MY.UAНовини
Мир на наших умовах або ядерне винищення: як Росія грає у хорошого та поганого поліцейського із Заходом
Мир на наших умовах або ядерне винищення: як Росія грає у хорошого та поганого поліцейського із Заходом

Мир на наших умовах або ядерне винищення: як Росія грає у хорошого та поганого поліцейського із Заходом

Розбираємося, як російська пропаганда одночасно намагається переконати Захід у миролюбності Кремля та погрожує Європі ядерними ударами.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну кремлівські офіційні особи та пропагандисти стабільно постачають набір тез для різних аудиторій. Частина з них спрямована для внутрішнього споживання в самій Росії, частина — покликана деморалізувати та залякати українців, частина — переконати Захід у безперспективності та небезпеці підтримки України у війні. Деякі з цих тез перетинаються і підсилюють одна одну, інші — суперечатьодна одній. На перший погляд, численні заяви Кремля про цілі та можливий подальший перебіг війни, від нібито готовності сідати за стіл переговорів у будь-який час до ядерних ударів по країнах НАТО, належать саме до категорії суперечливих тез, які погано узгоджуються. Але чи так це насправді? Чи не є обидва ці наративи спрямованими на одну і ту саму мету, і чи не використовуються вони лише для взаємодоповнення і підсилення головного повідомлення Кремля — «віддайте нам Україну»?

13 лютого Reuters опублікували статтю, в якій із посиланням на «три російські джерела» повідомили, що «пропозиція російського президента Володимира Путіна щодо перемир’я в Україні та заморозки війни була відкинута США після контактів між посередниками». Згідно з інформацією, наданими «джерелами» виданню, Росія нібито готова до перемир’я і зупинки бойових дій «на нинішніх лініях зіткнення». В США заперечили офіційні контакти та можливість переговорів без участі України. Проте головна теза за допомогою Reuters була озвучена «російськими джерелами»: Росія нібито готова до перемир’я за умов збереження контролю над окупованими територіями.

Готовність до перемовин озвучив і Путін у своїй розмові з американським консервативним журналістом Такером Карлсоном, хоча і більш туманно. «Невже американцям нема чим зайнятися? […] Чи не краще домовитись із Росією? Домовитися, вже розуміючи ситуацію, яка складається на сьогодні», — сказав Путін. Сам Карлсон уже після інтерв’ю вирішив відтінити «миролюбність» свого співрозмовника, сказавши, що «якщо справа дійде до Криму», то Путін почне ядерну війну.

Втім, інший російський посадовець Дмитро Медведєв, який обіймає посаду заступника голови Ради безпеки Росії, проте в останні два роки більш відомий як блогер у телеграмі, розставив акценти в інтерв’ю Путіна Карлсону дещо інакше: «Президент Росії максимально ретельно і детально розповів західному світу, чому ніякої України не було, немає і не буде». З цього погляду, місця для перемовин, принаймні з Україною, у Кремля залишається небагато. А за кілька днів до інтерв’ю той же Мєдвєдєв учергове написав про те, що у випадку воєнної конфронтації з країнами НАТО Росія буде воювати обов’язково з використанням ядерної зброї через заздалегідь зрозумілу нездатність конкурувати з НАТО в інших сферах. «І це і є той самий горезвісний Апокаліпсис. Кінець усьому», — підсумував Мєдвєдєв.

Як російські пропагандисти грають у «поганих поліцейських» для Заходу

Дмитро Медведєв і його канал у телеграмі з початку повномасштабного вторгнення перетворилися на один із головних рупорів «яструбиної» голови кремлівської пропаганди. Над Медведєвим у середовищі російської опозиції та прихильників влади заведено сміятися, порівнюючи пихатий і агресивний тон його висловлювань із майже повною втратою реальної влади та впливу людини, яка колись обіймала посаду президента Росії. Його блогерство списують чи то на бажання вислужитись перед керівництвом і компенсувати свою минулу репутацію ліберала і «західника», чи то на непідтверджену алкогольну залежність. Проте насправді Медведєв усе ще офіційно обіймає керівну посаду, а його найогидніші висловлювання з задоволенням цитують російські медіа.

Не варто недооцінювати те, що один з офіційних представників російської влади дозволяє собі регулярно погрожувати Заходу «ядерним Апокаліпсисом», а Україні — повним знищенням державності. Це один із ключових напрямків російської пропаганди, спрямованих як на підтримку «бойового духу» серед прихильників війни до «переможного кінця» всередині країні, так і на залякування західних країн.

