MY.UAНовини
Волонтер дядя Гриша з Херсона: "Російські солдати щедро донатили рублі і гривні на ЗСУ"
Волонтер дядя Гриша з Херсона: "Російські солдати щедро донатили рублі і гривні на ЗСУ"

Волонтер дядя Гриша з Херсона: "Російські солдати щедро донатили рублі і гривні на ЗСУ"

Колишній десантник під носом у ворога організував збирання коштів для українських захисників

Народний герой України, легендарний дядя Гриша з Херсона, який пересувається на кріслі колісному, мандрує Україною, збираючи пожертви на потреби армії. Навіть у тимчасово окупованому рідному місті він під носом окупантів примудрився зібрати майже 600 тисяч гривень. А вояки армії РФ допомагали йому в цьому…

Як ворожі солдати допомагали йому зібрати кошти? Як він став козирною картою в ігрищах кремлівських політиків? Чому довелося покинути рідний Херсон? Про це та інше волонтер Григорій Янченко відверто розповів в інтерв’ю "Телеграфу".

Як важко стати "жебраком"

76-річний дядя Гриша — як нова копійка — цього тижня працює під ЦУМом у Полтаві. Змінив, як і всі українські десантники, блакитний берет на маруновий. Викинув вицвілий від років старий бушлат і вдягнув свіженький, подарований військовими. Ззаду на його кріслі колісному майорять незмінні синьо-жовтий і червоно-чорний прапори – подарунок запорізьких волонтерів. А спереду прикріплена "банка" для збирання коштів — прозоре пластикове відерце літрів на п’ять з прорізом на кришці.

— Дякую! Слава Україні! — раз по раз відповідає дядя Гриша перехожим, які кладуть "копієчку" в його вже майже повну скарбничку, й прикладає обрубок долоні правої руки до серця.

У дяді Гриші давно нема пальців на обох руках. Він втратив обидві ноги і ось уже 20 років пересувається на кріслі колісному. У Запоріжжі, де він тимчасово мешкає у волонтерському центрі "Солдатський привал", у нього є електропривідне — колись подарували німецькі благодійники. Але воно важке. Тому в "турне" по Україні вирушив на старенькому, яке котиться, поки крутиш руками металеві обручі на колесах.

Як же ви добираєтесь від міста до міста? — запитую, вражена, в одного з найупізнаваніших і найстаріших волонтерів України.

— Автобусом або потягом, — відповідає Григорій Миколайович. — Для мене це не проблема. Під’їжджаю близенько до східців і самостійно підіймаюсь у салон чи у вагон. А крісло хтось із пасажирів допомагає скласти. Недавно їхав у двоповерховому автобусі, й моє місце було зверху…

По допомогу до сторонніх чоловік звертається у крайніх випадках. Тому не дозволяє мені поправити рукавицю, яку вперто і віртуозно натягує сам, взявшись за неї зубами.

— Я, навіть втративши ноги, не став міняти квартиру на третьому поверсі будинку без ліфта, — каже. — Просто навчився самостійно спускатися й підійматися сходами. Одягаю на кукси рукавиці, нижню частину тулуба "пакую" у великий поліетиленовий мішок і так пересуваюся…

Волонтер дядя Гриша з Херсона відвідав Полтаву

Григорій Миколайович — колишній десантник, з тільником і досі не розлучається. Строкову службу проходив у відомій Псковській десантній дивізії, якраз 1968 року, коли в Чехословаччині піднялося народне повстання. Радянський Союз ввів туди війська для придушення повстання.

Солдат Янченко, опинившись у зоні протистояння поблизу Праги, потрапив під сильний обстріл і повернувся додому з безліччю осколків у кінцівках, які лікарі не ризикнули виймати. На жаль, через більш як 30 років застряглі в тілі осколки почали відторгатися. Спочатку гангрена вразила одну ногу Григорія Миколайовича, тоді другу, потім — пальці рук. Йому зробили 34 (!) операції.

Головне, каже дядя Гриша, щоб душа не була покалічена й голова працювала

Вітчизняні протези чоловікові не підходять — ампутації нижніх кінцівок надто високі. Однак дядя Гриша не вважає це особистою трагедією. Головне, каже, щоб душа не була покалічена й голова працювала.

