MY.UAНовини
Відставка Валерія Залужного: все про шлях “залізного генерала”
Відставка Валерія Залужного: все про шлях “залізного генерала”

Відставка Валерія Залужного: все про шлях “залізного генерала”

Він стояв на чолі армії, успіхами якої захоплюються у всьому світі.

Західні ЗМІ нарекли його “залізним генералом” — він мужній, стриманий, далекоглядний та мудрий, уникає публічності та займається своєю безпосередньою роботою. 

Саме під його керівництвом українські воїни змогли відстояти Київ, Чернігів, Суми та інші міста, на які зазіхав ворог. 

Він стояв на чолі армії, успіхами якої захоплюються у всьому світі. 

Новини про можливу відставку головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного не так давно сколихнули Україну. І ось чутки досягли апогею — у четвер, 8 лютого, президент України Володимир Зеленський відправив у відставку головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

ТСН.ua зібрав усе, що відомо про шлях Валерія Залужного та його заслуги. 

Дитяча мрія, що стала реальністю

Валерій Залужний народився у Новограді-Волинському (зараз — Звягель) на Житомирщині. Це представник українських вищих офіцерів, які вже не проходили військові навчальні заклади Радянській армії. Як розповідав сам генерал, замислюватися про військове майбутнє він почав з раннього віку.

У 1990-х Валерій Залужний навчався в Одеському вищому об'єднаному командному училищі й служив у ЗСУ на різних посадах — від командира взводу до командира батальйону. 

Пізніше був начальником штабу 24-ї бригади, а у 2009 році став командиром 51-ї механізованої бригади. Учасник бойових дій на Донбасі.

Перший головком, який не служив у радянській армії

Шлях у військовій сфері Залужний розпочав вже за часів незалежності України, на відміну від великої кількості українських воєначальників, які служили ще при СРСР.

Валерій Федорович пройшов усі ступені кар'єри військового. Після закінчення училища в Одесі він був призначений начальником штабу і першим заступником 24-ої окремої механізованої бригади в Яворові Львівської області. 

З 2009 по 2012 командував 51-ою окремою механізованою бригадою.

Війна з Росією для Залужного розпочалася у 2014 році. У липні його призначили заступником командира сектору “С” на Донеччині. 

“Для мене війна почалася в середині липня 2014 року, з призначенням заступником командира сектора “С”, який формувався на Донеччині. Відтоді керував майже всіма угрупованнями, які там створювали. Дійшов аж до начальника штабу Об'єднаних сил”, — розповідав генерал Залужний в інтерв'ю “Армія Inform”.

Керував майже всіма створеними на Донбасі військовими формуваннями. У 2018-2019 був першим заступником командувача Об'єднаних Сил — начальником штабу ООС.

Залужний командував батальйоном у боях під Дебальцевим. Під час його перебування на посаді ЗСУ звільнили селище Південне біля підконтрольної російським окупантам Горлівки та просунулися вперед поблизу Волновахи.

З отриманням звання генерал-майора у 2017 не поспішав переводитися на штабні посади і продовжував роботу, зокрема, на передовій.

Залужний має досвід служби на командних посадах у всіх оперативних командуваннях Сухопутних військ ЗСУ:

  • ОК “Схід” — начальник управління бойової підготовки — заступник командувача військ з бойової підготовки (2015-2016);

  • ОК “Південь” — заступник командувача військ (2016-2017);

  • ОК “Захід” — начальник штабу — перший замкомандувача (2017-2018);

  • ОК “Північ” — командувач військ (2019-2021).

У 2021 році Валерій Залужний був призначений Головнокомандувачем Збройних Сил України. Він змінив на посаді генерал-полковника Руслана Хомчака.

4 березня 2022 року указом президента йому було присвоєно звання генерала ЗСУ (вище військове звання).

Новатор в армії

Залужний є прихильником стандартів НАТО, тому після призначення головнокомандувачем ЗСУ заявив, що його мета — трансформація українських збройних сил.

“Загальний курс на реформування ЗСУ згідно з принципами та стандартами НАТО залишається незворотнім. І ключове тут — принципи. Зміни повинні відбутися, перш за все, у світогляді та ставленні до людей. Я б хотів, щоб ви повернулися обличчям до людей, своїх підлеглих. Моє ставлення до людей не змінювалося протягом всієї моєї служби”, — сказав Залужний.