Інший колишній «західник», який тепер є одним із публічних спікерів російських «яструбів», — Сергій Караганов. Російський науковець-міжнародник, протягом багатьох років він керував кафедрою, а потім і факультетом міжнародної політики Вищої школи економіки, обіймав посади експерта і радника при державних органах. В 1990-х роках він виступав за зближення Росії з НАТО, на початку 2010-х — за «десталінізацію» та вшанування жертв сталінізму. Але у 2023 він опублікував статтю під промовистою назвою «Застосування ядерної зброї може вберегти людство від глобальної катастрофи».

Стаття починається з обговорення російської стратегії у війні з Україною та її можливих цілей. Визначається, що повна окупація Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей є лише «мінімальною» умовою для перемоги Росії, а загалом Кремлю необхідно «звільнення і возз’єднання сходу і півдня та нав’язування залишкам України капітуляції з повною демілітаризацією, створенням буферної, дружньої держави». Але навіть це не буде остаточною перемогою, адже справжнім ворогом для Росії є «глобалістський Захід». Тому для того, щоб зупинити допомогу Україні з Заходу, зробити перемогу Кремля можливою та відвадити США і НАТО від подальших зазіхань на «сферу інтересів» Росії, необхідно використати єдиний аргумент, який залишився для цього у Кремля, і йти шляхом поступової, але швидкої ядерної ескалації, аж до реальних ударів. «Грубо кажучи, потрібно, щоб Захід просто “відвалив” і не заважав Росії та світу йти вперед... Але що, якщо не відступлять? [...] Тоді доведеться бити по групі цілей у низці країн, щоб привести до тями тих, хто втратив розум», — пише Караганов.

Стаття з такими тезами не від телевізійних пропагандистів, які погрожували Заходу «ядерним попелом» ще у 2014 році, а від науковця-міжнародника, викликала певне здивування навіть у Росії. Група експертів російської академії наук виступила у пресі зі статтею-відповіддю під змістовною назвою «Ядерна війна — поганий засіб розв’язання проблем». Проте головної своєї мети повідомлення Караганова все ж досягло, його помітили в західних медіа. «Можливо, вся ця дискусія створена для того, щоб привернути увагу Заходу, щоб президент Путін виглядав хорошим поліцейським на тлі поганого поліцейського пана Караганова», — прокоментував погрози застосування ядерної зброї Кремля оглядач BBC Стів Розенберг.

«Хороші поліцейські» — Пєсков і російські дипломати

У когорті «хороших поліцейських» Кремля, які часто озвучують готовність Росії до перемовин і навіть миру, ключову роль займає Дмитро Пєсков. Як прессекретар Путіна він постійно комунікує з медіа, зокрема з західними, відповідаючи на запитання, даючи коментарі та роблячи заяви як офіційний представник Кремля. У відповідях на питання, які стосуються України, Пєсков ніколи не буває настільки ж прямим і конкретним як Караганов чи Медведєв, він не закликає до знищення України чи ядерних бомбардувань Заходу. Натомість Пєсков постійно заявляє про «готовність і відкритість Росії до перемовин», повторює вже мейнстримний російський пропагандистський штамп про те, що Україна вже «майже підписала» перемир’я з Росією у березні 2022 року, але буцімто втрутився Борис Джонсон і все зірвав. Утім, за словами Пєскова, повернутися за стіл перемовин ще не пізно.

Проте навіть у викладі Пєскова перемовини з Росією мають базуватися на певних умовах, з яких найчіткіше — «визнання ситуації на землі». Цим евфемізмом у російській пропаганді прикривають вимогу до України та її союзників відмовитися від території, яку Росія встигла окупувати й утримує. Але це ще не все, адже Пєсков також часто згадує про певні «цілі», які Росія хоче домогтися в процесі «спецоперації». Тут він повторює ті слова, які говорив Путін 24 лютого 2022 року, — «демілітаризація та денацифікація», які можуть трактуватися так, як у певний конкретний момент Кремль буде вважати за потрібне. Крім того, згадується «безпека жителів нових регіонів». Які саме це регіони, чи входить у «регіони» в уяві Пєскова, наприклад, Херсон, проголошений Росією своєю територією, і як це узгоджується з «ситуацією на землі» — не уточнюється. Саме туманність цілей війни та невизначеність офіційних вимог Кремля дозволяє Пєскову бути «хорошим поліцейським» і озвучувати не погрози й ультиматуми, як більш відверті пропагандисти, а заклики до перемовин.

