MY.UAНовини
Де снаряди? Скільки часу та грошей потрібно щоб прибрати дефіцит боєприпасів для ЗСУ
Де снаряди? Скільки часу та грошей потрібно щоб прибрати дефіцит боєприпасів для ЗСУ

Де снаряди? Скільки часу та грошей потрібно щоб прибрати дефіцит боєприпасів для ЗСУ

Як так вийшло, що через 2 роки війни ЗСУ, як і раніше, рахують чи не кожен снаряд

Нестача снарядів для артилерії ЗСУ вже набула хронічного характеру, а проблема визнається на найвищому рівні. Показовою є думка американських чиновників та військових експертів, що через дефіцит снарядів вже з березня ЗСУ буде складніше вести бої.

Україна сьогодні використовує масу артилерійських систем різних калібрів, але найефективнішими є гармати та гаубиці калібру 155 мм стандарту НАТО, які цінуються за високу дальність – близько 35-40 км (близько 30 км – для 152 мм знарядь РФ) та точність. І саме з ними у ЗСУ виник найбільший дефіцит.

"Телеграф" вирішив розібратися, що відбувається з виробництвом 155 мм снарядів для України.

Мільйон снарядів для України – місія нездійсненна?

Дефіцит снарядів для ЗСУ давно усвідомлювався військово-політичним керівництвом України та країн-членів міжнародної коаліції з надання допомоги Києву. Таким що вимагає термінових рішень, питання постачання артилерійських снарядів було визнано навесні 2023 року, коли з ініціативи Естонії було затверджено план з виробництва та передачі Україні протягом 12 місяців 1 млн снарядів.

20 березня 2023 року Рада ЄС погодила виділення 500 млн євро на розширення виробництва, щоб протягом року виробити та передати Україні 1 млн снарядів (в середньому 80 тисяч на місяць). Загалом програма оцінювалася у 2 млрд євро.

На якій стадії знаходиться виконання цього плану, за місяць до закінчення терміну його дії достеменно невідомо. Але у серпні 2023-го ЗМІ повідомляли про передачу 224 тисяч снарядів або 25% за 4,5 місяці, тобто вже тоді намітилося відставання від графіка, адже мали бути передані не менше 350 тисяч боєприпасів.

На початку грудня Reuters повідомляв про постачання в Україну 480 тисяч снарядів із 650 тисяч запланованих на вісім місяців, тобто. на третину менше. За таких темпів ЗСУ отримають до 20 березня лише 700-750 тисяч снарядів, або не більше 75% запланованих обсягів.

Чому так вийшло, що відбувається з виробництвом боєприпасів у світі і чому мовчать США?

США далеко не лідер у виробництві дефіцитних боєприпасів

Скільки ж у світі виробляють 155 мм снарядів, адже ЄС явно не єдиний їхній виробник? Дійсно, крім європейських країн снаряди подібного калібру виробляє головна країна НАТО, стандартним калібром яких є 155 мм боєприпаси – США.

І тут виявляється найдивовижніше: незважаючи на багаторічні поширення меседжів російської пропаганди про "мілітаризацію" США та загрозу миру з їхнього боку, довоєнний випуск 155 мм снарядів там становив лише 14 тисяч снарядів на місяць.

Такі дані наводить у своїй "Стратегії перемоги України у війні з Росією" міністерство оборони Естонії. У цьому документі стверджується, що протягом 2023 року ВПК США подвоїв виробництво 155 мм снарядів і зараз воно сягає 28 тисяч одиниць. У планах збільшення цього виробництва до 100 тисяч на місяць, але очікувати цього варто лише до кінця 2025 року.

19 січня в ході прес-конференції в Таллінні комісар Євросоюзу з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон заявив, що в 2024 році ЄС зможе виробити для передачі Україні 1,3 млн снарядів.

Якщо до очікуваних 1,3 млн снарядів додати те, що зможуть зробити США в 2024-му, ЗСУ можуть сподіватися отримати до 2 млн штук, а в 2025-му йтиметься вже мінімум про 2,5 млн одиниць з урахуванням річного виробництва в 1,2 млн у США.

Для порівняння, як повідомляв "Телеграф", виробництво снарядів у РФ до 2022 року оцінювалося приблизно в 1,5 млн снарядів, але тепер явно зросло, ймовірно, до 2 млн одиниць. Тобто окупанти вже виробляють приблизно стільки, скільки США та ЄС можуть поставити в Україну цього року.

