MY.UAНовини
Військовий рекрутинг за кордоном: кар'єрні перспективи, пільги та гнучкий графік
Військовий рекрутинг за кордоном: кар'єрні перспективи, пільги та гнучкий графік

Військовий рекрутинг за кордоном: кар'єрні перспективи, пільги та гнучкий графік

Програма рекрутингу, що активно розвивається Міністерством оборони з 2023 року в Україні, лише набирає обертів. У той час як у світі багато країн використовують рекрутингову систему для набору військовослужбовців, перевівши службу в армії з обов'язкової повинності в роботу з кар'єрним зростанням і гнучким графіком. Молодь закликають «хоч би спробувати» себе в ролі військового спеціаліста, а сайти міністерств оборони рясніють десятками армійських вакансій – від тесляра до генерала. Кореспондентка Коротко про розбиралася в особливостях рекрутингу в різних країнах світу.

Великобританія: хочете - навчать з нуля

«Якщо у вас є спеціальні навички, які ви могли б застосувати в армії у вільний час, ви можете приєднатися до одного з наших національних підрозділів. Національні підрозділи набираються з усієї Великобританії. Більше спеціалізовані, ніж регіональні підрозділи, вони орієнтовані на людей зі спеціальними навичками, але деякі з них навчатимуться з нуля», - йдеться на інформаційному сайті збройних сил Сполученого Королівства.

Основні спеціальності, де йде практично постійний набір рекрутів, – це лікарі, кіберексперти, співробітники військової поліції, кухарі, капелани. За деякими спеціальностями працювати доведеться лише у вихідні дні або вечорами плюс участь у щорічних тренувальних таборах. Мінімальний термін служби резервістів-фахівців, яких потребує армія, становить 19 днів, граничний вік – 43 роки.

З першого дня навчання рекрут-резервіст отримує 47 фунтів стерлінгів (близько 55 євро) на день. Після проходження навчання – майже 70 євро на день, а під час отримання офіцерського звання оплата, порівняно з новачком, зросте майже вдвічі. Через рік служби виплачується нагорода у 526 фунтів стерлінгів (615 євро), з якої не сплачуються податки. Щоправда, для цього треба виконати мінімальні зобов'язання щодо навчання (19 або 27 днів), а також скласти тести з військової підготовки.

Британія зробила ставку на армійський резерв у 2012 році та закликає рекрутів виключно на добровільних засадах, за винятком випадків, коли уряд оголосить обов'язковий призов до армії. Тих, хто бажає пройти демоверсію служби, місцеві підрозділи по всій країні запрошують на вечірні тренування резервістів. Подати заяву може будь-який фахівець своєї справи, а може й молода людина, яка починає з нуля – в армії їй підберуть відповідну спеціальність після ретельної співбесіди з офіцерами-психологами. Резервист може залишитися в діючій армії та пройти шлях від новобранця до генерала, після чого вийти на непогану пенсію.

Навчання військовій справі – запорука успішної кар'єри. Так вважають у Міноборони Великобританії. Фото: army.mod.uk

Німеччина: є демоверсія армії

Німецький бундесвер у 2011 році було перетворено на добровольчу армію, в якій поєднується громадянська активність та життя солдата. При терміні призову від 7 до 23 місяців усі зацікавлені можуть ознайомитися зі збройними силами без необхідності одразу брати на себе довгострокові зобов'язання.

У перші шість місяців йде випробування - у цей час можна все залишити і піти, якщо не сподобалося. Для проходження добровільної військової служби набираються молоді люди віком від 17 років, громадяни Німеччини з обов'язковою середньою освітою. Кандидати також мають бути готовими брати участь в операціях за кордоном після завершення навчання.

Добровільна військова служба розпочинається з тримісячного базового навчання у роті призовників. Їх готують як піхотний персонал, незалежно від того, в якому роді військ вони служать. Після цього військовослужбовці направляються у свої головні частини, де вони, як правило, проходять тримісячну додаткову підготовку за обраною спеціальністю - чи то танкісти, оператори зенітних ракет у ВПС, штурмани ВМФ, штабні службовці, у медичній службі чи члени батальйону церемоніальної охорони.

