Україна нарощує власне виробництво дронів, держава активно закуповує їх у вітчизняних виробників для потреб Сил оборони. Понад 90% безпілотників, що були придбані торік у межах проєкту "Армія дронів", у 2022 році не існувало у природі.
Про це заявив віцепрем'єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у новому випуску подкасту Слон. Міністр запевняє: наша держава досягла паритету з Росією у дальніх дронах, однак зупинятися на досягненому не збирається.
"Російські нафтобази самі по собі не вибухають, а кораблі просто так не тонуть. У новому випуску подкасту Слон показали українські дрони, які держава закупила для Сил оборони минулого року в межах проєкту Армія дронів. Понад 90% з них у 2022 році ще не існувало. Для цього ми кардинально змінили правила гри, і тепер серед виробників є ринкова конкуренція", – зазначив Федоров.
Міністр цифрової трансформації переконує, що українське виробництво безпілотників безперервно зростає, а компанії-виробники масштабуються. Держава ж, запевняє він, створює для цього найкращі умови.
Ця синергія бізнесу і держави призводить до появи все більшої кількості відео з ефектними кадрами уражень ворожих цілей. Так, з червня минулого року за допомогою дронів українські воїни уразили близько 14 тисяч цілей: як ворожої техніки та озброєнь, так і опорних пунктів, нафтобаз, кораблів та інших важливих об'єктів супротивника.
Дуже ефективними у "демілітаризації" ворога стали, зокрема, морські дрони. У їх виробництві у 2024 році Федоров анонсував "технологічний стрибок".
"Морських дронів буде ще більше", – зазначив Федоров, додавши, що й у випадку зі вже існуючими надводними безпілотниками готують низку вкрай неприємних для росіян "сюрпризів".
Те саме стосується і дальніх дронів-камікадзе, розробка та процес вдосконалення яких триває безперервно.
"Якщо говоримо про нішу "Шахедів", це дальні дрони, то я просто процитую Буданова (начальник ГУР МОУ Кирило Буданов. – Ред.), він кілька днів тому сказав, що у нас (з Росією. – Ред.) вже є паритет по цих дронах. І я скажу, що це правда. Тому що зараз вже до десяти виробників, які виробляють дальні дрони-камікадзе. І від бюджету залежить, скільки можна виробляти. Немає "стелі" певної. Можна виробляти тисячі цих дронів-камікадзе. Вже тисячі вироблені. І бачимо, що майже кожного дня там щось десь палає на території Росії. Це можна масштабувати", – наголосив Федоров.
Він також додав, що активна робота триває також у напрямку протидії ворожим дронам та розробці засобів РЕБ.
У відео, яке пропонує до перегляду Федоров, можна побачити деякі з нових українських безпілотників.
"У подкасті — найкомплексніший опис усього, що ми зробили менш ніж за рік. Перегляньте його, щоб зрозуміти, як зараз функціонує сфера. Випуск доступний на YouTube, Spotify, Apple Podcasts та Megogo", – зазначив міністр.
Нагадаємо, 9 лютого стало відомо про сильну пожежу на НПЗ "Ільський" у Краснодарському краї РФ. Росіяни скаржилися на БПЛА та вибухи.
В оперативному штабі регіону визнали, що сталася пожежа на території Ільського НПЗ і видали, мовляв, "відкрите горіння було оперативно ліквідовано службами заводу".
Згодом стало відомо, що тієї ночі під ударом опинилися одразу два НПЗ Краснодарського краю. Вони були вражені дронами під час операції СБУ.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!