І виявили, що інтервальне голоування, яке стало популярним методом контролю ваги, має певні корисні властивості для здоров'я, включно з впливом на імунітет. Результати дослідження опублікувані у медичному журналі Immunity.
Зокрема, учені вивчали нейронні процеси, які можуть зміцнювати імунну систему та запобігати певним захворюванням. Вони зосередились на ролі катехоламінергічних (CA) нейронів у мозку під час голодування.
Що виявили вчені
Учені змогли встановити, що коли ці нейрони були активовані, вони приводили Т-клітини до кісткового мозку, а також пригнічували активацію Т-клітин та вироблення цитокінів у аутоімунних моделях мишей. Це окреслює нервові механізми, які є ключовими перевагами інтервального голодування.
Ба більше, дослідження показало, що голодування підвищує рівень хімічної речовини в крові, відомої як арахідонова кислота. І це дуже важливі результати, адже саме вона пригнічує запалення та причини багатьох хронічних захворювань.
Чому відкриття є важливим
Звичка час від часу харчуватись за принципом інтервального голодування може зменшувати запалення в організмі. І це дуже важливі дані для розуміння та профілактики основних захворювань, зокрема ожиріння, діабету 2 типу та хвороб серця.
І попри те, що зачасту голодування є засобом контролю ваги, його вплив є набагато масштабнішим і глибшим.
Втім, учені наголошують, що як і до будь-якої дієти, до інтервального голодування важливо підходити розумно і враховувати індивідуальні особливості здоров'я. Можливо, цей тип харчування протипоказаний вам і ви лише погіршите свій стан. Тому, перед тим, як спробувати інтервальне голодування, обов'язково поговоріть зі своїм лікарем, аби виключити потенційні ризики.