітрянофлотський проспект" (38%), на другому місці був варіант "Проспект ЄС – Європейського Союзу" (30%).
- У червні минулого року Київрада провалила перейменування Повітрофлотського проспекту на честь Повітряних сил ЗСУ. Після цього кияни створили петицію із закликом перейменувати проспект на честь Повітряних сил ЗСУ, вона набрала 6730 голосів за два дні.