Як пише військовий оглядач групи "Інформаційний опір" Олександр Коваленко, у 2024-му АТ "Державний науково-дослідний інститут машинобудування ім. В.В. Бахірєва" (Дзержинськ, Нижньогородська обл.) планує виробити 1 млн боєприпасів.

Тим не менш, у США розширюється виробництво, на початку 2023 року Пентагон заклав 1,5 млрд доларів у військовий бюджет на розширення виробництва снарядів та закупівлю готових боєприпасів у Канаді. Щоправда, це займе час.

Так, найбільший у США завод із виробництва гільз для снарядів 155 мм у Скрентоні (Пенсільванія), може виробляти на місяць 11 тисяч таких заготовок, а протягом 5 років виробництво снарядів та гільз хочуть наростити у шість разів.

Виробництво снарядів у США

У Німеччині концерн Rheinmetall заклав новий завод із виробництва боєприпасів у містечку Унтерлюс, між Ганновером та Гамбургом. Після закінчення будівництва Німеччина зможе виготовляти до 200 тисяч снарядів на рік.

Віддали Україні запаси за 12 років

Втім, говорячи про річне виробництво снарядів та його нарощування, слід пам’ятати, що їх виробляли і до 2022 року, і левова частка прямувала зі складів армії США та країн ЄС.

Згідно з відкритими даними, ЗСУ з лютого 2022 року отримали сумарно близько 3,4 млн снарядів калібру 155 мм, у тому числі:

  • 2 млн — із США;
  • близько 700 тисяч — з ЄС;
  • 330 тисяч — з Південної Кореї;
  • 300 тисяч — з Великобританії;
  • 50 тисяч — з Німеччини.

Як нескладно порахувати, при виробництві до війни 14 тисяч снарядів на місяць або 168 тисяч на рік, для постачання 2 млн. боєприпасів США довелося віддати Україні запаси, накопичені приблизно за 12 років виробництва.

Даних про продуктивність щодо окремих країн ЄС "Телеграф" не знайшов, але й там очевидно йдеться також про запаси снарядів, які до того збиралися на складах збройних сил країн ЄС не один рік.

Скільки це коштує

Але говорячи про виробництво та отримання снарядів для ЗСУ, не варто забувати важливий аспект – фінансовий, адже хоча Україна й отримує їх безкоштовно, самі США та ЄС витрачають гроші на їх виділення.

Так, хоча за вже вироблені раніше і снаряди, що зберігаються на складах, платити не треба, хіба що витратитися на їх доставку, нарощування виробництва і оплата боєприпасів, що закуповуються у виробника, явно коштують грошей, і постає питання – про які суми йдеться.

Питання інвестицій у виробництво снарядів дуже непросте, так, у програму передачі ЗСУ 1 млн. штук у березні 2023 року ЄС вклав 2 млрд. євро, з них 500 млн. — у зростання виробничих потужностей. Але оскільки, згідно з програмою, цей мільйон снарядів Україна отримає, зокрема, і з уже вироблених, не можна зрозуміти, скільки боєприпасів ЄС планує зробити саме за допомогою цих 500 млн євро.

Завод в Унтерлюс Rheinmetall обійдеться в 300 млн євро, а виробляти снаряди на ньому будуть до 500 чоловік, але скільки саме одиниць боєприпасів він зможе виробляти — невідомо. Але з введенням його в дію виробництво снарядів у Німеччині зросте до 200 тисяч на рік. Самому ж концерну зростання виробництва необхідне для виконання колишніх контрактів, адже тільки за 2023 рік підприємство отримало чотири великі контракти на виробництво снарядів.

Так, у жовтні Rheinmetall отримав контракт на виробництво 150 тисяч снарядів – гільз, метальних снарядів, підривників та інше. У грудні концерну замовили виробництво ще кількох десятків тисяч снарядів. І це не говорячи про контракт із закупівлі для армії Німеччини кількох сотень тисяч снарядів на 1,2 млрд євро до 2029 року.

Але скільки коштує новий, виготовлений "з нуля" снаряд калібру 155 мм? Розкид цін, за даними Defense Express, може становити від 2 до 8 тисяч євро:

  • так, 2021 року середня ціна такого боєприпасу становила близько 2 тисяч євро;
  • 2022-го за 10 тисяч снарядів той же Rheinmetall просив 33 млн євро, тобто по 3300 за штуку;
  • восени 2023-го вже звучала цифра у 8 тисяч євро.

Що це означає стосовно постачання снарядів ЗСУ?

