MY.UAНовини
Музика не починається з бізнесу: Ziferblat про Євробачення, тур Україною та заробітки
Музика не починається з бізнесу: Ziferblat про Євробачення, тур Україною та заробітки

Музика не починається з бізнесу: Ziferblat про Євробачення, тур Україною та заробітки

Гурт Ziferblat, який посів друге місце у фіналі Нацвідбору на Євробачення 2024, називають “новим диханням” української музики. Своїм виступом з піснею Place I Call Home вони підкорили багатьох українців, журі та музичне ком’юніті.

В ексклюзивному інтерв’ю Фактам ICTV учасники гурту Ziferblat розповіли, чому хотіли б представляти Україну на Євробаченні та що таке бути “заручником” конкурсу.

Також хлопці поділилися, чому не вдається забезпечувати себе завдяки музиці, як заробляють на життя та чому раніше їхні пісні не можна було почути на радіо.

Зараз дивляться

Про Євробачення та переможців Нацвідбору

– Що вам дав Нацвідбір на Євробачення 2024, які висновки зробили?

Даниїл: Це, звичайно, величезна інформаційна допомога. Але без нашої участі, без наших правильних кроків після Нацвідбору нічого не буде. Нам треба ще більше працювати і ще більше комунікувати з людьми. Хтось думає, що після конкурсу на тебе звалюється якась впізнаваність і ти можеш цим користуватися. 

Ні, треба засучити рукава і робити певні дії, щоби результат був ще кращим. Ми не літаємо десь в хмарах, нічого суттєво не змінилося. Ми стільки років над цим працюємо, тому у нас немає такого, що нас “понесло”. Впізнаваність можна легко втратити, тому потрібно правильно підходити до цих питань. 

– В одному з інтерв’ю ви сказали, що плануєте брати участь у наступному Нацвідборі. Чому вам важливо поїхати на Євробачення, яку мету вбачаєте в цьому?

Даниїл: Це конкурс, який діє за принципом ефекту метелика – ти не можеш нічого прогнозувати. Бо конкурс – це вже не зовсім музичне явище. А взагалі маємо такий план не через те, що хочемо отримати ще більше уваги, а через те, що нам просто подобається цей фестиваль Євробачення. Для мене це щось з раннього дитинства, тому я хочу спробувати поїхати туди, на саму подію.

Федір: В принципі, своїх цілей в цьому Нацвідборі ми досягли. Зараз нас дійсно впізнає достатньо велика аудиторія, і нам це дуже приємно. Ми ще більше вмотивовані працювати, випускати пісні, робити концерти, нарешті поїхати з туром Україною, ми дуже цього хочемо і плануємо це зробити. 

Наступного року, якщо у нас буде настрій, якщо буде відповідна пісня, я думаю, що є сенс закрити цей гештальт. Поїхати в Європу і представити Україну – це честь, це дійсно круто. 

У Дії за нас проголосували майже 65 тис. людей, і це підтверджує те, що музика дійсно працює. Люди, яким ми сподобалися, взяли і проголосували, тобто не треба було робити якусь PR-кампанію. Окрім того, що ми задоволені оцінками суддів, то і в глядацькому голосуванні ми теж посіли не останнє місце. І це для нас було сюрпризом насправді, ми на це розраховували.

Валентин: Є таке поняття, як стати “заручником” Нацвідбору, через що дуже впевнено пройшла Jerry Heil, в якої це була вже третя спроба. Я не впевнений, що хотів би, наприклад, аж три рази брати в цьому участь. Мені здається, не було б Jerry Heil і Alyona Alyona цього разу – ми б, найімовірніше, поїхали на Євробачення. 

Але перемогти наступного разу ми можемо, враховуючи тенденції Нацвідбору – нам треба мати не тільки хорошу пісню, а й перемагати інших по аудиторії. Чи будемо ми з кимось об’єднуватися для цього? Я думаю, що нам це не треба.

– Як оцінюєте пісню Jerry Heil та Alyona Alyona, які представлятимуть Україну на Євробаченні?

