MY.UAНовини
Порошенка не випустили за кордон: у Верховній Раді кажуть, що він не надав документів, «ЄС» спростовує
Порошенка не випустили за кордон: у Верховній Раді кажуть, що він не надав документів, «ЄС» спростовує

Порошенка не випустили за кордон: у Верховній Раді кажуть, що він не надав документів, «ЄС» спростовує

Порошенка не випустили за кордон: у Верховній Раді кажуть, що він не надав документів, «ЄС» спростовує

Парламентарі від «ЄС» знову мають проблеми з дозволами на виїзд за кордон у робочі відрядження.

Народний депутат Петро Порошенко заявив, що його не випустили за кордон для зустрічей із очільниками держав Європейського Союзу, делегацією-конгресменів-республіканців зі США, а також участі у Мюнхенській конференції з безпеки. За його словами, це сталося через повідомлення від розвідки про нібито «загрозу його життю». У Верховній Раді повідомили, що парламентар не надав документів, які підтверджують відповідні заплановані зустрічі. Натомість у фракції «Європейська Солідарність» звинуватили пресслужбу ВРУ у брехні.

Під час брифінгу Порошенко зазначив, що спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук відмовився підписувати закордонне відрядження, бо отримав інформацію від очільника Головного управління розвідки Кирила Буданова інформацію про загрозу життю народного обранця.

«На питання, чому блокується міжнародна діяльність нашої команди, я отримали пояснення від Стефанчука, що голова ГУР повідомив спікеру про те, що одразу ж після перетину кордону Україна-Польща, а надто в Мюнхені мені як п’ятому президенту та лідеру опозиції загрожує смертельна небезпека. І нездатні мене захистити ні Управління держохорони, ні вся система безпеки Німеччини. І єдиний спосіб, щоб врятувати Порошенка − це його не випустити», − розповів він.

Парламентар додав, що у нього мали бути зустрічі з конгресовою делегацією від Республіканської партії, з керівництвом Євросоюзу, з шістьма президентами та головами урядів країн-членів ЄС, які «відграють надзвичайно високу роль у забезпеченні безпеки нашої держави».

У пресслужбі Верховної Ради прокоментували слова лідера фракції «ЄС». Там не згадали про повідомлення від ГУР, а вказали, що Порошенко не надав документів, які б підтверджували його плани.

«Щодо участі народного депутата України Петра Порошенка у «проголошених» ним зустрічах повідомляємо: заяв і відповідних документів, що підтверджують зазначені вище зустрічі ані від нього, ані від міжнародних лідерів до Верховної Ради України не надходило», − йдеться у заяві.

Також там зазначили, що для участі у Мюнхенській конференції з безпеки сформована парламентська делегація, до складу якої «паритетно входять представники як парламентської більшості, так й опозиційних фракцій». У ВРУ вказали, що від «ЄС» там буде народний депутат Олексій Гончаренко.

«Заяви представників фракції «Європейська Солідарність» щодо неучасті їхньої фракції у Мюнхенській конференції з безпеки є маніпулятивними», − повідомила пресслужба парламенту.

Після цього співголова фракції «Європейська солідарність» Ірина Геращенко звинуватила пресслужбу у публікації «брехливої інформації» про те, що начебто Петро Порошенко не надав ніяких документів щодо своїх запрошень до Мюнхену, Польщі і Ізраїлю. За її словами, керівництво Верховної Ради застосовує політичну цензуру та вибірковість у видачі дозволів на виїзд. Геращенко наголосила, що всі документи були подані у ВРУ вчасно.

«Всі відповідні документи по відрядженню подані нами завчасно і підписані усіма відділами, але застопорилися на першому заступнику голови Верховної Ради Олександру Корнієнку та спікеру Руслану Стефанчуку. Так велів Офіс президента. На зустрічі зі Стефанчуком Порошенко ще раз продемонстрував усі запрошення», − сказала народна депутатка і опублікувала відповідні документи.

За її словами, офіційні запрошення на Мюнхенську безпекову конференцію цього року отримали лише троє представників українського парламенту, зокрема двоє від «ЄС» − Порошенко та Гончаренко.

