MY.UAНовини
Міст Метро посадять на додаткові опори: що відбувається з аварійними переправами Києва
Міст Метро посадять на додаткові опори: що відбувається з аварійними переправами Києва

Міст Метро посадять на додаткові опори: що відбувається з аварійними переправами Києва

Експерти розповіли, як потрібно рятувати найстаріші транспортні артерії міста.

У соціальних мережах кияни активно обговорюють  ситуацію з технічним станом мостів Метро та Патона у Києві – ключових транспортних артерій, які поєднують лівий та правий береги столиці.

Експерти вкотре нагадали про "непрацездатний стан" цих переправ. А дехто навіть заявляє, що міст Метро доведеться заново будувати. Також є певна загроза, що мости можуть закрити для проїзду транспорту на час виконання ремонтних робіт.

Сайт ТСН.uaз’ясовував, що ж насправді відбувається з найстарішими київськими мостами та чи запланований їх ремонт під час війни.

Обидва згадані столичні мостивже давно потребують ремонтів. Розмови про аварійність переправ точаться вже років з десять.

Міст Патона та його "хвороби"

Найстарішим київським мостом через Дніпро вважається міст імені Євгена Патона. Його будували у складний повоєнний період. Відкрили переправу у 1953 році. Це – перший у світі суцільнозварний міст такої протяжності. Його довжина – 1543 метри, ширина 21 метр, він складається з 26 прольотів. До речі, міст на 300 метрів довший, ніж вулиця Хрещатик.

Переправа перебуває в аварійному стані вже декілька років. На мосту обмежено рух для вантажного транспорту та тролейбусів-гармошок. А також закрито проїзд двома крайніми смугами мосту, вони відгороджені пластиковою огорожею – транспорт курсує посередині переправи.

Це зроблено для того, щоб зменшити навантаження на конструкцію мосту та уникнути її подальшої руйнації. Металеві частини конструкції значно постраждали від корозії та зношеності за роки експлуатації.

Молитви мера про міст Патона

Міст вже давно відслужив усі можливі терміни експлуатації. У 2019 році його технічний стан фахівці визнали як "критичний".

Ще у 2021 році мер Києва Віталій Кличко зізнався: "Щоранку я молюся, щоб з мостом Патона все було нормально, тому що він перебуває в аварійному стані".

З того часу нічого не змінилося, окрім того, що споруда і далі зношується.

Ремонт мосту Патона столична влада не розпочала з декількох причин. Перша – споруда є пам'ятником архітектури і на ній можна проводити лише реставрацію з пристосуванням після отримання відповідного дозволу від Мінкультури. Друга  – вартість ремонту. Її оцінювали у пів мільярда доларів. Третя – підготовка проєкту. "Київавтодор" двічі намагався замовити розробку проєктної документації, але ці процедури закупівель були скасовані Антимонопольним комітетом України.

Врешті, молитви мера були почуті, бо міст Патона вже не перебуває на балансі Києва. Наприкінці 2021 року споруду передали на баланс держави і усі ремонтні роботи мали проводитись коштом Міністерства інфраструктури України. Планувалося, що після завершення ремонту міст Патона повернуть на баланс Києва.

Тоді експерти зазначали, що це дозволить прискорити ремонт аварійної переправи, бо держава має значно більше коштів на ремонт, а також ресурсів для прискорення підготовки проєкту реставрації.

Що з мостом Патона зараз

Міст Патона – залишається аварійним і з кожним роком, навіть місяцем, його стан погіршується. 

У 2022 році, вже під час війни, Кабмін виділив на реставрацію мосту 35 мільйонів гривень. На що саме витратили ці кошти, достеменно невідомо.

Вдруге про міст згадали у 2023 році під час інспектування стану мостів урядовою комісією. Висновки про стан мосту Патона були знову невтішні: конструкція страждає від інтенсивної корозії металів.

