MY.UAНовини
Розмови про дії. Огляд подкастів від громадського сектору та про нього
Розмови про дії. Огляд подкастів від громадського сектору та про нього

Розмови про дії. Огляд подкастів від громадського сектору та про нього

Дев’ять подкастів про війну, волонтерство, активізм, спільноти та людську небайдужість, які з’явилися під час великої війни.

Згідно з результатами дослідження ринку подкастингу від Megogo audio за 2023 рік, більшість опитаних творців аудіоконтенту в Україні працюють у сферах медіа, культури, IT та комунікацій.

Утім, серед респондентів було і 2.2% представників громадського сектора. Вони освоїли подкасти, адже це не лише спосіб для ГО пояснити зрозумілою мовою особливості своєї роботи, а й інструмент для популяризації їхньої місії та цінностей серед широкої аудиторії.

«Детектор медіа» зібрав дев’ять подкастів від українських організацій, ініціатив і благодійних фондів про війну, волонтерство, активізм, спільноти та людську небайдужість.

  1. «Почуті/По суті»

Аналітично-адвокаційний Центр спільних дій використовує подкасти для популяризації своєї місії — впроваджувати інструменти залучення людей до прийняття рішень і просувати демократичні зміни. Зокрема, команда випустила 27 епізодів подкасту «Один одному» про громади, що допомагають Україні. А також продовжує проєкт «Ок, і шо?», в якому експерти розкладають по поличках найважливіші ініціативи та рішення влади.

У червні 2023 року Центр спільних дій повідомив про запуск нового проєкту під назвою «Почуті/По суті». Він висвітлює закони через призму людей — тих, хто ухвалює рішення, і тих, для кого це роблять.

Наприклад, аби дізнатися про забезпечення прав нацменшин в Україні, журналістка, нараторка проєкту Марія Очеретяна сама поїхала у містечко Герца Чернівецької області. Все для того, щоб поспілкуватися з українськими румунами, а також посадовцями, дотичними до розробки нового закону.

 Журналістка, нараторка подкасту «Почуті/По суті» Марія Очеретяна

В іншому ж епізоді про постанову Кабміну щодо умов ввезення гуманітарної допомоги, яка викликала обурення багатьох волонтерів, ведуча запитала про думку обох сторін — як представників благодійних фондів, так і влади.

Хоча «Почуті/По суті» має лише аудіоверсію на YouTube, команда Центру спільних дій вигадала альтернативу відеосупроводу. Фактичним продовженням подкасту став паралельний проєкт «Видимі». Він у форматі короткого інтерв’ю дає слово тим, на кого безпосередньо впливають певні рішення, — представникам нацменшин, волонтерам, видавцям, військовим тощо.

  1. «Громадські слухання»

Керівниця проєктів і старша аналітикиня аналітичного центру з питань соціального розвитку Cedos Олена Сирбу у подкасті «Громадські слухання» говорить про те, як посилити спроможності місцевої влади та залучати жителів до прийняття рішень.

 Керівниця проєктів і старша аналітикиня аналітичного центру з питань соціального розвитку Cedos Олена Сирбу

Серед тем — майбутнє реформи децентралізації, планування відновлення у громадах, взаємодія органів місцевої влади з жителями, яка лише зміцнюватиме довіру, а не навпаки.

Спікери подкасту діляться прикладами, які можна використати на практиці. Зокрема, про інструменти й особливості залучення переселенців до обговорень у громадах розповів виконавчий директор Асоціації учасницького розвитку громад Леонід Донос. А про досвід формування спільноти навколо проєкту «Okhtyrka: Urban Vision» йдеться в епізоді подкасту з головою ГО Urban Reform Олександрою Нарижною.

Радимо також звернути увагу на розмову зі співзасновницею ГО «Інша освіта» Каріною Фурсою-Левицькою про те, чому варто приділяти особливу увагу етапу знайомства людей у спільноті, та як фахівці з фасилітації можуть допомогти «розквітнути групі людей», об’єднаних спільними цінностями чи метою.

Усі епізоди доступні на Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts та NV подкасти.