— Ви не уявляєте, як мені було важко ставати "жебраком", — розповідає про те, з чого починалася його волонтерська діяльність, Григорій Янченко. — Я ж усе життя працював, нічого ні в кого не просив, завжди лише на себе розраховував. За професією я інженер-технолог. До речі, ПТУ закінчував у Авдіївці, після чого два роки працював у Донецьку. А трудова діяльність десятки років була пов’язана з Херсонським домобудівним комбінатом. Навіть коли залишився без однієї ноги, зміг працювати кранівником мостового крана. Нічого складного для мене в цьому не було. Набагато складніше було пересилити себе й виїхати на вулиці міста із простягнутою рукою. Але як інакше я зміг би допомогти хлопцям, які стоять на передовій? Не для себе ж прошу — для наших захисників. Тільки це й змусило мене займатися збиранням грошей на вулицях.

Навесні 2014 року на кордоні Криму й Херсонської області стояли 79-та й 25-та бригади ЗСУ. Вони жили в польових наметах, і ми з кількома друзями намагалися якось підсолодити їм життя: возили цукерки, печиво, чай, каву. Тоді ще ніхто не знав, що солдатам потрібно. А потім, коли все стало зрозуміло, коли пішли замовлення від хлопців, я зважився збирати гроші. Спочатку "мігрував" різними ринками (їх у Херсоні шість). День в одному місці постою, день в іншому… А тоді зупинився біля ТРЦ "Фабрика". За вісім років війни зібрав на потреби ЗСУ близько 4,5 млн гривень.

Дядя Гриша в окупованому Херсоні збирав мільйони гривень на ЗСУ

Окупантам не вдалося розіграти "козирну карту"

Дядя Гриша продовжував збирати кошти на ЗСУ навіть у тимчасово окупованому місті. Під Гімн України, хіт воєнного часу "Ой, у лузі червона калина" та інші патріотичні пісні. Каже, щоб було веселіше і щоб привертати до себе більше уваги перехожих, купив динамік, записав на флешку музику й роз’їжджав у велелюдних місцях. Таким чином за пів року під носом колаборантів і російських військових зібрав ще майже 600 тисяч гривень!

— Окупанти й самі кидали у мою скриньку гроші, — дивує мене Григорій Миколайович. — Донатили й рублі, й гривні — у них були всякі гроші, бо вони займались грабежами. Може, й не знали, на що я збираю. А може, то були чоловіки з окупованих територій, яких змусили служити у ворожій армії? Якось розговорився з бурятами. Питаю, що ви тут робите? "Ти ідейний? От і ми ідейні", — відповіли мені. Та й наші, місцеві жителі, отримували гроші від росіян і мені щось віддавали. А я обмінював їх на гривні й витрачав на допомогу нашим бійцям.

А росіяни вас не чіпали?

— Вони мене тримали, як козирну карту до референдуму з приєднання Херсонщини до РФ. Щоб зняти зі мною відео і показати в Росії. Хотіли, можливо, змусити говорити те, що їм треба. Референдум був призначений на 24 вересня 2022 року, а 16-го один ФСБшник попередив мене: "Дєда, ти катаєшся останні дні". Це чув мій товариш і забрав мене до себе додому. А 19-го знайомі евакуювали мене в Запоріжжя через чотирнадцять блокпостів. Дуже вчасно. Бо як тільки ми виїхали, в ту квартиру проникли окупанти (мабуть, хтось із надто пильних сусідів "стукнув"). Все перерили, забрали чоловічий одяг, напаскудили…

Звільнення рідного міста Григорій Янченко чекав ще місяць. А вже у деокупований Херсон заїжджав на БТРі з військовими. На жаль, невдовзі змушений був знову покинути його, оскільки жити там небезпечно.

Він дуже сумує за Херсоном і страждає від того, що не може приїхати на могилу дружини Тамари, з якою прожив у любові 51 рік. Вона до останнього свого подиху була йому моральною і фізичною опорою. Три з половиною роки тому дружина відправила чоловіка у чергову поїздку на Донбас, а коли через кілька днів повернувся, застав її непритомною — стався інсульт…

— Мені дуже складно без неї, але якось виживаю, — зітхає дядя Гриша.