Геращенко зауважила, що спікер видав розпорядження для виїзду двом представникам «Слуги народу» Єгору Чернєву та Галині Михайлюк, які начебто не мають запрошень від Мюнхена, а тому не зможуть взяти участь у конференції.

Окрім того, народна депутатка додала, що керівництво ВРУ заблокувало участь представниці «ЄС» Іванні Климпуш-Цинцадзе участь в конференції, яку МЗС Німеччини організовує до другої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну, де вона мала бути ключовим спікером.

Також Геращенко звернулася у ДБР, Офіс генпрокурора та НАБУ щодо «зриву її участі» у спостережній місії Парламентської асамблеї ОБСЄ в Азербайджані, де вона була акредитована.

«Ми зайшли в максимально важкий рік, в нас провали у взаєминах із Польщею, США, на інших напрямках й замість використати всі шанси, всі ресурси і можливості для посилення української позиції, Банкова (бо це ж не сам спікер) поглиблює кризи. Навіщо? Все це послаблює Україну», − підсумувала вона.

Нагадаємо, у травні 2022 року Петра Порошенка не випустили з країни у складі офіційної делегації на парламентську асамблею НАТО у Вільнюсі. Підставою для відмови у виїзді Порошенку прикордонники назвали проблему з підтвердженням дійсності дозвільного документа.

У грудні 2023 року Порошенко опублікував відео з державного кордону, в якому розповів, що його зупинили прикордонники, попри наявність у політика підписаного головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком розпорядження на відрядження. Згодом з’ясувалося, що виїзд без вказання причини скасував перший заступник спікера Олександр Корнієнко, посилаючись на «лист для службового користування».

Згодом у Службі безпеки України заявили, що Порошенка не випустили за кордон через те, що він начебто планував зустріч із прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. У спецслужбі вказали, що Росія нібито хотіла використати цю зустріч у «своїх ІПСО проти України».

П’ятий президент України сказав, що «не залишить без реакції незаконні дії прикордонників, керівництва парламенту та СБУ, на які їх штовхають окремі особи з Офісу президента» і звернеться у суд.

Проблеми з виїздом у закордонні відрядження були й у інших представників «Європейської Солідарності». Зокрема у травні 2023-го Верховна Рада не дозволила Олексію Гончаренку взяти участь у конференції ПАРЄ. Тоді «ЄС» заявила про тиск із боку влади, додавши, що «повʼязує блокування міжнародної діяльності Гончаренка виключно з його належністю до фракції меншості і критичну позицію щодо Офісу президента, який перебрав на себе, зокрема ручне управління парламенту».

Вдруге спікер Верховної ради Руслан Стефанчук не підписав Гончаренку розпорядження на виїзд за кордон вже у вересні. Тоді парламентар мав взяти участь у конференції Парламентської асамблеї Ради Європи у Дубліні.

