Риба є важливою частиною здорового харчування людини. Багато людей в свій раціон не включають достатню кількість риби, хоча вона відмінне джерело білка і поживних речовин, як омега-3 жирні кислоти, залізо і цинк.
Видання Forbes з'ясувало, яку рибу найкраще вживати в їжу.
У чому користь риби для здоров'я
За словами Кімберлі Гомер, зареєстрованого дієтолога та спеціаліста з харчування з приватною практикою в Маямі, риба містить багато необхідних вітамінів і мінералів, які можуть сприятливо вплинути на загальний стан здоров'я людини, зокрема:
- Білок, який необхідний кожній клітині організму для побудови і підтримки кісток, м'язів і шкіри.
- Вітамін А сприяє здоровому зору, імунній функції, клітинній комунікації, репродуктивній функції чоловіків і жінок, а також формуванню та підтримці серця, легенів та інших органів.
- Вітаміни групи В, включаючи тіамін, рибофлавін, ніацин, фолат та інші, підтримують роботу клітин, особливо мозку і нервової системи.
- Вітамін D допомагає організму засвоювати кальцій, зміцнюючи кістки, забезпечуючи рух м'язів, передаючи повідомлення по нервах від мозку до решти тіла і зміцнюючи імунну систему. Вітамін D також допомагає боротися з вірусами та бактеріями.
- Омега-3 жирні кислоти сприяють здоров'ю серця, легенів, кровоносних судин, імунної та ендокринної систем.
- Кальцій необхідний для міцності кісток, роботи м'язів, виділення гормонів і кровообігу.
- Йод необхідний для вироблення гормонів щитовидної залози, необхідних для контролю обміну речовин, а також для підтримки розвитку кісток і мозку під час вагітності.
- Залізо необхідно для виробництва гемоглобіну, міоглобіну і деяких гормонів.
- Селен сприяє репродукції, роботі щитовидної залози, виробленню ДНК і захисту від інфекцій.
- Цинк зміцнює імунну систему і бере участь у виробництві ДНК і білків.
Жирна риба, така як лосось і скумбрія, краща за нежирну білу рибу, таку як камбала, оскільки жирна риба містить незамінні жирні кислоти омега-3 і жиророзчинні поживні речовини, які організм може засвоїти, пояснює Гомер.
7 найкорисніших для здоров'я риб
Найкорисніша для здоров'я риба - це та, яка містить багато поживних речовин і при цьому практично не містить шкідливих, як ртуть.
Найкорисніша для здоров'я риба:
- Сардина;
- Скумбрія;
- Анчоус;
- Лосось;
- Оселедець;
- Форель;
- Тунець.
Можливі побічні ефекти від риби
Вживання риби в їжу в цілому безпечно для більшості здорових людей. Однак, якщо у вас алергія на рибу, ви можете зіткнутися з деякими побічними ефектами, включаючи:
- Кропив'янка або шкірний висип;
- Нудота, біль у животі, блювота або діарея;
- Закладеність носа, нежить, чхання;
- Головний біль;
- Анафілаксія - порушення дихання.
За даними Американського коледжу алергії, астми та імунології, алергія на рибу може раптово проявитися в зрілому віці. Крім того, у людини може бути алергія на якийсь певний вид риби і морепродуктів.
Забруднення ртуттю є поширеною проблемою для риби. Будучи елементом природного походження, ртуть може потрапляти в навколишнє середовище через побутові або промислові відходи, а також в результаті використання викопного палива. Коли ртуть осідає у воді або відкладеннях, бактерії природним чином перетворюють її на метилртуть, потужний нейротоксин, який атакує нервову систему. Дрібні морські мешканці можуть харчуватися цими бактеріями, а потім їх з'їдає дрібна риба, яку їдять більші риби, які зазвичай споживають люди.
Велика і стара риба містить більше ртуті, тому рекомендується уникати її вживання. Накопичення ртуті під час вагітності може призвести до уповільнення розвитку та проблем з навчанням у немовлят та маленьких дітей. У дорослих ртуть може завдати шкоди центральній нервовій системі, а також серцево-судинній системі.
Пестициди та промислові хімікати також можуть міститися в рибі. Однак, на думку FDA, рівень цих забруднюючих речовин навряд чи достатньо високий, щоб вплинути на здоров'я людини.
Раніше УНІАН писав, що дієтолог назвала єдиний корисний продукт, який завжди потрібно купувати.