На Заході про Валерія Залужного писали, що генерал є уособленням нового покоління українських офіцерів, яке формувалося під час 8-річної війни на Донбасі та на навчаннях з НАТО. ЗСУ вдалося змінити авторитарну сутність, яку сформував радянський військовий союз.

Воєначальник завжди виступав за сучасні підходи у бойовій підготовці. Так, будучи командувачем ОК “Північ” Залужний казав, що доповіді біля карти та написання бойових наказів вже зжили себе.

“Запах війни у повітрі”, або резонансні заяви Залужного про війну

Нечисленні інтерв'ю та заяви Валерія Залужного завжди стають подією в інформаційному просторі. 

Генерал казав про небезпеку повномасштабної російської агресії ще в 2021. “Загроза повномасштабної агресії є, була й буде далі. Наше завдання як ЗСУ — не чекати манни небесної, ми маємо до цього готуватися. І ми для цього все робимо”, — сказав Залужний влітку 2021.

Вже після початку агресії РФ в лютому 2022, воєначальник в інтерв'ю виданню Time розповів про підготовку до вторгнення російських військ, і як ухвалював рішення перемістити техніку, щоб збити ворога з пантелику.

“Я побоювався, що ми втратимо елемент несподіванки. Нам потрібно було, щоб противник думав, що ми всі розгорнуті на своїх звичайних базах, палимо траву, дивимося телевізор і пишемо у Facebook”, — зазначив Залужний.

Виданню The Economist наприкінці 2022 він заявив, що досвід попередніх років підготував Україну до повномасштабного вторгнення.

“І найважливіший досвід, який у нас був і який ми практикуємо майже як релігію — це те, що росіян та будь-яких інших ворогів треба вбивати. Тільки вбивати. І не боятися, найголовніше, цього робити. І це те, що ми робимо”, — наголошував головнокомандувач.

У першу річницю повномасштабної агресії РФ Валерій Залужний розповів про те, якою бачить майбутню перемогу.

“Наша перемога — це, однозначно, звільнення всієї окупованої території України. Усю територію має бути звільнено. Але цього замало. Україна як держава має зробити все, щоб усе, що почалося 24 лютого 2022 року, ніколи не повторилося”, — зазначив генерал.

Він додав, що для цього необхідно мати надсучасну та боєздатну армію, яка відіб'є у Росії бажання напасти знову.

У спілкуванні з іноземними ЗМІ генерал неодноразово наголошував, що знає, як перемогти Росію, але йому потрібні танки, артилерія та бронетехніка та літаки західного зразка.

Також Залужний не приховував, що роздратований заявами про повільний контрнаступ. В інтерв'ю Тhe Washington Post він казав, що війна — не шоу, а без повного забезпечення необхідною зброєю успіхи на полі бою неможливі.

У листопаді 2023 в The Economist вийшла стаття від Валерія Залужного, в якій він зазначив, що війна переходить на новий етап — “позиційний”, якому притаманні виснажливі бої. На його думку, це може піти на користь Росії, але з ситуації є вихід — інноваційні підходи можуть перетворити “позиційну” війну на “маневрову”.

“Позиційна війна — це затяжна війна, яка несе величезні ризики для українських збройних сил і для держави. Якщо Україна хоче вирватися з цієї пастки, нам знадобляться всі ці речі: перевага в повітрі, значно покращені засоби радіоелектронної та контрбатарейної боротьби, нові технології мінування та здатність мобілізувати і тренувати більше резервів”, — вважає Залужний. 

“Залізний генерал” і один зі ста найвпливовіших людей

Американське видання Politico назвало Залужного “залізним генералом”. Його охарактеризували як найяскравішого представника нового покоління українських військових і легендарну постать в історії України.

У травні 2022 року головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний увійшов до списку 100 найвпливовіших людей року за версією журналу Time. Він став першим українським військовим, хто з'явився на обкладинці журналу.

Пожертвував мільйон доларів для ЗСУ

У 2023-му Залужний отримав спадщину — громадянин США українського походження Грегорі Степанець залишив Залужному 1 млн доларів. Грегорі не був родичем генералу, тому спадок став несподіванкою для Залужного. Не роздумуючи, він направив всі гроші на спецрахунок Національного банку України для збору коштів на потреби армії.