Хто слідкує за станом мосту Патона

В КМДА кажуть, що враховуючи технічний стан мосту ім. Є.О. Патона фахівцями підприємства "Київавтошляхміст" в цілодобовому режимі ведеться моніторинг експлуатаційного стану несучих конструкцій споруди.

Але у Департаменті транспортної інфраструктури КМДА сайту ТСН.ua повідомили, що наразі мостом Патона опікується Служба автомобільних доріг в Київській області.

"Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2022 № 1271 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 березня 2022 року № 193 і від 3 травня 2022 р. № 528" визначено, що замовником робіт з реставрації з пристосування мосту ім. Є.О. Патона через річку Дніпро та підходів до нього, а також отримувачем бюджетних коштів є Служба автомобільних доріг в Київській області (Служба відновлення)", - повідомив у відповіді на запит сайту ТСН.ua Роман Лелюк, заступник директора Департаменту транспортної інфраструктури КМДА.

Тож, коли розпочнеться ремонт мосту Патона у столичній мерії нам відповісти не змогли.

Що чекає на аварійний міст Метро?

Також фахівці КП "Київавтошляхміст" цілодобово наглядають і за станом ще однієї аварійної переправи – мосту Метро, який експлуатується з 1965 року.

Цікаво, що ця переправа була побудована поруч з місцем, де знаходився легендарний київський Ланцюговий міст, зруйнований у 1920 році. На його основі було зведено міст імені Євгенії Бош, який підірвали під час Другої світової війни.

Міст Метро – перша у світі арочна споруда з великими прогонами, спроєктована на сухих стиках. Його загальна довжина 683 метри, ширина 28 метрів, а довжина найдовшого прольоту становить 60 метрів.

За роки експлуатації його конструкції суттєво зносилися. Ще до війни київська влада планувала провести ремонт мосту Метро за рахунок коштів ЄБРР. Раніше заявлялося, що на це потрібно 60 мільйонів євро.

Міст Метро – це не лише автотранспортна магістраль, яка поєднує лівий та правий берег столиці, а ще й частина червоної гілки метрополітену.

Зараз деякі експерти та навіть депутати Київради роблять тривожні прогнози, мовляв, якщо міст Метро визнають аварійним, то це загрожує його закриттям на час капітального ремонту, що обернеться черговим транспортним апокаліпсисом для міста.

Готуються до протиаварійних робіт

Сайт ТСН.ua поцікавився у КМДА, чи є така загроза і чи можливе закриття мосту Метро?

У Департаменті транспортної інфраструктури КМДА зазначають, що після останнього обстеженням мосту Метро, проведеного КП "Київавтошляхміст", для унеможливлення подальшого погіршення технічного стану споруди було прийнято рішення обмежити рух по вазі та заборонено рух вантажного транспорту.

"На замовлення комунальної корпорації "Київавтодор" у 2023 році були розпочаті роботи з розроблення проєктної документації по об’єкту: "Реставрація з пристосуванням автопроїздів мосту Метро через річку Дніпро". А саме – протиаварійні роботи. У рамках проведення протиаварійних робіт передбачено влаштування підтримуючих конструкцій під судноплавними прогонами мосту", - розповідає Роман Лелюк.

Обіцяють не перекривати рух транспорту

Чиновник додає, що на сьогодні розробка робочого проєкту продовжується. Після проходження його експертизи та затвердження в установленому законодавством порядку, у поточному році, будуть оголошені відкриті торги та визначено переможця, з яким буде укладено договір підряду на виконання будівельних робіт з влаштування підтримуючих конструкцій.

"Вартість робіт буде визначена після завершення робіт з розробки проєкту та проходження експертизи. Рух легкових автомобілів на час проведення протиаварійних робіт на мосту Метро обмежуватися та закриватися не буде", - запевняє заступник директора Департаменту транспортної інфраструктури.

До моста добудують нові опори

Олександр Сергієнко, директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста" зазначає, що під прогонами мосту збудують нові конструкції, які будуть підтримувати міст Метро.