Ні вихідних, ні лікарняних

Майже рік Григорій Янченко волонтерив у Запоріжжі. Проте з кожним місяцем збори зменшувались, тому він вирішив подорожувати Україною, щоб бути максимально корисним для ЗСУ. В цій благородній справі йому дуже допомагає медійність: люди пізнають його, тож пластикове відерце швидко наповнюється купюрами. І в Дніпрі, і в Тернополі, і в Києві…

На пожертви дядя Гриша купує дрони або інші необхідні військовим речі

Невдовзі купюри "перетворюються" на дрони, старлінки, генератори…

— Дрони я замовляю по 19 тисяч за штуку у виробника із Запоріжжя. Вони пройшли перевірку і я впевнений у їхній надійності, — розповідає Григорій Миколайович. — З цього збору куплю десять штук. У мене є також постійний постачальник скоб для бліндажів — жінка із Закарпаття. Кожна заявка на скоби — це майже 4 тисячі гривень. Ще для бліндажів треба придбати темну плівку й утеплювач. А також лопати, кирки, бензопили, мастило збройове… Що хлопці замовляють, те й везу. Загалом планую зібрати за три тижні свого "вояжу" 250 тисяч гривень.

До Полтави дядя Гриша прибув з Кременчука, а з Полтави вирушить у Черкаси. Місцеві волонтери чи просто небайдужі люди забезпечують йому житло. У Кременчуці, наприклад, відомого волонтера прихистив військовий шпиталь, у Полтаві — 4-та міська лікарня, у Черкасах є домовленість з центром для внутрішньо переміщених осіб. Ці організації беруть на себе харчування Григорія Миколайовича і доставляють його автівками до місця збирання пожертв, а ввечері забирають назад. Йому байдуже, де жити, головне, щоб був дах над головою, щоб міг відпочити й наступного дня знову стати до роботи. У нього нема ні вихідних, ні лікарняних.

В кременчуцькому шпиталі дядю Гришу постригли

— Моє волонтерство дуже тяжке, — каже дядя Гриша. — Об’єднані в групи волонтери розподіляють обов’язки між собою, а я один. Закордонні волонтери пропонували мені певні постачання, але я відмовився, бо не впораюся — передачі треба отримувати на "Новій пошті", потрібна машина, якої в мене нема. А хто ж буде заробляти гроші для захисників? Тому я працюю, як і раніше. Три тижні — на виїзді й тиждень у Запоріжжі, отримую замовлення, пакую, а потім до мене приїжджають військові й ми разом розвозимо покупки.

Ви опікуєтесь конкретним підрозділом?

— У мене кілька підопічних бригад. Вони стоять на Ізюмському, Авдіївському й Оріхівському напрямках. Одна з них — "двадцятьп’ятка", з якою дружу ще з 2014 року. До повномаштабки їздив по всій лінії фронту, а зараз нема кому мене возити…

Григорій Янченко не тільки збирає добровільні пожертви по багатьох містах України, а ще й віддає свою пенсію на потреби ЗСУ.

— У мене труси є, тільники є, а більше мені нічого не треба, — каже дядя Гриша. — Моя пенсія разом з доплатою за звання почесного громадянина Херсона становить понад 8000 гривень. Але навіщо вона мені? У волонтерському центрі в Запоріжжі мене всім забезпечують, мене скрізь приймають за безоплатно. Хіба що на переїзди між містами можу використати власні кошти, але ж це для діла. Я, знаєте, дуже жадібний — з відерця не візьму ні гривні. Довіра людей — мій найбільший капітал.

Поки ми спілкувалися з Григорієм Миколайовичем, я спостерігала за неймовірним виявом народної любові до цього мужнього чоловіка. Його обіймали, з ним фотографувалися. Йому щиро дякували, висловлювали своє захоплення, бажали міцного здоров’я і жити до 150 років.

Дядю Гришу обіймали, бажали здоров'я

— Та 150 — то багато. Головне — до Перемоги дожити. Вона обов’язково буде, — відповідав він.

— Щасливо, батя! Покажу своїм друзям фото з легендарним волонтером. І до зустрічі в Херсоні! — прощався з Григорієм Янченком молодий військовий родом з Нової Каховки, який приїжджав до Полтави на побачення з дружиною. Сьогодні він знову вирушає під Бахмут.

"До зустрічі в Херсоні!"

— Бережи себе, синку. Обов’язково зустрінемось після Перемоги. Біля "Фабрики", — пообіцяв йому дядя Гриша.