  1. «Фронтова поплава»

Подкаст «Фронтова поплава» виходить у форматі стриму в соцмережі X та на YouTube з 23 лютого 2022 року і нині нараховує аж 142 епізоди.

Журналіст Олег Новіков, співорганізатор простору Валерій Агєєв, а також учасник АТО та голова фонду «Повернись живим» Тарас Чмут обговорюють поточну ситуацію на фронті, стан української армії та деталі щодо різних видів озброєння.

 Очільник департаменту стратегічних ініціатив фонду «Повернись живим» Іван Науменко, учасник АТО та голова фонду «Повернись живим» Тарас Чмут, журналіст Олег Новіков і колишній офіцер воєнної розвідки Антон Муравейник

До стримів також часто долучаються українські військові та волонтери, яким слухачі можуть ставити запитання. Наприклад, у 141-му епізоді колишній офіцер воєнної розвідки Антон Муравейник пояснював слухачам, чому чутки про нібито активізацію бойових дій на півночі України є ворожою ІПСО.

В останньому випуску Олег Новіков і Тарас Чмут говорили про поточні проєкти та партнерства «Повернись живим», актуальні вакансії у фонді, а також збиття російських літаків А-50 та Іл-22, чому ми не можемо за допомогою перехопленої російської документації виробляти їхню продукцію та багато іншого.

Слухати «Фронтову поплаву» можна на Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts та YouTube.

  1. «Фактори стійкості»

А про те, як волонтерам вдається знаходити власне внутрішнє джерело сили, продовжувати працювати у складних умовах під час війни та підтримувати інших, ідеться у подкасті «Фактор стійкості» на «Радіо Сковорода». Керівниця партнерств Української волонтерської служби Наталія Калантаєнко говорить із представниками громадського сектору, аби дізнатися більше «про можливості людської небайдужості».

Розмови наповнені особистими рефлексіями волонтерів з абсолютно різних галузей. Зокрема, на платформах уже можна послухати епізод із речником руху опору «Жовта стрічка» Ярослава Божка про історію зародження ініціативи та важливість спільноти, побудованої на довірі. Про зв’язок стійкості та тіла, пошук своїх людей і «відчуття недаремності» розповіла психологиня, засновниця проєкту «Пов’язані» Тетяна Матвійчук. А думками про важливість оперативності та стійкості в допомозі військовим, та методами, як у таких умовах не втратити опору, поділилася волонтерка, що допомагає ЗСУ, Ная Новак.

 Речник руху опору «Жовта стрічка» Ярослав Божко та керівниця партнерств Української волонтерської служби Наталія Калантаєнко

Слухати можна на SoundCloud, Apple Podcasts та Google Podcasts.

  1. «Воїни» й «Кохані»

Улітку 2023 року мережа підтримки українських військових Veteran Hub запустила два нових подкасти — «Воїни» й «Кохані». І хоча нині проєкти вже завершені, кожен епізод заслуговує на ваш час та увагу. Як зауважила одна зі слухачок у коментарях до випуску на Youtube, іноді здається, що в одній країні існують два окремих світи — військовий та цивільний, однак подкастам Veteran Hub вдається їх об’єднувати.

Ведучий проєкту «Воїни», морський піхотинець і менеджер подій у Veteran Hub Гліб Стрижко спілкується з українськими військовослужбовцями та військовослужбовицями про їхній шлях, рішення піти на фронт, перші поранення та реабілітації, а також переживання, страхи й розлуку з рідними. Серед гостей — професійні військові, журналісти, громадські діячі, режисери, музиканти, які взяли до рук зброю та стали на захист країни.

Це подекуди емоційно складні, однак правдиві та щирі розмови, які дозволяють побачити реальність очима воїнів.