"Йдеться про будівництво додаткових опор для мосту. Вони одночасно служитимуть риштуванням для проведення ремонту конструкцій під переправою. Наприклад, там, де вже обвалилися шматки бетону або оголилася арматура. Таких місць на мосту Метро, на жаль, достатньо, бо будь-яка бетонна конструкція страждає від постійного контакту з водою", - розповідає сайту ТСН.ua Олександр Сергієнко.

Він зауважує, що на час ремонтних робіт рух транспорту та поїздів метро на мосту перекривати не будуть.

"Гадаю, що перекривати рух транспорту на мосту Метро під час будівництва нових опор не будуть, бо роботи виконуватимуться під мостом, у воді. Це будуть фактично нові конструкції. А ось, коли вже перейдуть до ремонтних робіт з бетонування на основній частині мосту, то тоді рух транспорту можуть тимчасово перекривати, щоб дати час бетону застигнути і набрати міцність", - додає Олександр Сергієнко.

Експерт стверджує, що міст знаходиться під постійним наглядом фахівців і у разі виникнення небезпечної або аварійної ситуації відпрацьований чіткий алгоритм дій.

"За станом мосту спеціалісти слідкують постійно. Я певен, що навряд чи хтось з чиновників захоче брати на себе відповідальність, якщо міст не дай Боже впаде і будуть тяжкі наслідки. Тому гадаю, що до такого не дійде", - підсумовує Олександр Сергієнко.

Експерти також сподіваються, що до кінця літа цього року столична влада зможе налагодити повноцінний автомобільний рух на Подільсько-Воскресенському мостовому переходічерез Дніпро, що дозволить перерозподілити транспортні потоки та розпочати ремонтні роботи на мостах Патона та Метро. Але поки доля обох аварійних споруд залишається невизначеною.

Раніше сайт ТСН.ua розповідав про відкриття Подільсько-Воскресенського мосту в Києві: що залишилося зробити і чому до нього доведеться "плисти".