Фото автора та інтернет-видання "Коло", відео з відкритих джерел

Теги за темою
ХерсонПолтава
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Серпень принесе великі гроші трьом знакам зодіаку: хто ці щасливчики
GlavRed
2025-07-28T10:27:16Z
Чому сирники не виходять: ці проблемні інгредієнти додає кожна господиня
24tv
2025-07-28T09:57:23Z
Ці 6 речей потрібно прибирати кожного місяця, але майже ніхто цього не робить
24tv
2025-07-28T09:54:55Z
Що додають в Туреччині під час прання сорочок: білосніжна чистота навіть без замочування
TSN
2025-07-28T09:33:24Z
Місячний календар краси на серпень: найкращі дні для манікюру та різних процедур
24tv
2025-07-28T09:09:52Z
Понад 40 подорожей: чоловік зав'язує очі та навмання кидає дротик у карту світу
Фокус
2025-07-28T08:57:42Z
Топова намазка цього літа: готуємо апетитну намазку з кабачкової ікри та плавлених сирків
24tv
2025-07-28T08:45:51Z
Чи треба вимикати пральну машину з розетки щоразу: важливе правило, яке повинні знати усі
GlavRed
2025-07-28T08:27:16Z
Китайський гороскоп на серпень: Кроликам - особливий час, Зміям - проблеми
GlavRed
2025-07-28T08:27:02Z
Бєдняков висловився про стосунки з ексдружиною після її повернення із США з дітьми: "Ми бачимося"
TSN
2025-07-28T10:33:56Z
Літній вайб з Adidas: 5 крутих моделей кросівок для спекотного літа
24tv
2025-07-28T10:33:55Z
Павло Зібров запросив Білик у гості на дачу та показав, як вони разом час проводять: "Сімейний день"
TSN
2025-07-28T10:33:38Z
Онкологія – не вирок: 39-річна танцівниця повернулася на сцену після лікування раку
Фокус
2025-07-28T10:21:41Z
З Дженніфер Лопес злетіла спідниця на концерті: як відреагувала артистка
24tv
2025-07-28T10:00:58Z
Ілон Маск, Ґрета Тунберг та навіть Мессі? Хто із відомих людей крім Безуглої живе із синдромом Аспергера
Telegraf
2025-07-28T10:00:12Z
Анджеліна Джолі та Джонні Депп закрутили роман: що їх повʼязує, — ЗМІ
Фокус
2025-07-28T09:57:27Z
У Національному музеї історії України відбудеться екскурсія виставкою «Концтабір Ягідне»
УкраинФорм
2025-07-28T09:33:57Z
Андрія Хливнюка звинуватили у брехні про службу: лідер "Бумбоксу" майстерно відповів критикам
TSN
2025-07-28T09:33:53Z
Названо професію з найвищим рівнем зрад у шлюбі
GlavRed
2025-07-28T10:27:09Z
Токсичний макіяж: чому косметика і тимчасові татуювання справді небезпечні для дітей
Фокус
2025-07-28T10:15:49Z
Що впливає на тривалість життя: три ключові фактори
Gazeta UA
2025-07-28T10:15:25Z
Як скористатися програмою "Доступні ліки": поради від "Аптека 9-1-1"
Gazeta UA
2025-07-28T10:15:23Z
Експерт назвав найбрудніше місце в готельному номері: це не туалет чи дверна ручка
24tv
2025-07-28T10:06:53Z
Чого виробникам і споживачам очікувати від євроінтеграційної реформи фармгалузі
ZN UA
2025-07-28T10:04:32Z
Дешево й ефективно: вірус, знайдений у рослині, стане зброєю у боротьбі з раком
Фокус
2025-07-28T09:00:42Z
Кияни з агресивним раком без допомоги. Всеукраїнська Рада захисту прав та безпеки пацієнтів звернулася до Кличка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T08:42:06Z
Синдром Аспергера: що це, чому виникає та чи можна вилікувати
24tv
2025-07-28T08:18:59Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
В Раді заперечили повідомлення про нестачу голосів для повернення незалежності САП та НАБУ
Известия Киев
2025-07-28T10:33:44Z
У Росії черговий колапс в аеропортах: хакери заявили про атаку на найбільшу авіакомпанію
Украина Криминальная
2025-07-28T10:30:44Z
РФ обрала нові цілі для масованих ударів: ЗМІ назвали "мішені" атак
GlavRed
2025-07-28T10:27:35Z
Орбан вважає поганою торгову угоду зі США і що Трамп "з’їв на сніданок" президентку Єврокомісії
Европейская правда