 Ведучий проєкту «Воїни», морський піхотинець Гліб Стрижко та актор, режисер, художній керівник підрозділу «ТрО Медіа» Служби зв’язків із громадськістю (СЗГ) штабу командування Сил ТрО ЗСУ Ахтем Сеітаблаєв

Водночас реальність жінок, які чекають рідну людину з фронту, показує ведуча подкасту «Кохані», комікеса та дружина воїна Настя Зухвала. Героїні діляться власними історіями кохання, викликами та труднощами у стосунках після рішення партнерів піти на війну, моментами розпачу та тривогами, а також методами, які допомагають їм проживати цей досвід і не втрачати віру. Хтось із них пише поезії, займається фінансами або фермерською справою, волонтерить чи дбає про дітей, однак усіх їх об’єднує спільний досвід — очікування на повернення коханих.

  Ведуча подкасту «Кохані», комікеса та дружина воїна Настя Зухвала й дружина воїна, Героя України та генерал-майора Ігоря Гордійчука Тетяна Гордійчук

Подкасти доступні на YouTube, а також Apple Podcasts, Spotify та Google Podcasts.

  1. «Голосний подкаст»

Розмови «про дітей, для них і про все, що їх оточує» ведуть співзасновники благодійного фонду «Голоси дітей» Олена Розвадовська й Азад Сафаров. Свій дебютний епізод вони присвятили знайомству з роботою їхньої ініціативи, розповіли, чому вона має саме таку назву, а також як до її створення причетний фільм «Будинок зі скалок» та премія «Оскар».

І все це — у форматі «Запитання-відповідь». Чимало запитань творцям благодійного фонду підготували, зокрема, діти та підлітки. Вони, як пояснюють ведучі, є повноцінними учасниками фонду та безпосередньо долучаються до його процесів. «Ми не ретранслятори. Ми даємо дітям можливість бути почутими», — сказала Розвадовська.

  Ведучі «Голосного подкасту» Олена Розвадовська й Азад Сафаров

Ведучі «Голосного подкасту» вже поспілкувалися з правозахисницею та юристкою Регіонального центру з прав людини Катериною Рашевською, головною редакторкою «Громадського» Христиною Коцірою, телеведучою «1+1» Марічкою Падалко та журналісткою і консультанткою проєктів для дітей із розладом спектра аутизму (РСА) у фонді Оленою Пшеничною.

У фокусі уваги — найрізноманітніші теми: незаконна депортація Росією українських дітей і механізми їхнього повернення додому, особливості дорослішання в умовах війни, стосунки у сім’ї, а також виклики, з якими стикаються батьки дітей з РСА.

Подкаст доступний на YouTube та NV подкасти.

  1. «Чому їй не байдуже»

У 2023 році Divoche.media запустило власний подкаст про активних жінок і їхні ініціативи. У другому сезоні, зокрема, головна редакторка видання Оксана Павленко та журналістка і засновниця «Так Штаб» Ксенія сфокусували свою увагу на темі жінок у контексті війни. Серед запрошених гостей — волонтерки, госпітальєрки та воєнна кореспондентка.

Подкаст насичений рефлексіями та реальним досвідом жінок, які адвокатують зміни у суспільстві, державі й армії та досягають вагомих зрушень. Водночас, як раніше сказала сама Оксана Павленко вінтерв’ю «Детектору медіа», епізоди вийшли досить емоційними, «у форматі підслуханої розмови».

 Головна редакторка видання Divoche.media Оксана Павленко та медична волонтерка Олена Самойленко

Про те, як громадські ініціативи шиють жіночу військову бойову форму та чому це питання безпеки українських захисниць, які виклики постають перед волонтерками та що допомагає їм зберігати стійкість, а також про гендерну рівність в армії, боротьбу зі стереотипами, ментальне здоров’я, нову реальність і не тільки — можна послухати на Spotify, Apple Podcasts,  Google Podcasts та YouTube.

Наразі команда Divoche.media думає над продовженням подкасту.

  1. «Вільні» Людмили Тягнирядно

Не менш щирим виявився подкаст «Вільні» журналістки та ведучої Людмили Тягнирядно про громадських активістів і волонтерів, які допомагають жителям звільнених громад пережити наслідки війни.