Валентин: Пісня прикольна, Jerry Heil – хороша композиторка. Однак це абсолютно не мій стиль аранжування, не мій стиль побудови композиції. Водночас ми потрапили в ситуацію, коли нам заздалегідь зробили загальну атмосферу, що ця пісня має перемогти. Зарубіжні блогери в YouTube кажуть, що пісня найкраща.

За всіма ставками букмекерів, за всіма опитуваннями, зокрема й серед європейського глядача, створили атмосферу, ніби в Європі всі чекають на цю пісню, а інші далеко позаду. Але в будь-якому разі я бажаю їм удачі. У них попереду важкі місяці, тому що на Євробаченні вони є фаворитами, за ними будуть стежити. Головне, витримати це все і гарно виступити, чого я їм і бажаю. 

Даниїл: Щодо композиторського складника мені пісня більш-менш подобається, я про це Яні казав. Аранжування і те, як вона зроблена студійно – ні, взагалі не подобається. У мене зовсім інший смак. Але вони талановиті люди, роблять все добре, з ними цікаво конкурувати, бажаю їм успіхів на Євробаченні. 

Федір: Після жеребкування, коли Суспільне оприлюднило плейліст із усіма треками, мелодія їхньої пісні одразу засіла в голову. Я не знаю, спеціально вони так зробили чи ні. Текст і аранжування мені, чесно кажучи, не дуже подобаються. Я звик слухати іншу музику, в якій є більше ритмічних барв. Але вони запам’ятовуються, пісню хочеться співати. Я теж бажаю дівчатам, щоб вони посіли високе місце або навіть перемогли на Євробаченні.

Про хейт, радіо та заробітки на музиці 

– Після Нацвідбору у вас з’явилося більше нових шанувальників. Але часто зі збільшенням аудиторії росте й кількість хейту. Чи є у вас хейт та як взагалі ставитеся до негативних коментарів?

Валентин: Кількість підписників у нас збільшилася, напевно, в разів сім. Ми точно обійшли всіх, хто брав участь у цьому Нацвідборі, включно з Jerry Heil і Alyona Alyona, за кількістю медійності, яка нам додалась. Наша фан-база збільшилася в рази, пісні зайшли в чарти Spotify. Для такого гурту як ми це мегауспіх. В інших наших колег і близько таких цифр не додалося. Це якась унікальна ситуація і нагадує мені кейс гурту Go-A. Єдине, що без переможного результату у фіналі.

Даниїл: Хейт буває, але він мінімальний. Думаю, справа в тому, що ми все робимо від серця, щиро. Просто як живемо, так і робимо. Якщо до нас і можна причепитися, то лише з якимись дивними претензіями. В шоу-бізнесі багато хейту, бо стільки всього штучного відбувається, і люди це відчувають. Нас можна чіпати тільки, не знаю, за колір волосся, за наш вік, зріст.

За якісь конкретні прояви в медійному полі практично неможливо. І я сподіваюся, що так буде і надалі. Ми самі куємо своє щастя, нам не допомагають жодні великі лейбли, у нас є класна команда. І водночас це не якісь зубри, які випалюють все на своєму шляху. Ми робимо все адекватно. Після таких конкурсів, як Євробачення, ми повністю зберігаємо свою честь. 

Федір: Мені здається, що хейту до нас було б набагато більше, якби ми зайняли перше місце. Я майже не побачив коментарів, які дійсно виходили б за рамки адекватності. Тому для нас це дійсно дуже-дуже великий підйом. Я бачу, як збільшується кількість підписників і на сторінці гурту, і на наших особистих сторінках. І це прям радує. До нас з’явився інтерес. Будемо його використовувати максимально продуктивно. І дуже сподіваємося, що не підведемо наших слухачів. 

Фото: Ziferblat

– Які, на вашу думку, є головні проблеми в українській музичній індустрії?

