MY.UAНовини
Нововведення в ЗСУ: головком Сирський, 500 тисяч новобранців і закон про мобілізацію
Нововведення в ЗСУ: головком Сирський, 500 тисяч новобранців і закон про мобілізацію

Нововведення в ЗСУ: головком Сирський, 500 тисяч новобранців і закон про мобілізацію

Стало відомо, хто може увійти до команди нового головнокомандувача ЗСУ, а також про зміни, які ще можуть внести нардепи до законопроєкту про мобілізацію. Чого очікувати українцям – читайте далі.

На ЗСУ чекає багато нововведень. Деякі з них уже були запроваджені, інші ще попереду, але поступово насуваються. Йдеться про звільнення головкома Валерія Залужного і призначення на посаду Олександра Сирського, про мобілізацію до армії 500 тис. новобранців та про сам скандальний мобілізаційний законопроєкт.

Що відомо про зміни в ЗСУ – читайте на ТСН.ua.

Звільнення Залужного

Президент України Володимир Зеленський 8 лютого відправив у відставку головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

"Зустрівся з генералом Валерієм Залужним. Подякував за два роки захисту України... Обговорили також, хто може бути в оновленому керівництві Збройних Сил України. Час для такого оновлення – саме зараз. Запропонував Валерію Федоровичу й надалі бути в команді", – повідомив глава держави, а згодом на його сайті з’явився відповідний указ.

Зустріч із Зеленський прокоментував і сам Залужний. Він вказав, що відбулася "важлива та серйозна розмова", і що було "прийнято рішення про необхідність зміни підходів та стратегії". Генерал розповів, що завдання, які стояли перед армією 2022 року, відрізнялися від завдань 2024 року, "тому усі повинні змінитись та адаптуватись до нових реалій також. Щоб перемогти теж разом".

Рішення про відставку Залужного прокоментував міністр оборони Рустем Умєров. Він заявив, що 2024 рік принесе нові зміни, до яких Україна мусить бути готова. А для цього, за його словами, потрібні нові підходи та стратегії.

"Сьогодні було ухвалено рішення про необхідність зміни керівництва Збройних Сил України. Щиро вдячний Валерію Федоровичу за всі досягнення та перемоги", – написав Умєров у Мережі.

Реакція України та світу на відставку Залужного

В Україні рішення про заміну головнокомандувача ЗСУвикликало чимало суперечок, учасниками яких стали політики, експерти та журналісти. Зокрема, дехто вважає, що все відбулося так, як мало, а інші категорично не погоджуються з такими змінами. Зокрема, політикиня Вікторія Сюмар назвала рішення про звільнення Залужного таким, що не має воєнної логіки та становить політичні ризики. А от відома своїми "наїздами" на Залужного нардепка Мар'яна Безугла щиро потішилася в Мережі звістці про його звільнення: "Недооцінили суб'єктність жінки й силу правди. Буває. Ну що ж. Тепер маємо хоча б шанс".

Водночас на Заході зміну головкома ЗСУ сприйнялиспокійніше. Представник Держдепартаменту США Ведант Пател назвав відставку Залужного суверенним рішенням, яке може ухвалювати глава держави.

А представниця Пентагону Селеста Валландер сказала, що Україна, на відміну від Росії, має демократичний цивільний контроль над військовими: "Сполучені Штати поважають і працюватимуть з тим, кого демократично обраний уряд, лідер, президент Зеленський, вибере своїм головнокомандувачем, і ми будемо ефективно працювати з генералом Сирським".

Значно емоційнішими у своїх коментарях були західні ЗМІ. Так, у Sky News написали, що "звільнення високопоставленого українського генерала – це надзвичайно ризикована авантюраВолодимира Зеленського в той час, коли є значні ризики, що Росія покращить ситуацію на фронті".

У виданні Economist вказали, що рішення Зеленського про звільнення Залужного може стати новим і вирішальним етапом війни.Втім, така кадрова заміна також викликає занепокоєння.