Десять розмов охоплюють історії небайдужих людей з усієї України. Зокрема, дитяча та сімейна психологиня Наталя Антоненко розповідає про окупацію Херсона та роботу з дітьми під час російського терору. Співкоординаторка волонтерського логістичного центру «Хаб Вокзал» Яна Білецька ділиться історією роботи найбільшого гуманітарного центру Харкова та поїздки в деокуповані села Слобожанщини. А про те, як жителі Одеси допомагають Силам протиповітряної оборони знищувати ворожі цілі, можна почути з розповіді волонтера групи «Технарі», співрозробника застосунку «єППО» Геннадія Сульдіна.

Серед героїв подкасту є ті, хто відбудовує будинки чи реставрує доступні помешкання в українських містах і селах для переселенців, ті, кому вдалося евакуювати тисячі цивільних із тимчасово окупованих областей, а також ті, хто забезпечує літніх людей усім необхідним та закликає робити це інших.

Подкаст доступний на SoundCloud, Apple Podcasts, Google Podcasts та Spotify.

 Журналістка та ведуча подкасту «Вільні» Людмила Тягнирядно

  1. «Гуртом та вщент»

Подкаст «Гуртом і вщент» щоразу збирає близько 400 тисяч переглядів на YouTube. Волонтер і засновник благодійного фонду Сергій Притула та стендап-комік Антон Тимошенко з гумором розповідають свої життєві історії й обговорюють суспільно важливі теми та новини. Серед таких, наприклад, — скандал довкола сімʼї Гринкевичів, труднощі в мобілізації, споживання російського контенту, ворожа пропаганда в Європі, феномен українського волонтерства чи тиск на журналістів.

У серпні 2023 року один із фрагментів їхньої розмови спонукав до суспільної дискусії щодо того, чи мають інфлюенсери з великою аудиторією поширювати інформацію про збори на ЗСУ. Тоді ведучі «Гуртом і вщент» розкритикували франківську блогерку Юлію Вербу, у профілі якої не помічали згадок про донати.

 Волонтер і засновник благодійного фонду Сергій Притула та стендап-комік Антон Тимошенко

У самому ж подкасті неодноразово звучать заклики допомагати українським захисникам. За словами ведучих, «Гуртом і вщент» — це «величезна підводка до зборів».

Окрім основного збору, в описі до епізоду також залишають низку посилань на скарбнички для підтримки армії. З шостого випуску ведучі запустили рекламні інтеграції, кошти з яких також перераховують на волонтерські потреби, як-от збір на планшети для ТрО, БРЕМ для «Азова» чи скарбничка проєкту «Ігла» + тепловізор.

Послухати випуски «Гуртом та вщент» можна на YouTube, Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts. Amazon Music та Megogo.

