MY.UAНовини
Слово має бути вбивчим, але тільки для ворога: інтерв’ю з творцями серіалу Ботоферма
Слово має бути вбивчим, але тільки для ворога: інтерв’ю з творцями серіалу Ботоферма

Слово має бути вбивчим, але тільки для ворога: інтерв’ю з творцями серіалу Ботоферма

Від початку повномасштабного вторгнення СБУ заблокувала в Україні 76 ботоферм. Ці великі та маленькі імперії зла існують поруч з нами й глибоко пускають своє коріння в український інтернет-простір. Особливо руйнівним їхній вплив став після 24 лютого 2022 року, адже здебільшого ботоферми поширюють вигідну для замовників брехню, і часто цим замовником є Росія. Тож вони стали дуже небезпечним інструментом в руках нашого ворога.

Про те, як влаштовані ботоферми, які наслідки може принести їхня діяльність та як легко потрапити на їхній гачок, український глядач може дізнатися з чотирисерійного українського серіалу Ботоферма, успішна прем’єра якого відбулась у жовтні 2023 року на телеканалі ICTV2.

Ця драма з елементами політичного трилеру розповідає про колишнього радіоведучого Антона, який через фінансову скруту переїжджає до Києва та починає працювати в столичній ботофермі. У процесі він розуміє масштабні можливості інструменту, який опинився в його руках, а також, що з його допомогою ведуть не лише особисті, а й міждержавні війни. Події серіалу відбуваються у період з 2020 року до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Зараз дивляться

Головну роль у серіалі зіграв актор Максим Симчак. Окрім нього, в серіалі зіграли Михайло Кришталь, Римма Зюбіна, Віктор Жданов, Дарʼя Легейда, Олег Іваниця, Костянтин Корецький, Тамара Антропова. Епізодична роль співачки в одній із серій дісталася Анастасії Приходько.

Як створювався цей чотирисерійний фільм, які сенси закладали в цей продукт та про актуальність проблеми ботоферм в Україні ми поговорили із творцями серіалу — режисером-постановником та співавтором сценарію Тарасом Дронем та авторкою ідеї, співавторкою сценарію, креативною продюсеркою Валентиною Руденко.

— Як з’явилася ідея серіалу Ботоферма: під час повномасштабного вторгнення чи це “довгобуд”?

Валентина Руденко – авторка ідеї, співавторка сценарію, креативна продюсерка

Валентина Руденко:

— Усе своє життя мені доводилось працювати з інформацією. Завжди це було два треки: або донести власну позицію, або ж позицію бренду чи влади. Тема інформаційної війни постала особливо гостро, коли з’явився інтернет, коли час доставки інформації з будь-якого джерела з будь-якої точки світу до споживача почав вимірюватися в секундах. З однієї точки зору, ми отримали колосальний інструмент для того, щоб світ став ближче, з іншої точки зору, ми отримали зброю, котру часто скеровують проти нас самих. Коли Росія стала використовувати соцмережі як зброю масового впливу в світі, в мене, як людини, котра знала ці процеси, виникла ідея розповісти про загрози, котрі стоять перед нами саме в інформаційному середовищі.

Гібридна війна велася проти України всі роки незалежності. Зараз же фейки, пропаганда, маніпулятивна інформація — все, з чим працюють ботоферми — набули ще більших масштабів. Головна ціль росіян — втягнути українців у цю інформаційну війну і посіяти розбрат між нами. Тому ми створили цікаву художню історію про світ ботоферм, щоб допомогти українцям зрозуміти, як і для чого спотворюється інформація, як несвідомо можна стати заручником шахрайства у соцмережах і жертвою кібератак ворога.

Ідея проєкту Ботоферма виникла за рік до повномасштабного вторгнення, в цей момент росіяни вели свої гібридні війни по всьому світу, а особливо в Україні і проти України. Мені здавалося, що можна простими образами, словами, художнім інструментарієм показати, як працює ця пропагандистська машина і наскільки вона небезпечна.

Цей серіал — не “довгобуд”, але після повномасштабного вторгнення сценарій зазнав певних змін. Ми включили в останню серію ті кейси, а саме безсоромні фейки, котрими росіяни користувались перед початком найстрашнішої війни в Європі, що розпочалась 24 лютого 2022 року в Україні.

Зі знімання серіалу Ботоферма

— А чому вирішили втілити ідею у форматі мінісеріалу?

