Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Національного банку.
"Ухвалений робочий план UCDF зосереджений на ключових економічних і фінансових реформах, зокрема щодо регулювання фінансового сектора, грошово-кредитної політики. Кожен пункт плану узгоджується з реформами в межах програми EFF, що допоможе нам бути ще впевненішими та ефективнішими у її реалізації, а отже й забезпеченні спроможності, стабільності та модернізації економіки та фінсектору України на шляху до ЄС", - зазначив голова Національного банку України Андрій Пишний.
Учасники інавгураційного засідання Керівного комітету Фонду розвитку потенціалу України 13 лютого 2024 року схвалили початковий план роботи UCDF разом із його фінансуванням у розмірі 27,5 млн дол., що покриватимуть технічну допомогу МВФ та партнерів упродовж 2024–2028 років. Поточні ресурси в розмірі 16,5 млн дол. надають такі країни-донори, як Нідерланди, Словаччина, Латвія, Японія та Литва. Водночас МВФ працює над тим, щоб збільшити бюджет фінансування до 65 млн дол.
Ключові напрямки робочого плану UCDF: фіскальні реформи (мобілізація доходів, управління державними фінансами); грошово-кредитна політика; регулювання фінансового сектору; фінансова доброчесність та боротьба з корупцією; статистика; навчальні програми для українських посадовців з урахуванням потреб країни та технічна допомога щодо макроекономічної політики.
"UCDF розпочав свою роботу і готовий надавати допомогу українським органам влади у межах діяльності МВФ із розбудови потенціалу. Впевнені, що він відіграватиме значну роль у підтримці реалізації економічних та фінансових реформ в Україні, яка демонструє надзвичайний рівень стійкості під час повномасштабної війни", - зазначив під час свого виступу під час інавгураційного засідання керівник місії МВФ в Україні Гевін Грей.
Як повідомлялося, у травні 2023 року МВФ анонсував нову масштабну програму технічної допомоги для України з п’ятирічним горизонтом.
UCDF – це трастовий фонд, залучення коштів до якого координується МВФ. До складу Керівного комітету UCDF (далі – Керівний комітет) входять представники країн-донорів, МВФ та української влади. Вони здійснюватимуть стратегічне керівництво фондом, визначатимуть та затверджуватимуть пріоритети і плани технічної допомоги, а також річний звіт за результатами проведеної роботи.
Фото: bank.gov.ua