Публіцист та історик Роман Кабачій, який неприйнятно висловився щодо загиблих у Харкові внаслідок російської атаки, написав заяву про звільнення з Національного музею історії України у Другій світовій війні. Про це повідомила пресслужба музею на фейсбук-сторінці.
«Старший науковий співробітник Роман Кабачій здійснив непростий крок, необхідний в умовах, що склалися. Він написав заяву на звільнення за власним бажанням. Національний музей історії України у Другій світовій війні припиняє з ним трудові відносини», — йдеться у повідомленні.
Раніше Кабачій на своїй фейсбук-сторінці звинуватив харків'янку Ольгу Путятіну, яка 9 лютого живцем згоріла у своєму будинку разом із трьома дітьми після обстрілу Харкова російськими військами, у тому, що не вивезла їх у безпечне місце.
«Це той момент, коли родина не виїздить, тому що ти там держслужбовець (чи на держзарплаті)», — написав історик.
На обурення й заклики до співчуття в коментарях він написав: «Співчуття кому? П'ятьом згорілим комкам?».
Згодом він видалив дописи й перепросив за написане. Кабачій уточнив, що його допис «стосувався того, що є люди, що вимушені жити у загрожених територіях, є діти, які живуть у загрожених територіях», і пояснив, що «як людина, що читає щодня про жертви на Херсонщині, де я виріс, від щоденних обстрілів, щодня задаюсь питанням, чому ці люди там перебувають».
Він також написав, що його допис був його особистою позицією, не пов'язаною з роботою в музеї. 12 лютого Національний музей історії України у Другій світовій війні засудив висловлювання свого співробітника, назвавши їх «неприпустимо некоректними».
Роман Кабачій є істориком та публіцистом, дослідником історичної топоніміки українського Півдня, його феномену в українських революціях. Автор монографії «Вигнані на степи. Депортація українців з Польщі на Південь України в 1944-1946 роках». Веде свій блог на «Українській правді», «УП.Життя», «Історичній правді», LB.ua.
Головне фото: Роман Кабачій / фейсбук, скриншоти: Тамара Горіха Зерня / фейсбук
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.