А на початку січня 2024 року Ірина Геращенко звернулася у Київський окружний адміністративний суд із позовом проти спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука через його «бездіяльність» у питанні надання закордонних відряджень.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Відчував, що щось буде": Бєдняков висловився про возз'єднання з Короткою
GlavRed
2025-11-03T01:27:46Z
Машину Коляденка розбили в Києві - деталі
GlavRed
2025-11-03T00:27:52Z
Максим Галкін покинув Кіпр - де зараз перебуває шоумен
GlavRed
2025-11-02T22:27:01Z
4 серіали, сюжет яких здивує навіть досвідчених кіноманів
24tv
2025-11-02T22:00:31Z
Подорож на круїзі і каблучки: Ірина Білик розповіла, які захопливі подарунки їй робили фанати
Фокус
2025-11-02T20:57:23Z
4 сезон "Гри Престолів" більше неможливо подивитись в Україні: в чому причина
Фокус
2025-11-02T20:48:10Z
Від лофту до розкішного пентхауса: як би виглядала оселя героїв "Відьмака" у сучасному світі
24tv
2025-11-02T20:21:35Z
Скандал на зйомках "Дивних див": Міллі Боббі Браун звинуватила Девіда Гарбура у булінгу та переслідуванні
Фокус
2025-11-02T19:43:07Z
Бєдняков розкрив свою реакцію на рішення дружини розлучитися і різко висловився про їхнє возз'єднання
TSN
2025-11-02T17:48:10Z
Експерти озвучили прогноз курсів долара та євро на листопад: чи варто купувати валюту
Хвиля
2025-11-03T00:30:39Z
Яка буде пенсія в 2025, при стажі 43 роки
24tv
2025-11-02T22:00:25Z
Туреччина скорочує закупівлі нафти рф після запровадження нових санкцій
iPress
2025-11-02T21:18:10Z
Нова серія євро: тепер цю банкноту не випускають
24tv
2025-11-02T21:12:47Z
В Україні 3 листопада діятимуть графіки відключення світла в окремих регіонах
ГЛАВКОМ NET
2025-11-02T21:00:26Z
Від батарей до електрокарів: де в Україні є поклади металу, важливого для технологій
24tv
2025-11-02T20:48:38Z
Подорожчання продуктів у Запоріжжі: магазини різко переписали ціни
Политека
2025-11-02T20:30:56Z
"Накрили" схему бізнесу: як держава бореться з ухиленням від податків
24tv
2025-11-02T20:18:29Z
Дефіцит продуктів у Львівській області: експерти розповіли, що зникає з полиць магазинів
Политека
2025-11-02T20:00:03Z
"Ні, не дуже": Трамп про те, чи думає він над передачею Tomahawk Україні
ZN UA
2025-11-03T02:21:50Z
Трамп: Сі Цзіньпін розуміє наслідки нападу Китаю на Тайвань
ZN UA
2025-11-03T01:45:04Z
Tomahawk для України та ставлення до заморожених активів Росії: нові заяви Трампа
24tv
2025-11-03T00:57:49Z
Трамп заявив, що насилля під час імміграційних рейдів «ще не зайшло достатньо далеко»
ZN UA
2025-11-03T00:36:44Z
"Томагавки" для України: Трамп розкрив наміри і сказав, що буде "останньою краплею" щодо Путіна
Фокус
2025-11-03T00:27:19Z
Бессент: США працюватимуть над зниженням залежності від рідкісноземельних мінералів з Китаю
ГЛАВКОМ NET
2025-11-03T00:15:30Z
Нігерія відкинула заяви Трампа про переслідування християн у країні
ГЛАВКОМ NET
2025-11-03T00:03:53Z
ХАМАС передав Ізраїлю ще три тіла заручників
УкраинФорм
2025-11-02T23:30:20Z
Склади завалені боєприпасами: Сербія раптово погодилася подавати зброю навіть Україні
Хвиля
2025-11-02T23:06:29Z
Багато поранених, є загиблі: Афганістан сколихнув сильний землетрус
Фокус
2025-11-03T02:06:03Z
Російські дрони атакували Сумщину: під завалами шукають людей
ZN UA
2025-11-03T02:00:28Z
Росія атакувала Сумщину безпілотниками: загинула людина
ГЛАВКОМ NET
2025-11-03T01:39:09Z
Вибухи у Саратові та Енгельсі: росіяни скаржаться на масовану атаку БпЛА, відомо про пожежу на НПЗ
Фокус