Читайте також
Оксана Павленко, Divoche.media: «Ми працюємо, щоб займатися волонтерством мотивували не наші заклики, а сама історія»
Як українським ОГС, активістам і журналістам знайти знання і гранти для зміцнення своєї безпеки
Підсумки та тренди року в громадському секторі. Опитування експертів
Активісти, які стали на захист країни
Стартував другий сезон подкасту «Вільні» на Суспільному
Екоактивіст і фронтовик Павло Вишебаба: «Те, що повідомляє Генштаб, завжди правдиве — ще жодного разу я не бачив натяку на якусь перекручену інформацію»
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги за темою
російська агресія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У Києві цьогорічна осінь була однією з найтепліших із 1881 року
УкраинФорм
2024-12-04T03:39:22Z
Окупанти просунулись у Кураховому та ще біля чотирьох населених пунктів – DeepState
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T03:15:12Z
Нехай воює хтось інший: військовий обурився реакцією суспільства на мобілізацію і роботу ТЦК
Знай
2024-12-04T03:12:09Z
Проїзд на жовтий сигнал світлофора: водіям готують серйозне покарання
Хвиля
2024-12-04T03:06:06Z
Козороги зазнають значних змін у житті: гороскоп на 4 грудня
24tv
2024-12-04T03:03:19Z
Погода у грудні приготувала сюрпризи: синоптики спрогнозували, чи варто очікувати сніг на Різдво та Новий рік
Политека
2024-12-04T03:00:16Z
Скільки росіян можна знищити безпілотником: військовий назвав цифри
24tv
2024-12-04T02:36:57Z
У Києві розпочалася кампанія із запобігання самовільним вирубкам хвойних дерев
УкраинФорм
2024-12-04T01:57:55Z
Людям страшно вийти на вулицю: у Запорізькій райраді описали дії росіян на окупованих територіях
24tv
2024-12-04T01:51:34Z
США та Німеччина блокують запрошення України в НАТО – ЗМІ
ZN UA
2024-12-04T04:06:16Z
Президентом Намібії вперше стала жінка
УкраинФорм
2024-12-04T03:54:29Z
Мир через силу: чи здатен спецпредставник Трампа домовитись з Путіним
24tv
2024-12-04T03:33:42Z
Сенатор розповів, як Канада може допомогти у відбудові України
УкраинФорм
2024-12-04T03:27:46Z
Каллас закликала ЄС виконати обіцяне Україні
1News
2024-12-04T03:09:46Z
США очікують мирного рішення політичних розбіжностей в Південній Кореї - Держдеп
УкраинФорм
2024-12-04T03:09:36Z
Ізраїльський дипломат: Неонацизм в Україні – це смішно
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T03:00:29Z
Політолог розповів про наслідки для Росії у разі падіння режиму Асада у Сирії
TSN
2024-12-04T02:48:02Z
Китай може почати велику війну: з'явився сценарій, що лякає
GlavRed
2024-12-04T02:09:25Z
Гороскоп на завтра 5 грудня: Стрільцям - неймовірний прибуток, Рибам - важкий вибір
GlavRed
2024-12-04T04:06:52Z
В Україні створять щонайменше 200 центрів ментального здоровʼя - МОЗ
УкраинФорм
2024-12-04T01:45:10Z
Кратом — чай, який визнали наркотиком: чому його обмежили в Україні
Фокус
2024-12-03T22:36:16Z
Лабораторне походження COVID-19: епідеміологиня сказала, що дає розслідування Конгресу США
24tv
2024-12-03T21:42:44Z
Умєров прокоментував реформу ВЛК
1News
2024-12-03T20:42:11Z
Як спілкуватись з людиною, яка має деменцію
24tv
2024-12-03T20:03:26Z
Міноборони спільно з МОЗ запустили реформу ВЛК: що вона передбачає
TSN
2024-12-03T17:48:12Z
Чому так важливо відновлювати втрачені зуби
24tv
2024-12-03T17:30:58Z
Скільки заробляють лікарі в Хмельницькій МСЕК: офіційні дані
24tv
2024-12-03T17:15:35Z
Billboard назвав Бейонсе найвидатнішою попзіркою XXI століття
УкраинФорм
2024-12-04T02:57:25Z
Для святкового настрою: які фільми подивитись на Новий рік – ТОП-7
GlavRed
2024-12-04T02:36:23Z