Скажімо, якщо заявлені ЄС 1 млн. снарядів для України доведеться виробити, на зростання виробничих потужностей знадобиться щонайменше 1-2 млрд. євро і від 3,5 до 8 млрд. — на купівлю самих снарядів. Таким чином, реалізація програми постачання в Україну 1 млн снарядів може оціночно коштувати ЄС від 4,5 до 10 млрд євро.

"Цибульна" арифметика війни

Втім, говорячи про можливі постачання снарядів, не варто забувати головне – скільки і як ці боєприпаси витрачають. І тут можна побачити "лукавість" статистики, адже говорячи про кількість зроблених пострілів на добу, ніхто не уточнює: йдеться про стрілянину з 82 і 120 мм мінометів; гармат та гаубиць калібру від 100, 122, 152, 155 та 203 мм; сукупно або лише про деякі калібри боєприпасів.

В результаті підрахунок того, наскільки вистачить боєприпасів, які виготовляють та відправляють Україна учасники коаліції, дуже непростий.

Результат артпідготовки у битві на річці Соммі у 1916-му році

Так, якщо розділити 3,4 млн 155 мм снарядів, отриманих ЗСУ на 721 день війни з російською агресією, отримуємо трохи менше 5 тисяч пострілів на день. Але в такому разі Україна вже мала б повністю використати всі снаряди цього калібру, чого не спостерігається, отже, витрачають їх у меншій кількості. Обіцяні ж ЄС 1 млн снарядів при їхньому розподілі на 365 днів дають витрату на добу трохи менше 3 тисяч одиниць.

При цьому витрата в ході відображення "м’ясних" штурмів російських окупантів явно зростає вище за середні показники. Той же Олександр Коваленко оцінює кількість пострілів ЗСУ на день приблизно 4-5 тисяч, і ця цифра приймається як середня більшістю експертів.

Для порівняння, за словами вже колишнього міністра оборони України Олексія Резнікова, навесні та частково влітку 2022 року окупанти робили в середньому до 60 тисяч пострілів на добу, що дозволило їм захопити майже всю Луганську область та Маріуполь. Восени до початку моменту битви за Бахмут, за словами начальника ГУР МО України Кирила Буданова, ЗС РФ знизили кількість пострілів до 20-25 тисяч.

У розпал боїв за Бахмут, у лютому 2023 року у відкритому доступі з’явилося фото документа, в якому йшлося про запити ПВК "Вагнер" боєприпасів для штурму міста. У переліку з 21 пункту на добу вимагалося близько 17,5 тисяч штук, щоправда, не було відомо якої саме номенклатури.

Запит на добу 17 500 тисяч снарядів, щоб взяти Бахмут

Наприклад, у день "вагнерівці" просили 10 556 одиниць боєприпасів — йшлося про 152 мм снаряди або мінометні міни 82 і 120 мм, які використовуються набагато частіше, незрозуміло. Як би там не було, найманці отримали в середньому 360 одиниць на добу або 3% від обсягу, що запитується.

Водночас витрати снарядів у ході українсько-російської війни значно поступаються масштабам боїв Другої світової війни. Наприклад, лише за 1942-й рік легкі гаубиці Вермахту калібру 105 мм витратили 18 млн снарядів, а 76 мм гармати РККА – 10 мільйонів, і це крім інших калібрів, але з меншою витратою.

Тим часом українські танкові екіпажі все частіше використовують трофейні російські снаряди калібру 125 мм "Манго" та уламково-фугасні боєприпаси з Пакистану.