Крім Пєскова, за посадовими обов’язками роль «голубів» мали б також виконувати російські дипломати, зокрема, голова російського МЗС Сергій Лавров і представник в ООН Василь Небензя. Хоча вони теж говорять про відкритість Росії до переговорів, їхня позиція жорсткіша, ніж у Пєскова. Лавров заявляв, що «перспектив перемовин між Росією та Заходом зараз не спостерігається… А лицемірні заклики західників до перемовин ми розцінюємо як тактичний прийом, щоб укотре виграти час». Небензя в інтерв’ю для BBC сказав про необхідність перемовин, але також згадав про «врахування ситуації на фронті» та відмову Росії розглядати питання окупованих територій, які Кремль назвав своїми. Проте ні Небензя, ні Лавров не говорять про необхідність захоплювати Одесу чи Харків, а також навіть засуджують застосування ядерної зброї. «Наша країна повною мірою прихильна до принципу неприпустимості ядерної війни та виходить із того, що в такій війні не може бути переможців», — говорив Лавров.

Перемовини з ядерним присмаком

Варто згадати, що сам Путін поєднує обидва підходи шантажу і залякування з закликами до миру і «взаємоповаги», залежно від моменту. На початку повномасштабного вторгнення, 27 лютого 2022 року, Путін наказав перевести «сили стримування», до яких входять і ядерні сили, в особливий режим несення бойового чергування через «агресивні висловлювання» з боку країн НАТО. Одночасно він відправляв делегацію для перемовин з Україною, які почалися в Білорусі вже наступного дня.

Така тактика поєднання ліній «яструбів» і «голубів» використовується Росією протягом усього часу повномасштабного вторгнення. Головних цілей у цієї тактики дві. Перша — занурити Україну в туман невизначеності, запропонувати припинення вогню як приманку, деморалізувати та залякати українців, запевнити їх у тому, що ситуація далі буде лише погіршуватися, тому треба погоджуватися на перемовини зараз, коли Росія ще нібито на них готова. Друга ціль — вплинути на готовність Заходу підтримувати Україну у війні, виділяти їй фінансову та військову допомогу. США та країни Європи намагаються переконати в тому, що немає сенсу заради України ризикувати зіткненням з ядерною державою, в якій багато хто, навіть на високих посадах, готовий до застосування зброї масового ураження. Тим більше, що поруч є зручна і приємна на слух ідея мирних переговорів.

При цьому, звичайно, конкретні умови перемовин і вимоги не висуваються, крім загальних тез без конкретних механізмів реалізації. Це робиться свідомо, оскільки невизначені вимоги дозволяють Росії використовувати ідею переговорів як знаряддя пропаганди й дипломатичний інструмент. Вимоги можуть розширюватись, коли російська армія на фронті захоплює нові території, та ставати більш скромними, коли справи йдуть не так добре, як того очікують у Кремлі. В останньому випадку набагато активніше в хід ідуть ядерні погрози.

Зрештою, можливо, саме в нібито «абсурдних» заявах російських «яструбів» є більше реального змісту, ніж у закликах «голубів», оскільки вони конкретніші. В них є конкретна вимога до Заходу — залишити Україну у «сфері інтересів» Росії, не втручатися у війну і дати можливість Путіну розправитися з усіма, хто намагається протистояти його імперським прагненням. Також є конкретна вимога до України — капітулювати й здатися на милість переможця. В заявах «голубів» криється більш-менш те саме, тільки в м’якших формулюваннях. А також, звичайно, обережніших — таких, що дають Кремлю простір і час для маневру між «захистом Донбасу», «ситуацією на землі» та «денацифікацією», на випадок, якщо українці все ж не захочуть здаватися повністю й одразу. В такому випадку можна почекати, ще раз зіграти у поганого і хорошого поліцейського з Заходом, і спробувати «демілітаризувати» Україну ще раз.