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Президент Фінляндії закликає зняти обмеження на далекобійні удари України по РФ
Европейская правда
2024-09-23T14:28:56Z
Мобілізацію обмежено придатних чоловіків до 25 років зупинено – нардеп
ГЛАВКОМ NET
2024-09-23T14:27:16Z
Британія не змінила позицію щодо використання Storm Shadow в Росії
Европейская правда
2024-09-23T14:24:06Z
США відмовились знімати обмежання для України на удари по Росії — ЗМІ
TSN
2024-09-23T14:19:54Z
Сибіга обговорив продовольчу безпеку з Генсеком Ради співробітництва країн Перської затоки
УкраинФорм
2024-09-23T14:13:55Z
Експерт розповів чому російська ядерна програма провалилася
360ua.news
2024-09-23T14:13:08Z
Підозрюваний у замаху на Трампа нібито закликав однодумців "завершити справу"
Европейская правда
2024-09-23T14:10:26Z
Ізраїль заявив про удари по 300 цілях у Лівані
УкраинФорм
2024-09-23T14:09:12Z
Естонія та Фінляндія заявили про готовність перекрити Росії доступ до Балтійського моря
ГЛАВКОМ NET
2024-09-23T14:06:02Z
Менеджер Ф'юрі назвав можливим бій "Циганського короля" і Джошуа
24tv
2024-09-23T13:57:24Z
Дженоа шукає заміну Маліновському: клуб звернув увагу на іншого українського півзахисника
24tv
2024-09-23T13:27:00Z
Тренер ФК “Тростянець” прокоментував гру підлеглих словами “б**” та “амеби”
Комсомольская правда
2024-09-23T13:04:52Z
Ексдружина Тимощука прокоментувала те, що він передав футболку на російський воєнний аукціон
ГЛАВКОМ NET
2024-09-23T12:54:42Z
Бєсєдін: Суркіс був не проти, щоб я залишився в Динамо
Football.ua
2024-09-23T12:54:24Z
Комітет арбітрів УЄФА визнав помилку не ставити пенальті за гру рукою Кукурельї в матчі Євро Німеччина – Іспанія
Football.ua
2024-09-23T12:52:19Z
Зірковий футболіст "Барселони" пропустить весь сезон через важку травму
ZN UA
2024-09-23T12:34:45Z
Не Усиком єдиним: до українського футбольного клубу може долучитися зірка іншого виду спорту
24tv
2024-09-23T12:24:00Z
Голанд — перший гравець в історії АПЛ, який забив десять голів у стартових п’яти турах
Football.ua
2024-09-23T12:23:53Z
Як вивести плями від червоного вина з чого завгодно: експерти назвали найкращі засоби
GlavRed
2024-09-23T14:27:35Z
Жодного транспорту: як чоловік за 25 років перейшов увесь світ
TSN
2024-09-23T14:18:29Z
Виберіть один із мостів на картинці, щоб дізнатися про свої приховані таланти – тест
TSN
2024-09-23T13:54:12Z
Психологія багатства: як мислити для досягнення фінансового успіху
Знай
2024-09-23T13:51:16Z
Вісім ознак, які вказують на те, що собака збирається вас вкусити чи напасти
TSN
2024-09-23T13:33:58Z
Жодної комахи в оселі більше не буде: 5 способів, як позбутися від мух народними засобами
GlavRed
2024-09-23T13:27:28Z
"Я почувалася здобиччю": 19-річна одиночна туристка назвала найнебезпечнішу країну Європи
TSN
2024-09-23T13:21:20Z
У Німеччині суттєво подорожчає популярний проїзний квиток
Европейская правда
2024-09-23T13:10:20Z
Нудисти розповіли про найголовніший міф щодо них
Фокус
2024-09-23T12:57:20Z
Які трендові кольори волосся для жінок за 40: омолоджують і роблять образ бездоганним
TSN
2024-09-13T17:42:40Z
Тіна Кароль обрана музичною продюсеркою Нацвідбору на "Євробачення-2025"
TSN
2024-09-13T13:15:00Z
У віці 75 років: помер барабанщик легендарного гурту ABBA
24tv
2024-09-23T14:36:30Z
Новий трейлер «Гладіатор II» розкрив раптовий «кровний» зв’язок Луція з Максимусом
ITC
2024-09-23T14:25:55Z
Режисери «Месники: Завершення» пояснили «найбезглудніший» елемент фіналу — і тепер він має сенс