“Я все своє життя віддав Збройним силам. І не сумнівався, що маю робити зі спадщиною. Остання воля Григорія, очевидно, полягала в тому, щоб підтримати в моїй особі українське військо”, — так коментував свій вчинок Залужний.

Батько двох дочок і пристрасний мандрівник

Валерій Залужний одружений. Дружина Олена до війни працювала фінансистом у банку. У шлюбі вони більше 20 років, у них дві дочки. Старша дочка пішла по стопах батька і служить в Київському гарнізоні, молодша — навчається в медуніверситеті.

Валерій Залужний обожнює походи і поїздки по Україні, куди раніше завжди вирушав разом з дружиною.

Не дозволив підірвати мости в Києві під час наступу росіян

Орієнтовно на третій день повномасштабного вторгнення Росії в Україну, 26 лютого 2022 року, стало очевидно, що план росіян “взяти Київ за три дні” провалився. Попри все, шанс прориву російських військ у столицю все ж залишався. Та Валерій Залужний не дав згоди на підрив мостів у столиці.

Так, росіянам не вдалося висадити десант з військовою технікою в Гостомелі, але вони взяли в оперативне оточення Чернігів, стрімко просувалися Сумщиною і з дня на день могли вийти на лівобережні передмістя Києва.

За даними ВВС, публічно влада закликала українців не панікувати, однак між собою члени уряду почали активно обговорювати ідею підірвати усі київські мости. Це дозволило б затримати російську армію перед природною перешкодою — річкою Дніпро, і не допустити росіян до урядового кварталу.

“Саме тоді один з високопоставлених урядовців набрав тодішнього голову СБУ Івана Баканова. Вимагав, аби той наказав своїм спецпризначенцям підірвати мости і відрізати лівий берег Дніпра від правого. Ситуація була складною. Баканов подзвонив до головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного. Той його вислухав і без вагань відповів: “Підірвати мости? В жодному разі! Це буде зрада тих, хто залишився на лівому березі Дніпра — і військових, і цивільних”, — писало ВВС. 

Тріщини у відносинах Зеленського та Залужного: звідки і коли все почалося

Припущення про тріщини у відносинах президента та головнокомандувача вперше з'явилися вже в перші місяці після відкритого вторгнення Росії — ще навесні 2022 року. В грудні 2023 видання “Українська правда”, а також низка іноземних ЗМІ опублікували статті про нібито напружені стосунки між президентом Зеленським і головнокомандувачем ЗСУ Залужним.

Влітку 2022 року заяви зазвучали з новою силою. Приводом тоді нібито були політичні ревнощі президента чи його оточення — точно ніхто не знає — до популярного генерала. Тоді Зеленський розвіяв сумніви, серед іншого опублікувавши спільне фото із Залужним.

Журналісти “УП” Роман Романюк і Роман Кравець стверджують, що Банкову стривожив високий рейтинг Залужного ще у квітні 2022-го — заледве після того, як росіяни накивали п'ятами з-під Києва та північних областей. Мовляв, українці персоніфікують армію не з верховним головкомом Зеленським, а з генералом Залужним.

Проте конфлікту не було, принаймні в публічній площині. Ближче до літа і особливо влітку цього року, коли стало зрозуміло, що контрнаступ на півдні пішов не за планом, у ЗМІ стали просочуватися чутки — між Залужним і Зеленським не все гаразд. Також журналісти припускали, що Валерій Федорович може мати політичні амбіції.

Ці чутки спростував керівник ОП Андрій Єрмак. У липні 2023 року він запевнив, що Залужний — людина президента і має важливіші завдання, ніж політичні інтриги.

Сам Залужний обрав тактику мовчання. 

Чутки надовго вщухли, але в листопаді 2023 року розбіжності різко стали публічними. Тоді Залужний в інтерв'ю та статті для британського журналу Economist заявив про перехід до позиційної війни та визнав невдачу контрнаступу ЗСУ. Зеленський частково спростував його слова, заявивши, що патової ситуації на фронті немає.