Валентина Руденко:

— Ми взялись за тему, котра має дуже багато складових: тут і джерела інформації, і мотиви її викривлення, і долі людей. Тобто сам масив даних дозволяв зробити не один фільм, і навіть не один серіал. Так ми вирішили зробити мінісеріал.

Телебачення дає можливість, щоб цей проєкт побачили мільйони людей в Україні та поза її межами, крім того, ще на діджитал-платформах та в YouTube. Ми обережно вводимо нашого глядача в цю тему, набираємо градус дискусії і виводимо його на ті теми, котрі так сьогодні турбують українців і весь світ. Якщо ви подивитесь наш серіал з початку до кінця, то побачите поступове занурення глядача в систему формування інформації. Спочатку ми показали прості кейси, якими заповнений інтернет — це реклама чи антиреклама з житловими комплексами, це те, що зрозуміло будь-якому глядачу, незалежно від виду діяльності та рівня його розуміння створення репутації, бо кожен з нас десь живе, отримує ряд послуг, і це те, що ми можемо оцінити дуже легко. Далі ми ускладнюємо глядачу завдання і демонструємо кейс формування репутації відомих людей на прикладі співачки, роль якої зіграла наша українська зірка шоу-бізнесу Анастасія Приходько. А вже, коли глядач отримав певні інструменти, розібрався на простих прикладах, як просто формується суспільна думка, а отже репутація, ми продемонстрували найважчу російську зброю — п’яту колону у владі та ведення гібридної війни. Саме гібридна війна, на моє тверде переконання, і є передвісником справжньої війни з ракетами, Градами, Шахедами і мільйонною армією на кордоні.

Всі наші кейси об’єднані історією головного героя, котрий на початку потрапляє в тенета цього процесу, не підозрюючи, що його вже схопив ворог, який тестує його на креативність та стійкість і, зрештою, використовує як маріонетку. Доля головного героя і є основною для глядача, саме його мотивації та трансформації за нашим задумом повинні змушувати кожного з нас піднімати планку критичного мислення, ретельно перевіряти джерела інформації та бути дуже обережним із кожним власним висновком у соцмережах чи з репостами висновків інших користувачів.

— Головний герой серіалу починає працювати на ботофермі спершу зовсім не усвідомлюючи, яким масштабним інструментом пропаганди це є. Для нього — це можливість швидко отримати великі гроші, які так йому потрібні. Чи популярною є ця історія серед українців, коли люди поширюють у соцмережах фейки, самі не усвідомлюючи руйнівного впливу?

Тарас Дронь – режисер-постановник, співавтор сценарію

 Тарас Дронь:

— Швидкість розвитку інформаційних технологій, а особливо в розрізі інформаційної війни та пропаганди зробила в певному сенсі людей заручниками фейкових новин. Фейки — це добре продумані, орієнтовані на емоцію інформаційні вкиди, які розраховані, щоб впливати на свідомість суспільства та не дозволити людям навіть подумати про перевірку інформації. Тому тут відповідь однозначно “так”, ми бачимо результати самі.

Як говорив наш головний герой в серіалі — “чим більша неправда, тим більше повірять”. Людей, які критично думають, не так багато. Проте через події останніх кількох років ми почали тільки вчитися перевіряти інформацію. Також велика кількість фейків з легкістю потрапляє до людей старшого віку, які часто сліпо вірять новинам і не перевіряють джерела їх походження. Справді, про масштаби руйнівного впливу можна тільки здогадуватись. Тому що фейки сіють розбрат, постійний страх, занепокоєння, щоб продати людям непотріб або пропхати до влади нечесних політиків. Так розповсюджуються ворожі наративи, щоб розхитати демократичне суспільство зсередини, чи то в Україні, Європі чи в світі.

Валентина Руденко:

— Чи багато українців бере участь у цій війні свідомо чи несвідомо, мені важко сказати. З початку повномасштабної війни було виявлено більше 100 ботоферм на території України, скільки там задіяно саме українців — мені невідомо, і мабуть, це питання краще залишити СБУ, але те, що цей “рух” існує, ми не можемо заперечувати і закривати на це очі. Ми всі повинні зараз проявити таку витримку в інформаційному просторі, яку наші воїни проявляють на полі бою.

— Ботоферми інтенсивно поширюють ворожу пропаганду всередині України, і подекуди люди їй вірять. У чому причина цієї сліпої віри таких людей, на ваш погляд?