2025-11-03T01:21:59Z
Вночі росіяни вдарили по Сумщині: загинула людина, триває пошуково-рятувальна операція
Украинская правда
2025-11-03T01:03:08Z
У Росії реальні масштаби лісових пожеж перевищують офіційні у кілька разів - розвідка
УкраинФорм
2025-11-03T00:45:10Z
У Мексиці застрелили мера, який закликав боротися з наркокартелями
УкраинФорм
2025-11-02T23:30:56Z
Під час публічних заходів убили мера мексиканського міста
Украинская правда
2025-11-02T22:48:38Z
По всій Росії горять залізниці: у ГУР показали пекельне відео
24tv
2025-11-02T21:48:40Z
Штраф до 8500 гривень: коли міняти шини, щоб уникнути покарання по закону
GlavRed
2025-11-03T02:15:00Z
США відновлюють військово-морську базу часів Холодної війни поблизу Венесуели
ГЛАВКОМ NET
2025-11-03T02:03:12Z
Діватись нікуди, – полковник запасу припустив, як Росія збирається "підсилювати ППО"
24tv
2025-11-03T01:48:41Z
Запорізька область передала оснащення 23 підрозділам Сил оборони
УкраинФорм
2025-11-03T01:42:22Z
Над військовими базами Бельгії дрони шпигували за F-16
ГЛАВКОМ NET
2025-11-03T01:00:29Z
Херсонщина та естонський повіт Гіюмаа стали партнерами - Прокудін
УкраинФорм
2025-11-03T00:03:50Z
Після збиття гелікоптера на покровському напрямку армія РФ змінила тактику – офіцер 59 бригади
ZN UA
2025-11-02T23:48:56Z
Військовий назвав два "логічні" кроки для ЗСУ у Покровську
ZN UA
2025-11-02T23:33:37Z
The Telegraph: Німеччина зняла ліміти на військові витрати через загрозу з боку РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-11-02T22:54:48Z
Лікарі клініки «Одрекс» опинилися під слідством: пацієнта довели до тяжких наслідків
Знай
2025-11-02T21:51:18Z
17-річна дівчина трагічно загинула під час звичайного візиту до стоматолога
TSN
2025-11-02T20:36:46Z
Як убезпечити себе від хвороби Лайма під час сезону кліщів
360ua.news
2025-11-02T20:12:01Z
Неправильна обрізка «краде» розмір: як сформувати гортензію для пишного цвітіння
GlavRed
2025-11-02T19:27:39Z
Чи можна дітям їсти гриби? Мікологиня дала відповідь
ГЛАВКОМ NET
2025-11-02T16:27:35Z
Чи може кава забарвити зуби у жовтий колір
TSN
2025-11-02T13:33:03Z
Семеро студентів провели 60 годин без сну: що показав експеримент
TSN
2025-11-02T09:06:12Z
Як позбутися запаху диму та сигарет: простий домашній засіб, який справді працює
24tv
2025-11-02T09:00:52Z
Учені назвали напій, який врятує від наслідків малорухливого способу життя
TSN
2025-11-01T22:21:37Z
Втіліть свої мрії про Токійський дрифт за кермом цього Mazda RX-7 від VeilSide
Топ Жир
2025-11-03T02:12:45Z
Секрет «старої школи»: навіщо водії взимку беруть до машини пакет із водою
GlavRed
2025-11-03T01:39:51Z
Porsche розкриває таємницю Boxster, який створює найшвидші моделі марки
Топ Жир
2025-11-03T01:27:05Z
Закон, що рятує життя, але залишається незрозумілим водіям до критичного моменту
Топ Жир
2025-11-02T22:42:59Z
За 4900 доларів за ліхтар? Абсурдні платежі за лізинг Lucid відлякують покупців
Топ Жир
2025-11-02T21:12:49Z
Автовиробники відчувають наслідки через необізнаність про компоненти своїх автомобілів
Топ Жир
2025-11-02T19:27:59Z
Audi Q5 перетворили на 440-сильного хижака
AutoCentre
2025-11-02T19:15:02Z
Ця траса бездротово заряджає електромобілі зі швидкістю станцій Tesla під час руху
Топ Жир
2025-11-02T17:42:12Z
Якою була наймасовіша вантажівка Другої світової
AutoCentre
2025-11-02T17:15:50Z
2 просування росіян та 168 боєзіткнень: ситуація на фронті 2 листопада
24tv
2025-11-02T23:57:04Z
"Хто ти, воїн": блогер, який виїхав з України, влаштував фотосесію у формі ЗСУ — користувачі обурені