ITC
2024-09-23T14:25:36Z
Ольга Навроцька здивувала, як хотіла переїхати до Росії і як Людмила Гурченко її від цього відмовила
TSN
2024-09-23T14:18:11Z
BADstreet Boys, Нателла Кірс, Макс Барських - глядачі обрали останніх номінантів премії MUZVAR
Комсомольская правда
2024-09-23T14:10:28Z
Бокс-офіс США. Третя перемога «Бітлджюса Бітлджюса»
Кино-Театр
2024-09-23T14:07:57Z
Помер легендарний учасник ABBA Роджер Палм: відома причина смерті
TSN
2024-09-23T14:06:51Z
На пальчику з'явились чорні лінії: у Львові дитині видалили небезпечну пухлину на руці
24tv
2024-09-23T14:12:54Z
Реабілітація мʼяса: знайшли протиракові властивості у їжі тваринного походження
24tv
2024-09-23T13:33:38Z
На Львівщині від коронавірусу померла 4-річна дитина: в МОЗ нагадали перші симптоми COVID-19
TSN
2024-09-23T13:33:05Z
Як часто можна їсти сосиски та які купувати, щоб не нашкодити здоров’ю
TSN
2024-09-23T11:24:00Z
Урологічні захворювання, що впливають на фертильність
iPress
2024-09-23T11:01:21Z
Мобілізація в Україні: які лікарі мають оглядати військовозобов'язаного під час ВЛК
TSN
2024-09-23T10:30:37Z
На Львівщині від коронавірусу померла 4-річна дитина
Комсомольская правда
2024-09-23T09:49:35Z
Їх не можна ігнорувати: шість ознак, що у домі треба встановити осушувач повітря
24tv
2024-09-23T09:33:44Z
Цей напій п’ють щодня, та мало хто здогадується про його користь для здоров’я
TSN
2024-09-23T09:30:54Z
В Омську двоє школярів спалили гелікоптер Мі-8
ГЛАВКОМ NET
2024-09-23T14:27:36Z
Горять не тільки ліси: у семи областях України - 18 масштабних пожеж
УкраинФорм
2024-09-23T14:19:09Z
На Дніпропетровщині лунають вибухи: про що попереджають Повітряні Сили
TSN
2024-09-23T14:18:52Z
У поліції вирішили перевірити походження квартири замначальника ГУ Нацполіції Києва
ZN UA
2024-09-23T14:14:49Z
«Бойові» за «відкати»: посадовець військкомату розробив схему привласнення грошей
Политека
2024-09-23T14:01:53Z
Судитимуть сімейного кривдника, який порушував обмежувальний припис та переслідував колишню дружину
Украина Криминальная
2024-09-23T14:00:22Z
На Харківщині затримали жінку, яка обікрала дітей
Мій Харків
2024-09-23T13:52:39Z
Заробили понад три млн грн. У Тернополі затримано чоловіків, які переправляли ухилянтів за кордон
ГЛАВКОМ NET
2024-09-23T13:39:12Z
Напав на охоронця з ножем: слідчі повідомили про підозру харків’янину у скоєнні розбійного нападу
Мій Харків
2024-09-23T13:37:53Z
Прикордонники попередили українців про можливі труднощі з перетином польського кордону
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T15:49:31Z
Ціна Курської операції: українські військові розповіли, чи вартий наступ важких зусиль
TSN
2024-09-13T17:42:32Z
Закон щодо заборони російської церкви в Україні набув чинності
УкраинФорм
2024-09-23T14:36:43Z
Дуже важливі прикмети: які двері не можна замикати 24 вересня
GlavRed
2024-09-23T14:27:58Z
Церковне свято 24 вересня: що заборонено робити у день святої Фекли
GlavRed
2024-09-23T14:27:53Z
Стало відомо, чому Україна відмовилася від шведських літаків Gripen
TSN
2024-09-23T14:19:53Z
Наступ на Харківщині. Британська розвідка розкрила плани окупантів
ГЛАВКОМ NET
2024-09-23T14:19:43Z
Зеленський отримав нагороду в США
ГЛАВКОМ NET
2024-09-23T14:19:26Z
Міністр оборони Нідерландів: НАТО має бути більш рішучим щодо російських дронів
Европейская правда
2024-09-23T14:19:04Z
Поранений у Краматорську журналіст Reuters вийшов із коми
УкраинФорм
2024-09-23T14:36:46Z
Якість повітря у столиці нормалізувалася: деталі від КМДА