Валентин: Є проблема в комунікації між директорами радіостанцій, музичними редакторами і виконавцями. Раніше в гурту Ziferblat не було шансів потрапити в ротацію на радіо лише через показники в інтернеті. Люди, які відповідають за ротації на радіостанціях, максимально направлені на медійних виконавців. Тобто якщо ти невідомий – крутитись на цих радіостанціях ти не будеш. 

Наприклад, був гурт 5 Vymir, якого з 2022 року вже не існує. У них є два чудових повноцінних альбоми, мініальбом, в Києві вони були досить популярними. Культовий, як на мене, гурт, який просто був проігнорований центральними радіостанціями з абсолютно невідомої мені причини. Їхні пісні могли легко конкурувати з Другою рікою та Океаном Ельзи. І ця проблема стосується багатьох гуртів. Особливо тих, які з’явилися у 2014 році, це Tik Tu, це гурт О, який свого часу брав участь у Нацвідборі. Це і Brunettes Shoot Blondes і частково Vivienne Mort.

Це велика проблема українського музичного ринку. Він “окупований” одними й тими самими людьми. Комунікація з радіостанціями, телебаченням, на жаль, відбувається не щодо якості продукту, а щодо якоїсь взаємовигідної співпраці. Це не має так працювати.

Я дуже сподіваюся, що ми зможемо стати прикладом для інших артистів. Можливо, їм треба теж взяти себе в руки і намагатися лупати скелю не через радіостанції, а через інші шляхи. Не соромитися ходити на різні шоу, тому що це зрештою може привести їх туди, де вони хотіли опинитися. І показати людям, які працюють в медіа, що треба звертати увагу не тільки на попмузику мейнстримного характеру. 

Федір: Ми віримо, що треба насамперед бути чесними з самим собою і не зраджувати собі задля швидкого заробітку. Якщо ми й далі будемо в тому ж дусі рухатись, то у нас все вийде. І ніякі директори радіостанцій нам не завадять в цьому, адже знайдуться ті, що підтримають і почують. Тому що ця гребля вже прорвана, і далі все в наших руках. Ми не залежимо від упередженої оцінки окремих людей, які вирішують, чи виходити нам в ефір з цими піснями. Тепер люди самі будуть вирішувати – хіт це чи не хіт.

– З якими ще проблемами стикаються молоді музиканти, намагаючись побудувати кар’єру?

Даниїл: Якщо говорити про зворотну сторону медалі, то безліч молодих музикантів не готові працювати, виходити із зони комфорту. І це можна сказати не тільки про професію музиканта. Друзі, якщо ви хочете досягати якихось своїх бажань чи цілей, то доведеться вибирати між комфортним існуванням, між вашими якимось екзистенційними бажаннями на користь творчості. Можливо абсолютно все. Будь-який молодий музикант може чогось досягти в цій країні. Просто для цього треба повністю переключитися на самовдосконалення. 

Федір: Є низка артистів, які завжди залишаться в андерграунді. Сюди можна віднести такі стилі, як джаз, фьюжн і так далі. І, мені здається, що це абсолютно нормально, така музика завжди буде залишатися камерною і навряд чи буде працювати на великі зали типу Палац спорту чи Олімпійський.

Мені дуже важко уявити джазовий концерт на Олімпійському. Але згоден з тим, що найчастіше проблемою є лінь. Якщо ти бачиш якісь перешкоди, вони всі нівелюються твоїми стараннями і наполегливістю. Насамперед треба просто розуміти – хочеться тобі якоїсь популярності і широкого визнання чи ні. Бажання виходити на інший рівень є не у всіх. 

Даниїл: Багатьом мегаталановитим музикантам комфортно бути в андеграунді. Ви не побачите їх ні на Х-Факторах, ні на Нацвідборах. Ви навіть не побачите від них регулярних релізів. Дехто з них взагалі має у своєму доробку одну-дві пісні. Як світ має дізнатися про їхній талант? Знають тільки вони самі. Тому проблема молодих музикантів в тому, що більшість з них і не збирається ставати серйозними, великими артистами. 