Призначення Сирського головкомом ЗСУ

Того ж дня, 8 лютого, Зеленський призначив головкомом ЗСУ генерал-полковника Олександра Сирського, який до того був командувачем ОСУВ "Хортиця". За словами президента, Сирський має успішний досвід захисту – провів Київську оборонну операцію, а також успішний досвід наступу – провів Харківську визвольну операцію.

"Я запропонував генералу Залужному бути й надалі разом у команді Української держави. Буду вдячний за його згоду", – додав Зеленський.

Призначення Сирського прокоментував, зокрема, майор НГУ та командир батальйону "Свобода" Петро Кузик: "Це крок, яким команда президента намагається змінити, перемкнути на екзистенційну частину в боротьбі. Залужний прекрасно себе проявив в обороні. Можливо, прийшов час менеджера наступу – от і таке планове рішення відбулося".

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Чим заважав Залужний і що може зробити Сирський? | Олександр Мусієнко

Участь Сирського у війні

Від початку бойових дій на Донбасі 2014 року Сирськийстав начальником штабу АТО.

Зкрема, був одним із головних командирів сил АТО під час боїв за Дебальцеве взимку 2015 року. За це його нагородили орденом Богдана Хмельницького ІІI ступеня, а згодом присвоїли звання генерал-лейтенанта.

2016 року Сирський очолював Об'єднаний оперативний штаб ЗСУ, який координує оперативні дії різних українських силовиків на Донбасі. 2017 року став командиром АТО, а 2019 року – командувачем Сухопутних військ. Наступного року отримав звання генерал-полковника.

У перші повномасштабного російського вторгнення Сирський командував обороною Києва. Він також був одним із командувачів контрнаступу ЗСУ на Харківщині, внаслідок якого майже вся територія області блискавично була звільнена від ворога. Восени 2022 року-навесні 2023 року генерал-полковник керував обороною Соледара та Бахмута. Сирський регулярно буває на фронті, зокрема на тому ж Бахмутському напрямку.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Чому звільнили Залужного і що відомо про нового головнокомандувача ЗСУ Сирського

Перша заява Сирського на посаді головкома ЗСУ

Сирський на новій посаді заявив, що на порядку денному стоять нові завдання: чітке та детальне планування дій усіх органів військового управління, об’єднань, з’єднань і частин з урахуванням потреб фронту у новітній зброї, яка надходить від міжнародних партнерів. Він наголосив, що найшвидший і раціональний розподіл та доставка усього необхідного для бойових частин була і залишається основним завданням військової логістики.

"Життя і здоров’я військовослужбовців завжди були та є головною цінністю Української армії. Відтак, дотримання балансу між виконанням бойових завдань та відновленням частин і підрозділів з інтенсифікацією навчання та підготовки особового складу залишається як ніколи актуальним", – зазначив новоспечений головком ЗСУ.

Він повідомив, що один з майбутніх векторів побудови перемоги – "запровадження нових технічних рішень і масштабування успішного досвіду". Як приклад він навів застосування безпілотних систем та сучасних засобів РЕБ.

Кандидати на ключові посади до команди Сирського

Коли Зеленський оголосив про призначення Сирського головкомом, тоді й назвав кандидатів на ключові посади у Генштабі ЗСУ.

Серед кандидатів:

Бригадний генерал Андрій Гнатов:

  • ексначальник штабу;
  • заступник командувача військ ОК "Південь";
  • керував обороною Миколаєва та Бахмута;
  • екскомандир 36-ї ОБрМП.

Бригадний генерал Михайло Драпатий:

  • екскомандир 58-ї окремої мотопіхотної бригади;
  • командир Оперативного угруповання військ "Херсон";
  • лицар орденів Хмельницького та "Народний Герой України".

Бригадний генерал Ігор Скибюк:

  • заступник командувача Десантно-штурмових військ;
  • екскомандир 80-ї окремої десантно-штурмової бригади;
  • Герой України.