Конфлікт ставав дедалі очевиднішим. Президент змінював вищих офіцерів, не погоджуючи з головнокомандувачем, та спілкувався з генералами в обхід Залужного. Головком критикував рішення президента про зміну всіх військкомів з метою боротьби з корупцією під час мобілізації. Він також дистанціювався від озвученої президентом нібито запрошеної військовими цифри мобілізації — пів мільйона. На пресконференції за підсумками року Зеленський сказав, що має “робочі” відносини із Залужним, і дав зрозуміти, що йому не подобаються заяви головкома. 

Що змусило Зеленського саме зараз запропонувати Залужному відставку — питання відкрите. Депутат Верховної Ради від пропрезидентської партії “Слуга народу” Мар'яна Безугла наприкінці листопада відкрито вимагала відставки Залужного, звинувативши його у відсутності плану ведення війни на 2024 рік. А серед резонансних подій останнього часу, на тлі яких з'явилися повідомлення про нібито відставку Залужного, — новий законопроєкт про мобілізацію, перший проєкт якого викликав суперечки в суспільстві та був переглянутий.

Також нещодавно сталася катастрофа російського військово-транспортного літака Іл-76 у Бєлгородській області. Росія стверджує, що він перевозив десятки українських військовополонених для обміну та був збитий ЗСУ. Президент Зеленський виступив за міжнародне розслідування катастрофи.

Читайте провідні новини дня:

  • У Раді повідомили, коли закон про мобілізацію може набрати чинності
  • Який обман приховує нова версія законопроєкту про мобілізацію: думка політичного експерта
  • Байден різко висловився про блокування допомоги Україні і звинуватив Трампа

Гучні “дзвіночки” — що писали у західних ЗМІ

В серпні 2023 в американському журналі Newsweek опублікували статтю про можливість “заміни військового керівництва” України на чолі з Валерієм Залужним. Міноборони України цю інформацію заперечило.

Наприкінці жовтня журнал Time вийшов із передовицею про президента України Володимира Зеленського та його фото на обкладинці з написом: “Ніхто так не вірить у нашу перемогу, як я. Ніхто. Самотня боротьба Володимира Зеленського”.

Повідомлялося, що політичне керівництво України на початку жовтня нібито вимагало від військових провести операцію зі звільнення Горлівки, але військові відмовилися, зіславшись на відсутність ресурсів. І хоча прізвище Залужного конкретно не називалося, авторові статті анонімні джерела в ОП сказали, що “потрібно звільнити високопоставленого генерала, який відповідає за контрнаступ”.

Потім з'явилася стаття Залужного в колонці The Economist, де він констатував, що війна в Україні переходить у небезпечний позиційний етап. На його думку, щоб вийти з глухого кута, потрібен “величезний технологічний стрибок”.

В Офісі президента на цю статтю відреагували, м'яко кажучи, “не дуже”. Зеленський особисто висловив незгоду з думкою Залужного, заявивши, що не погоджується із заявами про те, що війна з Росією зайшла в глухий кут.

Заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква був різкішим: він порадив Залужному не виносити на публіку те, що відбувається на фронті.

У The New York Times побачили в заяві Зеленського “яскравий публічний докір” Залужному, що, на їхню думку, показує розрив між військовим і цивільним керівництвом в Україні.

Аналітики видання Financial Times також звернули увагу на напруженість між Зеленським і Залужним. У статті зауважили, що у цих суперечностях є політичне підґрунтя після того, як останні закриті опитування показали, що головком ЗСУ може скласти конкуренцію чинному президентові на майбутніх виборах.

Радник керівника ОП Михайло Подоляк своєю чергою запевнив, що між президентом і головкомом ЗСУ є “синхронізована позиція”.

Журналісти припускали, що коментарі Залужного, можливо, вплинули на рішення Зеленського звільнити командувача Сил спеціальних операцій України.

Новий виток конфлікту

Новий виток скандалу продовжився після нової публікації видання The Economist, яке опублікувало статтю про нібито погіршення відносин між президентом Володимиром Зеленським і головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним.

“Коли Росія почала своє вторгнення в лютому 2022 року, конкурентна політика впала у сплячку. Вона повернулася, коли екзистенційна загроза для України зменшилася наприкінці того ж року”, — йшлося у статті.

Відносини між президентом Зеленським і головкомом Залужним у виданні назвали жахливими і зауважили, що відкритий конфлікт був результатом невдачі українського контрнаступу на півдні.