Теги за темою
ЄвросоюзЗброя
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Нардеп Гончаренко після скандалу з переодяганням продовжив атаку на ТЦК
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T10:57:40Z
Зеленський і Венс вперше зустрілися після скандалу в Білому домі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T10:42:46Z
Зеленський і Венс потисли один одному руки на інавгураційній месі нового Папи
Европейская правда
2025-05-18T10:31:48Z
Миру не буде, доки Росія не відчує силу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T10:12:07Z
Беленюк продемонстрував фізичну силу та пожартував над Трампом
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T09:51:25Z
Переможець «Євробачення» подякував прихильниці Путіна
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T09:45:52Z
Рубіо поговорив з Нетаньягу на тлі посиленого наступу Ізраїлю на Газу
Европейская правда
2025-05-18T09:30:47Z
Мелоні подякувала новому Папі, який запропонував Ватикан для переговорів Україна-РФ
Европейская правда
2025-05-18T09:30:23Z
У Румунії одіозного кандидата в президенти поліція попросила піти з виборчої дільниці
Европейская правда
2025-05-18T08:43:01Z
"Євробачення-2025": полька в сексі-вбранні ошелешила танцями та небезпечно політала над сценою
ТСН
2025-05-17T21:18:58Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Євробачення: член українського журі віддав друге місце проросійському учаснику
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T08:18:02Z
Фінал Євробачення, атака на Київщину: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T03:06:17Z
Фінал «Євробачення-2025»: пряма трансляція
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T01:03:31Z
JJ – переможець Євробачення-2025: що відомо про австрійського співака
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T00:18:43Z
"Євробачення-2025": порядок виступу учасників у фіналі
TSN
2025-05-17T22:48:01Z
"Євробачення-2025": фаворити букмекерів розірвали сцену конкурсу та зірвали гучні овації
ТСН
2025-05-17T21:33:19Z
Jerry Heil здивувала неочікуваним ніжним дуетом зі всесвітньо відомим гуртом
ТСН
2025-05-17T20:25:52Z
Папа Римський у своїй промові згадав про Україну і справедливий мир
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T10:54:41Z
Новий Папа Римський офіційно зійшов на престол
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T09:43:16Z
Інтронізація Папи Римського: де дивитись
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T08:48:11Z
Зеленський та перша леді прибули на інавгураційну месу Папи Лева XIV
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T07:57:40Z
Мав виняткові навички у програмуванні. Згадаймо Владислава Ситенького
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T06:00:11Z
Країна-сусідка допоможе українським біженцям зібрати дітей до школи
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T05:00:28Z
Як українці оцінили переговори в Стамбулі: дані опитування
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T03:57:52Z
Названо умови, за яких біженці повернуться в Україну
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T02:57:56Z
Україну атакували близько 70 дронів РФ: куди вони летять
TSN
2025-05-17T21:48:51Z
Банани на межі зникнення через зміни клімату
AgroPortal
2025-05-18T10:30:18Z
Розведення чи забій: як раціон свиней залежить від місця їх збуту
AgroPortal
2025-05-18T09:00:30Z
Україну 17 травня накрила потужна магнітна буря: як вберегтися
TSN
2025-05-17T20:26:51Z
Найгірший сніданок: що не можна їсти зрання
ТСН
2025-05-17T20:26:34Z
Чому досвідчені кухарі радять варити пельмені в молоці: спробуйте хоча б раз — результат вас неодмінно здивує
TSN
2025-05-17T20:25:53Z
Замініть сніданок і схуднете на два розміри одягу за п’ять місяців: що потрібно їсти на початку дня
TSN
2025-05-17T20:25:32Z
Що буде з організмом, якщо вживати імбир щодня
ТСН
2025-05-17T20:25:07Z
Причини полюбити кабачки: чим корисний цей овоч
ТСН
2025-05-17T20:23:35Z
Що краще не їсти, щоб схуднути: перелік шкідливих продуктів
ТСН
2025-05-17T20:23:02Z
В боях за Україну загинув доброволець з Латвії
Европейская правда
2025-05-18T10:18:46Z
«Імперії завжди падають». Зеленський вшанував пам’ять жертв депортації кримських татар
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T09:00:41Z
Крим є невід’ємною частиною України: заява Меджлісу кримськотатарського народу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T07:45:50Z
Україна сьогодні вшановує пам'ять жертв геноциду кримських татар
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T06:30:43Z
Карта бойових дій в Україні станом на 18 травня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T05:48:49Z
РФ випустила рекордну кількість «шахедів» по Україні: які області постраждали
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T05:21:27Z
Втрати ворога станом на 18 травня 2025 – Генштаб ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T04:39:14Z
Хмарно з проясненнями, місцями дощі: прогноз погоди на 18 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T03:15:09Z
Синоптикиня Діденко дала прогноз, коли очікувати потепління
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T02:12:35Z
У ТЦК Харкова помер чоловік: поліція заявила про самогубство