Полковник Павло Паліса:

  • командир 93-ї ОМБр "Холодний Яр";
  • обороняв Бахмут від лютого 2023 року;
  • перервав навчання в Командно-штабному коледжі армії США, аби долучитися до оборони України.

Полковник Вадим Сухаревський:

  • командир 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка.

Мобілізація 500 тисяч людей

Ще у грудні Зеленський заявив, що від Генштабу ЗСУ надійшов запит про мобілізацію до війська ще 450-500 тис. людей для успішного ведення бойових дій. Президент інформував, що мобілізація такої кількості українців коштувала б державі 500 млрд грн.

Однак тоді ще головком Залужний спростував заяву Зеленського про запит на 500 тис. мобілізованих: "Почнемо з того, що військове командування жодного запиту на такі цифри (450-500 тисяч – ред.) не робило. Військове командування продовжує виконувати функції захисту держави, відповідно, формує свої запити на боєприпаси, на зброю і, відповідно, на людський ресурс. Це робиться на постійній основі".

Генерал також вказував, що не хоче озвучувати кількість людей, які потрібні у війську, адже це є військовою таємницею.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Залужний в прямому ефірі заговорив про мобілізацію!

Відтоді більше ніхто не підтверджував і не спростовував інформацію про плани мобілізувати до ЗСУ до пів мільйона людей. Наразі ми можемо робити лише припущення щодо цієї кількості на тлі посилення мобілізаційних процесів та відповідного законопроєкту.

Що кажуть про 500 тисяч мобілізованих військові

Напередодні у ефірі проєкту "Теми з Наталією Мосейчук" заступник командира 3-ої ОШБр Максим Жорін заявив, що називати кількість людей, яку потрібно мобілізувати, не можна. Українці мають усвідомити, що живуть в новій реальності, де люди в армії потрібні завжди.

"Взагалі не можна називати цифри, бо це буде неправда. Кожен раз, яку ми цифру назвемо, ми дойдемо до того, що треба буде іншу", – сказав Жорін.

Він наголосив, що ЗСУ постійно потрібні люди: "Ми що, 500 тисяч людей отримаємо і переможемо у війні? Ні, так не буде".

За словами захисника, треба, аби всі чоловіки стали на військовий облік. Це слід зробити для розуміння, хто може воювати і які функції виконувати. І вже після цього слід "призивати в армію тих, хто там потрібен, а не тих, кого можна впіймати".

Чи здатна Україна призвати, навчити і забезпечити 500 тисяч людей

Водночас військові та експерти озвучували свої оцінки того, чи зможе Україна призвати до війська 500 тис. осіб, чи зможе їх навчити і все це забезпечити фінансово. Так, наприкінці січня Командувач підготовки Командування Сухопутних військ ЗСУ генерал-майор Віктор Ніколюк запевнив, що у навчальнихцентрах України готові підготувати і 100, і 200, і 500 тис. новобранців.

"Як буде визначено законом про мобілізацію, ми готові", – заявив генерал.

"Станом на сьогодні ми спроможні будь-яку кількість особового складу навчити. Якщо аналізувати, скільки [військовослужбовців] було підготовлено за кордоном і на території нашої держави, то це, скажімо так, 20% за кордоном, решта підготовлені тут", – розповів Ніколюк.

Щодо грошей, то початку лютого очільниця комітету Верховної Ради з питань бюджету Роксолана Підласа повідомила, що мобілізація від 400 до 500 тис.військовозобов'язаних, додаткові потреби в закупівлі та модернізації техніки можуть стати Україні у близько 700 млрд грн. Депутатка уточнила, що мобілізація 2024 року потягне 322 млрд грн додаткових видатків на одяг, навчання, харчування, грошове забезпечення. Окрім того, Міноборони озвучувало додаткову потребу на закупівлю та модернізацію військової техніки, що стане у близько 400 млрд грн.