Тарас Дронь:

— На мою думку, це частково ще результат пропаганди Радянського Союзу, яка обрізала українцям крила, рубала коріння і мову. Відповідно, коли обізнаність, особливо в історії, є слабкою, тоді люди сліпо вірять у будь-що. Люди здебільшого не мають реальної позиції або мають вже фейкове уявлення про себе, про країну й політичну ситуацію загалом у світі. А несвідоме суспільство перетворюється на стадо, яким легко маніпулювати.

 Валентина Руденко:

— Головне завдання Росії на сьогодні — це розірвати Україну зсередини. Їм не вдалось захопити наші території з допомогою армії, і вони вже точно знають, що причина їх всесвітнього сорому в Україні — це дух і єдність українців. Тому закидати нас наративами, фейками, дезінформувати в усіх сферах, аби роз’єднати, зупинити цей процес формування єдиної української нації і знищити цей сильний український дух за допомогою оцієї брудної інформаційної зброї – єдине, що в них залишилось.

У перші дні повномасштабного вторгнення українцям вдалось дуже ефективно боротися з усіма російськими вкидами, особливо добре це виходило у тих, хто створював меми, вони вірусились, стирали потоки російської дезінформації дуже точними, гострими і смішними картинками. Я думаю, що росіяни не очікували в той момент такого різкого прозріння і згуртованості українців саме в інформаційній війні.

А от зараз пішла інша хвиля, і вона мене лякає, бо росіяни почали “вбивати по одному”, чітко вибираючи цілі, бити по найнеприємніших для Росії питаннях, знецінювати думки, реальні дії, а головне особистості. Пан Буданов в одному з інтерв’ю говорить, що росіяни вже навіть не витрачають великих коштів на інформаційні битви, вони роблять нам вкид, а далі українці самі доводять справу до кінця, не розуміючи не те що рівня руйнації, котрої можна завдати країні, а самого факту, що самі вже стали і жертвами, й інструментами в російській війні проти нас же. Це означає, що дії росіян у гібридній війні стали менш видимі, набагато підступніші, а значить, дуже небезпечні і руйнівні.

Ми, всі люди, зараз джерела інформації, а тому повинні нести відповідальність і розуміти силу кожного надрукованого нами слова. Воно має бути вбивчим, але тільки для ворога, ми всі повинні пам’ятати, що кожен з нас є жертвою війни, що вона прийшла у наш дім в тій чи іншій формі, ми повинні усвідомлювати, що ми не знаємо, які вже наслідки принесла ця війна нашому другу, товаришу, сусіду, ми повинні всі збитись в один кулак і давати щодня, щосекунди по зубах нашому єдиному спільному ворогу — Росії, а свої претензії одне до одного залишити, вибачити, простити, відстрочити, але не дати росіянам нас самих розірвати зсередини, а значить, зруйнувати Україну.

— В кіно ми граємо в реальне життя, і саме тут у кінематографістів часто бувають проблеми. Розкажіть, як ви працювати над образом столичної ботоферми.

Тарас Дронь:

— У першу чергу хочу зазначити, що відтворена нами ботоферма — це збірний образ ботоферм, які вже існують. У такий спосіб ми роз’яснили  глядачу, як працює цей механізм. Складність в тому, що вони справді використовуються для піару тих чи інших людей, зірок, політиків, компаній, і за це неможливо притягнути до відповідальності. Кримінальна відповідальність настає, коли інформація несе загрозу державній безпеці. Тому ми в перших двох серіях сконцентрувалися на принципі роботи ботоферми, а в третій і четвертій розказали, як така, на перший погляд безпечна, ботоферма може перетворитись на інструмент для формування суспільної думки шляхом маніпуляції. Ми мали кілька розмов з реальними ботами, аналізували психологічний портрет таких людей, і так з’явились наші персонажі. Тому я вважаю, що нам вдалося створити правдивий образ такої організації з правдивими персонажами, але при цьому не копіюючи якусь одну конкретну ботоферму в пошуках правди. Адже правда життєва і правда драматургічна — це різні речі.

— Тарасе, розкажіть про внутрішні трансформації, які впродовж всієї історії проходять головні герої.

Тарас Дронь:

— Головним героєм є Антон. Він простий радіоведучий з невеличкого містечка, що стає керівником столичної ботоферми. Скромний хлопець дорослішає, стає впевненим і заслуженим лідером, проте не помічає, як виявляється інструментом протиправних дій в руках ворога, направлених проти його ж друзів і близьких, проти його країни. Усвідомлення реального стану речей штовхає його на прийняття рішення: коли він розуміє всі загрози, які несе його ботоферма Україні, він розвертає всі її потужності проти свого ж замовника, і на своєму прикладі намагається хоч якось рятувати ситуацію, говорячи правду. Хотілося б, щоб глядач спільно з героєм пройшов цей шлях трансформації, аби усвідомити реальну небезпеку, яку несуть ворожі фейки в соціальних мережах, та наскільки легко можна бути обманутим і стати зброєю в руках злочинців в інтернеті.