Зарплата у добровольців починається від 1500 євро та збільшується залежно від рангу. До зарплати додається безкоштовне медобслуговування та безкоштовний проїзд маршрутом «будинок – військова частина» та назад, а також різні пільги та бонуси.

У січні цього року у Німеччині заговорили про можливість набору в армію іноземців – країна намагається посилити свою обороноздатність на фоні вторгнення Росії до України. Молоді німці не те що не хочуть йти до армії – вони все частіше не потрапляють туди за фізичними характеристиками або через переконання. Тому бундесвер почав активно вербувати в армію жінок і все частіше заглядати в коледжі та університети після сесій, випитуючи списки відчислених студентів і відправляючи рекрутерів прямо до них додому. Така ж практика, до речі, поширена й у США.

Бундесвер вітає участь своїх солдатів у спортивних іграх молоді. Реклама армії на власному прикладі. Фото: bundeswehr.de

Бельгія: бонусом – корпоративні ресторани

Міністерство оборони Бельгії витрачає чимало сил та коштів, мотивуючи громадян рекрутуватися на службу, обіцяючи можливості кар'єрного зростання, реалізацію талантів, навчання та інші "плюшки", підтверджуючи це непоганою зарплатою та різними бонусами.

«Робота в обороні» Бельгії передбачає один із трьох шляхів: військовий (робота в армії з усіх військових спеціальностей), цивільний (різні посади федеральної державної служби) та резервістський (в основному, це солдати, які працюють у військових секторах та міжнародних місіях), причому на різних посадах – від сантехніка до інженера). Робота в армії – не тільки для власне бійці. Там потрібні юристи, звичайно ж, лікарі, ветеринари, логісти, експерти з боєприпасів, техніки, інспектори автошкіл та ін.

Резервісти або вирушають до підрозділів солдатами для міжнародних місій, або залишаються в країні, забезпечуючи підготовку кадрового резерву та життя військового сектора, під яким маються на увазі військові містечка, плацдарми, розташування тощо.

Середня зарплата «нетто» (після вирахування податків) – від 2000 євро на місяць і більше для спеціальностей, де не потрібний диплом про вищу освіту.

Звичайно, ніхто не приходить із вулиці і не починає працювати у військовій частині.

Список бонусів для рекрутів у період проходження ними служби в Бельгії вражає: кілька видів компенсацій та надбавок, талони на харчування, 33 вихідні дні плюс додаткова відпустка між Різдвом та Новим роком, безкоштовне медобслуговування, безкоштовна госпіталізація для себе та знижка для членів родини, безкоштовний проїзд на громадському транспорті, корпоративні ресторани та спортзали за цінами «тільки для рекрутів», різні види знижок у магазинах, парках розваг та ін.

Записатися в рекрути можна онлайн на сайті міністерства оборони Бельгії, там все розжовано до дрібниць.

На сайті міноборони Бельгії можна знайти практично будь-яку вакансію. Фото: mil.be/nl/werken-bij-defensie

Ірландія: вперед, до «зірок»

Рекрути в цій країні записуються на загальну службу в Силах оборони і після завершення програми початкової підготовки одержують звання рядових - «дві зірки». Професійної освіти не потрібно – рекруту треба лише переконати комісію зі співбесіди та офіцера з набору кадрів у тому, що він має достатній рівень інтелекту для служби в силах оборони. Ірландські рекрути мають обмеження за віком – від 18 до 29 років. Кандидати проходять фітнес-тестування, психометричне тестування, співбесіду та медичний огляд, проходять перевірку службою безпеки.

Програма базової військової підготовки солдатів-піхотинців триває 12 тижнів. Потім слідує навчання на «три зірки», а після них – курси підготовки солдатів-фахівців. І насамкінець – робота з обраної спеціальності

Ірландські рекрути займаються загальним обслуговуванням армії. Наразі йде набір рекрутів військово-морської служби, авіаційного корпусу, шеф-кухарів військово-морської служби, а також резервні сили оборони.