Фокус
2025-11-02T23:51:42Z
Розвідка показала результати дій партизанського руху проти залізничної інфраструктури РФ
УкраинФорм
2025-11-02T23:45:31Z
До +18 у листопаді: синоптик розповів, де буде тепло
ZN UA
2025-11-02T23:33:34Z
Війна, день 1348. Посилення ППО, атаки СБУ дронами та деталі зіткнень на фронті
Football.ua
2025-11-02T23:00:40Z
Дейнега: Україна фактично втратила Покровськ та повинна вивести війська з Мирнограда
ZN UA
2025-11-02T22:36:34Z
Засновник фонду «Повернись живим» попередив про втрату Покровська
ГЛАВКОМ NET
2025-11-02T22:36:32Z
Воюють не звичайні військові: генерал армії описав дії росіян у Покровську
24tv
2025-11-02T22:00:54Z
Завдяки цьому ви назбираєте багато грибів: нюанс, який потрібно знати
24tv
2025-11-02T21:39:49Z
Посміхнеться удача: які знаки зодіаку отримають грошовий імпульс від Всесвіту
GlavRed
2025-11-03T01:27:16Z
Важливо знати всім: як використовувати хліб на риболовлі
24tv
2025-11-02T19:21:59Z
Уміють цінувати характер та унікальність: які сорти сиру в Україні найпопулярніші
24tv
2025-11-02T18:09:47Z
Окунь, щука чи карась: як підготуватися до риболовлі в холодну пору року
24tv
2025-11-02T17:54:25Z
Острів, де не закінчується літо: куди поїхати на відпочинок у листопаді
24tv
2025-11-02T17:39:09Z
Мандрівниця відвідала 39 країн, і ось її неочевидний топ із 3 найкращих
24tv
2025-11-02T16:45:06Z
Єгипет відкрив Великий Єгипетський музей після двох десятиліть очікування
ГЛАВКОМ NET
2025-11-02T15:48:40Z
Про цей лайфхак ви й не чули: навіщо до прання кидати вологу серветку
24tv
2025-11-02T15:33:07Z
Флористичний детектив: лише одна людина з десяти зможе знайти три відмінності за 30 секунд
TSN
2025-11-02T15:21:22Z
Бездонний запас води з космосу: вчені приголомшили неймовірним відкриттям
GlavRed
2025-11-03T00:27:09Z
Розробники GTA 6 втрапили у скандал напередодні релізу гри
InternetUA
2025-11-03T00:03:36Z
Виявилося, що "розумний" домашній робот за 20 тисяч доларів дистанційно керується людиною
InternetUA
2025-11-02T22:03:47Z
Як перекинути файли з Windows 10 на Windows 11 без нервів і втрат: фахівці назвали найлегші способи
InternetUA
2025-11-02T21:03:51Z
Прямий доступ до усіх даних: ФСБ зможе контролювати росіян через банки
InternetUA
2025-11-02T20:18:31Z
Розкриті технічні характеристики китайського винищувача J-36
InternetUA
2025-11-02T20:06:01Z
Без опалення та сушильної машини: як висушити білизну за лічені хвилини
GlavRed
2025-11-02T19:27:28Z
Експерти пояснили, що буде з ноутбуком, якщо залишити його завжди підключеним до мережі
InternetUA
2025-11-02T19:12:04Z
Чому Wi-Fi погано ловить: 10 предметів, що глушать сигнал
InternetUA
2025-11-02T18:18:32Z
Кабаєв: "Хочемо довести, що наше чемпіонство було заслуженим"
Football.ua
2025-11-02T22:36:03Z
"Проявив себе як пародія": Туран відповів футболісту "Динамо" Попову після перемоги в дербі
ZN UA
2025-11-02T22:15:27Z
Бетіс розгромив Мальорку та увійшов до топ-5 Ла Ліги
Football.ua
2025-11-02T22:09:09Z
Мілан взяв три очки у матчі з Ромою
Football.ua
2025-11-02T21:54:28Z
Туран: Важливо було правильно зреагувати після кубкового поєдинку
Football.ua
2025-11-02T21:33:23Z
Усик не вічний, – Ф'юрі висловився про бій українця з Вордлі
24tv
2025-11-02T21:09:21Z
Дикість Ярмоленка, бездарна симуляція Коноплі: гравці Динамо та Шахтаря влаштували бійку в дербі
24tv
2025-11-02T21:03:53Z
Барселона зацікавлена у трансфері Голанда
Football.ua
2025-11-02T21:00:24Z
Саутгемптон звільнив головного тренера
Football.ua
2025-11-02T20:33:00Z