Антон – головний герой серіалу Ботоферма у виконанні актора Максима Самчика

— Що було найскладнішим для вас під час роботи над Ботофермою?

Тарас Дронь:

— Думаю, найскладніше було отримати на екрані правду, розказуючи практично реальну історію. Це було важливо, щоб глядачу не видавалось, що це просто якась фантастика, тому що іноді було таке враження. Навіть актори питали мене в деяких моментах: “А це справді так відбувається?”.

— Ботоферма вчить свого глядача більш критично ставитися до інформації в інтернеті, пояснює, як створюються та поширюються фейки. Чи ефективно зараз, на ваш погляд, ось так розбирати гострі соціальні проблеми в кіно, аби допомагати суспільству з ними боротися? Чи цікаво це глядачу, або ж як зробити так, щоб це було для нього цікаво?

Тарас Дронь:

— Кіно, а особливо серіали — це дуже хороший спосіб для розкриття таких тем. Головне при цьому не намагатися створити пояснення глядачу чи інструкцію. Потрібно вибудовувати в першу чергу людську історію, зрозумілу будь-якій людині, будувати зрозумілі стосунки, а середовище чи тему ставити як обставини, в які потрапляє герой чи героїня. На мою думку, серіал чи кіно повинні бути зроблені так, аби було відчуття, що це серед нас, десь за стіною чи в сусідському будинку відбувається. Найголовніше — не починати переконувати глядача в чомусь. З хорошої історії глядач сам зробить висновки, і доказом цього є відгуки про Ботоферму після телепрем’єри.