“Політики кажуть, що їхні генерали — навчені радянською владою бовдури. А генерали кажуть, що політики їм заважають. У перемоги багато батьків, але ніхто не хоче бути творцем безвиході”, — зазначають у виданні.

Іншим фактором є повідомлення про кримінальне розслідування щодо “здачі” півдня України. За деякими повідомленнями, головком ЗСУ наразі проходить лише як свідок у розслідуванні, але це може змінитися на щось серйозніше, припускає The Economist. Союзники на Заході не виключають, що можливість кримінального обвинувачення покликана тримати Залужного під контролем.

Видання зазначає, що “Залужний не декларував жодних політичних амбіцій, а його нечисленні кроки на політичній арені не можна назвати вправними”.

Радник керівника ОП Михайло Подоляк запевнив, що в українському керівництві відбуваються “ситуативні дискусії”, а не конфлікт.

А от один з українських командирів у коментарі виданню заявив, що бійцям на полі бою байдуже, сварився Зеленський із Залужним чи ні. Для них головне — залишитися серед живих і стримати ворога.

“Провал” контрнаступу

РБК-Україна писали про те, що десь наприкінці літа минулого року було досягнуто домовленості про те, що Залужний більше не виходитиме в медіа, а сфокусується виключно на бойових діях.

Крім того, ситуацію різко загострив фактичний провал контрнаступу. На Банковій запевняють: першоджерелом усіх оптимістичних прогнозів були запевнення генералів в успіху операції, якими вони поділися на засіданнях Ставки та у спілкуванні із Зеленським.

Вже пізніше президент та інші вищі керівники країни транслювали цей оптимістичний наратив у медіа. Але згодом стало зрозуміло, що ніякого грандіозного прориву російських ліній оборони не сталося.

“Це дуже злило Зеленського. Коли йдеться про якісь великі речі, на кшталт контрнаступу, звичайно, це виводить, коли тобі не говорять правду”, — зазначає співрозмовник РБК-Україна.

Стаття The Washington Post

2 лютого 2024 американське видання The Washington Post опублікувало сенсаційну статтю — уряд України поінформував Білий дім про те, що президент Володимир Зеленський вирішив звільнити свого головнокомандувача, генерала Валерія Залужного, що стане найбільш серйозною кадровою перестановкою за весь час війни. 

Чиновники Білого дому не підтримали і не заперечували проти цього відповідального рішення, але визнали його як суверенний вибір президента, сказали ці люди, які говорили на умовах анонімності.

Рішення Зеленського

У четвер, 8 лютого, президент України Володимир Зеленський відправив у відставку головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Про це повідомив очільник держави.

“Зустрівся з генералом Валерієм Залужним. Подякував за два роки захисту України... Обговорили також, хто може бути в оновленому керівництві Збройних Сил України. Час для такого оновлення — саме зараз. Запропонував Валерію Федоровичу й надалі бути в команд”, — повідомив президент.

Свою зустріч із президентом також прокоментував сам Валерій Залужний, повідомивши, що у них відбулася “важлива та серйозна розмова”.

“Прийнято рішення про необхідність зміни підходів та стратегії”, - зазначив він.

