MY.UAНовини
"Афган" розвалив СРСР, або Яка доля загрожує Росії за війну в Україні
"Афган" розвалив СРСР, або Яка доля загрожує Росії за війну в Україні

"Афган" розвалив СРСР, або Яка доля загрожує Росії за війну в Україні

Стара "методичка" Заходу 40-річної давнини діє повільно, але неухильно, позбавляючи агресора грошей і сил

Рівно 35 років тому, 15 лютого 1989 року головнокомандувач Обмеженого контингенту радянських військ в Афганістані генерал Борис Громов останнім у складі понад 115-тисячної армії перетнув міст через річку Амудар’я на кордоні з СРСР. Так завершилася військова інтервенція Радянського Союзу в "братню державу", що тривала понад дев’ять років, з 25 грудня 1979 року.

"Лебедина пісня" комуністичного режиму

За офіційними даними, радянська армія втратила 15 052 військових тільки загиблими (уродженців УРСР – 2 378). Оцінки незалежних експертів виглядають так – понад 100 тисяч радянських військових.

Після війни в Афганістані через поранення і хвороби, отримані під час бойових дій, померло ще декілька тисяч осіб. Оцінки втрат серед цивільного населення Афганістану коливаються від 670 тисяч до двох мільйонів осіб. І це без урахування загиблих моджахедів – противників маріонеткового режиму в Кабулі – від 200 до 300 тисяч осіб. Понад чотири мільйони громадян країни стали біженцями.

Афганські моджахеди. Провінція Кунар, 1987 рік

Чи можна назвати війну в Афганістані, яка тривала і після евакуації радянського контингенту, локальним збройним конфліктом? Серед воєн другої половини XX століття, в яких прямо чи опосередковано брав участь Кремль, ця виявилася фактично "лебединою піснею" комуністичного режиму. І стала однією з головних причин розвалу Радянського Союзу. Економічного, а потім і політичного колапсу Країни Рад 1990—1991 рр.

Від завершення Другої світової війни у світі тривала холодна війна між двома блоками держав. Встановлення нелояльного Кремлю уряду на тлі боротьби за владу в афганському політикумі, який починав розворот у бік поліпшення відносин зі США та сусіднім Пакистаном, і спричинило миттєву реакцію СРСР. Москва не бажала на своєму кордоні мати державу з проамериканською орієнтацією.

Технологічний ізгой

Не торкаючись стратегічних і тактичних аспектів бойових дій у цій війні (про які вже написані стоси книг і публікацій), хотілося б звернути увагу на соціально-економічну ситуацію в Радянській імперії під час і після її завершення.

Практично із самісінького початку Афганської війни країни Європи і США стали застосовувати економічні важелі, які були засобом тиску на уряд СРСР. Республіканська адміністрація Рональда Рейгана продовжила накладені ще у грудні 1979 року демократом Джиммі Картером економічні санкції. Головним "козирем" країн капіталістичного світу стало зернове ембарго. Втім, уряд СРСР знайшов вихід, закуповуючи пшеницю в інших країнах, і 1982 року ембарго було зняте.

Президент США Рональд Рейган і його дружина Ненсі під час інавгурації. 20 січня 1981 року

Вашингтон не полишав надій на інші дієві методи, щоб Москва заплатила за агресію. Невдовзі голова ЦРУ Вільям Кейсі в меморандумі уряду США наголосив, що потрібно "бити" по тих галузях економіки СРСР, які дуже залежать від західних технологій. Це була нафтогазова промисловість, яка давала найбільше валютних надходжень у бюджет. Також була велика залежність від новітніх технологій в аерокосмічній, електронній та суднобудівній промисловості.

Республіканська адміністрація покладала великі надії і на заборону дешевих кредитів для СРСР. Не всі союзники США в Європі підтримували жорсткі санкції проти Союзу, бо самі залежали від енергоносіїв зі Сходу і не бажали втрачати великий ринок збуту.

Жорсткі санкції уряду США викликали кризу в самій державі, бо завдавали збитків найбільшим технологічним корпораціям. Проте Вашингтон продовжував контролювати поставки до СРСР. Втрати Москви збільшувалися, тиск американців на країни Західної Європи призвів до підвищення ставки за кредитами з 7,8% до 11,25%, а невдовзі і до 17%. Обмежені були і наукові контакти.