Чи вдається фінансово забезпечувати себе завдяки музиці?

Федір: Поки що абсолютно не вдається, але зараз ми розуміємо, що це питання часу. Я, наприклад, даю уроки барабанів, це мій заробіток. У хлопців свої роботи, не пов’язані з музикою. Всі ці роки вони відкладали гроші і вкладали їх в музику, в проєкт Ziferblat, для того щоб знімати кліпи, записувати альбоми, щоб купити собі якийсь інструмент, орендувати приміщення для репетицій. 

Більше року тому у нас з’явилась команда, яка тепер може частково закривати фінансові питання, але також в борг. Тобто ніхто нам не дає гроші просто так. Хоча були історії, що ми вигравали гранти, які нам дуже-дуже допомагали в тому, щоб банально записати якийсь сингл чи зняти кліп. Тому що без відеоробіт зараз дуже важко зачепити слухача. Ми завжди мріяли про те, щоб повністю забезпечувати себе музикою, але для цього треба вийти на дуже високий рівень.

Валентине, Даниїле, а ви чим займаєтеся, окрім музики?

Валентин: Ми працюємо на звичайних роботах. Я сподіваюся, що скоро це зміниться. Я працюю в відділі продажів, якщо узагальнити. Даня – у сфері надання рекламних послуг.

– Як відбувається творча співпраця всередині гурту? Як вирішуєте непорозуміння? 

Федір: Втрьох нам набагато комфортніше творити музику. Я мав досвід написання музики, коли в колективі було четверо, п’ятеро людей, і це важко. Хлопці, як і я, дуже темпераментні, ми всі буваємо експресивними, але компроміси завжди знаходимо. Просто доводиться трохи почекати, поки у нас стихають емоції. Хлопці між собою дуже часто сперечаються, тому в наших музичних стосунках, та і дружніх теж, я часто буваю “балансувальником”.  

Фото: Ziferblat

Про об’єднання музикою, концерти і тур Україною

–  Деякі виконавці висловлювали думку, що артистам потрібна бронь від мобілізації, бо їм не місце на фронті. Що думаєте з цього приводу? 

Валентин: Артисти такі самі громадяни, як і інші, чому вони заслуговують на бронь – я не дуже розумію. 

Федір: Я знаю багатьох музикантів, які воюють і роблять це дуже професійно. Всі люди можуть сказати, що я типу творча особистість і не маю йти на фронт захищати країну. Але я вважаю, що це якийсь нечесний привілей, обов’язок у всіх громадян однаковий. Можливо, це має сенс, якщо артист збирає величезні кошти і це все прозоро передається на фронт. 

Хочу відзначити Культурний десант, який дає концерти для військових. Вважаю, що це дуже гарна ідея, тому що музика підтримує психологічний стан захисників та захисниць. Коли приїжджають музиканти – вони відчувають турботу. Це дуже важливо. Тому респект Культурному десанту і тим, хто не морозиться і збирає великі кошти для ЗСУ.

Даниїл: Всі бояться, всі розуміють, яке це пекло і як це важко. Всі розуміють, наскільки герої ті, що там перебувають і це роблять. Чи боїмося ми? Боїмося, ми ж люди. 

– Які у вас творчі плани на 2024 рік? Чи буде тур містами України?

Даниїл: 1 березня у нас відбудеться концерт в Києві, на який квитки вже розпродані. Однак наступного дня, 2 березня, буде ще один концерт – у тому ж місці для тих, хто не встиг купити квиток на перший концерт. 

Щодо туру, це те, до чого ми зараз йдемо з командою. Є розуміння, як це можна зробити. Це дуже складний процес у країні, що воює. Але це питання, сподіваюсь, вирішиться найближчим часом і всі про все дізнаються з наших соцмереж.

Фото: Ziferblat

– Як думаєте, який вплив на українців має ваша творчість? Чи який ви б хотіли, щоб вона мала?