«Ми шукаємо чоловіків та жінок будь-якого походження, яким подобається працювати у команді. Кандидатам має бути не менше 18 років і не більше 35 років на дату зарахування», - ось основна та єдина вимога міноборони Ірландії для майбутніх рекрутів. Зарплатні очікування приблизно такі самі, як і скрізь – від 2000 євро та вище.

США: у рекрутів є вибір

Американці звели службу в армії США в ранг священного обов'язку, майже як в Ізраїлі. При цьому розуміючи, що все-таки армія – це теж бізнес, тому і відповідне ставлення.

Наприклад, в американській армії є вибір: можна прийти служити в війська, а можна – на неповний робочий день і вихідні. Однак усі рекрути-резервісти мають пройти в середньому 10 тижнів базової військової підготовки, близько 12 тижнів – індивідуальної підготовки за фахом.

Наприклад, одна з вакансій для резервістів армії США – спеціаліст з обслуговування бойових машин Bradley. Людина у віці 17-34 років займатиметься їх ремонтом, пройшовши всю підготовку, отримає кілька сертифікатів, після чого вийде з армії підготовленим фахівцем. Її зарплатна ставка, можливо, буде трохи менше, ніж у цивільних спеців, але пільги з іпотеки, кредитів, медицини тощо з лишком перекриють це непорозуміння.

Вербувальники, які їздять містами та селами американської глибинки, закликаючи всіх записуватися на військову службу, за це отримують бонуси до 5000 доларів плюс підвищення у званні до старшого сержанта. До речі, по п'ять тисяч отримають випускники шкіл, які запишуться на курси армійських рекрутерів.

Австралія: до армії – на вихідні

Резервісти австралійської армії отримують неоподатковувану заробітну плату, працюють у військовій частині, розташованій поряд з будинком, при цьому їхня «служба» може становити один-два дні на тиждень або кілька тижнів на рік.

Австралійським силам оборони потрібні всі: водії, піхотинці, бухгалтери, анестезіологи, слюсарі, артилеристи, інженери, оператори систем зв'язку, теслярі... Після проходження обов'язкової базової військової підготовки, наприклад, тесляр армійського резерву отримуватиме понад 200 австралійських доларів на день (це близько 130 доларів США). За те, що раз на тиждень він приходитиме до своєї військової частини, він уже матиме право на пільгове медичне обслуговування. Не вміє махати сокирою – навчать. Лікар-резервіст отримає вже 335 австралійських доларів на добу (екв. 220 американських).

Загалом нині зарплати військових цілком конкурентні з цивільними, а іноді навіть трохи вище.