2025-07-28T10:22:35Z
У найближчі тижні роспропаганда посилить використання теми мітингів в Україні - ЦПД
УкраинФорм
2025-07-28T10:18:04Z
Торговельна угода Європи та США: чи дійсно вона вигідна ЄС
24tv
2025-07-28T10:09:46Z
Екс-міністр Омелян списався з армії та виїхав до Лондона: як це вийшло
Политека
2025-07-28T10:07:44Z
«Популярність української продукції ВПК зростатиме, потрібно цим скористатися для залучення інвестицій», — народний депутат Ігор Копитін
TSN
2025-07-28T10:06:50Z
Кельтський гороскоп дерев на 28 липня – 3 серпня 2025 року: Левам — ясність думок, Стрільцям — витримка у виборі
TSN
2025-07-28T10:33:53Z
Сили оборони України мають успіхи на Сумщині — ЦПД
TSN
2025-07-28T10:33:36Z
Виплати ВПО можуть скасувати: озвучено головну вимогу
Фокус
2025-07-28T10:30:20Z
У Львові прощаються із загиблим народним депутатом Ярославом Рущишиним
Комсомольская правда
2025-07-28T10:25:08Z
Жінка померла від сказу, який підхопила від цуценяти під час відпустки
TSN
2025-07-28T10:18:26Z
На підприємствах Тернопільщини облаштували 52 робочі місця для людей з інвалідністю
УкраинФорм
2025-07-28T10:15:24Z
Телеведучий Геннадій Попенко став новим речником Міністерства у справах ветеранів
Детектор М
2025-07-28T10:15:23Z
Допомога вагітним та при народженні дитини: українкам хочуть суттєво додати грошей
Знай
2025-07-28T10:12:46Z
Команди передає через перекладача. В Інтернаціональному легіоні розповіли про специфіку роботи з іноземцями
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T10:09:14Z
"Весь під’їзд у крові": житель Києва розповів про пережиту атаку
TSN
2025-07-28T10:27:52Z
Росія завдала удару по Кропивницькому: пошкоджено філармонію та будівлю ДСНС
ZN UA
2025-07-28T10:19:27Z
Пасажирський літак з російського Іжевська ледве не впав над Каспійським морем
24tv
2025-07-28T10:18:38Z
На Львівщині чоловік загинув через наїзд власного автомобіля: поліція розповіла деталі трагедії
24tv
2025-07-28T10:18:09Z
У Кременчуці жінка розбила каменем авто ТЦК: її затримала поліція
ZN UA
2025-07-28T10:15:17Z
Cмертельна ДТП у Синевирі: загинув неповнолітний водій мотоциклу, його пасажир отримав травми
Украина Криминальная
2025-07-28T10:12:30Z
На Одещині дерево впало на підлітків через негоду: є загиблий та травмовані
24tv
2025-07-28T10:12:11Z
"Апокаліпсис" у Туреччині: через пекельну спеку горять ліси, є загиблі
Фокус
2025-07-28T10:00:14Z
У Болгарії вирують лісові пожежі, вогонь уже перекинувся на Сербію
УкраинФорм
2025-07-28T09:57:54Z
Навколо був запах диму і згорілих тіл, – азовець розповів про жахи теракту в Оленівці
24tv
2025-07-28T10:33:33Z
Личаківський райсуд Львова може "обнулити" систему публічних торгів Prozorro, — ЗМІ
Фокус
2025-07-28T10:30:54Z
Атмосферні фронти з циклоном зіпсують погоду - прогноз на завтра
Gazeta UA
2025-07-28T10:30:39Z
Схема на мільйони: на Одещині викрили нелегальний видобуток піску з Дунаю
Знай
2025-07-28T10:30:17Z
Україна вшановує пам'ять закатованих і загиблих у російському полоні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T10:27:35Z
Збройні сили України зʼявляться в тактичному шутері Squad
ITC
2025-07-28T10:22:35Z
Звільнення Кіндратівки: у ДПСУ назвали наслідки для фронту
24tv
2025-07-28T10:18:27Z
ЗСУ взяли у полон окупанта за допомогою дрона з гучномовцем: відео, як це було
24tv
2025-07-28T10:18:00Z
У Києві 29 липня – 3 серпня відбудуться продуктові ярмарки: перелік адрес
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T10:09:56Z
Українські лучники стали бронзовими призерами етапу Гран-Прі Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T10:30:10Z
Українці Ковальчук та Сич - срібні призери ЧЄ-2025 з сучасного п'ятиборства
УкраинФорм