У Call of Duty незабаром з'явиться новий режим за мотивами відомого серіалу від Netflix
InternetUA
2024-12-04T02:01:56Z
Копав для неї могилу та просив вибачення в пісні: померла мама Емінема
GlavRed
2024-12-04T00:27:11Z
У Німеччині проходять передпрем'єрні покази української кінострічки «Редакція»
УкраинФорм
2024-12-03T22:42:53Z
"Кричала від пекельного болю": Злата Огнєвіч стала на небезпечну доріжку
GlavRed
2024-12-03T22:27:52Z
Херсонка упізнала на відео вкрадені росіянами з її будинку картини
Фокус
2024-12-03T22:15:10Z
У Вінниці відкрилась виставка фоторобіт про повсякденне життя людей з інвалідністю
УкраинФорм
2024-12-03T22:12:48Z
Близький друг Алсу розкрив справжню причину розлучення
GlavRed
2024-12-03T21:30:08Z
Приватбанк розповів, як отримати 1000 гривень на картку "Національний кешбек" із вигодою
Хвиля
2024-12-04T04:03:30Z
Вартість компанії Маска SpaceX може зрости на $100 мільярдів
InternetUA
2024-12-04T03:03:23Z
Український експорт отримає більше можливостей у Канаді
УкраинФорм
2024-12-04T02:33:01Z
Суд В’єтнаму залишив у силі страту магнатки нерухомості за махінації на $12 мільярдів
УкраинФорм
2024-12-04T02:15:27Z
Де найдешевше придбати продукти в Польщі: перелік супермаркетів
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T00:00:12Z
Доступ держави до транзакцій: чи потрібно турбуватися про дані, отримуючи "тисячу Зеленського"
Фокус
2024-12-03T23:30:54Z
«Тисяча Зеленського»: на що можна витратити кошти
ZN UA
2024-12-03T23:04:15Z
Ботсвана та Ангола приєдналися до плану G7 витіснення РФ з ринку алмазів
Украина Криминальная
2024-12-03T22:57:01Z
В українців зменшаться зарплати: нардепка пояснила нюанси
Политека
2024-12-03T21:00:29Z
Влупив майже 7-бальний шторм: Україну атакувала неймовірно сильна магнітна буря
GlavRed
2024-12-04T04:06:33Z
На Сумщині пролунало 116 вибухів
TSN
2024-12-04T02:21:41Z
На Буковині підприємця підозрюють у незаконному переправленні через систему «Шлях» 27 ухилянтів
УкраинФорм
2024-12-04T01:33:02Z
5-місячна дитина померла від травм: на Волині судитимуть винуватця аварії
Украина Криминальная
2024-12-04T01:18:54Z
На Львівщині затримали зловмисників, які до смерті побили знайомого
Украина Криминальная
2024-12-03T23:45:47Z
СБУ затримала двох чоловіків, які на замовлення росіян підпалили сільраду на Тернопільщині
УкраинФорм
2024-12-03T22:27:12Z
Верховний Суд підтвердив довічне ув’язнення чоловіку, який жорстоко вбив свою дівчину
Украина Криминальная
2024-12-03T22:09:27Z
Фейковий рекрутинг від «капітана корабля»: житомирські поліцейські викрили містянина у шахрайствах
InternetUA
2024-12-03T21:57:45Z
Суд заарештував ексзаступника голови Вищого господарського суду
ГЛАВКОМ NET
2024-12-03T21:54:32Z
Тисячу Зеленського благають відмінити: вже достатньо голосів для розгляду
Знай
2024-12-04T04:06:20Z
Населення України може скоротитись майже вдвічі – омбудсмен
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T04:03:18Z
З Днем ангела Варвари 2024: чарівні картинки-привітання з іменинами
24tv
2024-12-04T04:03:06Z
ЗСУ мають успіхи в Курській області – ISW
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T03:42:13Z
Чому чоловікам заборонено лаяти жінок 4 грудня і які вареники потрібно приготувати: прикмети та заборони на Варвари
Знай
2024-12-04T03:03:56Z
Миколаївщина отримала дев'ять автобусів для закладів освіти, культури та спорту від Нижньої Саксонії - ОВА
УкраинФорм
2024-12-04T02:45:25Z
Онлайн-трекінг повісток. Міноборони розповіло про розробку нової функції
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T02:30:49Z
Формат «активного довголіття». Як у найближчі роки зміниться ринок праці в Україні