В Австралії служити можна навіть 1-2 дні на тиждень. Фото: www.army.gov.au

Теги за темою
военныеАрмия
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Новая графика, системные требования и реакция украинцев: в Steam появилась версия Spider-Man 2 для ПК
Знай
2025-02-01T08:51:25Z
Microsoft оживляет классику: готовится ремастер культовой Oblivion - инсайдеры слили детали
Знай
2025-02-01T05:51:21Z
Безопасность и защита игроков в онлайн-казино
Comments UA
2025-02-01T04:03:46Z
Bloomberg: Студия BioWare потеряла более 50% сотрудников
GameMag
2025-02-01T03:10:16Z
Поселение неандертальцев нашли в Чехии
Gazeta UA
2025-01-31T23:39:05Z
Killing Floor 3 выходит 25 марта — представлен трейлер и системные требования к ПК
GameMag
2025-01-31T23:21:50Z
GTA: San Andreas заговорит на русском — GamesVoice собирает 1,2 миллиона рублей на дубляж основного сюжета для ПК
GameMag
2025-01-31T23:21:22Z
Аналитика: Тираж Black Myth: Wukong достиг 25 миллионов экземпляров
GameMag
2025-01-31T23:16:23Z
Создатели Hogwarts Legacy сделали фанам бесплатный подарок: новые подземелья, квесты и персонажи
Знай
2025-01-31T20:51:39Z
Первая неудача года: что делать, если не получилось начать новую жизнь с января
Marie Claire
2025-02-01T08:00:26Z
Десять минут – и пирог на столе: как приготовить вкусную выпечку с бананом
Telegraf
2025-02-01T04:15:59Z
Самая утонченная укладка Кейт Миддлтон: как повторить собранную прическу принцессы Уэльской
Marie Claire
2025-02-01T03:00:47Z
Как приготовить вкусный одесский форшмак: "МастерШеф" Литвинова дала рецепт
Политека
2025-02-01T01:00:11Z
Как обустроить уютную спальню: пять идей
Gazeta UA
2025-01-31T22:39:26Z
Восстановят древнюю винодельню: что известно об амбициозном проекте турецкого города Перре
Фокус
2025-01-31T20:06:26Z
Гороскоп на 1 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-01-31T18:39:49Z
Как быстро почистить чеснок с помощью микроволновки: простой лайфхак
TSN
2025-01-31T17:51:41Z
Золотые ворота, Потемкинская лестница и не только: ИИ круто показал выдающиеся украинские достопримечательности в стиле Lego
Telegraf
2025-01-31T17:42:19Z
В США разбился еще один самолет – никто не выжил
Апостроф
2025-02-01T08:57:10Z
Удар дрона-камикадзе по многоэтажке в Сумах: количество погибших выросло до 10
ZN UA
2025-02-01T08:51:16Z
Украина под атакой ракет и дронов, прогремели взрывы: первые подробности
GlavRed
2025-02-01T08:03:14Z
Обстрел Полтавы: двое погибших, семь раненых
Корреспондент
2025-02-01T07:36:39Z
В Полтаве разрушен подъезд дома. Погибли люди, среди пострадавших – ребенок
ZN UA
2025-02-01T07:21:40Z
В Хмельницкой области раздаются сильные взрывы
TSN
2025-02-01T07:03:48Z
Российские удары по Украине: что и где произошло за ночь
Апостроф
2025-02-01T06:45:37Z
В Харькове прилет в Холодногорском районе. Есть пострадавшая
ZN UA
2025-02-01T06:36:55Z
На Полтавщине есть попадание в дом, повреждена энергоинфраструктура
Корреспондент
2025-02-01T06:36:21Z
Билодид примерила леопардовый купальник на Бали
Telegraf
2025-02-01T08:57:55Z
Промоутер Усика сделал неожиданное заявление о Кличко
Корреспондент
2025-02-01T08:18:25Z
"Скоро все европейцы выучат русский язык": в России отреагировали на шутку Гвардиолы
Telegraf
2025-02-01T08:09:24Z
Кто бросит вызов Усику: назван фаворит боя Дюбуа - Паркер
Gazeta UA
2025-01-31T18:39:39Z
Украинский ветеран покорил Килиманджаро после 32 операций и без правой руки: "Ампутация – не конец жизни"
Знай
2025-01-31T17:51:18Z
Участие россиян и белорусов в турнирах: Украина обратилась к Международной федерации хоккея
Апостроф
2025-01-31T17:42:00Z