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T10:03:41Z
В Україні з'явилась нова шахрайська схема, пов’язана з держзрадою
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T09:18:40Z
На Одещині під час пожежі загинули двоє дітей
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T04:12:10Z
У Нью-Йорку судно з пасажирами на борту врізалось в Бруклінський міст: є постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T03:30:35Z
В одному з районів Києва впали уламки ворожих дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T03:30:13Z
Внаслідок атаки на Київщину загинула жінка: є руйнування, виникли пожежі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T02:36:48Z
РФ атакувала Київщину: зайнялись пожежі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T01:51:14Z
У лікарні померла жінка, яка отримала поранення внаслідок обстрілу Одещини
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T20:45:47Z
У Telegram стався збій: що трапилося
TSN
2025-05-17T20:27:51Z
Курс валют в Україні 18 травня 2025 року: скільки коштує долар та євро
VGorode
2025-05-18T08:57:39Z
Ваучери на насіння і добрива: стартувала нова програма підтримки фермерів Сумщини
Agravery
2025-05-18T08:31:36Z
Очікувати зниження цін на м'ясо найближчим часом не варто
AgroPortal
2025-05-18T07:30:10Z
Експортерам молочки нагадали, які квоти ЄС можуть повернутися з червня
AgroPortal
2025-05-18T06:30:23Z
Фермери не поспішають укладати форвардні контракти на соняшник
AgroPortal
2025-05-18T06:00:48Z
Зелений курс – це не тренд, а національна політика, - Віталій Коваль
Agravery
2025-05-18T05:12:57Z
Держава має компенсувати аграріям екологічні обмеження, які вона накладає
AgroPortal
2025-05-18T05:00:02Z
ПриватБанк повідомив про технічні роботи у застосунку
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T20:51:36Z
Українці мають сплатити податки за своє житло: які терміни
TSN
2025-05-17T20:26:04Z
Як зробити так, щоб пральна машина не "стрибала": цікавий спосіб, щоб змусити її стояти нерухомо
ТСН
2025-05-17T20:22:21Z
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T17:42:59Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Не буряк і не томатна паста: що додати в борщ, щоб він вийшов насиченого червоного кольору
TSN
2025-05-17T20:25:56Z
Чим полити троянди навесні 2025 року, щоб вони пишно квітнули і стали прикрасою саду
ТСН
2025-05-17T20:24:56Z
Додайте до гречки один продукт — страва стане, наче з мішленівського ресторану
TSN
2025-05-17T20:24:32Z
Мода на ревінь: три страви із весняного овочу
ТСН
2025-05-17T20:23:47Z
Ваші нігті скажуть “дякую”: коли знімати гель-лак, навіть якщо він ідеальний
ТСН
2025-05-17T20:23:41Z
Смачний та простий весняний тарт зі сметаною і зеленою цибулею: рецепт
ТСН
2025-05-17T20:23:22Z
В Україні почали випускати зубну пасту зі смаком борщу
AgroPortal
2025-05-17T07:30:18Z
Ці знаки зодіаку практично ніколи не дотримуються своїх обіцянок: на них не варто покладатися
TSN
2025-05-16T19:22:47Z
Насмажите втричі більше без додавання рису чи картоплі: рецепт пухких котлет від досвідчених кулінарів
TSN
2025-05-16T19:22:36Z
Про що "говорять" дельфіни: сенсаційне відкриття дослідників
TSN
2025-05-17T20:26:18Z
Місяць повільно віддаляється від Землі: чи загрожує нам його втрата
ТСН
2025-05-17T20:22:13Z
ЦРУ знайшло інопланетян: названо місце розташування бази прибульців
ТСН
2025-05-17T20:21:26Z
Істота з найбільшим серцем здатна виживати за температури 400°C
ТСН
2025-05-17T20:21:22Z
iPhone 17 Air стане першим смартфоном Apple з акумулятором нового типу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T17:12:25Z
На Марсі вперше побачили полярне сяйво неозброєним оком: у чому унікальність відкриття NASA
ТСН
2025-05-16T19:24:40Z
Які магнітні бурі очікуються 16 травня та як з ними впоратися
TSN
2025-05-16T19:23:14Z
Сусідня до Чумацького шляху галактика розривається на частини: нові відкриття астрономів
TSN
2025-05-16T19:20:30Z
На Марсі вперше зафіксовано полярне сяйво
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T07:00:41Z
«Нелюди вирішили поховати». Тренерка з РФ прокоментувала скандал навколо російських фігуристів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T16:45:42Z
Яке громадянство має ексфутболіст Анатолій Тимощук: що кажуть російські реєстри про нового «клієнта» СБУ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T15:00:16Z
Чемпіонський парад «Барселони» зібрав більше 600 тисяч учасників
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T09:48:59Z
ЗМІ назвали головну трансферну ціль «Реала»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T07:24:06Z
Від легенди футболу до пособника окупантів. Шлях Анатолія Тимощука
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T05:00:37Z
Допомагав окупантам: екскапітан збірної Тимощук отримав підозру за пособництво РФ
ТСН
2025-05-16T19:21:42Z
Федерація дзюдо допустила білорусів до участі у турнірах під державною символікою
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T18:39:10Z
П'ятиразовий олімпійський чемпіон зізнався у наркозалежності
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T15:42:44Z
У Києві пройде зустріч гравців збірної України з футболу з вболівальниками
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T15:12:30Z