Український історик Олександр Ковальков зазначав: "Ініційовані Вашингтоном і підтримані його союзниками санкції були згубними для радянської економіки. Західне обладнання було унікальним, і його не можна було замінити відповідними аналогами з інших країн… Унаслідок запровадження санкцій технологічне відставання СРСР від Заходу лише посилювалося".

Тобто комуністична імперія, яка продовжувала гонку озброєнь, але не звертала уваги на соціальне напруження в суспільстві, особливо помітне після початку широко рекламованої перебудови, ставала технологічним ізгоєм. І хоча одних лише танків у Радянській Армії налічувалося 63 900 одиниць, США і блок НАТО на початку 1980-х років змогли втягнути СРСР у гонку озброєнь.

Обвал ринку енергоносіїв і бойкот Олімпіади

Частка експорту нафти, газу і електроенергії в загальному експорті СРСР на 1985 рік, тобто на шостий рік війни в Афганістані, зросла до 54%. Але ціна нафти поступово знижувалася. І хоча в 1982—1985 роках вона коливалася близько 30 доларів за барель, влітку 1986 року США і їхній головний союзник в Азії — Саудівська Аравія — фактично обвалили ринок енергоносіїв: барель вже коштував 10-12 доларів. До 1991 року, тобто до моменту падіння СРСР, барель коштував від 15 до максимум 23 доларів. За рік бюджет недоотримував 20 млрд доларів. Для економіки Москви це була катастрофа.

Саме вторгнення СРСР в Афганістан стало причиною найбільшого політичного бойкоту в олімпійському русі. 61 країна відмовилася брати участь у Московській олімпіаді 1980 року. Президент США Джиммі Картер вважав, що "поїздка на Олімпійські ігри в Москву була б все одно, що поставити печатку схвалення зовнішньої політики СРСР. МОК мусить змінити місце проведення". Окрім США, бойкот підтримали Канада, ФРН, КНР, Японія, Саудівська Аравія, Аргентина, Туреччина, Єгипет, Індонезія, Норвегія…

Голі полиці в магазинах

У Радянському Союзі поступово, вже на зорі перебудови, починаючи з 1985—1986 років посилювалися проблеми в соціально-економічній сфері. Голі полиці в магазинах, які можна було бачити і раніше в селах і більшості міст Країни Рад (винятком були столиці республік, та й то не всі, а також деякі промислові гіганти), ставали звичними наприкінці 1980-х навіть в Києві чи Одесі, Мінську чи Волгограді. "Трималася" лише Москва і "закриті" міста…

Полиці магазинів порожніли...

Катастрофічно зменшувався речовий і продуктовий імпорт, навіть з країн соціалістичної співдружності. Банально було нічим платити за експорт. Зменшувався золотий запас СРСР: 1985 року "в засіках Батьківщини" було 2500 тонн золота, а 1991 року – в 10 разів з гаком менше, 240 тонн!

Український публіцист Валерій Примост писав: "Радянська економіка вже не зростала, а почала падати: від +2,3% у 1985 р. до -11% у 1990-му. Полиці магазинів порожніли, карбованець девальвував швидкими темпами, країна тріщала по окраїнах. У 1989 р. вперше публічно назвали те, що всі давно відчували на своїй шкурі: СРСР перебуває в економічній кризі. Вводяться талони на постачання. Тоді ж уперше смертність перевищила народжуваність".

Черги в СРСР кінця 1980-х років

Система реабілітації військових

Окремо треба сказати про відмінність двох воєн, які вели наприкінці XX століття дві наддержави – США і СРСР. Американські громадяни отримували практично повну інформацію і про хід бойових дій, і про засоби її ведення, втрати як американських військ, так і супротивника і мирного населення. А в СРСР все робилося таємно, пошепки, навіть на похороні військових у цинкових трунах заборонялося вказувати, що саме в Афганістані загинув солдат чи офіцер.

Морально-психологічні травми військових і у В’єтнамі, і в Афганістані виявилися багато в чому схожими. Але в США працює, хоч і не без проблем, система реабілітації військових. У СРСР "афганці" відчували відчуженість суспільства, чиновники відгороджувалися фразою: "Я вас туди не посилав". Тож ситуація з соціально-психологічною реабілітацією учасників сучасної війни з путінською Росією має залишатися в центрі уваги української влади…