ГЛАВКОМ NET
2024-09-23T14:36:22Z
Мають якийсь план: військовий розповів про деталі штурмів ворога на фронті
24tv
2024-09-23T14:21:34Z
Чи є наразі ризик для ЗСУ втратити Вугледар: думка військового експерта
TSN
2024-09-23T14:18:59Z
У армії рф велика проблема: військовий експерт розповів про ситуацію на східному фронті
Политека
2024-09-23T14:16:27Z
Україна втричі збільшила показники мобілізації: Умєров розповів про наступний крок
ГЛАВКОМ NET
2024-09-23T14:15:28Z
У Львові керівник одного з міжрегіональних управлінь Мін’юсту обклав «даниною» підприємців
Украина Криминальная
2024-09-23T14:14:35Z
Росіяни у Сочі провели форум пропагандистів для тимчасово окупованих територій України – ЦНС
ZN UA
2024-09-23T14:07:15Z
Метро на Виноградар обійдеться на 8 млрд грн дорожче, ніж планувалося – Держаудитслужба
ГЛАВКОМ NET
2024-09-23T14:00:34Z
Changan відкрив приймання замовлень на пікап-трансформер Nevo E07
AutoCentre
2024-09-23T14:13:32Z
У Європі відродили знаменитого виробника ексклюзивних авто, створеного українцем
Фокус
2024-09-23T13:30:00Z
Land Rover Defender отримав спецверсію у стилі Ібіци
AutoCentre
2024-09-23T13:14:21Z
Осінній цінопад: знижки на KG Mobility до 126 000 гривень
AutoGeek
2024-09-23T13:13:50Z
Шукатиме інженерні таланти США: Lucid відкриває новий дослідний центр у Детройті
AutoGeek
2024-09-23T12:33:56Z
Автодорожники отримали спеціалізовані автомобілі IVECO Daily
AutoCentre
2024-09-23T12:13:21Z
За ціною $10 000: названо найбільш популярний електромобіль у Китаї
AutoGeek
2024-09-23T11:42:22Z
Потужний концепт Hummer H3R виставили на аукціоні
AutoCentre
2024-09-23T11:04:22Z
Ввели в оману з запасом ходу: власник BMW i3 відсудив у автовиробника значну суму грошей
AutoGeek
2024-09-23T10:57:23Z
Туреччина зробила ще один крок на шляху незалежності від газу та нафти з Росії
ГЛАВКОМ NET
2024-09-23T14:19:52Z
Біля Хмельницької АЕС знову пролетів ударний дрон - Енергоатом
УкраинФорм
2024-09-23T14:19:18Z
Китайські автодилери можуть отримати збитки у розмірі 20 мільярдів доларів
24tv
2024-09-23T14:18:46Z
Хто з пенсіонерів може залишитися без пенсії через пів року
24tv
2024-09-23T14:18:38Z
"Національний кешбек": як відбуватимуться нарахування і що можна буде купити за ці гроші
TSN
2024-09-23T14:18:33Z
Україна експортувала понад 691 тис т цукру
AgroNews
2024-09-23T14:16:52Z
Очільник ВАР Андрій Дикун зустрівся з аграріями Хмельниччини
Agravery
2024-09-23T14:16:03Z
Офіційні курси "просіли": долар та євро подешевшали
24tv
2024-09-23T14:12:49Z
Нова надія: чи реанімує держава ринок балонного газу?
ZN UA
2024-09-23T14:07:41Z
Telegram передаватиме правоохоронцям контактні дані зловмисників: деталі
ГЛАВКОМ NET
2024-09-23T14:21:45Z
Випробування стрибка Deep Blue Aerospace зазнало аномалії за мить до приземлення
Portaltele
2024-09-23T14:16:50Z
Розкрито дизайн та характеристики смартфона HMD Aura 2
InternetUA
2024-09-23T14:01:33Z
У Білорусі визнали «екстремістським» ютуб-канал «Уніан»
Детектор М
2024-09-23T13:57:33Z
Джонні Айв та голова OpenAI готують революційний ШІ-пристрій
InternetUA
2024-09-23T13:46:59Z
SpaceX запустить за два роки п'ять безпілотних кораблів Starship на Марс - Маск
УкраинФорм
2024-09-23T13:40:47Z
Xiaomi та Redmi отримали "жорсткого" конкурента: що відомо про Samsung Galaxy A16 5G
InternetUA
2024-09-23T13:31:59Z
iPhone 16 отримує максимальний бал за ремонтопридатність
360ua.news
2024-09-23T13:21:20Z
Xiaomi 14T та 14T Pro можуть «втратити» зарядний пристрій
Portaltele
2024-09-23T13:16:27Z