Сборная Украины U-21 проведет два спарринга в рамках подготовки к Евро-2025
Корреспондент
2025-01-31T17:33:32Z
Барселона продлила контракт с молодым талантом
Корреспондент
2025-01-31T16:54:00Z
Вторая допинг-проба отрицательная: Мудрик вернется на поле, — соцсети
Фокус
2025-01-31T16:51:05Z
Оккупанты провели ротацию: как изменилась тактика врага на фронте
Comments UA
2025-02-01T08:42:20Z
Харьков, Полтава, Сумская область. Зеленский показал последствия утренней атаки РФ – видео
Лига
2025-02-01T08:39:59Z
Где и как проходят сейчас бои на фронте Украины: опубликованы карты
Апостроф
2025-02-01T08:33:01Z
Россияне совершили одну из самых масштабных дроновых атак на Запорожье
TSN
2025-02-01T08:27:57Z
Удар по жилому дому в Полтаве: показали жуткие фото
TSN
2025-02-01T08:21:47Z
Проезд по 15 грн и компенсации до 15 000 грн для защитников: новые решения власти
Знай
2025-02-01T08:21:06Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 1 февраля в Украине
UAToday
2025-02-01T08:03:23Z
Убийцы и трусы: у Зеленского отреагировали на массированный обстрел Украины
Telegraf
2025-02-01T08:03:02Z
Когда руины стреляют: в Украине начали делать уникальные маскировочные сетки для городских боев
Telegraf
2025-02-01T08:00:19Z
Определены ведущие Нацотбора на Евровидение-2025, который состоится 8 февраля
Известия Киев
2025-02-01T08:34:01Z
Два гения из крепостных: режиссер напомнил о дружбе Шевченко и Щепкина
Telegraf
2025-01-31T22:30:37Z
"2000 метров до Андреевки": украинский режиссер Чернов получил приз на фестивале "Санденс"/Картина получила награду за лучшую режиссуру
Апостроф
2025-01-31T19:21:59Z
Самый свежий стритстайл: 7 лучших образов гостей недели моды в Копенгагене
Marie Claire
2025-01-31T19:00:53Z
Американская затворница: что известно о Анне Курниковой, которую не видели два года
Фокус
2025-01-31T18:36:15Z
Эксперименты с тканью и топ-модели на подиуме: как прошел кутюрный показ Elie Saab
Marie Claire
2025-01-31T18:01:46Z
Слава Демин рассказал о фобии Елены Зеленской: чего боится первая леди/Блогер раскрыл интересные факты о супруге президента
Апостроф
2025-01-31T17:30:58Z
Трансгендерная актриса, номинированная на "Оскар", попала в скандал из-за удаленных твитов
Фокус
2025-01-31T17:15:57Z
Бывшая блогера Леона раскрыла правду о его отношениях с Анной Тринчер
TSN
2025-01-31T16:36:58Z
Над словарем работали более 40 лет
Gazeta UA
2025-02-01T08:24:49Z
В Днепре сдают квартиру с душем среди спальни: цена шокирует
TSN
2025-02-01T08:03:54Z
Что сегодня нельзя покупать - считается большим грехом: обычаи и праздники 1 февраля
UAToday
2025-02-01T08:03:16Z
"За мной наблюдают": женщина во время ремонта нашла дома скрытую камеру
Фокус
2025-02-01T08:00:38Z
Меч Святослава и морской конек: по этому шеврону можно узнать элитное подразделение ВСУ
Telegraf
2025-02-01T07:57:44Z
Какой завтра, 2 февраля, праздник – все об этом дне, какой церковный праздник, что нельзя делать
TSN
2025-02-01T07:06:38Z
Все про день 2 февраля: какой праздник, день ангела и что нельзя делать
Лига
2025-02-01T06:51:45Z
18-летних хотят заманить в армию: какими бонусами привлекает государство
Знай
2025-02-01T06:36:22Z
Война за Тайвань и не только. Смогут ли США избежать нового Перл-Харбора в Тихоокеанском регионе
Фокус
2025-02-01T06:27:15Z
Пять продуктов, которые способны контролировать уровень сахара в крови
Gazeta UA
2025-02-01T08:45:06Z
НСЗУ обнародовала список бесплатных услуг в амбулаториях в 2025 году
Знай
2025-02-01T07:21:53Z
Астрологический прогноз на февраль 2025: ключевые даты для важных дел и процедур
Фокус
2025-02-01T04:12:19Z
