Погоджено проєкт системи страхування воєнних ризиків для бізнесу в Україні - як це працюватиме
Рада з фінансової стабільності погодила концептуальну записку для створення в Україні повнофункціональної системи страхування воєнних ризиків. Це передбачено Меморандумом про економічну та фінансову політику між Україною та Міжнародним валютним фондом, повідомляє міністерство економіки України.
Що це за концепція?
Концепцію розроблено експертами Світового банку, Національного банку України, міністерств фінансів та економіки.
Модель страхування воєнних ризиків передбачає реалізацію двох рівнів страхування бізнесу – обов’язкового та добровільного. Впровадження страхування прогнозується поетапне, як і обговорення щодо конкретної реалізації кожного з кроків.
Після затвердження проєкту заплановано його публічне обговорення з представниками бізнес-середовища.
Як працюватиме страхування від воєнних ризиків в Україні?
Страхування передбачає створення комплексної системи страхування, що включатиме:
- локальні страхові компанії;
- глобальні перестрахові бізнес-проєкти;
- представництво держави у вигляді державного агентства.
Перед тим як запровадити відповідну систему заплановано розробку та ухвалення відповідного закону.
Реалізація також передбачатиме уточнення технічних моментів та конкретних прикладних інструментів реалізації проєкту робочою групою з представників НБУ, Міністерства фінансів і Міністерства економіки.
Рада з фінансової стабільності створена в березні 2015 року Указом Президента України і є форумом для фахового обговорення системних ризиків, що загрожують фінансовій стабільності держави.
Україна веде роботу із залучення фінансування для страхування військових ризиків інвесторів. Про це повідомляла під час зустрічі перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлії Свириденко. «Україна потребує розблокування притоку приватних інвестицій. Але всі розуміють, що без надійних інструментів зі страхування військових ризиків, ми не побачимо активного притоку інвестицій. Тому на засіданнях Мультидонорної координаційної платформи ми знову і знову підійматимемо питання щодо акумуляції додаткових ресурсів саме на збільшення фінансування програм страхування військових ризиків», - заявила Юлія Свириденко.