"Тут потрібно розуміти, що 700 млрд грн – це колосальна сума, це близько 22,5% усіх наших видатків 2024 року та 41% наших видатків на оборону", – зауважила Підласа.

За її словами, збільшити власні надходження на 40% за кілька місяців є важким завданням для держави.

За словами доктора економічних наукАндрія Длігача, про 500 тис. мобілізованих взагалі не може йтися, тому що немає такого ресурсу.

"За нашими підрахунками, мобілізація більше 15% чоловіків, які можуть підлягати призову, може призвести до економічної катастрофи у країні. Бо це почнеться масове закриття підприємств. Ми прорахували, що максимальна стеля, на яку ми можемо вийти зараз – це 230 тисяч чоловіків", – пояснив Длігач.

Закон про мобілізацію

Тепер у депутатів два тижні на внесення правок, тобто до 21 лютого, і далі має відбутися голосування за законопроєкт у другому читанні. Після цього його ще має підписати президент. Тобто, найімовірніше, закон може бути ухвалений в цілому наприкінці лютого, а підпис президента – на початку березня. А в квітні закон набуде чинності.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Коли в Україні запрацює посилена мобілізація?

Основні норми законопроєкту про мобілізацію

  • Повістки зможуть надходити до електронного кабінету призовника. Громадяни зобов'язані зареєструвати електронний кабінет призовника;
  • призовний вік буде знищено від 27 до 25 років;
  • якщо громадянин добровільно протягом 10 днів від дня вручення повістки не виконав обов'язки, або не з'явився до ТЦК, то йому буде заборонений виїзд за кордон, його обмежують у праві керування транспортним засобом, накладають арешт на кошти та інші цінності у банках та інших депозитарних установах;
  • будь-які консульські дії в закордонних дипломатичних установах для чоловіків віком від 18 до 60 років, які є призовниками, військовообязаними або резервістами, надаватимуть лише за умовами наявності у них військово-облікових документів;
  • всі громадяни віком від 18 до 60 років повинні носити зі собою військово-обліковий документ та пред'являти його на вимогу представника ТЦК, поліцейського чи ДПСУ;
  • до мобілізаційних процесів будуть залучені поліція, органи місцевого самоврядування, місцеві державні адміністрації, військово-цивільні та військові адміністрації, підприємства, установи й організації.
  • відстрочку від мобілізації втрачають ті, хто здобуває другу вищу освіту. Також її позбавляють аспірантів, які навчаються за контрактом;
  • мобілізації підлягають раніше засуджені за нетяжкі злочини;
  • під час виїзду за кордон військовозобов'язаним необхідно додатково пред'являти військовий квиток з позначкою про зняття з обліку;
  • керівників лікарень зобов'яжуть повідомляти до ТЦК про перебування на стаціонарі осіб віком 18-25 років;
  • демобілізація військовослужбовців запланована через 36 місяців служби. Але військовослужбовець через 36 місяців отримує лише право написати рапорт про звільнення. Рішення про демобілізацію того чи іншого військовослужбовця ухвалюватиме Ставка Верховного головнокомандувача.
  • Скасовується строкова служба служба, натомість запроваджуються базова військова підготовка.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: законопроєкт про мобілізацію: Рада проголосувала за скандальні пункти! Де був Залужний?

Критика законопроєкту про мобілізацію

Після голосування у першому читанні за мобілізаційний законопроєкт Антикорупційний комітет парламенту почав наполягати на зміні до другого читання трьох ризикованих пунктів:

  1. Демобілізація: мають бути чіткі строки та умови. Адже зараз у законопроєкті не вказано, коли має бути підписаний рапорт військового про демобілізацію, який він напише через 36 місяців служби. Це може породити вибірковий підхід.
  2. Відстрочка від призову по догляду за особою із інвалідністю: має бути чітке формулювання – "одна особа із інвалідністю І чи ІІ групи – відстрочка для одного доглядача". Це треба контролювати засобами реєстру військовозобов'язаних, а не "кошмаренням" осіб із інвалідністю вимоганнями додаткових довідок.
  3. Відповідальність за нереєстрацію електронного кабінету, неявку до ТЦК за повісткою, тощо: має бути справедливий механізм виявлення порушників, щоб відійти від вибіркового застосування санкцій до одних осіб і "не помічання" інших.

