Євросоюз внесе чотирьох громадян Білорусі, причетних до викрадення українських дітей, до санкційного списку в межах 13-го пакету обмежень проти Росії за її вторгнення в Україну.
Про це повідомляє EUobserver, посилаючись на попередній «чорний список», з яким ознайомилися журналісти видання.
Зазначається, що у новому проєкті санкційного списку ЄС згадується муніципальний голова Вітебської області Білорусі Дмитро Демідов, причетний до депортації українських дітей до Білорусі та їхнього подальшого незаконного усиновлення російськими та білоруськими сім'ями.
Також Євросоюз планує запровадити санкції проти Дмитра Шевцова — ексголови білоруського Червоного Хреста, який публічно зізнався, що організація допомагає викрадати дітей з українських окупованих територій.
Крім цього у проєкті санкцій білоруси Олексій Талай і Ольга Волкова, які заснували громадські організації, причетні до викрадення дітей. Ці організації також пропонується додати до «чорного списку» ЄС.
Також у документі вказане ім’я росіянки Інни Варламової — дружини лідера провладної російської партії «Справедливая Россия» Сергія Міронова, який незаконно усиновив двох українських дітей.
У грудні минулого року уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець підтвердив факт зміни імені та прізвища українській дитині, яку депортували з окупованих територій до Росії. Йшлося саме про 10-місячну Маргариту Прокопенко з Херсона, яку вивезли до Москви та «удочерили» Сергій Миронов та його дружина. Це вперше Україна підтвердила факт зміни імені депортованій українській дитині і вперше підтверджено факт участі в депортації російського топполітика.
27 квітня 2023 року Парламентська асамблея Ради Європи визнала геноцидом депортацію та насильницьке переміщення українських дітей на територію Росії.
13 вересня 2023 року Європарламент визнав самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка співучасником злочинів Росії в Україні, зокрема депортації дітей, і попросив Міжнародний кримінальний суд видати ордер на його арешт.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна може підтвердити документально близько 20 000 випадків примусового переміщення українських дітей, але реальна їх кількість більша.
У червні Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення опублікувала на своєму сайті звіт щодо того, яку відповідальність російські ЗМІ несуть за депортацію українських дітей.
Читайте також:
-
Депортація дітей. Як держава повертає маленьких українців додому
-
«Вкрадене дитинство». Як російська пропаганда виправдовує депортацію дітей у Росію та звинувачує Україну у злочинах проти них
-
Канада запропонувала створити коаліцію для повернення з Росії депортованих українських дітей
-
Українські діти, розлучені з батьками та незаконно вивезені до РФ, не можуть усиновлюватися російськими сім'ями, — комісар Ради Європи
Фото: Укрінформ
Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.