Якщо спікер Палати представників США, республіканець Майк Джонсон спробує блокувати винесення законопроєкту про допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню на голосування, демократи можуть застосувати процедурний маневр, відомий як клопотання про звільнення (discharge petitions). Він використовується, коли очільник комітету відмовляється включити документ до порядку денного, але водночас є важкодоступним, адже вимагає схвалення абсолютної більшості (218 голосів).
Таким чином ініціатори клопотання "звільняють" комітет від розгляду законопроєкту та можуть обійти опір голови. Про можливість такого маневру щодо спірного законопроєкту про іноземну допомогу заявило видання Politico.
Майк Джонсон розкритикував проєкт закону, оскільки незадоволений ситуацією з безпекою кордонів США.
"За відсутності будь-яких змін у прикордонній політиці від Сенату Палаті представників доведеться продовжувати діяти з власної волі щодо цих важливих питань", – заявив він.
За інформацією журналістів, Джонсон також стикається з тиском із боку консерваторів, які вимагають виступити проти будь-якого фінансування України та ухвалити суворий закон про кордони Сполучених Штатів Америки.
Однак "демократи сподіваються, що зможуть загнати Джонсона в кут", використовуючи можливість, передбачену американським законодавством, – клопотання про звільнення. Щоб план спрацював, проголосувати за це мають не лише більшість демократів, а й певна кількість республіканців.
"Деякі республіканці провели тихі переговори з демократами про подальші дії, але поки що жоден республіканець до них не приєднався", – заявили в Politico.
Як писав OBOZ.UA, у Білому домі попередили: якщо Конгрес США провалить законопроєкт, який передбачає виділення допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню, це послужить сигналом про те, що на Вашингтон не можна розраховувати. Сполучені Штати Америки в цьому випадку втратить своє лідерство.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!