Як заявила народна депутатка, членкиня комітету з питань нацбезпеки Ірина Фріз, цей законопроєкт порушує Конституцію, права громадян та містить корупційні ризики. Вона повідомила, що народні депутати готують поправки до другого читання із вимогою привести текст у відповідність до Конституції та чинного законодавства.

Водночас Європейська Бізнес Асоціація попередила про "непоправні наслідки" для економіки та закликали владу доопрацювати законопроєкт про мобілізацію перед другим читанням. В ЄБА запропонували:

  • закріпити в законодавстві термін бронювання працівників у 12 місяців, щоб синхронізувати його з рішенням щодо критичності такого підприємства для національної економіки;
  • дозволити військовозобов’язаним оновлювати свої облікові дані після рішення про бронювання без втрати броні;
  • переосмислити заходи впливу, бо наразі, видається, що вони матимуть більше корупційного та карального, а не мотиваційного складників.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Бізнес і мобілізація! Як підприємці реагують на норми нового законопроєкту?

Що ще можуть змінити в законопроєкті про мобілізацію

Зауважимо, як пообіцяли народні депутати, законопроєкт про мобілізацію зазнає змін перед голосуванням у другому читанні. За словами голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії, "питання до нього є у всіх", тому зараз працюють над такими положеннями, як:

  • щодо людей з інвалідністю і тих, хто за ними доглядає – залишать все в редакції чинного законодавства;

  • питання щодо аспірантів ще не вирішено, шукають компроміс;
  • блокування особистих рахунків громадян є неприйнятними. 

"Маємо збалансувати інтереси військового командування, бізнесу і громадян. Завдання не з легких, роботи буде багато", – сказав депутат.