Теги за темою
СБУ
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Этой зимой оккупанты хотят захватить прифронтовые города: о чем предупреждает ISW
Известия Киев
2024-11-18T18:07:47Z
"Теплых дней 60%": известный синоптик советует украинцам готовиться к жаркой зиме
Знай
2024-11-19T05:36:50Z
Блэкаут в Одессе: в городе не могут заживить критическую инфраструктуру, закрывают школы
Фокус
2024-11-17T22:57:29Z
Атакуют ночью: россияне изменили тактику штурмов в Курской области, — комендатура ВСУ
Фокус
2024-11-19T09:18:39Z
Гороскоп для всех знаков Зодиака на 19 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-19T09:15:12Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
Минус около $200 млн: «Червона Калина» и «Тайфун» уничтожили комплекс «Борисоглебск 2»
Апостроф
2024-11-18T11:30:35Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
"Очень хороший муж": Ева Лонгория раскрыла секреты счастливого брака с Хосе Бастоном
Фокус
2024-11-18T11:07:17Z
Ким Кардашьян похвасталась своей новой технологичной игрушкой от компании Tesla
Фокус
2024-11-19T09:21:16Z
Будет ли участвовать Надя Дорофеева в Евровидении: ответила продюсерка
Comments UA
2024-11-19T09:18:35Z
"От греха подальше...": беременная жена Остапчука разделась, и заявила, что делает "заначки"
Знай
2024-11-16T18:51:26Z
57-летняя Памела Андерсон в скромном платье появилась на Governors Awards 2024
Фокус
2024-11-18T08:57:50Z
"Думал, погибну много раз": американский стендап-комик побывал в Харькове во время обстрела
Апостроф
2024-11-14T10:15:39Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
"Потопите страну": Безуглая призвала Сырского уйти в отставку
Comments UA
2024-11-18T09:06:11Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
В Кремле заявили, что ведут войну с Западом и спрогнозировали судьбу «СВО»
Comments UA
2024-11-19T09:18:29Z
Сегодня Украина впервые ударила по РФ ракетами ATACMS: куда прилетело
Comments UA
2024-11-19T09:15:13Z
Зеленский встревожил планами РФ на ближайшее время: к чему призывает всех украинцев
Comments UA
2024-11-16T18:36:48Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Савченко написала на Безуглую заявление в Госбюро расследований и СБУ: в чем обвиняет
Апостроф
2024-11-13T12:36:30Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
Осенний волосопад: причины того, почему мы остаемся без шевелюры
Знай
2024-11-19T08:51:26Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Ученые доказали, что одиночество приводит к деменции: как избежать опасного состояния
Знай
2024-11-18T11:51:03Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Власти России придумали списывать долги по банковским кредитам за отправку на войну
ZN UA
2024-11-19T09:22:54Z
Доллар снова подорожал на наличном рынке
Корреспондент
2024-11-19T09:03:11Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Минобороны запустит масштабную программу поддержки бойцов "Плюсы"
Апостроф
2024-11-18T18:24:28Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
Фанера и иностранная электроника: ГУР показало, из чего состоит российская "Гербера"
UAToday
2024-11-18T19:30:59Z
Кому-то пенсия 17 млн, а кто едва выживает на минималку: почему украинцы сталкиваются с такой несправедливостью
Знай
2024-11-19T09:21:39Z
Самая сексуальная футболистка мира поцеловалась с инопланетянином
Корреспондент
2024-11-19T09:16:02Z
Точность до 1 метра, поражает движущиеся цели: Франция произведет бомбы AASM для Украины
Фокус
2024-11-12T15:27:21Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
"Был долгожданным ребенком и имел тяжелое заболевание": что известно о детях, погибших в Сумах
Фокус
2024-11-18T19:42:20Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Овощи помогут сделать отличный десерт: рецепт морковного торта с йогуртом и орехами
Знай
2024-11-19T06:51:40Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Как распознать настоящего мужчину: главные принципы и привычки
Comments UA
2024-11-08T04:12:42Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Шеннон Бриггс назвал причину поражения Майка Тайсона в бою с Джейком Полом
Корреспондент
2024-11-19T08:30:27Z
Трилогия - это наша дружба: Холифилд предложил бой Тайсону и получил ответ
Корреспондент
2024-11-19T08:30:25Z
"Живет свою лучшую жизнь": Усик поразил людей своим удовольствием от тренировки
Апостроф
2024-11-19T07:45:04Z
На войне против России погиб бывший гандболист сборной Украины
ZN UA
2024-11-19T06:28:35Z
Тренер Албании озвучил цель на поединок с Украиной
Корреспондент
2024-11-19T06:27:59Z
Испания и Швейцария забили пять голов, ничья Хорватии и Португалии
Корреспондент
2024-11-19T05:12:15Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
В Черкассах раздаются взрывы
TSN
2024-11-19T07:00:57Z
В Сумской области раздалось 110 взрывов
TSN
2024-11-19T05:00:36Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
В Нью-Йорке бездомный с ножом убил прохожих
Корреспондент
2024-11-19T03:34:39Z
В РФ сообщают о мощном взрыве рядом с арсеналом
Корреспондент
2024-11-19T02:03:30Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Крысы любят скорость: ученые научили грызунов водить авто
Апостроф
2024-11-19T09:15:52Z
Assassin's Creed Syndicate получит сегодня поддержку 4K и 60 FPS на PlayStation 5 и Xbox Series X
GameMag
2024-11-19T08:37:03Z
Земля в далеком прошлом была похожа на Сатурн: это объясняет странные изменения на планете
Фокус
2024-11-19T08:30:59Z
Приближается "Черная пятница": как поймать лучшие скидки/Удержаться от спонтанных покупок в это время очень тяжело
Апостроф
2024-11-19T07:36:17Z
В Турции нашли Мать Богов: расшифрована 2600-летняя надпись на "львиной скале"
Фокус
2024-11-19T06:51:34Z
Не только от повербанка: как зарядить телефон при отключении электроэнергии
Политека
2024-11-19T05:01:43Z
"Аномальные явления": в США спутники Starlink все чаще воспринимают как загадочные НЛО
Фокус
2024-11-18T23:51:58Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Возрождение легенды: знаменитый Citroen 70-х собираются вернуть на рынок
Фокус
2024-11-19T08:21:48Z
Настало время штрафов на дорогах за популярное нарушение: следите за своим светом
Знай
2024-11-19T07:51:52Z
Альтернатива X3: новый электрокроссовер BMW рассекретили до премьеры
Фокус
2024-11-19T07:36:41Z
Исторический полет: сверхзвуковой самолет преодолел звуковой барьер и побил рекорд
Фокус
2024-11-19T07:06:40Z
Представлений новий гібрид Wuling Hongguang
Portaltele
2024-11-19T06:09:53Z
Все, как в кино: индус устроил "счастливому" бусику Suzuki похороны, потратив 210 тыс грн
Знай
2024-11-18T21:30:47Z
Не допустите штрафа: как правильно изменить цвет авто в Украине
Знай
2024-11-18T20:51:05Z
В Украине стартовали продажи новой Toyota Camry 2024: комплектации и цены
Фокус
2024-11-18T14:51:09Z