Колаж: «Детектор медіа»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
СБУ затримала керівництво оборонного заводу, який постачав браковані міни на фронт
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T15:40:36Z
Для України важливо, щоб риторика нового Папи Римського щодо війни була чіткішою - експерт
УкраинФорм
2025-04-29T15:37:52Z
Працівників ТЦК відправлятимуть на фронт, – Генштаб
24tv
2025-04-29T15:36:46Z
Усі гроші — на ЗСУ: Кабмін пояснив, чому зарплата вчителя в Україні в 10 разів менша, ніж у ЄС
Фокус
2025-04-29T15:30:33Z
Журналіст видання «Думська» зазнав нападу під час знімання у будинку для літніх людей в Одесі
Детектор М
2025-04-29T15:28:10Z
Коли починається Успенський піст у 2025 році: точна дата за новим календарем
24tv
2025-04-29T15:15:26Z
У Міноборони заявили про необхідність уніфікації безпілотних систем
24tv
2025-04-29T15:15:04Z
100 привітань з днем народження коханому чоловіку
Мій Харків
2025-04-29T15:13:28Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Росія навмисне «засвітила» участь китайців у війні в Україні
ZN UA
2025-04-29T15:40:40Z
В Іспанії жінка, підключена до ШВЛ, померла через блекаут
Европейская правда
2025-04-29T15:39:36Z
З табору у Сирії евакуювали ще одну українку та двох дітей
УкраинФорм
2025-04-29T15:39:05Z
Уряд відкрито краде, а люди обідрані до нитки: яка країна світу найбільш корумпована
24tv
2025-04-29T15:36:33Z
Відповідальність Росії за депортацію дітей: Рада готує зміни до Кримінального кодексу
УкраинФорм
2025-04-29T15:36:11Z
В ОП кажуть, що США готують санкції проти банків і «тіньового флоту» Росії
УкраинФорм
2025-04-29T15:36:07Z
Як Кадиров і Кабаєва пов'язані з бізнесом на ТОТ України: хакери зламали пошту "завгоспа" Кремля
24tv
2025-04-29T15:36:06Z
Верховний суд залишив без змін вирок ексзаступнику міністра ТОТ Гримчаку - 10 років в’язниці
УкраинФорм
2025-04-29T15:33:17Z
Коли українці почнуть платити податки з продажів на OLX, Prom та Rozetka: деталі нового законопроєкту
Telegraf
2025-04-29T15:36:24Z
Тіньовий флот РФ нарощує нафтовий експорт попри санкції – ЗМІ
1News
2025-04-29T15:33:37Z
IBM інвестує $150 млрд у виробництво в США, зокрема в розвиток квантових комп’ютерів
AIN
2025-04-29T15:30:09Z
В Україні знизились ціни на молоко: скільки коштує пляшка у магазинах
24tv
2025-04-29T15:06:13Z
Подорожчання хліба у Львові: українці витратять більше грошей на ключовий продукт, ціни значно злетіли
Политека
2025-04-29T15:04:35Z
Які товари на маркетплейсах можна купити зі знижкою у 30 тисяч: зібрали 5 найкращих пропозицій
Telegraf
2025-04-29T15:03:26Z
Імперманентний збиток у DeFi: як уникнути ризиків
Gazeta UA
2025-04-29T15:00:37Z
Україна втратила майже 50% від всього видобутку газу внаслідок атак РФ - Шмигаль
УкраинФорм
2025-04-29T14:52:35Z
Кабмін подовжив чинний тариф на електроенергію для населення до листопада
УкраинФорм
2025-04-29T14:51:28Z
Найколоритніший актор-концептуаліст відзначив 71 рік
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T15:06:32Z
Ілларіон Павлюк анонсував вихід нової книги
Детектор М
2025-04-29T15:06:30Z
«Хижак: Пустки» надихався класичною грою PS2 для ключових стосунків фільму: «Хотіли побачити дві протилежності»
ITC
2025-04-29T15:01:25Z
Третя «Книжкова країна» зібрала понад 72 500 відвідувачів і побила рекорд за кількістю проданих книг
ТСН
2025-04-29T14:54:18Z
Українські знаменитості зібралися на зірковому коктейлі в Києві
Фокус
2025-04-29T14:52:51Z
За кордоном чи в Україні: сестра Софії Ротару повідомила, де насправді перебуває співачка
24tv
2025-04-29T14:52:09Z