  • "Цивілізоване звільнення" чи "шлях до капітуляції": реакції політиків і лідерів думок на відставку Залужного
  • "До кісток військовий, має добрі взаємини з президентом": оточення Сирського – про нового головкома ЗСУ
  • Законопроєкт про мобілізацію: суперечливі норми та що будуть доопрацьовувати
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
90-річна зірка "бондіани" перестала з'являтися на публіці - що сталося
GlavRed
2025-01-24T00:27:32Z
Розлучення чи вимушена пауза: Джастін Бібер відписався від дружини в Instagram
GlavRed
2025-01-24T00:27:05Z
Саніна з The Hardkiss виправдалася за виїзд чоловіка з країни після скандалу: "Наша родина..."
Политека
2025-01-23T23:30:22Z
Кохана, бажана: що означає ім’я Марії та коли вона святкує іменини
Telegraf
2025-01-23T23:12:23Z
Ви забудете про сон: 3 моторошні серіали жахів, які лоскочуть нерви
24tv
2025-01-23T22:21:13Z
Американська кіноакадемія оголосила номінантів на 97-у премію Оскар
Детектор М
2025-01-23T22:03:17Z
Батько Яніса Тімми розкрив деталі сімейних скандалів через Анну Сєдокову
GlavRed
2025-01-23T21:27:06Z
Україна не в списку: онука Софії Ротару назвала улюблені країни
GlavRed
2025-01-23T21:27:00Z
Вечір пам’яті актора театру і кіно ЯКОВА ТКАЧЕНКА
Кино-Театр
2025-01-23T21:12:02Z
Чи мобілізують з астигматизмом: які хвороби ока звільняють від призову
Telegraf
2025-01-24T00:13:18Z
Іменини Ксенії: вірші та листівки
ZN UA
2025-01-24T00:03:58Z
Любили каву та проводили літо в селі: як жила родина Івана Франка
Telegraf
2025-01-23T22:33:23Z
Комунікаційна кампанія 1+1 media «Життя після шрамів» стала срібним призером міжнародної премії Brilliance Awards
Детектор М
2025-01-23T22:30:31Z
24 січня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-01-23T22:21:24Z
Законопроєкт №9319: економістка розповіла, що змінюється для ФОПів у 2025 році
Политека
2025-01-23T21:48:46Z
Україна готує «чесний контракт» для мобілізації 18-річних – заступник Єрмака
ГЛАВКОМ NET
2025-01-23T21:27:05Z
Мексика почала споруджувати притулки для прийому депортованих зі США
УкраинФорм
2025-01-23T20:45:46Z
Українцям загрожують великі штрафи у Польщі: що категорично заборонено
Хвиля
2025-01-23T20:45:18Z
"Попруть туди": РФ націлилася на захоплення двох областей України – тривожний прогноз
GlavRed
2025-01-24T00:36:57Z
Пентагон: указ Трампа про зупинку міжнародної підтримки не стосується безпекової допомоги Україні
Украина Криминальная
2025-01-24T00:34:32Z
Українські та німецькі правоохоронці спільно протидіятимуть незаконному ввезенню автомобілів з Німеччини
УкраинФорм
2025-01-24T00:34:01Z
Не у 2025 році: полковник сказав, коли почнуться мирні переговори
GlavRed
2025-01-24T00:27:58Z
Росія у вогні: Москва і чотири області - під потужною атакою дронів
GlavRed
2025-01-24T00:27:39Z
Вибухова ніч у РФ: естафета від рязанського НПЗ переходить до брянського заводу
TSN
2025-01-24T00:09:55Z
Сенат з мінімальним відривом підтримав номінанта Трампа на пост глави Пентагону
Европейская правда
2025-01-23T23:57:55Z
Членство в НАТО буде найкращою гарантією безпеки для України – генсек
ГЛАВКОМ NET
2025-01-23T23:57:21Z
Європарламент засудив «історичні претензії» Росії до України для виправдання війни
Украина Криминальная
2025-01-23T23:45:10Z
Вони кращі за звичні: рецепт апетитних смажених пельменів з сиром
24tv
2025-01-23T22:00:59Z
Джинси, пальто та білизна: як часто та правильно прати одяг
Знай
2025-01-23T21:51:15Z
Бритва, оцет та гумові рукавички: 9 способів, які допоможуть позбутися ворсинок на речах
Знай
2025-01-23T20:51:52Z