Наслідки цієї тривалої і дорогої "спецоперації" в Афганістані виявилися непідйомними для радянської економіки. Британський історик Норман Дейвіс в книзі "Європа. Історія" писав: "Військові витрати досягли рівня, який перешкоджав будь-якому поліпшенню рівня цивільного життя. Адже радянська економіка більше не могла підтримувати узвичаєного спектра витрат. Комуністичні методи планування провалились, технологічний розрив із Заходом день у день збільшувався. Партія була скорумпована і зневірена, молодь відверталась від комуністичної ідеології… Війна в Афганістані, як і революційна боротьба в інших країнах світу, виявилася бездонною бочкою…"

Позбавлений нафтодоларів, виснажений витратами на безглузду війну в Афганістані та гонку озброєнь радянський колос на глиняних ногах посипався. Спочатку від СРСР відпали країни соцтабору та держави третього світу, а потім по Союзу прокотився "парад суверенітетів", після чого він розвалився на національні республіки. І навіть остання спроба ГКЧП утримати те, що вислизало з рук, не дала бажаного результату.

Маніакальна "імперія зла"

Думки багатьох істориків-глобалістів, що історія ніколи не повторюється, знову підважено. Прихід на всесвітню шахівницю нового/старого гравця – Російської імперії, але вже в нових одежах – відбувся на самісінькому початку XXI століття з отриманням влади в Кремлі корпорацією ФСБ на чолі з Путіним. Західний світ на якийсь час опинився в стані спостерігача, вважаючи, що "якось воно буде" (Григорій Сковорода). Не вийшло…

Росія знову почала боротьбу за верховенство у світі, перетинаючи всі можливі кордони і поводячись, як слон у посудній крамниці. Система колективної безпеки знову, як і в середині XX століття, опинилася під загрозою.

Широкомасштабна війна, яку путінський режим розв’язав в Україні 24 лютого 2022-го, за два роки коштувала Росії майже 400 тисяч людей убитими, було знищено понад 6 тисяч танків і 12 тисяч бронемашин, збито понад 330 літаків і 320 гелікоптерів, потоплено третину Чорноморського флоту.

Немотивована агресія РФ проти України нарешті зняла темні окуляри з очей країн демократичного світу. Поступово, інколи доволі важко і непослідовно, Захід став повторювати старі, перевірені в 1980-х роках методи, які й призвели до краху Радянського Союзу.

Накладені на Кремль санкції працюють. Вони позбавляють Росію новітніх технологій і грошей за енергоносії. Практично зазнала краху аерокосмічна промисловість. Придбані чи навіть вкрадені у західних компаній пасажирські літаки "відмовляються" літати без оригінальних запчастин корпорацій Boeing чи Airbus, тож російським "кулібіним" треба ще дуже постаратися, щоб виправити катастрофічну ситуацію у цій галузі.

Західні компанії згорнули виробництво легкових авто у РФ, а російські виробники виявилися нездатними розробити власні системи безпеки та автоматичні коробки передач. Тож цю нішу стрімко заповнює китайська колісна продукція, витісняючи російські авто з власного ж ринку.

Суднобудівна промисловість РФ не може розвиватися без корабельних двигунів з українського Миколаєва. Материкові родовища нафти і газу поступово вичерпуються, а примарні надії на продовження їхнього видобутку на шельфі Арктики можна залишити в минулому, і знову ж таки через брак новітніх технологій.

Окрім значних фінансових втрат, Росія зазнає і репутаційних. Громадянам РФ заборонений в’їзд до більшості демократичних і промислово розвинених держав. Знову ж таки більшість міжнародних федерацій не дозволяють російським спортсменам брати участь у спортивних змаганнях. Під запитанням участь спортсменів РФ в Олімпіаді.

Карта світу. Синім кольором позначені держави, які бойкотували Олімпіаду-80 у СРСР

40 років тому 300-мільйонний Радянський Союз був досить потужною державою з надрами, заповненими корисними копалинами, розвиненим військово-промисловим комплексом і міцною армією. Проте колективний Захід (навіть без країн Центральної та Східної Європи) знайшов у собі сили перемогти маніакальну "імперію зла". Вона впала, як картковий будинок, і на її руїнах 1990—1991 років народилися незалежні національні держави.

Імперська травма не давала росіянам та їхнім лідерам спати спокійно, і сьогодні ми маємо ренесанс людиноненависницької ідеології Кремля. Однак є надія, що 140-мільйонна путінська Росія і цього разу, отримавши достойну відповідь від України та держав вільного світу, продовжить розсипатися за принципом доміно.