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T02:12:43Z
Чи можна прибирати в день Варвари: важливі прикмети 4 грудня
GlavRed
2024-12-04T01:51:20Z
Боруссія готова продати Малена взимку
Football.ua
2024-12-03T22:57:50Z
Лестер у дебютному матчі ван Ністелроя розібрався з Вест Гемом
Football.ua
2024-12-03T22:22:10Z
Ноєр отримав першу в своїй кар'єрі червону картку
Football.ua
2024-12-03T22:18:05Z
Ямал: Барселона нерозумно втрачала очки в Ла Лізі
Football.ua
2024-12-03T22:12:56Z
Мілан розтрощив Сассуоло в Кубку Італії
Football.ua
2024-12-03T22:04:03Z
Українські гандболістки достроково завершили виступ на Євро-2024
УкраинФорм
2024-12-03T21:54:08Z
Іпсвіч мінімально поступився Крістал Пелес
Football.ua
2024-12-03T21:39:56Z
Збірна України U-21 отримала суперників на Євро-2025: результати жеребкування
24tv
2024-12-03T21:27:28Z
Жіноча збірна України вдруге поступилася Бельгії та залишилася поза Євро-2025
Football.ua
2024-12-03T21:18:08Z
Як приготувати імбирні пряники з медом: шеф-кухар розкрила простий рецепт
Политека
2024-12-04T04:00:47Z
Експерти закликали промити вікна розчином з оцту у грудні: для чого це потрібно
GlavRed
2024-12-04T03:06:29Z
За 30 секунд: як зробити кислі мандарини солодкими - секретний прийом
GlavRed
2024-12-04T01:36:45Z
Гороскоп на 4 грудня для всіх знаків Зодіаку: Стрільці - будьте сміливішими, Овнів чекає щось нове
Политека
2024-12-04T01:00:28Z
Смачні вареники з сиром: рецепт популярної української страви
Фокус
2024-12-04T00:06:17Z
Ідеальний паштет із курячої печінки: фіналістка "Мастер Шеф" дала швидкий рецепт
Политека
2024-12-03T23:30:55Z
Радість свята у кожному шматочку: як зробити торт "Лебедине озеро"
24tv
2024-12-03T23:09:13Z
Як швидко розморозити м'ясо: це займе лише 10 хвилин
24tv
2024-12-03T21:54:55Z
Без автоклава і ефект приголомшливий: скільки треба варити тушонку
24tv
2024-12-03T20:57:09Z
Стали відомі характеристики скасованого планшета Google Pixel Tablet 2
InternetUA
2024-12-04T04:01:41Z
Співробітник Apple подав до суду на компанію через моніторинг особистих пристроїв
InternetUA
2024-12-04T01:03:10Z
У ChatGPT може з'явитися реклама, хоча Сем Альтман дуже її не любить
InternetUA
2024-12-04T00:04:46Z
В Apple виявили токсичні речовини в деяких пристроях
InternetUA
2024-12-03T21:51:58Z
Опалення без електрики: які пристрої допоможуть запустити котел
Политека
2024-12-03T21:27:31Z
Геймдиректор Mass Effect 5 натякнув на сюжет гри: «Не пропустить це DLC»
ITC
2024-12-03T21:12:34Z
Чи допомагає закриття програм на iPhone збільшити час роботи батареї
InternetUA
2024-12-03T20:57:54Z
Для S.T.A.L.K.E.R. 2 вже вийшов третій патч за п’ять днів: що покращили
ITC
2024-12-03T20:18:47Z
Перші 43 хвилини геймплею Kingdom Come: Deliverance 2 від IGN
ITC
2024-12-03T20:18:03Z
Продажі нових автомобілів в Україні: названо несподіваного лідера
Хвиля
2024-12-04T02:09:37Z
Чи можна мити машину шампунем і мийним для посуду: що кажуть експерти
Фокус
2024-12-03T21:36:29Z
Економія того не варта: чому не можна мити авто плином для посуду
24tv
2024-12-03T21:03:22Z
Всюдиходи MAN TGS продовжують оснащувати українськими кузовами
AutoCentre
2024-12-03T18:30:51Z
Toyota bZ3C: електричний кросовер із запасом ходу 630 км й автопілотом на базі лідара та ШІ
ITC
2024-12-03T18:28:55Z
Сучасна класика: BMW випустили оригінальний мотоцикл у ретростилі
Фокус
2024-12-03T18:15:22Z
Caterpillar презентує нове покоління навантажувачів з бортовим поворотом
AutoCentre
2024-12-03T17:12:16Z
Тест нового Jeep Grand Cherokee L: Ленд Крузер, посунься
Топ Жир
2024-12-03T16:54:05Z
Jaguar представив футуристичний концепт електромобіля Type 00
24tv
2024-12-03T16:36:33Z