Він кожного разу особливий: рецепт знаменитого пляцка "Хвилі Дунаю"
24tv
2025-01-23T20:36:13Z
Так сир ви ще не їли і не подавали: розкішна закуска замість нудної нарізки
Telegraf
2025-01-23T20:30:46Z
Цю закуску можна подавати найдорожчим гостям: не млинці, а справжнісінький скарб
Telegraf
2025-01-23T20:30:29Z
Ніколи не віддавайте ці речі безплатно: притягнете бідність в дім
24tv
2025-01-23T20:03:48Z
Голодних ротів не залишиться: жінка з рідким захворюванням "дає" по 7 літрів молока на день
Знай
2025-01-23T19:51:07Z
Буде свіжим до трьох місяців: що потрібно додати до молока в холодильнику
GlavRed
2025-01-23T19:27:45Z
Будівництво ресторану у Харкові відновилося упритул до пам'ятки архітектури
УкраинФорм
2025-01-24T00:21:35Z
Росіяни почали активно штурмувати Велику Новосілку: що кажуть в Генштабі та у DeepState
Telegraf
2025-01-24T00:00:24Z
Війна, день 1065. Розстріл шести полонених з боку рф, Трамп лякає цінами на нафту
Football.ua
2025-01-23T23:00:25Z
"Поки товстий схудне, худий помре": NYT про кількість втрат України і РФ
TSN
2025-01-23T22:09:43Z
Карта бойових дій в Україні станом на 24 січня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-01-23T22:03:08Z
Мокрий сніг та дощ: в яких областях України розбушується негода до кінця тижня
Фокус
2025-01-23T21:42:57Z
На фронті 119 бойових зіткнень, на Покровському напрямку Сили оборони ліквідували майже 400 окупантів
УкраинФорм
2025-01-23T21:06:06Z
«І куля ж його оминула»: на Тернопільщині перевізники не захотіли безкоштовно везти військового та ображали його
Политека
2025-01-23T21:00:24Z
ЗСУ відбили масований штурм росіян у Часовому Яру
УкраинФорм
2025-01-23T21:00:22Z
Єрмак: пропонуємо зафіксувати ціну в $30 за барель російської нафти
GlavRed
2025-01-23T23:27:00Z
Ціна акцій Netflix злетіла: інвестори відреагували на зростання бази підписників
Хвиля
2025-01-23T23:06:25Z
Індія диверсифікує нафтовий імпорт: країна шукає заміну російським постачанням
Хвиля
2025-01-23T21:06:36Z
ЄС перетворюється з двигуна зростання на "кошик витрат": експерти розповіли про головні проблеми Європи
Политека
2025-01-23T20:42:05Z
Придністров'я відмовилося від українського вугілля
iPress
2025-01-23T20:33:28Z
Нові енергоблоки ХАЕС працюватимуть на американському ядерному паливі – Енергоатом
iPress
2025-01-23T20:33:20Z
Що буде, якщо не платити за доставку газу: українцям розповіли про наслідки
Политека
2025-01-23T20:27:45Z
Супермаркети показали, що відбувається з цінами на курятину та сало після свят
Хвиля
2025-01-23T20:24:24Z
Скільки коштує приватизація землі у 2025 році: процедура оформлення
24tv
2025-01-23T20:00:52Z
Прикордонники затримали «багатодітного» батька з фейковими документами
ГЛАВКОМ NET
2025-01-24T00:45:46Z
"Немає у нас у Рязані більше заводу": у Мережі поширюють кадри вибухів на НПЗ
TSN
2025-01-24T00:39:43Z
Вибухи чули у Брянську: горить одне з найбільших підприємств мікроелектроніки Росії
24tv
2025-01-24T00:36:40Z
На Буковині депутату громади повідомили про підозру у переправленні ухилянтів
УкраинФорм
2025-01-24T00:03:32Z
Не лише НПЗ: у Росії заявляють про пожежі та вибухи на Ново-Рязанській ТЕЦ
24tv
2025-01-23T23:45:45Z
Чоловік намагався виїхати до Молдови з підробленими свідоцтвами про народження трьох дітей
УкраинФорм
2025-01-23T22:57:40Z
У Рязані заявляють про масовану атаку БпЛА, лунають вибухи: під ударом міг опинитися НПЗ
24tv
2025-01-23T22:30:20Z
Вибух в шахті на сході Туреччини - під завалами перебувають гірники
УкраинФорм
2025-01-23T22:06:29Z
У Києві дві дівчинки побили школярку: поліція з'ясовує обставини
24tv