Даниїл: Феномен, який відбувається з нами останній тиждень, ще раз доводить, що маркетингова складова, яка зазвичай любить об’єднувати все в якусь цільову аудиторію, з нами не працює. Назва нашого гурту чітко відображає плин поза часом – нас можуть слухати дуже дорослі, зрілі люди, так і підлітки знаходять в наших піснях щось своє.

Для нас це важливо, тому що ми не працюємо в маркетингових колах для певної аудиторії – працюємо просто для людей. Особливо це видно на наших концертах, там збираються люди з різних сфер, різних вікових категорій і з різним сприйняттям життя. У Ziferblat немає жодних обмежень, ми не хочемо робити кон’юктурно. У справжніх некон’юктурних процесів немає вікових цензорів.

Це стосується не тільки нас, це відбулося й з іншими улюбленими нами гуртами, за кордоном і в Україні. З тим же Океаном Ельзи. Вони поза часом, вони продовжують існувати для всіх. Для мене це набагато більше, ніж просто бути жанровим артистом.

Це те, чому я був готовий працювати в довгу, роками сидіти і робити щось, щоб потім не сказали, що ми зробили якесь жанрове нішеве музло, мені це було б дуже неприємно чути. Я б просто хотів, щоб музика об’єднувала різних людей, а не була направлена на якусь цільову аудиторію. Музика не починається з бізнесу, вона стала інструментом для бізнесу, але ці закони теж можна ламати. 

–  Яким гурт Ziferblat буде через 5 років?

Даниїл: Ми хочемо, щоб те, що відбувається з нами в Україні, відбувалося й на більш широкий загал. Кожна країна, наприклад, Польща, Фінляндія, Швеція, Норвегія, мають своїх представників на світовому музичному полі.

Це питання в Україні не закрите, ми можемо називати гурти, які чогось досягли за кордоном, але це все дуже відносно. Це ще одна можливість зробити те саме, що ми робимо в Україні, але на увесь світ. За 5 років ми хотіли б існувати в такій парадигмі. 