Валерій Залужний також наголосив, що завдання, які стояли перед армією 2022 року, відрізнялися від завдань 2024 року. “Тому усі повинні змінитись та адаптуватись до нових реалій також. Щоб перемогти теж разом”, - підкреслив він.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Російські війська увійшли в центр міста Часів Яр - Bild
GlavRed
2024-11-19T08:27:18Z
Росіяни вночі обстріляли Білозерку на Херсонщині, є руйнування
УкраинФорм
2024-11-19T08:27:18Z
Ліквідація начальника 41-ї бригади ракетних кораблів та катерів ЧФ у Севастополі: з'явилося відео підриву машини
TSN
2024-11-19T08:18:26Z
У Запоріжжі через атаку ворожих дронів знеструмлені понад 17 тисяч споживачів
УкраинФорм
2024-11-19T08:18:07Z
«Ми виборюємо право на життя» – Сирський про 1000 днів повномасштабної війни
ГЛАВКОМ NET
2024-11-19T08:12:44Z
Оперативна інформація щодо російського вторгнення станом на ранок 19.11.2024
Украина Криминальная
2024-11-19T08:12:31Z
Мінус понад 1600 окупантів, десятки танків та артсистем: втрати ворога 19 листопада
24tv
2024-11-19T08:09:06Z
Росіяни за добу здійснили 118 обстрілів прикордоння Чернігівщини, Сумщини та Харківщини
УкраинФорм
2024-11-19T08:01:16Z
Моніторинг якості повітря у столиці: де найбезпечніше дихати
ГЛАВКОМ NET
2024-11-19T07:58:34Z
"У нас немає аліментів": колишня дружина Потапа розповіла правду про нього
GlavRed
2024-11-19T08:27:16Z
"Молоковоз наїде": Тіна Кароль висміяла Світлану Лободу просто на сцені
GlavRed
2024-11-19T08:27:00Z
20 листопада — розмова з Теодозією Зарівною та Людмилою Таран у просторі PEN Ukraine
Детектор М
2024-11-19T08:19:41Z
Ведучий "Орла і Решки" розкрив найбільший секрет шоу: як працює "золота картка" у готелях
Фокус
2024-11-19T08:06:32Z
Анна Кошмал пожалілася на шахраїв, які діють від її імені, і попросила у фанів про допомогу
TSN
2024-11-19T08:05:12Z
Це крінж: дизайнери викрили найпоширеніші помилки з візерунками, які роблять люди
24tv
2024-11-19T07:30:45Z
1000 днів війни. У Нігерії відбувся показ фільму про вторгнення РФ до України
ГЛАВКОМ NET
2024-11-19T06:30:56Z
"Моя дівчина - українка": Ектор Хіменес-Браво розповів про свою кохану
GlavRed
2024-11-19T06:27:57Z
Як сьогодні живе переможниця Євробачення Руслана Лижичко, яка мріє стати матір'ю
24tv
2024-11-19T05:03:08Z
Макрон підтримав дозвіл США на українські удари ATACMS по Росії
УкраинФорм
2024-11-19T08:34:35Z
Кабмін призначив нового голову Держспецзв’язку
Детектор М
2024-11-19T08:34:13Z
Путін затвердив оновлену ядерну доктрину: що вона передбачає
TSN
2024-11-19T08:33:48Z
У Грузії поліція розігнала протест опозиції: є затримані
Европейская правда
2024-11-19T08:31:03Z
Глава МЗС Польщі: Миру хочуть всі, та питання – на яких умовах
Европейская правда
2024-11-19T08:28:51Z
Втрати РФ у війні проти України бʼють всі рекорди: Сибіга оприлюднив нові цифри
GlavRed
2024-11-19T08:27:14Z
Зеленський оприлюднив ролик до тисячного дня повномасштабної війни
УкраинФорм
2024-11-19T08:24:19Z
В опозиції Німеччині кажуть, що Шольц відмовляється давати Taurus Україні через політику
Европейская правда
2024-11-19T08:22:37Z
Війні кінець, це неминуче, - Вадим Карасьов про прихід Трампа до влади
Знай
2024-11-19T08:18:58Z
Інвалідність можна отримати без МСЕК: українцям пояснили, як це зробити
Политека
2024-11-19T08:24:13Z
Важкий перебіг коронавірусу допомагає побороти рак
24tv
2024-11-19T08:21:43Z
Лікарі викрили «секретну зброю» раку
Portaltele
2024-11-19T08:10:14Z
Як омолодити й очистити шкіру обличчя за допомогою солі: треба лише 2-3 чайні ложки
TSN
2024-11-19T08:05:45Z