2025-01-23T21:57:09Z
Фахівці програми ментального здоров'я пояснили, яку техніку застосувати, щоб допомогти людині
УкраинФорм
2025-01-23T23:45:42Z
Україна зацікавлена у співпраці з Японією у фармацевтичній галузі - Ляшко
УкраинФорм
2025-01-23T22:45:49Z
Як уникнути похмілля і не почуватися зранку "мертвим" – і що робити, якщо це все ж сталося
24tv
2025-01-23T20:42:43Z
Як знизити ризик смерті від раку вдвічі: знайшли спосіб доступний кожному
24tv
2025-01-23T20:18:40Z
Пишні оладки на кефірі бех дріжджів: як зробити, щоб вони залишались м'якими після охолодження
TSN
2025-01-23T19:21:06Z
У «Резерв+» розпочали тестування електронного направлення на ВЛК
УкраинФорм
2025-01-23T19:06:39Z
Як відростити здорове та густе волосся
24tv
2025-01-23T19:03:43Z
Справжній прорив: устриці знищили стійкі до антибіотиків бактерії
24tv
2025-01-23T18:03:12Z
Реформа МСЕК: для оцінювання інвалідності створили нову посаду
24tv
2025-01-23T17:21:57Z
Деку: Барселоні не потрібен Неймар
Football.ua
2025-01-23T22:24:57Z
Турнірна таблиця Ліги Європи перед останнім туром: Довбик на межі вильоту, Яремчук вже у плей-оф
24tv
2025-01-23T22:24:54Z
Караващенко став гравцем Лівого Берега
Football.ua
2025-01-23T22:22:47Z
Ліга Європи. Поразка Аякса, перемога Айнтрахта та інші матчі
Football.ua
2025-01-23T22:15:27Z
Манчестер Юнайтед ледь не втратив перемогу над Рейнджерс
Football.ua
2025-01-23T22:10:00Z
Перше очко Динамо та фіаско Аякса від загадкового РФШ: результати матчів 7-го туру Ліги Європи
24tv
2025-01-23T22:09:15Z
Лаціо не залишив шансів Реалу Сосьєдад
Football.ua
2025-01-23T21:57:12Z
Сон відзначився унікальним досягненням
Football.ua
2025-01-23T21:54:16Z
Ліга Європи УЄФА: «Олімпіакос» Яремчука здолав «Порту», «Рома» Довбика програла АЗ
УкраинФорм
2025-01-23T21:45:48Z
Смартфон HMD Skyline почав оновлюватися до Android 15
InternetUA
2025-01-24T00:03:14Z
Вважав себе радянським вченим: історія дешифрувальника цивілізації майя з Харківщини
Telegraf
2025-01-23T23:36:15Z
Жінка продавала чобітки в інтернеті і втратила усі гроші
InternetUA
2025-01-23T22:31:16Z
Американські розробники представили далекобійну антидронову ракету Freedom Eagle-1
InternetUA
2025-01-23T22:16:38Z
TikTok посилює ШІ: компанія закупить чипи Nvidia та Huawei на $12 млрд
Хвиля
2025-01-23T22:12:50Z
Cyberpunk 2077 стала першою грою з підтримкою DLSS 4
ITC
2025-01-23T21:22:57Z
Дисплеї майбутнього: новий тип екранів у Samsung Galaxy S25
InternetUA
2025-01-23T21:21:45Z
Інтернет-аферист продавав неіснуючі товари з Європи
InternetUA
2025-01-23T20:18:40Z
Як прискорити інтернет, якщо він ледве вантажиться
InternetUA
2025-01-23T19:40:48Z
В Україну поставили 780-сильний тягач Volvo FH16 для негабаритних перевезень
AutoCentre
2025-01-23T19:22:15Z
Lancia та Sparco повертаються у світ ралі
AutoCentre
2025-01-23T16:22:38Z
Китайські машини почали ламати росіянам хребти навіть при легких аваріях
Украина Криминальная
2025-01-23T16:00:14Z
В січні ОККО встановила плюс три нові Ultra Fast Chargers
24tv
2025-01-23T15:18:17Z
Ця поширена звичка "вбиває" авто: про що застерігають досвідчені водії
ТСН
2025-01-23T15:18:04Z
Для ДСНС поставили партію пожежних автоцистерн на всюдихідних шасі
AutoCentre
2025-01-23T15:16:03Z
Почалась збірка нового недорогого електрокара Skoda Elroq: вже продано понад 20 тисяч авто
Telegraf
2025-01-23T14:18:25Z
Land Rover розкрив терміни появи електричного Defender
AutoCentre
2025-01-23T14:16:52Z
Відео дня: Tesla Model S Plaid виставили у драг-битві проти поліцейських Ford Explorer
AutoGeek
2025-01-23T14:06:13Z