Євген Кошовий чесно зізнався, чи бачиться із Зеленським під час війни: "Просто не афішуємо"
ТСН
2025-04-29T14:51:47Z
Анастасія Цимбалару показала своє чесне фото з акне на обличчі і розповіла, як лікується
ТСН
2025-04-29T14:51:21Z
Анатолій Анатоліч приголомшив кардинальними змінами за 13 років: зірки кумедно відреагували
ТСН
2025-04-29T14:48:26Z
На Одещині викрили посадовця ТЦК, який за гроші змінював дані ухилянтів у системі «Оберіг»
InternetUA
2025-04-29T15:31:01Z
Между солнцем и диверсией: как и почему Испания и Португалия на день остались без электричества
Европейская правда
2025-04-29T15:25:12Z
У столиці затримали зловмисника, який обіцяв влаштувати чоловіка на службу в ГУР МО
Украина Криминальная
2025-04-29T15:15:38Z
Житель Черкаського району убив односельчанина через ревнощі
Украина Криминальная
2025-04-29T15:12:07Z
В Іспанії унаслідок блекауту загинули щонайменше п'ятеро людей
Лига
2025-04-29T14:58:22Z
У Польщі перекинувся автобус з українцями
iPress
2025-04-29T14:52:01Z
Дитина спала в ліжку: на Дніпропетровщині ворожий дрон вбив 12-річну дівчинку
GlavRed
2025-04-29T14:51:26Z
Дронова атака призвела до серйозних руйнувань на базі відпочинку у Києві
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T14:51:07Z
У Рівному біля смітника виявили тіло немовляти
УкраинФорм
2025-04-29T14:50:59Z
Зелена терапія: як висаджування дерев у лікарнях змінює обличчя української медицини
TSN
2025-04-29T14:51:59Z
Надлишок жиру може викликати ще одне небезпечне захворювання
24tv
2025-04-29T14:30:15Z
Пришвидшити ріст помідорів можна звичайною шпилькою – це найкращий спосіб
24tv
2025-04-29T14:18:04Z
Уколи ботоксу: кому допоможуть розгладити зморшки, а кому зашкодять
Комсомольская правда
2025-04-29T13:52:01Z
Ліки увійшли в трійку категорій витрат українців - дослідження
Gazeta UA
2025-04-29T13:36:22Z
Гарячий чи холодний: який чай насправді корисніший, відповідь здивує багатьох
GlavRed
2025-04-29T13:27:55Z
Поки сезон: як правильно приготувати хрустку та ароматну спаржу
24tv
2025-04-29T13:03:19Z
Повний гід від Krovato по ортопедичних матрацах
VGorode
2025-04-29T12:27:22Z
Гриби з людської шкіри можуть стати джерелом нового антибіотика – дослідження
ZN UA
2025-04-29T12:24:47Z
Били та душили: російські окупанти зґвалтували вагітну жінку до втрати дитини
FaceNews
2025-04-29T15:40:58Z
Ворог рветься на кордон Дніпропетровської, Запорізької і Донецької областей - Волошин
УкраинФорм
2025-04-29T15:33:35Z
Мінрозвитку змінив дату тимчасової окупації Маріуполя і назвав причину
УкраинФорм
2025-04-29T15:31:09Z
Відключення світла в Харкові та області 30 квітня: обленерго запроваджує нові графіки
Политека
2025-04-29T15:16:33Z
Відомий ресторатор розповів, чому закрився легендарний заклад "для самців та самочок" в Одесі
Telegraf
2025-04-29T15:12:19Z
Ворог продовжує спроби створити буферну зону на Сумщині - ОВА
УкраинФорм
2025-04-29T15:12:15Z
Росіяни на баггі не завдають великих проблем: боєць «Едельвейсу» розповів про зміну тактики ворога
УкраинФорм
2025-04-29T15:10:59Z
ЗСУ змогли стабілізувати фронт та повернути частину втраченої восени території, – WSJ
24tv
2025-04-29T14:58:41Z
Святкування у КМДА: гості пили, гуляли, а потім повкладалися спати просто на підлозі
ТСН
2025-04-29T14:52:08Z
Місячний календар на травень 2025 року: які дні будуть сприятливими
Фокус
2025-04-29T15:30:27Z
Створює враження "тихої розкоші": 5 кольорів фарби, які зроблять ваш будинок дорожчим на вигляд
24tv
2025-04-29T15:15:05Z
Городники назвали сидерат, який збагачує землю фосфором і азотом: обов’язково посійте на городі