Вчені назвали умову, за якої можна зберегти пам'ять і ясний розум до глибокої старості
TSN
2024-11-19T07:54:59Z
Вже і гепатит не завадить: з якими хворобами мобілізують
Знай
2024-11-19T07:36:06Z
Свіжа зелень усю зиму: як виростити кріп на підвіконні
GlavRed
2024-11-19T07:27:48Z
Зміни у соціальному страхуванні українців: чи зростуть виплати у 2025 році
24tv
2024-11-19T06:24:58Z
Солодощі з кровʼю: наскільки корисний гематоген
24tv
2024-11-19T06:06:17Z
Відключення світла 19 листопада: в "Укренерго" повідомили, коли не буде електрики
TSN
2024-11-19T08:34:00Z
Злотий дорожчає чи дешевшає: який актуальний курс польської валюти
24tv
2024-11-19T08:30:42Z
Чорнобаївський елеватор планує перевести сушарку на альтернативні види палива
AgroPortal
2024-11-19T08:30:18Z
Рідкісні монети, які коштують тисячі: не втратьте шанс заробити
Знай
2024-11-19T08:21:37Z
Курс валют 19 листопада: скільки коштують долар, євро та злотий
Комсомольская правда
2024-11-19T08:15:35Z
Стало відомо, чому Чехія імпортує нафту і газ російського походження
ГЛАВКОМ NET
2024-11-19T08:12:54Z
Apple пропонує Індонезії інвестувати $100 мільйонів, щоб зняти заборону на iPhone 16
Portaltele
2024-11-19T08:10:31Z
Kernel запускає перевалку олії у трьох портах
Петр и Мазепа
2024-11-19T08:10:04Z
Корупційні ризики в Україні "в повному розквіті", тому партнери відходять від грантів — чеський уповноважений
ZN UA
2024-11-19T08:04:03Z
Із 1 грудня забронювати працівників можливо буде лише через портал "Дія"
TSN
2024-11-19T08:34:07Z
Розкриті технічні характеристики німецьких ударних дронів зі штучним інтелектом, які отримає Україна
InternetUA
2024-11-19T08:33:49Z
Україна модернізувала ракети «Нептун» та масштабувала їхнє виробництво, — Міноборони
ITC
2024-11-19T08:33:45Z
Таропрогноз на 18-24 листопада 2024 року: що карти нам віщують
TSN
2024-11-19T08:33:17Z
116-річного плюшевого ведмедика часів Першої світової війни продадуть на аукціоні
24tv
2024-11-19T08:30:55Z
1000 днів війни: які виплати отримували українці за цей час
Фокус
2024-11-19T08:30:54Z
З 1 грудня змінюються правила бронювання від мобілізації: деталі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-19T08:27:36Z
Чисельність Сухопутних військ ЗСУ зросла втричі з початку повномасштабного вторгнення - Павлюк
УкраинФорм
2024-11-19T08:27:12Z
У Курській області Росія збільшила чисельність військ до 50 тисяч і перекидає ще одну дивізію - Павлюк
УкраинФорм
2024-11-19T08:25:18Z
Соромно чи солідно: топ-5 речей, які потрібно знати про секонд-хенди
Фокус
2024-11-19T08:27:39Z
Привітання з Днем народження своїми словами та у віршах: найкраща добірка для всіх
24tv
2024-11-19T08:12:14Z
Млинці з яблуками та корицею: фіналістка "Мастер Шеф" поділилася цікавим рецептом
Политека
2024-11-19T08:01:49Z
Як готувати маслюки: рецепт зі сметаною та картоплею
24tv
2024-11-19T07:42:04Z
Які знаки зодіаку можуть бути найбільш токсичними у стосунках
24tv
2024-11-19T07:06:03Z
5 звичок людини, які вказують на внутрішню мудрість і геніальність
TSN
2024-11-19T07:00:10Z
Які гарячі страви на Новий рік і Різдво готують в Україні: найкращі ідеї для святкового столу
24tv
2024-11-19T06:09:25Z
Салат із пекінської капусти та моркви по-корейськи: геніальний рецепт без майонезу
Политека
2024-11-19T06:01:42Z
Топ-3 грибкових хвороб, що впливають на врожай ягід
AgroPortal
2024-11-19T05:00:05Z
Албанія – Україна: де дивитись заключний матч команди Реброва у Лізі націй
ZN UA
2024-11-19T08:34:49Z
Лень зіграв рекордні для себе хвилини у сезоні НБА проти «Атланти»
УкраинФорм
