ЄС готує санкції проти китайських та індійських компаній за допомогу Росії – FT
Брюссель пропонує запровадити санкції проти трьох китайських компаній та одного індійського бізнесу в рамках 13-го пакету санкцій, який раніше набув неформального статусу «найслабшого» з усіх. Якщо країни-члени ЄС схвалять цей план заходів, це буде перший випадок, коли під санкції ЄС потраплять компанії з континентального Китаю та Індії.
«Ці компанії, а також одна з Гонконгу, є одними з 21 нової компанії в документі Європейської комісії, з яким ознайомилася газета Financial Times. Вони не можуть бути названі з юридичних причин», зазначила FT 12 лютого.
Коли минулого року Єврокомісія запропонувала націлитися на компанії з материкового Китаю, вона відступила під тиском кількох урядів країн ЄС. Представники ЄС тоді заявили, що Пекін надав запевнення, що не підтримує російські військові операції.
Відповідно до запропонованих заходів, європейським компаніям буде заборонено мати справу з компаніями, включеними до списку, оскільки Брюссель посилює зусилля, щоб уникнути будь-якого обходу своїх обмежень, особливо поставок електронних компонентів, які можуть бути перепрофільовані для використання в системах озброєння (в тому числі у виробництві безпілотників).
«Доцільно також включити до цього списку деякі інші організації в третіх країнах, які опосередковано підтримують російський військово-промисловий комплекс... шляхом торгівлі такими компонентами», – йдеться в документі.
Очікується, що пакет санкцій буде схвалений напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого, стане 13-м за рахунком, який ухвалить ЄС. Список компаній, що потраплять під санкції, сягне 643, якщо він буде затверджений. Серед нових назв – компанії зі Шрі-Ланки, Туреччини, Таїланду, Сербії та Казахстану. Дипломати очікують, що в майбутніх проектах пропозиції під санкції потраплять понад 200 осіб, повідомили вони FT.
Раніше європейський дипломат заявив Reuters, що 13-й пакет антиросійських санкцій буде «найслабшим» через те, що чиновники ЄС намагаються уникнути довгих дебатів перед другою річницею повномасштабного вторгнення Росії в Україну, але після його ухвалення Єврокомісія швидко запропонує новий пакет.