2025-07-28T10:24:52Z
Шкрініар переходить у Фенербахче — трансфер з ПСЖ оцінено в десять мільйонів євро
Football.ua
2025-07-28T10:19:37Z
Збірна України зробила камбек і перемогла Росію на чемпіонаті світу-2025 з фехтування
ZN UA
2025-07-28T10:18:12Z
Євгену Хачеріді виповнилося 38 років: де зараз легенда Динамо та збірної України
24tv
2025-07-28T10:18:11Z
«Світ впав». Російська рапіристка прокоментувала поразку від України на чемпіонаті світу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T10:15:33Z
57-річний Мільчев здобув бронзу чемпіонату Європи зі стендової стрільби
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T10:03:36Z
Таловєров досі не дебютував за Сток Сіті — захисник відновлюється після травми на зборах
Football.ua
2025-07-28T09:57:06Z
Евертон завершує підписання захисника Баварії
Football.ua
2025-07-28T09:52:15Z
Україна розпочала імпортувати азербайджанський газ Трансбалканським маршрутом
УкраинФорм
2025-07-28T10:33:49Z
Не тільки Росія: економіка Білорусі теж перебуває у стагнації
24tv
2025-07-28T10:33:16Z
Молокія випустила новинки — айран білий та айран паприка-чилі
AgroPortal
2025-07-28T10:30:26Z
Новий графік руху поїздів з Одеси: "Укрзалізниця" розкрила деталі та попередила про додаткові маршрути
Политека
2025-07-28T10:30:03Z
В Україні відключення світла у шести областях
1News
2025-07-28T10:27:08Z
Експрезиденту української авіакомпанії оголосили підозру в ухиленні від податків
УкраинФорм
2025-07-28T10:21:19Z
Які три галузі Україна може посилити на тлі змін у ЄС
Европейская правда
2025-07-28T10:09:12Z
Володимир Шепелєв: "Американські фермери планують інвестиції на 15-20 років уперед, не боячись криз"
Знай
2025-07-28T10:06:00Z
Уряд спростив відновлення об’єктів енергетичної та газотранспортної інфраструктури
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T10:03:27Z
Fairphone 6 пройшов тест JerryRigEverything: легко ремонтується, але не без нюансів
InternetUA
2025-07-28T10:31:44Z
Голова компанії тизерить Xiaomi 16 Ultra — фотофлагман може вийте раніше, ніж у минулі роки
ITC
2025-07-28T10:22:30Z
Хакери заявили про атаку на "Аерофлот", через що в "Шереметьєво" скасувала десятки рейсів
Комсомольская правда
2025-07-28T10:21:07Z
Британія, Норвегія та Україна можуть приєднатися до супутникової системи IRIS² - єврокомісар Кубілюс
УкраинФорм
2025-07-28T10:12:30Z
Японські вчені розробляють триметрових роботів-рятувальників
InternetUA
2025-07-28T10:01:45Z
Xiaomi готує до виходу найдешевший смартфон: що про нього відомо
Фокус
2025-07-28T09:57:37Z
Вибухи у хмарах чи божий гнів? Чому та як утворюється грім
Telegraf
2025-07-28T09:57:17Z
Google Pixel 6a вибухнув під час заряджання: постраждав користувач
InternetUA
2025-07-28T09:46:08Z
Переваги мембран зворотного осмосу перед іншими методами очищення
AutoCentre
2025-07-28T09:45:59Z
Класичний Honda NSX перетворили на сучасний суперкар
AutoCentre
2025-07-28T10:03:02Z
900 сил і 2,5 с до сотні: у Києві помітили унікальний Porsche Brabus за $500 000
Фокус
2025-07-28T10:00:03Z
Новий електромобіль MG4 розкрив свій інтер’єр
AutoGeek
2025-07-28T09:54:39Z
Jeep отримав рекордні 200 тисяч замовлень на новий Avenger
AutoCentre
2025-07-28T09:45:28Z
Продавався в Україні: Chevrolet відродив популярний бюджетний автомобіль
ЗаРулем
2025-07-28T09:21:48Z
Сталі відомі найпопулярніші легковики в Україні
AutoCentre
2025-07-28T09:18:39Z
Розкрито подробиці про нового суперника Toyota Tacoma від Ram
AutoCentre
2025-07-28T09:16:10Z
Менше канцерогенів та пилу: електромобілі покращують якість повітря неочевидним чином
AutoGeek
2025-07-28T08:48:12Z
Міський малюк: розсекречено найдешевший електромобіль Honda
Фокус
2025-07-28T08:12:31Z