Теги за темою
Афганістан
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Негода на Одещині: енергетики попередили про можливі проблеми зі світлом
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T13:51:08Z
На Миколаївщині відновлюють сховища для тривалого зберігання овочів та фруктів
УкраинФорм
2024-11-22T13:37:02Z
Головний корпус Львівської політехніки визнали памʼяткою національного значення
УкраинФорм
2024-11-22T13:35:18Z
СБУ і Нацполіція ліквідували нові «схеми для ухилянтів» у трьох вишах України
Украина Криминальная
2024-11-22T13:30:26Z
Посилення морозу, значні снігопади та ожеледиця: прогноз погоди на 23 листопада
24tv
2024-11-22T13:30:17Z
Коли в Україні припиняться опади: синоптикиня назвала точну дату
GlavRed
2024-11-22T13:28:31Z
У Харкові затримано чоловіка, який двічі повідомив про «замінування» будівлі обленерго
Мій Харків
2024-11-22T13:23:25Z
Скільки росіян беруть участь у бойових діях проти України? Дані розвідки
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T13:18:10Z
Підірвав гранати у сільраді на Закарпатті: суд виніс вирок депутату
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T13:12:55Z
Меркель відмовилась визнати помилкою "Північний потік-2"
Европейская правда
2024-11-22T13:53:57Z
Як змінять війська КНДР ситуацію на фронті: Білецький відповів
TSN
2024-11-22T13:51:53Z
У Польщі оголосили у розшук українця, підозрюваного у співучасті у масовому вбивсті
Европейская правда
2024-11-22T13:49:34Z
Україна і Європа не повинні схилятися перед залякуваннями російського диктатора - глава МЗС Чехії
УкраинФорм
2024-11-22T13:49:16Z
Трамп це почув: політолог зауважив важливий акцент у раптовому зверненні Путіна
24tv
2024-11-22T13:45:51Z
Російські хакери Sandworm націлюються на європейську енергетичну інфраструктуру, — Politico
Детектор М
2024-11-22T13:41:11Z
Буданов пояснив, чому "Орєшнік" — це "Кедр", і скільки таких ракет є у Росії
ZN UA
2024-11-22T13:38:31Z
Меркель обурена, що її роблять "цапом-відбувайлом" за війну в Україні
Европейская правда
2024-11-22T13:38:05Z
Сибіга підтвердив скликання Ради Україна - НАТО через застосування Росією нової ракети
УкраинФорм
2024-11-22T13:37:46Z
Майлі Сайрус вперше розповіла про стосунки з бойфрендом, молодшим за неї на 6 років
24tv
2024-11-22T13:48:45Z
Spotify назвав пісню, яка найшвидше сягнула мільярда прослуховувань
УкраинФорм
2024-11-22T13:46:03Z
Біллі Айліш стала артисткою року Apple Music
1News
2024-11-22T13:33:38Z
"Ми не втомлюємося одне від одного": Артемій Єгоров поділився секретом ідеального шлюбу
GlavRed
2024-11-22T13:28:54Z
"Я змогла вийти з цього": Альона Мозгова публічно повідомила про зміни в житті
GlavRed
2024-11-22T13:28:02Z
У Києві відбудеться презентація документального фільму «Битва мемів»
Детектор М
2024-11-22T13:23:19Z
Названо ім'я найкращої співачки 2024: нею стала 22-річна популярна хітмейкерка
TSN
2024-11-22T13:21:17Z
«Той птах, що п’є сльози. Книга 1: Серця наґів» Лі Йондо: яскраве фентезі з азійською душею. Рецензія ITC.ua
ITC
2024-11-22T13:20:53Z
Складаємо образ на зиму: стилістка розповіла, що треба купити у грудні
24tv
2024-11-22T13:09:37Z
Чи потрібно чистити печериці перед приготуванням: господині будуть здивовані
GlavRed
2024-11-22T12:25:33Z
Чому лікарі кажуть, що настільний теніс зменшує стрес, ба й загалом корисний для здоров'я
24tv
2024-11-22T12:14:26Z
Пошкоджений "Охматдит" відновлює прийом маленьких пацієнтів
Khreschatyk
2024-11-22T12:09:47Z
Що таке стокгольмський синдром та як він проявляється
24tv
2024-11-22T12:04:22Z
Для здорового кишечника: 5 речей, які потрібно робити щоранку
Фокус
2024-11-22T11:45:47Z