Как гора с плеч: родителям значительно облегчили жизнь в поликлиниках, какие изменения ввели
Знай
2025-02-01T03:12:38Z
Со врожденными пороками не мобилизуют: кого могут исключить из учета из-за состояния здоровья
Telegraf
2025-02-01T00:03:43Z
Подвигу Балто 100 лет. Как ездовые собаки спасли городок на Аляске от дифтерии
Telegraf
2025-01-31T19:42:14Z
Минобороны планирует облегчить походы в ТЦК и ВВК: что предлагают
UAToday
2025-01-31T19:06:02Z
Магнитные бури в феврале 2025 года: чего ожидать
Comments UA
2025-01-31T17:06:21Z
Бег может стать спасителем для здоровья или искалечить: что важно делать
Знай
2025-01-31T15:51:13Z
Козерогам - финансы, Девам - карьера: денежный Таро-прогноз для всех знаков в феврале 2025
Фокус
2025-02-01T08:12:47Z
Нет бумажки - нет помощи: в "Нафтогазе" озвучили важное предупреждение по субсидиям
Знай
2025-02-01T08:06:45Z
НБУ раскрыл прогноз по тарифам на газ и отопление: что ждет украинцев
Хвиля
2025-02-01T07:45:01Z
Выращивание некоторых овощей в зоне риска: как на это влияет глобальное потепление
ZN UA
2025-02-01T07:03:23Z
Власти распорядились вывезти зерно из сел
Gazeta UA
2025-02-01T06:24:01Z
Снова подорожание: как изменились цены на подсолнечное и сливочное масло
Знай
2025-02-01T06:06:12Z
Социальные выплаты: что нужно для назначения пенсии в размере 10 000 грн
ZN UA
2025-02-01T06:04:30Z
В Украине взлетели цены на популярный овощ: что прогнозируют аналитики
Хвиля
2025-02-01T05:24:48Z
Тарифы на воду в Украине продолжают расти: в каких городах платежки стали "тяжелее"
Знай
2025-02-01T05:06:48Z
Инженер превратил старый мотоцикл в самый быстрый в мире пенни-фартинг – фото
TSN
2025-01-31T19:36:08Z
Водитель на год бросил авто в аэропорту: какую шокирующую сумму он должен заплатить за парковку
TSN
2025-01-31T14:42:53Z
Гость из 2000-х: обнаружен культовый американский спорткар в заводской упаковке
Фокус
2025-01-31T13:12:14Z
800-сильный монстр: тюнеры скрестили старый универсал Mercedes W123 и Toyota Supra
Фокус
2025-01-31T12:12:55Z
Доступная роскошь: лучшие подержанные авто премиум-класса
Фокус
2025-01-31T09:51:20Z
Нетипичный раритет: созданный украинцем автобус 1937 года продают за $500 000
Фокус
2025-01-31T08:21:36Z
Машина из Китая за 30 тысяч: выгода или головная боль через несколько лет
Знай
2025-01-30T21:51:38Z
Некоторым водителям запретили управлять авто: с какого возраста нельзя за руль
Хвиля
2025-01-30T20:45:37Z
Tesla без водителя: когда компания запустит автономные такси
Comments UA
2025-01-30T19:06:54Z
The Times поделилась позициями европейских стран относительно размещения миротворцев в Украине
ZN UA
2025-02-01T08:54:13Z
В Германии отвергли требование Трампа по расходам на оборону
Европейская правда
2025-02-01T08:48:54Z
Говорят про Украину российскими нарративами: украинца шокировали разговоры топовых бизнесменов в Гарварде
Апостроф
2025-02-01T08:30:37Z
Келлог: Добиться прекращения огня и постоянного мира в Украине возможно в течение месяцев, а не лет
Апостроф
2025-02-01T08:30:03Z
В Бельгии впервые придут к власти правые националисты
Корреспондент
2025-02-01T08:18:14Z
Трамп ведет "серьезные переговоры" с Россией о завершении войны в Украине
UAToday
2025-02-01T08:09:33Z
Келлог: У Трампа хороший план по Украине. Он знает, где давить на Киев, а где – на Москву
Лига
2025-02-01T08:03:00Z
Миллионы долларов - сгорели: в автомобильный музей Януковича попал "Шахед", какие модели уже не вернуть
Знай
2025-02-01T07:51:26Z
Администрация Трампа уволила ряд прокуроров, занимавшихся расследованием штурма Капитолия
ZN UA
2025-02-01T07:39:12Z