ТСН
2025-04-29T14:51:41Z
Чим найкраще замінити свинину в шашлику: поради для тих, хто не їсть червоного м’яса
ТСН
2025-04-29T14:51:22Z
Який рис обрати для плову: пропарений чи непропарений, який сорт найкращий для ідеального результату
ТСН
2025-04-29T14:51:04Z
Столиця острова в одну мить перетворилася на місто-привид: що сталося
Фокус
2025-04-29T14:45:43Z
Скільки грамів борошна у склянці: як відміряти безпомилково
24tv
2025-04-29T14:45:12Z
У чому можна посадити мікрозелень: хитрий фокус вразить приголомшливим результатом
GlavRed
2025-04-29T14:27:50Z
Садівників закликали залишати сир у саду у травні та червні: у чому причина
GlavRed
2025-04-29T14:27:07Z
Світоліна виграла десятий матч поспіль і вийшла до чвертьфіналу WTA1000
Комсомольская правда
2025-04-29T15:40:08Z
Магучіх кваліфікувалася на перший в історії абсолютний чемпіонат світу з легкої атлетики
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T15:39:34Z
Ямаль про Реал: Говорити будуть, коли переможуть
Football.ua
2025-04-29T15:31:13Z
Усик і Дюбуа провели першу прес-конференцію в Лондоні
ZN UA
2025-04-29T15:15:54Z
Головний транслятор Ліги 1 відмовиться від неї вже за рік після початку співпраці
Football.ua
2025-04-29T15:04:32Z
1000 тонн сталі: у Ліверпулі збудували стадіон на 53 тисячі глядачів з української сталі
24tv
2025-04-29T14:50:56Z
Божевільні гроші. Стало відомо, скільки «Ліверпуль» хоче отримати за Мак Аллістера
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T14:48:40Z
Мак Аллістер: Трофей Прем'єр-ліги з Ліверпулем — це мрія, яка здійснилась
Football.ua
2025-04-29T14:39:59Z
Відомий турецький клуб націлився на трансфер Луніна
24tv
2025-04-29T14:39:12Z
8BitDo випустила бездротову мишу Retro R8 N Edition у стилі ретро-консолі NES
24tv
2025-04-29T15:06:43Z
У ChatGPT з’являться кнопки для покупок: як працюватиме нова функція
Факти ICTV
2025-04-29T15:04:18Z
Ethereum встановив новий рекорд, але не той
ITC
2025-04-29T15:01:59Z
Слідом за Nokia ще один культовий бренд смартфонів офіційно "помре" у 2025 році
InternetUA
2025-04-29T15:01:18Z
Похорон Папи Римського зазняли з орбіти: опубліковано унікальний супутниковий знімок
ТСН
2025-04-29T14:52:21Z
Один з найкращих серед знайдених: на заході Туреччини розкопали стародавній артефакт
Фокус
2025-04-29T14:52:17Z
Alibaba презентувала нові ШІ-моделі
InternetUA
2025-04-29T14:43:52Z
Топ 3 телевізори, які показують чудову картинку за яскравого освітлення
Фокус
2025-04-29T14:42:44Z
Користувачі зможуть купувати товари через ChatGPT
УкраинФорм
2025-04-29T14:36:54Z
Юний водій так “відзначився” на Alfa Tonale, що автомобіль потребує повного рестайлінгу
Топ Жир
2025-04-29T15:30:08Z
Гітара на колесах: на продаж виставили найнезвичніше авто Елвіса Преслі
Фокус
2025-04-29T15:16:53Z
Новий електричний пікап Isuzu готується показати переваги над дизельними моделями
Топ Жир
2025-04-29T15:00:23Z
Найбожевільніший V6 спорткар Ferrari зірве тобі обличчя та залишить із посмішкою
Топ Жир
2025-04-29T14:15:28Z
ZF представляє інноваційний повітряний компресор для комерційних автомобілів
AutoCentre
2025-04-29T14:07:45Z
Карбон, титан і 880 сил: представлено екстремальний суперкар Ferrari
Фокус
2025-04-29T14:06:32Z
Використані батареї для електромобілів можуть живити будинки: що для цього потрібно
Фокус
2025-04-29T13:57:01Z
Електромобілі та гібриди: новий кросовер Citroen C5 Aircross показали офіційно
AutoGeek
2025-04-29T12:51:26Z
Керувати можна без прав: на ринок виходить електрокросовер Citroen за 9600 євро
Фокус
2025-04-29T12:42:25Z