Фото: Ziferblat

Теги за темою
Євробачення
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У Харкові затримали власника російської компанії, яка допомагає «роскосмосу» запускати супутники-шпигуни
Мій Харків
2024-10-31T14:18:06Z
У Німеччині будуть судити агента РФ, який планував зірвати військову допомогу Україні
Европейская правда
2024-10-31T14:13:09Z
НАБУ оголосило в розшук екснардепа Крючкова
1News
2024-10-31T14:12:17Z
Росія тупцює під «сходами ядерної ескалації»: дайджест пропаганди за 30 жовтня 2024 року
Детектор М
2024-10-31T14:09:41Z
"Захід зрозумів": Лукашенко висловився про завершення війни в України
Фокус
2024-10-31T14:06:54Z
Чоловік отримав повістку та заявив, що погодиться на мобілізацію за однієї умови: суд відпустив його на волю
TSN
2024-10-31T14:03:04Z
Дмитро Литвин: «Я думаю, у телемарафоні наявність різних думок забезпечена»
Детектор М
2024-10-31T14:01:57Z
Зеленський: Між Україною та Угорщиною готується двосторонній документ
УкраинФорм
2024-10-31T14:00:37Z
Розвертає Грузію в бік Росії: ексрадник розповів про цілі та страхи Іванішвілі
24tv
2024-10-31T14:00:32Z
Юлія Мостова: Якщо ми не збережемо якісні медіа, то наше суспільство буде дурнішати
Детектор М
2024-10-31T14:12:30Z
Що не можна робити у Велесову ніч 2024: важливі заборони, про які варто знати
24tv
2024-10-31T14:06:33Z
У Кембриджському університеті "рекордна кількість студентів" вивчає українську
24tv
2024-10-31T14:06:14Z
РФ приховано вводить в бій військових з КНДР: Коваленко розкрив задум ворога
GlavRed
2024-10-31T14:06:01Z
Постачання дронів у ЗСУ можуть зупинитись на 3 місяці: виробник розкрив причину
Фокус
2024-10-31T13:51:51Z
У Німеччині 300 тисяч українців не працюють і не шукають роботу - Зеленський
УкраинФорм
2024-10-31T13:45:59Z
У Чернівецькому університеті заборонили використовувати Telegram
Детектор М
2024-10-31T13:43:19Z
Англійським і не пахло: чому в СРСР вчили німецьку
GlavRed
2024-10-31T13:39:20Z
В Україні посилюють мобілізацію: як ТЦК шукатиме ухилянтів на вулицях та трасах
TSN
2024-10-31T13:36:02Z
На Чернігівщині судитимуть чоловіка, який застрелив односельця
Украина Криминальная
2024-10-31T14:12:44Z
Поліція Полтави встановлює обставини смерті чоловіка, який випав з 10-го поверху
Украина Криминальная
2024-10-31T14:01:24Z
Суди у жовтні повернули на службу близько 100 військових, які пішли у СЗЧ
Фокус
2024-10-31T14:00:42Z
Кур’єра у військовій формі та двох його спільників підозрюють у постачанні та збуті амфетаміну у столиці
Украина Криминальная
2024-10-31T13:57:52Z
На Волині легковик зіткнувся із потягом, серед постраждалих є дитина
УкраинФорм
2024-10-31T13:48:52Z
Кількість загиблих внаслідок обстрілу Харкова зросла до трьох: з-під завалів вилучили тіла 15-річного хлопця та невстановленого чоловіка
Мій Харків
2024-10-31T13:46:24Z
Суд виніс вирок жінці, яка збирала та зливала інформацію про ЗСУ
InternetUA
2024-10-31T13:43:23Z
Повінь в Іспанії відрізала українку від дітей: мама дивом врятувалася
24tv
2024-10-31T13:42:50Z
У Львові двоє дітей отруїлися грибами, вони в лікарні у важкому стані
Комсомольская правда
2024-10-31T13:37:17Z
Українські художні та документальні фільми виходитимуть щонеділі на телеканалі «Армія TV»
Детектор М
2024-10-31T14:12:44Z
Фільм «Татова колискова» отримав спецнагороду на кінофестивалі у Португалії
УкраинФорм
2024-10-31T13:55:49Z
Ярославський поставив крапку в чутках про роман із Мартиновською: "Нам кайфово разом"
TSN
2024-10-31T13:51:08Z
Відомий український актор чесно розповів про службу в ЗСУ: "Я йду пліч-о-пліч зі своєю країною"
24tv
2024-10-31T13:45:25Z