Чи справді корисний чай з корицею та чи варто його вживати
24tv
2024-11-22T09:42:20Z
Зміна клімату сильно вдарить по алергікам – Euronews
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T09:33:43Z
Наскільки корисна хурма і в яких випадках вона може нашкодити
24tv
2024-11-22T09:21:55Z
Neuralink Ілона Маска почне випробування на людях у ще одній країні після отримання дозволу
24tv
2024-11-22T08:12:42Z
Крутих та Орлов в українському дербі розіграють місце у фіналі турніру ITF у Греції
УкраинФорм
2024-11-22T13:52:24Z
"Не хочу ризикувати і воювати": український волейболіст пояснив, чому не повернувся після виїзду за кордон
TSN
2024-11-22T13:51:28Z
Головні матчі вікенду: битва Ман Сіті проти Тоттенгема, Мілан — Ювентус та "перший" крок для Раньєрі в Ромі
Football.ua
2024-11-22T13:47:50Z
Жеребкування плей-оф Ліги націй: сьогодні Україна дізнається наступного суперника
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T13:45:20Z
Лемпард погодився очолити Ковентрі
Football.ua
2024-11-22T13:38:53Z
У Шахтарі відреагували на бойкот з боку ультрасу Баварії
24tv
2024-11-22T13:18:45Z
Слот розповыв про травмований гравцыв Лыверпуля перед матчем з Саутгемптоном
Football.ua
2024-11-22T12:58:35Z
Україна - Ізраїль: історія протистоянь чоловічих баскетбольних збірних
УкраинФорм
2024-11-22T12:54:08Z
"Він дуже ризикує": ексчемпіон світу оцінив шанси Богачука у майбутньому бою
24tv
2024-11-22T12:42:40Z
Українці Швейцарії провели акцію до 1000 днів опору повномасштабній російській війні
УкраинФорм
2024-11-22T13:52:50Z
Допомога пенсіонерам в Україні: хто отримає доплату у 2025 році
24tv
2024-11-22T13:48:21Z
Королівський смак: ЗМІ з'ясували улюблений напій принца Вільяма
24tv
2024-11-22T13:45:30Z
Станом на жовтень Росія мала виготовити два дослідні зразки ракети "Кедр", – Буданов
24tv
2024-11-22T13:33:30Z
Стало відомо, скільки коштуватиме харчування одного військового з нового року
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T13:33:26Z
Чим Росія атакувала Дніпро 21 листопада? Розвідка розкрила деталі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T13:30:15Z
Марджорі Тейлор Грін очолить новий DOGE разом з Ілоном Маском та Рамасвамі
InternetUA
2024-11-22T13:29:52Z
Дитяче бомбосховище в "Охматдиті" розмалювали ізраїльські художниці та пацієнти
Комсомольская правда
2024-11-22T13:25:49Z
Облизування до смерті: що відомо про один із найстрашніших методів катування в історії
TSN
2024-11-22T13:21:00Z
За новими умовами програми єОселя видали перший кредит для молоді
УкраинФорм
2024-11-22T13:46:55Z
Українські аграрії обмолотили вже 98% від прогнозованих площ
УкраинФорм
2024-11-22T13:41:54Z
Наступниця Ілона Маска в Tesla продала акції компанії на понад 35 мільйонів доларів
24tv
2024-11-22T13:33:44Z
Індонезія хоче більших інвестицій від Apple, щоб зняти заборону на iPhone 16
Portaltele
2024-11-22T13:32:11Z
Україна та Світовий банк презентували "Матрицю реформ"
Хвиля
2024-11-22T13:31:34Z
Як держава допомагає з похованням: розмір виплат та необхідні документи
24tv
2024-11-22T13:30:16Z
“Тисяча Зеленського”: на виплати передбачено 5 млрд гривень
1News
2024-11-22T13:12:47Z
Стало відомо, як змінилися ціни на зернові та олійні в Україні
AgroNews
2024-11-22T13:02:24Z
За 10 місяців поточного року експортовано більше продукції, ніж за весь 2023 рік
AgroPortal
2024-11-22T13:00:58Z
Китайський гороскоп на завтра 23 листопада: Бикам - роздратування, Кроликам - потік любові
GlavRed
2024-11-22T13:37:23Z
Як позбутися плісняви на пляшках: простий продукт з кухні без зусиль впорається з нальотом
TSN
2024-11-22T13:33:01Z
Чому італійці не люблять пасту з кетчупом: шеф-кухар здивував відповіддю