2024-11-19T08:34:19Z
Ребров оголосив офіційну заявку збірної України на матч проти Албанії
24tv
2024-11-19T08:27:05Z
Влахович травмувався в матчі з Данією
Football.ua
2024-11-19T08:19:09Z
Збірна ветеранів України провела благодійний матч на підтримку Сил оборони
УкраинФорм
2024-11-19T08:09:09Z
Далич – про 1:1 з Португалією: Хлопці заслужили цей результат своєю наполегливою працею
Football.ua
2024-11-19T07:52:01Z
Мороз: Я задоволений роботою команди в Хорватії. Конкуренція в колективі зростає
Football.ua
2024-11-19T07:18:36Z
Ібрагімович: Сьогодні Мілан не думає про підсилення
Football.ua
2024-11-19T06:50:18Z
Албанія — Україна. Напередодні
Football.ua
2024-11-19T06:02:01Z
В Одесі кількість поранених унаслідок учорашнього удару РФ зросла до 54
ГЛАВКОМ NET
2024-11-19T08:34:00Z
Майже 90 "Шахедів" атакували Україну: в регіонах є руйнування та жертви, подробиці
Фокус
2024-11-19T08:30:40Z
Конфлікт турецьких блогерок закінчився стріляниною в прямому ефірі
InternetUA
2024-11-19T08:28:45Z
Вінницького депутата підозрюють в оборудках із землею
ГЛАВКОМ NET
2024-11-19T08:27:25Z
Літак застряг в аеропорту на острові через 130 хом'яків: "пасажирів-втікачів" чекають досі
24tv
2024-11-19T08:21:19Z
Хакери викрали Lamborghini Huracan відомого бейсболіста
AutoCentre
2024-11-19T08:15:28Z
У Глухові на Сумщині російський «шахед» влучив у гуртожиток. Загинули 8 людей, є поранені
Украина Криминальная
2024-11-19T08:00:09Z
В Одесі збільшилося число постраждалих. Серед них діти від 7 до 11 років
ZN UA
2024-11-19T07:46:31Z
Нічна атака на Київщину: в ОВА розповіли про наслідки
TSN
2024-11-19T07:36:37Z
Мін’юст США вимагає, щоб Google продала браузер Chrome, — Bloomberg
ITC
2024-11-19T08:07:51Z
Огляд ASUS Zenbook S 14 UX5406: преміальний ноутбук із незвичним покриттям та вбудованою графікою Intel Arc
ITC
2024-11-19T08:07:12Z
Названо новий найпотужніший у світі суперкомп'ютер
24tv
2024-11-19T08:06:02Z
Bluesky - альтернатива X і Facebook, цілком справляється з вибуховим зростанням
InternetUA
2024-11-19T08:04:39Z
Європейський конкурент SpaceX збирає 160000000 долл. на багаторазову капсулу для перевезення астронавтів у космос
InternetUA
2024-11-19T07:46:35Z
Спілкуватися з інопланетянами стане набагато простіше: як у цьому допоможе ШІ
Фокус
2024-11-19T07:42:54Z
Користувачі iPhone поскаржилися, що почали чути дивні голоси з телефонів
InternetUA
2024-11-19T07:38:06Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 стає найпродаванішою грою у Steam ще до офіційного виходу
InternetUA
2024-11-19T07:25:21Z
Рецепт, що підкорив інтернет: як приготувати "бомбчіні" хрусткі грінки
24tv
2024-11-19T07:21:46Z
Не лише електромобілі: Zeekr анонсував перший гібридний кросовер
AutoGeek
2024-11-19T08:27:08Z
Чудова сімка: Європа визначила фіналістів конкурсу “Автомобіль року 2025”
ЗаРулем
2024-11-19T08:05:35Z
З унікальними кріслами та штучним інтелектом: електричний седан Nissan N7 показали офіційно
AutoGeek
2024-11-19T07:58:32Z
Названо найпопулярніші бензинові авто в Україні: рейтинг жовтня
AutoCentre
2024-11-19T07:07:58Z
Suzuki Vitara Hybrid: нові можливості
Корреспондент
2024-11-19T06:03:03Z
Абсолютно Toyota Camry вже в Україні: комплектації та ціни
ЗаРулем
2024-11-19T05:09:51Z
30-секундна хитрість допоможе водіям позбутись найпоширенішої проблеми взимку
24tv
2024-11-18T21:18:02Z
Першим серійним автівкам «Таврія» виповнилося 37 років
AutoCentre
2024-11-18T20:09:56Z
Комунальники прифронтового Слов'янська купили люксовий джип за понад 2 млн грн, деталі
Фокус
2024-11-18T19:12:57Z