7-річний геній: хлопчик став наймолодшим модельєром в історії людства
Фокус
2024-10-31T13:27:54Z
Солістка KAZKA схудла на приголомшливі 10 кг і показала фото
GlavRed
2024-10-31T13:27:37Z
Відомий ведучий зізнався, що робить платні інтерв'ю, і назвав приголомшливу суму
TSN
2024-10-31T13:21:24Z
Донька Полякової розповіла про роман із коханим і як будуватиме з ним стосунки після від'їзду до США
TSN
2024-10-31T13:10:36Z
Наталія Могилевська розчулила відео, як 4-річна донечка заснула в неї на руках
TSN
2024-10-31T13:09:04Z
Сильний вітер та несподівані заморозки: яким регіонам варто підготуватися до погіршення погоди
24tv
2024-10-31T14:15:20Z
В Україні оголосили І рівень небезпеки. Синоптики попереджають про посилення вітру
Украина Криминальная
2024-10-31T14:12:13Z
У найбільших містах окупованого Криму активісти розповсюдили проукраїнські символи спротиву
УкраинФорм
2024-10-31T14:06:15Z
Диван зачекає: куди піти у Києві цими вихідними
VGorode
2024-10-31T14:03:42Z
Росіяни намагаються перетнути канал у Часовому Яру - Сили оборони
УкраинФорм
2024-10-31T14:01:38Z
"Добровольців стало менше": у Київському ТЦК повідомили при причини рейдів та черг
Фокус
2024-10-31T14:00:30Z
"Перебігають та засідають у будинку": яка ситуація біля Часового Яру і з трасою на Костянтинівку
24tv
2024-10-31T13:57:50Z
На окремих дорогах Києва зменшили максимальну швидкість
Украина Криминальная
2024-10-31T13:52:17Z
"Потрібна нормальна мобілізація": військовий психолог розповів про найчастіші причини СЗЧ
TSN
2024-10-31T13:48:57Z
Для аграріїв з тимчасово окупованих територій готують кредитні канікули
Петр и Мазепа
2024-10-31T14:15:38Z
Газові сховища ЄС вже зараз заповнені на 95% - Єврокомісія
УкраинФорм
2024-10-31T14:15:02Z
Який податок на землю мають сплачувати пенсіонери
24tv
2024-10-31T14:06:15Z
Перспективи економіки України: Нацбанк назвав найбільші ризики та можливі позитивні сценарії
ZN UA
2024-10-31T14:01:02Z
Українські хмелярі задовольняють лише 20% потреб пивоварів
AgroPortal
2024-10-31T14:00:23Z
Чи загрожує «тисяча Зеленського» зростанням цін в Україні: відповідь голови НБУ
ГЛАВКОМ NET
2024-10-31T13:57:04Z
Частка України в імпорті ріпаку до ЄС сягає близько третини, але є ризик її зниження
Agravery
2024-10-31T13:55:50Z
Після продажу готелю «Україна» надходження від приватизації зросли до ₴5,7 мільярда - Свириденко
УкраинФорм
2024-10-31T13:54:48Z
Зіркового блогера MrBeast підозрюють у махінаціях з криптовалютами на суму $23 млн
ITC
2024-10-31T13:47:36Z
МОЗ розглядає включення до обов'язкових щеплень ще однієї вакцини
ГЛАВКОМ NET
2024-10-31T14:15:30Z
Смачний і простий гарнір до будь-якої страви: як приготувати квасолю з цибулею
TSN
2024-10-31T13:36:06Z
Не перестає дивувати: новий препарат проти ожиріння Ozempic має ще один корисний ефект
24tv
2024-10-31T13:15:46Z
Чи треба зливати воду після варіння м’яса: багато хто робить цю помилку
TSN
2024-10-31T13:10:55Z
Ознакою дефіциту вітаміну B12 назвали стан, який знайомий багатьом
TSN
2024-10-31T13:10:03Z
Названо найкращий продукт для поповнення дефіциту вітаміну D
TSN
2024-10-31T13:09:17Z
Лікарі назвали кількість води, яку треба пити для здоров’я серця та суглобів
TSN
2024-10-31T13:03:06Z
Хлопчик роками харчувався лише фастфудом: що сталось, коли він виріс
Фокус
2024-10-31T12:45:03Z
Торік був зафіксований найвищий показник захворюваності на туберкульоз - ВООЗ
УкраинФорм
2024-10-31T12:42:12Z
І смачно, і лячно: 5 цікавих рецептів на Геловін, які вразять гостей наповал
24tv
2024-10-31T14:12:59Z
Знають не всі: перукар розповіла, як часто потрібно мити гребінець для волосся