GlavRed
2024-11-22T13:28:13Z
Як швидко повернути шкіряному взуттю блиск і гладкість: допоможе цей засіб
TSN
2024-11-22T13:21:54Z
Не поспішайте з вологим прибиранням: 5 речей в домі, які не можна мити водою
24tv
2024-11-22T13:03:44Z
Простий спосіб як нарізати цибулю без сліз
Знай
2024-11-22T12:51:43Z
З ним ще смачніше та соковитіше: соус до м'яса, який всі шукають
24tv
2024-11-22T12:39:17Z
Чому досвідчені господині не викидають пластикові кришечки: 6 корисних ідей для дому
TSN
2024-11-22T12:03:27Z
Як вижити у Зоні: 10 найкращих порад для гравців STALKER 2: Серце Чорнобиля
24tv
2024-11-22T11:57:56Z
На Закарпатті зіткнулися легковик та пасажирський автобус, є загибла
УкраинФорм
2024-11-22T13:37:59Z
У Пакистані люди вийшли на вулиці після чергового теракту, що забрав життя 40 людей
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T13:33:03Z
Поліція Кривого Рогу перевіряє повідомлення про замінування супермаркету «Метро»
InternetUA
2024-11-22T13:25:12Z
У столичному бізнес-центрі викрито підпільне казино
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T13:15:55Z
5 років позбавлення волі отримав волинянин, який чинив розпусні дії щодо 10-річної дитини
Украина Криминальная
2024-11-22T13:07:18Z
Засуджено киянку, яка вбила кота, викинувши його з 8-го поверху
Украина Криминальная
2024-11-22T12:40:31Z
У Тячеві поліція затримала водія, який скоїв смертельну ДТП та втік з місця події
Украина Криминальная
2024-11-22T12:38:23Z
У Херсоні росіяни атакували безпілотником тролейбус
УкраинФорм
2024-11-22T12:24:29Z
В Одесі на жінку впало дерево - вона у важкому стані
УкраинФорм
2024-11-22T12:04:50Z
Українська відеогра Stalker 2 перетнула позначку в мільйон проданих копій
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T13:36:09Z
Oppo випустила Reno 12F 5G Harry Potter Edition з магічними аксесуарами для фанатів франшизи
24tv
2024-11-22T13:33:23Z
Кіберспортивні канали Maincast дистрибутуватиме група «1+1»
Детектор М
2024-11-22T13:32:28Z
Як знайти вірус на телефоні та видалити його: що терміново потрібно зробити, експерти відповіли
Политека
2024-11-22T13:31:11Z
У Сирії знайшли найдавніший алфавіт віком 4400 років
УкраинФорм
2024-11-22T13:24:46Z
Названо ще одну важливу функцію iOS 19
InternetUA
2024-11-22T13:23:20Z
ПК не «тягне» S.T.A.L.K.E.R. 2? Гра з’явилася у NVIDIA GeForce NOW разом з Star Wars Outlaws та Fallout 3
ITC
2024-11-22T13:20:16Z
Мем Chill Guy за кілька днів перетворився з TikTok-тренду на вірусний токен з капіталізацією $500 млн
ITC
2024-11-22T13:20:14Z
«Вихідні — це помилка». Керівник однієї з найбільших IT-компаній Індії пропонує ввести 70-годинний робочий тиждень
ITC
2024-11-22T13:20:01Z
У Європі назвали найбільш трендовий колір для авто у 2025 році
AutoGeek
2024-11-22T13:37:51Z
Виявлено раритетний автомобіль «Акула» українського виробництва
Топ Жир
2024-11-22T13:30:05Z
"Світить" штраф: кому заборонено їздити в Польщі на авто з українськими номерами
GlavRed
2024-11-22T13:28:33Z
Недорогий електромобіль Toyota стане "зеленим" аналогом Corolla
Фокус
2024-11-22T13:16:33Z
В Україні виготовили перший автопаливозаправник на шасі IVECO T-Way 4×4
AutoCentre
2024-11-22T13:09:10Z
Українські воїни отримали новий всюдихід-амфібію: що відомо
InternetUA
2024-11-22T13:02:38Z
З більшими батареями та віртуальною КПП: електрокросовер Kia EV6 суттєво оновили
AutoGeek
2024-11-22T12:15:46Z
Аналітики назвали авто з найбільшою смертністю у аваріях
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T12:14:32Z
Lotus з технологією Hyper Hybrid зможе долати до 1110 км
AutoCentre
2024-11-22T12:11:46Z