GlavRed
2024-10-31T13:36:14Z
Як виростити розмарин вдома на підвіконні: господині назвали два простих способи
Политека
2024-10-31T13:30:04Z
Чому каву ніколи не можна заливати кип'ятком: просте пояснення
GlavRed
2024-10-31T13:27:58Z
Ризик - не їхня фішка: які ТОП-4 знаки зодіаку не хочуть покидати зону комфорту
GlavRed
2024-10-31T13:27:35Z
Зменшить рахунки на 10%: простий лайфхак для заощадження витрат на електроенергію та опалення
24tv
2024-10-31T13:21:38Z
В якій воді варити картоплю -- в холодній чи гарячій: різниця є
TSN
2024-10-31T13:09:24Z
Як визначити в магазині, чи підходить капуста для квашення, просто поглянувши на неї: 100% працює
TSN
2024-10-31T13:09:07Z
6 найкращих овочів для вирощування на підвіконні: будуть свіжі всю зиму
24tv
2024-10-31T13:00:50Z
В трансфері Луніна зацікавлений Порту
Football.ua
2024-10-31T14:13:28Z
Визначились претенденти на звання тренера жовтня в АПЛ
Football.ua
2024-10-31T14:00:06Z
Матч Реал Сосьєдад — Хове Еспаньйол у Кубку Іспанії перенесли через ураган
Football.ua
2024-10-31T13:51:05Z
Фанат розтрощив телевізор після того, як Родрі отримав "Золотий м'яч": відео божевільної реакції
24tv
2024-10-31T13:51:00Z
Капітан БК «Дніпро» Тимофеєнко: Будемо радувати грою в чемпіонаті Укрїни
УкраинФорм
2024-10-31T13:30:41Z
Світоліна зустрілася з прем'єр-міністром Канади
24tv
2024-10-31T13:30:00Z
Українська футбольна «молодіжка» проведе матчі з Португалією та Італією
УкраинФорм
2024-10-31T13:27:13Z
Тухель хотів очолити Рому після звільнення Де Россі, але керівництво клубу обрало Юрича — Goal
Football.ua
2024-10-31T13:22:39Z
Ексгравці Динамо та Шахтаря зіграють один проти одного у фіналі Копа Лібертадорес-2024
24tv
2024-10-31T13:12:15Z
Смартфон сповістить вас про стук у двері, плач дитини чи сигналізацію – ось як це налаштувати
24tv
2024-10-31T14:06:27Z
Вийшов OnePlus 13: чип Snapdragon 8 Elite, три камери по 50 Мп, батарея на 6000 мАгод та ціна від $632
ITC
2024-10-31T14:01:55Z
Samsung здає позиції: названо найпопулярніші бренди смартфонів у світі
InternetUA
2024-10-31T14:01:01Z
Астронавти їздитимуть Місяцем на "автомобілі": NASA показало, яким він буде
Фокус
2024-10-31T13:57:39Z
Експеримент із "квантовим котом": вчені зробили дивовижне відкриття
TSN
2024-10-31T13:48:58Z
Представлені флагмани Honor Magic 7 і 7 Pro — Snapdragon 8 Elite, сканер обличчя та акумулятор SI-C від ~$630
ITC
2024-10-31T13:47:13Z
NASA оновило список місць посадки «Artemis 3»
Portaltele
2024-10-31T13:43:49Z
Список глобальних пристроїв Xiaomi, які оновляться до HyperOS 2.0
InternetUA
2024-10-31T13:40:16Z
Австралія освітить Сінгапур сонячною енергією: країни з'єднають гігантським кабелем
24tv
2024-10-31T13:30:19Z
Ян Каллум представив дорожнє купе Jaguar C-X75
AutoCentre
2024-10-31T14:09:50Z
Toyota готує яскраві новинки для виставки SEMA
AutoCentre
2024-10-31T14:09:11Z
MG презентували недорогий сімейний седан із великим багажником
Фокус
2024-10-31T12:15:38Z
Вантажівки Volvo отримали два нові електронні асистенти для захисту пішоходів і велосипедистів
AutoGeek
2024-10-31T12:12:34Z
Hyundai показали оригінальний електрокрокросовер із заводським ГБО
Фокус
2024-10-31T11:42:22Z
Cadillac представив унікальний безпілотний автодім
AutoGeek
2024-10-31T11:15:02Z
Всім водіям важливо знати: що означає наліпка під капотом у вигляді фари з відсотками
TSN
2024-10-31T11:06:14Z
Пікап Prado та компактний позашляховик: Toyota показала дві яскраві моделі
Фокус
2024-10-31T10:51:47Z
Suzuki та Toyota готують недорогі електричні кросовери-близнюки: подробиці та фото
Фокус
2024-10-31T10:28:28Z